0
تومان
0
تومان

آموزش سازمانی

4

آموزش سازمانی چیست؟

بی تردید اهمیت آموزش عمومی و تخصصی پرسنل بر هیچ کسی پوشیده نیست. کارآمدی سازمان ارتباط عمیق و مستقیمی با سطح مهارت مدیران، سرپرستان و کارشناسان هر سازمانی دارد. هر چقدر سازمان سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی آموزش سازمانی پرسنل خود انجام دهد به نتایج بهتری دست پیدا می‌کند. فرآیند انتقال دانش در سازمان به قدری اهمیت دارد که عموما مدیران ارشد سازمان یکی از مهمترین دغدغه‌ها و وظایف  خود را آموزش سازمانی و ارتقای سطح دانش پرسنل تعریف می‌کنند. این مهم در بسیاری از سازمان‌های پیشرو با تعریف معاونت آموزش و منابع انسانی یا واحد آموزش، جزوی از ساختار رسمی سازمان محسوب می‌شود.

سازمان‌هایی که رویکرد آموزش پرسنل را در پیش می‌گیرند می‌دانند که با آموزش مداوم سازمانی و افزایش سطح دانش عمومی پرسنل در سازمان، در نهایت بهره‌وری و عملکرد سازمان به طور چشمگیری افزایش می‌یابد و این افزایش بهره‌وری ناشی از آموزش سازمانی، موجب افزایش سطح رضایت مشتریان از کالا و خدمات ارائه شده و در نهایت افزایش سودآوری سازمان می‌گردد.

در نهایت انتقال دانش و یادگیری مداوم باید رویکرد و فلسفه نهادینه شده در ذهن همه پرسنل سازمان باشد.

مزایای آموزش سازمانی چیست؟

1

مزایای آموزش سازمانی صرفا در افزایش سود‌ و‌ بهره‌وری خلاصه نمی‌گردد. بعضی از مهمترین مزایای آموزش سازمانی عبارتند از:

 1. افزایش روحیه کارمندان
 2. کاهش احتمال خطای انسانی
 3. افزایش بهره وری
 4. آمادگی پرسنل برای ارتقای موقعیت شغلی و پذیرفتن مسولیت های جدید
 5. افزایش نرخ ماندگاری پرسنل در سازمان
 6. غنی سازی شغل

از مهمترین آموزش‌هایی که مدیران سازمان همواره باید بر آن تاکید کنند، آموزش‌های رهبری و مدیریت در سازمان است. این آموزش‌ها باعث می‌شوند تا دیدگاه پرسنل نسبت به تصمیم‌گیری‌ها توسعه یابد و درک عمیق‌ تری از مدیران سازمان داشته باشند. وقتی پرسنل سازمان آموزش‌های سازمانی رهبری و مدیریت را فراگرفته باشند، احساس درک و تفاهم بیشتری با مدیران سازمان خواهند داشت و این مهم باعث می‌گردد که جاری شدن برنامه‌ها در سازمان‌ها با سهولت بیشتری به انجام برسد. هنگامی‌که پرسنل مبنای تصمیمات مدیران را بدانند، مقاومت کمتر و همدلی بیشتری در اجرای آن خواهند داشت.

نظرات شما

گروه‌های هدف آموزش سازمانی ثروت آفرینان​

آموزش سازمانی موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان دو گروه عمده را هدف قرارداده است.

 1. بخش اول مدیران ارشد سازمان که نیازمند آموزش‌های علمی پیشرفته‌ای هستند تا در کنار تجربیات گذشته خویش به کار گیرند و با افزایش مهارت‌های تصمیم‌گیری خود، اثر گذاری برنامه‌ریزی‌ها و تصمیمات خود را بهبود ببخشند.
 2. بخش دوم پرسنل میانی و سایر کارکنان هستند که آموزش‌های سازمانی باعث افزایش سطح مهارت‌های پایه ایشان از قبیل اصول مذاکره و هنر ارتباط، مدیریت زمان، توسعه فکری و مهارت‌های فردی، تفکر خلاق و … در ایشان می‌گردد.

موسسه ثروت آفرینان آمادگی دارد تا حسب نیازسنجی انجام شده درون سازمانی که مدیران سازمان انجام داده اند و خلا آموزش دوره خاصی را احساس نموده‌اند و یا با بررسی کارشناسان موسسه، در لزوم افزایش مهارتی خاص با آموزش برای سازمان درخواست کننده، آموزش سازمانی خدمات آموزشی خود را ارائه دهد.

همایش3

مزایای شرکت در دوره‌های آموزش سازمانی

 • ارائه پاورپوینت‌های دوره به شرکت کنندگان.
 • ارائه دفاتر تمرین یا سایر وسایل کمک آموزشی طراحی شده.
 • تشکیل جلسات به صورت مستر کلاس و بعضا کارگاهی با مشارکت شرکت کنندگان.
 • ارائه مدرک اتمام دوره از موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان.
 • ارائه تخفیف ویژه جهت استفاده از محتوای آفلاین آموزشی موجود درسایت موسسه، برای مرور آموزش‌ها یا دریافت آموزش‌های تکمیلی.

درباره دکتر مظاهری

حرف-زدن-دکتر

دکتر امیرحسین مظاهری سیف

امیرحسین مظاهری سیف، متولد سال ۱۳۵۳ در تهران، مؤسس و مدیر مؤسسه آموزش عالی ثروت آفرینان و مدرس دانشگاه است. او مربی خلاق کسب و کار ایرانی و مشاوری چیره‌دست با تخصص برنامه‌ریزی، طراحی، پرورش ایده و پویایی کسب و کار است. او با تجربه‌ای منحصربه‌فرد و با اندوخته‌ای غنی از بررسی بیش از ۲۴۰۰ فرد و کسب و کار موفق و ناموفق نامی آشنا و موثر در بازار حرفه‌ای و پیچیده امروز ایران است. او راوی داستان‌های به یادماندنی از برندهای تیزهوشی است که به راز قدرت ثروت آفرینی در راهبری اهداف خود پی برده‌اند. برندهایی چون مهرام، بهروز، پدر خوب، فرش عظیم زاده، زر ماکارون و بسیاری از نخبگان ایرانی، قهرمانان داستان‌های او هستند. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب و کار است.

سوابق کاری و اجرائی​

 1. برگزاری دوره‌ کارآفرینی در اتاق بازرگانی
 2. برگزاری بیش از ۸۰۰ سمینار با محوریت کارآفرینی در دانشگاه تهران، مرکز همایش‌های بین المللی صدا و سیما، کتابخانه ملی، دانشگاه شریف و…
 3. مجری دوره‌های PMS (Personal Management System) و کارگاه تجربه‌‌های ناب در دانشکده کارآفرینی
 4. برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه شهید چمران اهواز
 5. برگزاری سمینارهای مدیریت در ادارات تابعه شرکت نفت
 6. برگزاری دوره‌‌های اصول و فنون مذاکره در بیش از یک صد مرکز آموزش دولتی و خصوصی مانند شهرداری تهران
 7. همکاری آموزشی با دانشگاه صنایع و معادن ایران
 8. مشارکت در تولید و پخش برنامه‌‌های آموزش مدیریت فردی سیمای جمهوری اسلامی ایران
 9. مجری دوره‌‌های MBA سازمان فنی و حرفه‌ای وزارت کار

کتاب‌ها و مقالات تالیفی

 1. ثروت نامرئی – مدیریت زمان – ۱۳۷۴ نشر هامون
 2. پایه های نامرئی – هدف گذاری و برنامه ریزی – ۱۳۷۶ – نشر دکلمه گران
 3. رقص عقابها – اولین رمان آموزش مدیریت ایرانی  – ۱۳۸۹  – ثروت آفرینان
 4. چالشگران – رمان آموزش تحول و مدیریت فردی ایرانی  ۱۳۹۵ – ثروت آفرینان
 5. ایستاده در طوفان – رمان آموزش غلبه بر ورشکستگی و بحران – ۱۳۹۷ – ثروت آفرینان

  همچنین بیش از ۳۰۰ مقاله چاپ شده در روزنامه‌های ایران، همشهری و آسیا و مجلات راه و پنجره خلاقیت نیز به چاپ رسیده است .

ارتباط باواحد آموزش سازمانی ثروت آفرینان پارس​

جهت ارتباط با موسسه آموزشی ثروت آفرینان پارس و دریافت مشاوره و راهنمایی با آموزش سازمانی می‌توانید از طریق اطلاعات زیر ارتباط برقرار کنید و یا با تکمیل فرم زیر منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

تلفن‌ تماس :  09038539002

آدرس ایمیل : Counseling@pms.ir

پشتیبانی