0
تومان
0
تومان

۱۶عادت افراد ثروتمند

۱۶عادت ثروتمندان

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

امروز می‌خواهیم در مورد عادات افراد ثروتمند، صحبت کنیم. چراکه این قشر افراد به دلیل این که موقعیت اجتماعی خوبی دارند، محبوبیت زیادی میان مردم دارند. به عبارت بهتر همه دوست دارند که شیوه زندگی پولدارها یاد بگیرند و آن‌ها را به کار ببندند. ما نیز قصد داریم در ادامه تمام ابعاد این موضوع را به دقت مورد بررسی قرار دهیم. به شما نیز پیشنهاد می‌کنیم که تا پایان این بحث با ما همراه باشید.

کارهایی که ثروتمندان انجام می‌دهند

کارهایی که ثروتمندان انجام می‌دهند

افراد ثروتمند معمولاً دغدغه‌های زیادی در زندگی خود دارند و برخلاف تصور عامیانه‌ای که وجود دارد زندگی آن‌ها خیلی هم راحت نیست. چراکه آن‌ها برای حفظ ثروت خود باید کارهای بسیار زیادی را در طول روز انجام دهند. البته، از آن جایی که این افراد معمولاً افراد سخت‌کوشی هستند و پشت‌کار خوبی دارند به خوبی از پس کارهای خود بر می‌آیند. جالب است بدانید که این افراد، عادت‌های بسیار جذابی دارند که مهم‌ترین آن‌ها عبارتند از:

 • در مواقع حساس، احساسات خود را به خوبی کنترل می‌کنند.
 • ثابت قدم و مصمم هستند.
 • مهارت شنوایی خوبی دارند.
 • برای زندگی خود هدف‌گذاری می‌کنند.

جایگاه کتاب در برنامه روزانه افراد ثروتمند

ما در قسمت‌های قبل، برخی از عادات افراد ثروتمند را به اطلاع شما رساندیم. در این قسمت نیز می‌خواهیم در مورد جایگاه کتاب در برنامه روزانه افراد ثروتمند صحبت کنیم. جالب است بدانید که افراد ثروتمند برای مطالعه کتاب اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و مطالعه روزانه، یکی از مهم‌ترین ارکان برنامه زندگی آن‌ها محسوب می‌شود. از آن جایی که این دسته افراد عادت‌های منحصر به فرد دیگری نیز دارند، پیشنهاد ما به شما این است که کتاب عادات ثروتمندان را که به طور مفصل به این موضوع پرداخته است را مطالعه نمایید تا بتوانید اطلاعات دقیق‌تری در مورد سبک زندگی این افراد به دست بیاورید.

کتاب خواندن از عادات افراد ثروتمند

عادت­ های غیرآگاهانه­، می­ توانند شما را پولدار یا فقیر کنند. تام کورلی: هوش، استعداد و جذابیت، شاخصه ­های بسیار مهمی هستند، اما دراغلب موارد ثروتمندان به خاطر داشتن این خصوصیات از فقرا تفکیک نمی شوند. بلکه عادات افراد ثروتمند است که باعث می شوند از افراد عادی تفکیک شده و به ثروت انبوهی دست پیدا کنند.

عادات افراد ثروتمند و موفق

در عوض، تفاوت در عادت­های روزانه ماست. آیا متوجه هستید که رفتارهای اکتسابی ناخودآگاه ۴۰ درصد ساعتهای بیداری ما را در بر می گیرند؟ معنایش این است که هر روز و در همه ساعات آن، از هر پنج دقیقه، دو دقیقه از رفتارهای ما براساس عادت­های اتوماتیک انجام می­ شوند. حقیقت دارد: عادت های ما، مسیرهای عصبی ذخیره شده در بازال گانگلیا( عقده های قاعده ای ) هستند. بازال گانگلیا یک بافت متراکم در سایز توپ گلف است که درست در مرکز مغز ما در سیستم لیمبیک قرار دارد.

این مسیر عصبی ذخیره شده، موجب می شود مغز انرژی خود را بیهوده تلف نکند. وقتی­ که یک عادت شکل بگیرد و در این منطقه ثبت شود، بخش­هایی از مغز که در تصمیم گیری های آگاهانه عمیق تر فعالیت دارند، دیگر به فعالیت با حداکثر ظرفیت در اینگونه عادت ها ادامه نمی دهند. به هر حال همه می دانیم که هم عادت خوب و هم عادت بد داریم. من سالها وقت صرف کردم تا تفاوت های بین ثروتمندان و فقرا را در کشورمان بررسی کنم.

وقتی کارم تمام شد، نتایج تحقیقاتم را تحلیل کردم و خلاصه وار نشان دادم که چگونه ثروتمندان درآمدهایی ایجاد می کنند که سایرین نمی توانند. این دستورالعملی است برای ایجاد ثروت. حفره موجود میان داراها و ندارها کسب تجربه است. اگر در حال حاضر ثروتمند هستید، احتمالا بسیاری از عادت های ثروتمندان را بالقوه دارا هستید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رفتار ثروتمندان، در دوره ثروت آفرینی شرکت کنید.

در ادامه تعدادی از عادات افراد ثروتمند توضیح داده می شود که کمک می کند پوادار شوید و ثروت خود را حفظ کنید.

کارهایی که ثروتمندان انجام می دهند و شما هم باید انجام دهید

۱- دخل و خرج خود را هماهنگ کنید

افراد ثروتمند از خرج­ های اضافه پرهیز می­ کنند. آنها ۲۰ درصد از درآمد خالصشان را پس انداز می­ کنند و برای ۸۰ درصد باقی­مانده در زندگی روزمره­اشان برنامه ­ریزی می­کنند. تقریبا همه کسانی که دچار مشکلات مالی هستند بیشتر از درآمدشان هزینه می­ کنند و به همین خاط ر، بدهی آنها هر روز بیشتر و بیشتر می­ شود. اگر می­خواهید به دست و پا زدن بیهوده در مسایل مالی پایان دهید، باید به پس ­اندازکردن و بودجه بندی­ کردن مخارجتان عادت کنید.

هماهنگ کردن دخل و خرج از عادات افراد ثروتمند

راه های معقول برای بودجه بندی

در ادامه چند راه معقول برای بودجه­ بندی درآمد ماهانه تان پیشنهاد می ­شود:

 • بیشتر از ۲۵ درصد از میزان درآمد خالصتان را صرف اجاره یا خرید خانه نکنید.
 • بیشتر از ۱۵ درصد از میزان درآمد خالصتان را صرف هزینه خوراک نکنید.
 • سرگرمی­هایتان را محدود کنید، سینما رفتن، ورزش و باشگاه رفتن و یا هر فعالیت مشابه دیگر. تنها مجاز به هزینه کردن ۱۰ درصد از درآمدتان در این سرفصل هستید. تنها باید ۵ درصد از درآمد خالصتان را به تعطیلات خود اختصاص دهد.
 • فقط ۵ درصد از درآمدتان را صرف خرید اتومبیل با وام کنید. هرگز از اتومبیل اجاره­ای یا آژانس استفاده نکنید. ۹۴ درصد از افراد ثروتمند، اتومبیل می­خرند و هرگز اجاره نمی­کنند.
 • هرگز برای خود، بدهی ایجاد نکنید. اگر اهل قسطی خرید کردن هستید، مشخصا دارید از هدف دیگری صرف نظر می کنید تا بتوانید قسط ها را بپردازید.
 • در ذهن خود پس انداز و سرمایه گذاری را بصورت دو مقوله کاملا جداگانه ثبت کنید. هرگز نباید در زمینه پس انداز کردن سهل انگاری کنید. تلاش کنید همیشه به اندازه هزینه های شش ماه از زندگی خود را در یک حساب برای مواقع ضروری پس انداز کنید. در نظر بگیرید که ممکن است شغلتان را از دست بدهید یا حتی ورشکسته شوید.
 • برای دوران بازنشستگی برنامه­ریزی کنید و اندوخته­ای را برای آن زمان فراهم کنید.

۲– قمار نکنید

در ارتباط با فوتبال،هر هفته حدود ۷۷ درصد از افرادی که در زندگی دچار مشکلات مالی هستند، در قمار و قرعه­ کشی ها شرکت می­کنند. افراد ثروتمند به امید داشتن یک شانس برای برنده شدن و کسب پول، هرگز وارد قمار و قرعه ­کشی نمی­شوند. آنها می­دانند شانس خوب را باید بسازند. اگر با وجود اطلاع از ریسک اینکار، هنوز می خواهید تا در قمار و قرعه کشی شرکت کنید، باید مبلغی که می خواهید هزینه کنید را از بودجه سرگرمی خود کسر کنید.

۳- هر روز بخوانید

نقش مطالعه در ثروت آفرینی

یکی از عادات افراد ثروتمند این است که هر روز مطالعه می­ کنند. خواندن اطلاعاتی که باعث افزایش دانش شما درباره شغل یا پست تان می­ شود، اعتبار شما را بین همکاران و مشتریان تان بالا می برد. به طور متوسط ۸۸ درصد از افراد ثروتمند در طی روز، ۳۰ دقیقه یا بیشتر مطالعه می­ کنند. این موضوع آنقدر مهم است که آنها بهترین استفاده را از ساعت مطالعه حود می­ کنند. شما هم می توانید برای پی بردن به عادت ثروتمندان، کتاب “کتاب عادات ثروتمندان” را مطالعه کنید.

 • ۶۳ درصد از آنها هنگامی که در حال رفت و آمد هستند کتاب صوتی گوش می­کنند.
 • ۷۹ درصد درباره آموزش مفاهیم زندگی و ارتباطی مطالعه می­کنند.
 • ۵۵ درصد موضوعات مربوط به توسعه مهارت­های فردی را مطالعه می­کنند.
 • ۵۸ درصد از آنها شرح زندگی افراد موفق را می خوانند.
 • ۹۴ درصد اتفاقات جاری را مطالعه می­کنند.
 • ۵۱ درصد درباره تاریخ می­خوانند.
 • ۱۱ درصد و فقط ۱۱ درصد از آن­ها به قصد سرگرمی مطالعه می­کنند.

دلیل اینکه افراد موفق، کتاب می­خوانند این است که توسعه فردی ایجاد کنند. کتاب­خواندن، آنها را از گردونه رقابت جدا می­کند( خارج از گود دید بهتری دارند). با افزایش دانش­شان، قادر هستند فرصت­های بیشتری را بیابند که باعث افزایش میزان بهره­وری آنها و جذب ثروت بیشتر به زندگی­شان می­شود. در مقام مقایسه با این گروه، تنها یک نفر از ۵۰ نفری که با مشکلات مالی درگیر هستند، اقدام به مطالعه برای توسعه فردی خود می­کنند و در نتیجه افراد فقیر مهارت­های حرفه­ای خود را ارتقاء نمی­دهند و جزء اولین افرادی هستند که اخراج و یا تعدیل می­شوند.

۴- برنامه های تلویزیونی را فراموش کنید و زمان کمتری برای وبگردی بگذارید

چه مقدار از زمان با ارزش شما در مقابل مانیتور یا تلویزیون از بین می­رود؟ دو سوم افراد پولدار،کمتر از یک ساعت را در مقابل تلویزیون و ۶۳ درصد از آنها کمتر از یک ساعت از طول روز را در اینترنت می­ گذرانند مگر آنکه در مورد کارشان باشد.

تمام برنامه های تلویریزونی را نبینید

در عوض، ثروتمندان از اوقات فراغت خود در جهت توسعه فردی، ایجاد ارتباط، کارهای داوطلبانه، شغل یا تجارت کمکی، یا دستیابی به اهدافی استفاده می­کنند که منتهی به کسب درآمدهای اضافه می شود. اما ۷۷ درصد از افرادی که درگیر مسائل مالی هستند یک ساعت یا بیشتر از مدت روزشان را به تماشای تلویزیون و ۷۴ درصد از آنها بیشتر از یک ساعت از روزشان را بدون نتیجه در اینترنت می­ گذرانند. مدیریت زمان یکی از مهم ترین عادات افراد ثروتمند است که شما نیز برای رسیدن به موقعیت آنان نباید به هیچ وجه از آن غافل شوید.

از زمان به نفع خود استفاده کنید

امروزه دنیا به سرعت در حال پیشرفت است و هر لحظه و هر ثانیه در چیزی در حال اکتشاف و اختراع است. تا جایی که حتی ممکن است یک خبر تازه که امروز می شنوید، یک خبر دست دوم و قدیمی شده باشد. در چنین دنیایی، زمان و مدیریت زمان یک امر اساسی و مهم تلقی می شود. بشر قادر نیست زمان را کنترل کند اما از عادات افراد ثروتمند این است که یاد گرفته اند چگونه از زمان به نفع خود استفاده کنند.

ثروتمندان کسانی هستند که هرگز دنبال یه فرصت عالی برای شروع نبوده اند، بلکه از همان لحظه ای که تصمیم گرفته اند، شروع کرده اند و امروز و فردا نکرده اند. اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال یک شرایط عالی و زمان مناسب برای شروع هستید، به شما قول میدهم که قدم از قدم برنخواهی داشت. یا زمانی این قدم را برمی دارید که خیلی از فرصت ها را از دست داده اید و دیر شده است. بنابراین یکی از مهم ترین چیزهایی که برای رسیدن به موفقیت و ثروت باید یاد بگیرید این است اگر خود قادر به کنترل زمان نیستید، در دوره های مدیریت زمان شرکت کنید.

۵- احساسات خود را کنترل کنید

هیچ دلیلی ندارد که همه افکار شما، از دهانتان خارج شود. و نیازی نیست هر احساسی را بیان کنید. وقتی هر چه در ذهن دارید به زبان می آورید، احتمال دارد به کسی صدمه بزنید. دهن­لقی، عادت ۶۹ درصد از افرادی است که درگیر مسائل مالی هستند. در مقابل، ۹۴ درصد از افراد ثروتمند، احساس خود را کنترل می­کنند. آنها فهمیده ­اند که اگر اجازه­ بدهند احساسات کنترل آنها را در دست بگیرد، روابط­شان را در محیط­ کار یا منزل، خدشه دار می شود. از بیان آنچه که در ذهن­تان می­گذرد خودداری کنید تا آرام بگیرید و زمان داشته باشید که وضعیت را به طور دقیق بررسی کنید.

کنترل احساسات

ترس، مهمترین احساس منفی کنترل کننده ­ی شماست. هر تغییری، حتی تغییر مثبت مانند ازدواج کردن یا ترفیع گرفتن، می­ تواند باعث احساس ترس در شما بشود. افراد ثروتمند، ذهن­شان را شرطی کرده ­اند تا با بر این افکار، غلبه کنند، در حالی که افراد درگیر مسائل مالی تسلیم ترس ­های خود می ­شوند و اجازه می­دهند تا ترس مانع از پیشرفت آنها شود.

ترس شما چه از تغییر باشد، چه از اشتباه کردن، ریسک کردن یا شکست خوردن، غلبه بر این احساسات به معنای کمی کنترل داشتن بر آنهاست تا زمانی که اعتماد بنفس کافی بدست آورید. بسیار جذاب است بدانید چگونه اعتماد به نفس به شما کمک می­ کند.

۶- ارتباط ایجاد کنید و بطور منظم کارهای داوطلبانه انجام دهید

شما می­توانید روابط سودمندی که باعث افزایش تعداد مشتریان­ تان شود یا به شما کمک کند تا شغل بهتری بدست آورید را با وقت گذاشتن برای لابی با سایرین، ایجاد کنید. در واقع سه چهارم ثروتمندان حداقل۵ ساعت در ماه را صرف ایجاد روابط و فعالیت های داوطلبانه می کنند.. در حالی که فقط یک دهم از افرادی که درگیر مسائل مالی هستند از این تکنیک استفاده می­ کنند.

نقش ارتباطات در ثروت آفرینی

یک از مزایای کار داوطلبانه، حفظ ارتباطات است. اغلب هیات رییسه موسسات غیرانتفاعی متشکل از افراد ثروتمند موفق است. گسترش روابط با این افراد در اغلب موارد منجر به ارتباطات تجاری می شود.

۷- در کار و تجارتت بالاتر از حد انتظار باش

افراد ناموفق، دچار سندرم “در شرح وظایف من نیست که این کار را انجام دهم.” هستند. درواقع آنها هرگز مسئولیت­ پذیری بیشتری نشان نمی دهند و دستمزد آنها هر سال خیلی کم تغییر میکند و حتی نمی توانند شغلشان را حفظ کنند. از آنسو، افراد ثروتمند، با نوشتن مقالات مرتبط، سخنرانی در رویدادهای شرکت و نیز ایجاد ارتباطات، خود را برای کارمندان و مشتریان شان بسیار مفید فایده می سازند. در باره صنعت و هنری که دارند صحبت میکنند و مطلب می نویسند. افراد موفق به سختی کار می کنند تا مشتریان به اهداف شخصی و سازمانی خود دست یابند.

۸- هدف­گذاری کنید، آرزوکردن فایده ­ای ندارد.

شما قادر به کنترل نتایج آرزوهایتان نیستید اما می­توانید نتایج اهداف­تان را کنترل کنید. هر سال ۷۰ درصد از ثروتمندان حداقل به یکی از اهداف اصلی­شان می­رسند. در حالی که فقط ۳ درصد از افرادی که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می­کنند به این مرحله می رسند. هدف‌گذاری اصولی را بیاموزیم!

۹- پرهیز از به تعویق انداختن امور

انسان­ های موفق فهمیده­ اندکه به تعویق ­انداختن، باعث خراب شدن کیفی کار، ایجاد نارضایتی کارکنان، مشتریان، ارباب رجوع و همچنین باعث از بین رفتن همه ارتباطات غیر کاری می­شود.

به تاخیر انداختن کارها

در اینجا به ۵ شیوه­ ای که می­تواند به شما کمک کند تا از به تعویق انداختن امور پرهیز کنید اشاره می­شود:

 • لیست انجام وظایف روزانه داشته باشید. اهداف روزانه خود را بدانید و آنها را در یک برگه بنویسید تا هر روز با تکمیل کردن آن لیست، میزان پیشرفت خود را بسنجید باید هر روز حداقل به ۷۰ درصد از کارهایی که دارید برسید و آنها را کامل کنید.
 • از برنامه Daily Five استفاده کنید. این فعالیت امور حیاتی که به شما کمک می کنند تا به اهدافتان نزدیک تر شوید را به شما نشان میدهد.
 • برای کارهایتان مهلت زمانی انجام کار تعریف کنید و به آن متعهد باشید. اشکالی ندارد که از آن مهلت زمانی، کارتان را زودتر به اتمام برسانید.
 • شرکای مسئولیت پذیر داشته باشید. هر هفته حداقل یک بار با آنها گفتگو کنید و مطمئن بشوید که آنها را در اشتیاق به تحقق اهدافتان مصمم نگاه داشته اید
 • از جمله تاکیدی “الان انجامش بده” به طور مداوم استفاده کنید. این جمله را بارها و بارها برای خودتان تکرار کنید تا اینکه آن وظیفه یا پروژه را شروع کنید.

۱۰- کمتر حرف بزنید و بیشتر شنونده باشید.

به ازاء هر ۵ دقیقه شنیدن، اجازه دارید تا یک دقیقه حرف بزنید. افراد ثروتمند، گفتگو کننده ­های خوبی هستند زیرا آنها شنونده ­های خوبی هستند. آنها فهمیده­اند که شما می­توانید تنها با شنیدن حرف ها و سخنان دیگران، به خودتان آموزش دهید و هرچه بیشتر در مورد ارتباطات تان اطلاعات کسب کنید، بیشتر می توانید به آنها کمک کنید. گوش دادن فعال، اولین مهارت در کوچ کلاسیک است.

کم تر حرف زدن

۱۱- از افراد سمی دوری کنید.

ما به اندازه­ای که با افراد موفق وقت می­گذرانیم، موفق هستیم. ۸۶ درصد از افراد موفق و ثروتمند، با افراد موفق دیگر معاشرت می­کنند. اما ۹۶ درصد از افرادی که دارای درگیری های مالی هستند به افرادی نظیر خود که دارای مشکلات مالی هستند چسبیده­ اند و با آنها نشست و برخاست می­ کنند.

اگر می­ خواهید درگیری­ های مالی­ تان را به اتمام برسانید لازم است روابط خود را ارزش گذاری کنید و مشخص کنید کدام ارتباط ثروت ساز است (ارتباط با افرادی که به شما کمک می­ کنند تا خودتان را بالا بکشید) و کدام روابط فقر آور است (با افرادی که باعث عقب­ افتادگی شما می­ شوند).

شروع کنید به اختصاص وقت بیشتر و بیشتر برای ارتباطات ثروت آفرین و از میزان ارتباطات فقیرانه کم کنید. ارتباط ثروت آفرین به شما کمک می­ کنند تا شغل جدید و بهتری بیابید، یک کسب و کار جدید بسازید و درب فرصت­ ها را بر روی خود بازکنید.

۱۲- تسلیم نشوید.

افرادی که ثروتمند و موفق هستند در زندگی سه خصوصیت مشترک دارند: تمرکز، پافشاری و صبر. آنها به سادگی دست از اهداف اصلی خود بر نمی­دارند. درحالی که افرادی که دچار درگیری های مالی هستند به سرعت از ادامه دادن متوقف می­ شوند.

۱۳- باورهای محدود کننده­ ای که مانع از پیشرفت شما شده ­اند را کنار بگذارید

اگر شما در مسائل مالی صدمه دیده­ اید، احتمالا پیشتر بعضی از این جملات غیر حقیقی را با خود گفته اید: فقرا هرگز پولدار نمی­شوند، ثروتمندان خوش شانس هستند و فقرا بد شانس. من به اندازه کافی باهوش نیستم . هیچ کاری را نمی­توانم به درستی انجام دهم. دست به هر کاری بزنم شکست می­خورم.

ترس از شکست

هرکدام از این باورهای محدود کننده، تغییرات منفی زیادی در شما ایجاد می کنند. ۴ نفر از هر پنج نفر انسان موفق، منش موفقیت را به باورهایشان تزریق کرده اند. باورهای منفی خود را با استفاده از آموزش های بزرگان توسعه فردی مانند ناپلئون هیل، دیل کارنگی یا جیم رون، تغییر دهید.

۱۴- یک مشاور داشته باشید

بین ثروتمندان، ۹۳ درصد کسانی که مشاور داشته اند، موفقیت خود را به آن شخص نسبت می دهند. مشاوران بطور منظم و فعال در مسیر رشد شما را هدایت می کنند و به شما می گویند چه کاری انجام بدهید و چه کاری انجام ندهید. یافتن چنین معلمی، یکی از بهترین و کم خطرترین راه­های ثروتمند شدن است.

اگر اهدافتان را می­دانید، کسی را بیابید که قبل از شما به آن اهداف دست یافته است. شگفت زده خواهید شد وقتی متوجه بشوید چقدر تعداد افرادی که مایلند به مردم کمک کنند زیاد است.

۱۵- کلمه بد شانس را از فرهنگ لغات خود حذف کنید

افرادی که درگیر مسائل مالی هستند همیشه در زندگی راهی را برای خلق بد اقبالی برای خودشان می­یابند. این یک محصول جانبی عادت­ هایشان است. عادت­های فقیرانه که بارها و بارها تکرار می­شوند مانند دانه های برف در کوهستان هستند. به مرور زمان، این دانه های برف روی هم جمع می شوند و تبدیل به یک بهمن ویرانگر میشوند، مثل یک بیماری قابل پیشگیری، شغل از دست رفته، ازدواج ناموفق، روابط تجاری شکست خورده یا ورشکستگی.

در مقابل افراد موفق، خوش شانسی منحصربفردی برای خود خلق می­کنند. عادت ­های مثبت، آنها را به سمت فرصت­ ها می­ کشاند مانند ترفیع شغلی، پاداش، تجارت جدید و سلامت جسمی.

۱۶- هدف اصلی خودتان را بشناسید

این عادت، آخرین عادات افراد ثروتمند است. اما مهمترین عادت آنها نیز هست. افرادی که یک رویا یا هدف اصلی­شان را در زندگی­ شان دنبال می­ کنند، به مراتب از ثروتمندترین و شادترین مردمان نیز هستند. زیرا آنها عاشق کاری که انجام می­ دهند هستند و از اینکه هر روز وقت بیشتری را صرف دستیابی به هدفشان کنند لذت می برند.

به همین صورت، اگر میزان درآمد شما به اندازه­ای نیست که کفاف زندگی شما را بدهد، به این خاطر است که در شغلی فعالیت دارید که علاقه­ ای به آن ندارید. وقتی میزان درآمد شما درکاری که دوستش دارید به اندازه­ای رسید که کافی بود، شما به هدف اصلی خود خواهید رسید. باور کنید یا نکنید فهمیدن این که هدف شما چیست کار بسیار ساده ­ای است.

هدف گذاری

چگونه هدف خود را بشناسید

این مراحل را انجام دهید تا هدف اصلی­تان را بیابید.

 • یک لیست از همه چیزهایی که شما را شاد می­ کنند بنویسید
 • کارهایی که در لیست نوشته ­اید و نیاز به یک مهارت خاص دارند را مشخص کنید.
 • بر اساس میزان لذتی که از انجام دادن کارهایی که نوشته­ اید بدست می­ آورید به آنها از ۱ تا ۱۰نمره بدهید. هرکدام از آنها که شما را شادتر می­کند، نمره ۱۰ را می­گیرد.
 • اکنون به ده موردی که انتخاب کرده­اید بر اساس پتانسیل درآمدزایی شان نمره بدهید. هرکدام از مهارت ­های شما که سودآورتر هستند نمره بالاتری می­گیرند.
 • هر دو ستون رتبه­ بندی شده را با هم جمع کنید. بالاترین امتیاز، نشان­دهنده اصلی­ترین هدف شماست.

همان­طور که می­بینید، تفاوت برنامه روزانه عادات افراد ثروتمند و فقیر ساده است اما خب ناچیز و آسان نیست.شما باید برای نهادینه کردن این عادات در خود به اندازه کافی تمرین کرده و در این کار ثابت قدم باشید. به قول یک ضرب المثل قدیمی “ره رو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، ره رو آن است که آهسته و پیوسته رود”. کسب این ۱۶ عادت را هدف خودتان قرار دهید و من بهبود وضعیت مالی شما را تضمین می­کنم.

سخن پایانی

ما در این مطلب برخی از عادات افراد ثروتمند را برای شما توضیح دادیم اما از آن جایی که تعداد عادت‌های این مدل افراد بسیار زیاد است توصیه ما به شما این است که در دوره شم اقتصادی سایت ثروت آفرینان شرکت کنید تا بیشتر با عادات افراد ثروتمند آشنا شوید و بهتر از آن‌ها استفاده کنید.

نویسنده : امیرحسین مظاهری ثروت آفرینان

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

3 پاسخ

 1. باتشکر بسایر مفید و عالی بود
  استفاده کردم
  یکشنبه 5/3/98
  صغری از اهواز

 2. سلام من خیلی دوست دارم کتاب بخونم اما مشکلم اینکه که کتاب خونه خیلی و نمیدونم اگر خواستم کتاب بخونم چه کتابی بخونم میتونید لطفا چند تا کتاب خوب به من معرفی کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی