0
تومان
0
تومان

۱۱ تفاوت افراد خیلی موفق با سایر افراد

تفاوت افراد موفق و ناموفق

آنچه در این مقاله می‌خوانید

امروز می‌خواهیم در مورد تفاوت افراد موفق و ناموفق صحبت کنیم و مباحثی که در مورد آن مطرح می‌شود را مورد بررسی قرار دهیم. چراکه همان‌طور که خودتان نیز می‌دانید این موضوع همیشه برای انسان، اهمیت به سزایی داشته است اما آیا شما می‌دانید که انسان‌های موفق چه خصوصیت‌هایی دارند؟ از آن جایی که پیدا کردن یک جواب منطقی برای این سؤال، یکی از دغدغه‌های اصلی انسان بوده و هست، ما قصد داریم در ادامه به طور مفصل در مورد آن صحبت کنیم. به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان با ما همراه باشید.

تفاوت افراد موفق و ناموفق

خصوصیات افراد موفق و خوشحال

موفقیت در زندگی به صورت‌های متعددی تعریف می‌شود اما مسلماً انسان‌های موفق یک سری خصوصیات مشابهی دارند که عبارتند از:

 1. پشتکار داشتن

پشتکار داشتن افراد موفق

اولین خصوصیت پشتکار داشتن است که جزء مهم‌ترین ویژگی‌های افراد موفق محسوب می‌شود. چراکه همان‌طور که خودتان می‌دانید انسان در زندگی خود با موانع بسیاری رو به رو می‌شود و سختی‌های زیادی را باید تحمل کند. به طور مثال اگر به زندگی مشاهیر ایران نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که اکثر آدم‌های موفق زندگی بسیار سختی داشته‌اند و حوادث ناگوار بسیاری را از سر گذرانده‌اند.

 1. خلاق بودن

خلاق بودن یکی دیگر از خصوصیت‌های مهم افراد موفق است که به آن‌ها کمک می‌کند در لحظات بحرانی عملکرد بهتری داشته باشند. به عبارت بهتر در دنیای امروز این خصوصیت یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های مدیرهای موفق و ناموفق به شمار می‌آید و حتماً باید مورد توجه قرار بگیرد.

آدم‌های موفق چه کسانی هستند؟

ویژگی افراد موفق

تعریف افراد از موفقیت امری کاملا شخصی است، اما احتمالا شامل مواردی همچون استقلال مالی، ارتباطات احساسی موفق، تحصیلات عالی و شغلی مناسب خواهد بود. همه ما افرادی را می شناسیم که به زعم ما بسیار موفق هستند. اگر ویژگی های شخصیتی این افراد را بررسی کنید،به این نتیجه می رسید که این افراد بسیار موفق از تعدادی عادات مشترک برخوردارند که آنها را از افراد معمولی متمایز می سازد.

در ادامه شما را با یازده ویژگی خاص افراد بسیار موفق آشنا می کنیم تا فرصتی را فراهم نماییم که شما عزیزان بهتر بتوانید تفاوت افراد موفق و ناموفق را درک کنید.

11 ویژگی افراد موفق

۱۱ ویژگی افراد موفق
 • همیشه فهرستی از کارهایی که باید انجام دهند را تهیه و دنبال می کنند

بسیاری از افراد موفق به دقت اموری که باید در هر روز انجام دهند را برنامه ریزی و دنبال می کنند. یادداشت کردن این موارد، آنها را در مرکز توجه شما قرار می دهند و احتمال انجام آنها را بسیار افزایش می دهند. این افراد بطور معمول هر شب، فهرستی از اموری که باید روز بعد انجام شود را تهیه و بر اساس اهمیت، آنها را اولویت بندی می کنند و خود را مقید می دانند که در ساعات اولیه روز بعد دو مورد نخست ذکر شده در فهرست را به انجام برسانند. به این ترتیب می توانید زمان خود را به بهترین شکل مدیریت کنید.

برنامه ریزی افراد موفق

برای شرکت در در دوره مدیریت زمان می توانید به این لینک مراجعه کنید.

 

 • خطرپذیرند

شکست در هر اقدامی ممکن است یکی از نتایج حاصله باشد. اما افراد موفق از اشتباهات خود برای بهتر شدن و پیشرفت کردن درس می گیرن دو در واقع این موضوع یکی از اصلی‌ترین تفاوت افراد موفق و ناموفق محسوب می‌شود. ممکن است فکر کنیم که کاملا نسبت به نتیجه گام بعدی که بر می داریم آگاهیم، ولی اگر با شکست مواجه شدیم باید از آن درس بگیریم و به تدریج بتوانیم موانع بین خود و موفقیت را از بین ببریم.

 • ذهن خود را درگیر موارد غیرضروری نمی کنند

خصوصیات افراد موفق

افراد موفق تمرکز خود را بر تجربیات و مکالمات منفی قرار نمی دهند، اما از آنها درس می گیرند و تغییرات لازم را در روند کار خود ایجاد کرده و بر آنچه در همان لحظه رخ می دهد متمرکز می شوند. محققان دریافته اند که تمرکز حواس بهترین روش مبارزه با انتقاد از خود و احساسات منفی که می توانند مانع از موفقیت شوند است. این افراد به جای فکر کردن به اینگونه مسائل، سعی می کنند اعتماد به نفس خود را بابا ببرند.

شما برای این منظور می توانید در دوره سخنوری و اعتماد به نفس شرکت کنید.

 • بدون در دست داشتن کل اطلاعات قادر به تصمیم گیری هستند

با وجودیکه اطلاعات از اهمیت بسزایی برخوردار است، اما هیچوقت حصول اطمینان ۱۰۰% ممکن نیست، یا حداقل زمانی که حرکت به جلو مطلوب است این امکان وجود ندارد. بسیاری از افراد موفق اظهار می کنند که به ندرت به تمام اطلاعاتی که برای اخذ یک تصمیم نیاز است دسترسی دارند. البته تصمیم گیری بدون هیچ پایه و اساسی اصلا” صحیح نیست، اما باید به جای انتظار طولانی مدت برای دستیابی به اطلاعات کامل، قادر بود بر اساس آنچه در دست است تصمیمی عقلانی و کارشناسانه اخذ کرد. افراد موفق هیچ وقت نمی گویند از کجا باید شروع کنم؟

 • سخاوتمند هستند

ویژگی اشخاصص موفق

این ویژگی در واقع سرمایه گذاری در آن چیزی است که به عنوان کارما شناخته می شود. به افرادی که با مشکلات درگیر هستند فکر کنید. شاید کمک شما به آنها، زندگی آنان را تغییر دهد و نتیجه آن در زندگی شما نمود پیدا کند.

 • مثبت اندیش هستند

ریچارد وایزمن، روانشناسی از دانشگاه هرتفورد در انگلستان تحقیقی را در خصوص صد فرد بسیار خوش شانس و یا بسیار بدشانس انجام داده است. افراد خوش شانس در این گروه همیشه انتظار بهترین ها را دارند. انتظارات مثبت ما با کمک به مقاومت در برابر شکست به واقعیت تبدیل می شوند و ارتباطات ما را با دیگران به سمت و سویی مثبت سوق می دهند.

 • هر روز ورزش می کنند

خصوصیات افراد موفق

نگاهی به اسامی بزرگ در دنیای کسب وکار بیاندازید. همه این افراد به سلامتی خود اهمیت می دهد. آدم هایی مانند مارک کوبان، ایلان ماسک و تیم کوک هر روز زمانی را صرف تمرین های هوازی و غیرهوازی می کنند. افراد موفق درک کرده اند که پیروی از یک برنامه تناسب اندام می تواند استرس را از آنها دور کند، ذهن آنها را از افکار منفی پاک کند و آنها را در حل مشکلات یاری کند.

 • هر روز زمانی را در سکوت و مراقبه می گذرانند

افراد موفق هر روز زمانی را به آرامش ذهن خود از طریق مراقبه یا دعا اختصاص می دهند. این حس آرامش و سکوت، تصویری بزرگ تر از زندگی را در مقابل دیدگانمان قرار می دهد. برای دستیابی به این سکوت باید لحظاتی از روز را با تمامی فناوری های موجود در دنیای مدرن خداحافظی کنید. مراقبه می تواند شم اقتصادی شما را قوی تر کند.

 

 • شکرگزار نعمات هستند

ویژگی افراد موفق

افرادی که همیشه از اوضاع و شرایط شاکی هستند نمی توانند موفق باشند. ۵ تا ۱۰ دقیقه اول هر روز را به شکرگزاری برای روزی که در پیش رو دارید، توانایی و استعدادهایتان که شما را در کسب موفقیتهایتان کمک کرده بگذرانید. این گفته که افراد ناخشنود شکرگزار نیستند کاملا صحیح است. در مقابل افرادی که شاکر نعمات هستند همیشه شاد هستند. شادی بخشی از موفقیت است و افراد شاد از بهره وری بیشتر برخوردارند و این حس را به افرادی که با آنها کار می کنند نیز منتقل می کنند و به این ترتیب ثروت آفرینی می کنند.

 • همواره در حال یادگیری هستند

افراد موفق همواره به ارتقای دانش و اطلاعات خود از طریق دستیابی به دانش دیگران از طریق مطالعه یا گوش دادن مشغول هستند. به این ترتیب شما ذهن خود را آرام می کنید و در مورد روش هایی که در تصمیم گیری های بزرگ مورد استفاده قرار گرفته مطلع می شوید. تاریخ بشریت پر از افرادی است که دنیا را از طریق تخیلات خود تغییر داده اند. با مطالعه احوال این افراد شما هم انگیزه این حرکت را پیدا می کنید و می‌توانید تفاوت افراد موفق و ناموفق را بهتر درک کنید.

 • به روابط خود بسیار اهمیت می دهند

روابط افراد موفق

در مطالعه ای ۷۵ ساله که بر روی ۲۶۸ فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد انجام شد، نتیجه گرفته شد که عامل بسیار مهمی که در سنین بالا سلامت و شادی فرد را تضمین می کند نوع روابط شخص است. افراد موفق هرگز کار را بر خانواده ارجح نمی دانند. بر عکس، این افراد در هنگام صرف وقت با خانواده هر نوع دستگاهی که بتواند ذهن آنها را از خانواده دور کند را کنار می گذارند.

اگر شما این ویژگی را داشته باشید از 90 درصد افراد جامعه موفق تر خواهید بود.

معرفی آدم‌های موفق ایرانی

حالا که با مهم‌ترین خصوصیت‌های انسان‌های موفق آشنا شدید، خالی از لطف نیست که بدانید سرزمین بزرگ ما در طول تاریخ، شخصیت‌های بزرگی را پرورش داده است که وجود آن‌ها همیشه باعث افتخار ایرانیان بوده است. به طور مثال نیز می‌توان به شخصیت‌هایی مانند دکتر محمود حسابی و مریم میرزاخانی اشاره کرد.

سخن پایانی

ما امروز به طور مفصل در مورد انسان‌های موفق و تفاوت افراد موفق و ناموفق صحبت کردیم، در آخر نیز توصیه ما این است که زندگی‌نامه افراد موفق ایرانی که زندگی سختی داشته‌اند را مطالعه کنید و در دوره‌های MBA که در موسسه ثروت آفرینان برگزار می‌شود شرکت کنید تا بتوانید مهم‌ترین اصول موفقیت را به خوبی یاد بگیرید.

وب‌سایت تک شات – پریسا قره گوزلو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی