موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان به عنوان یکی از مراکز تخصصی آموزش های مرتبط با علم مدیریت، فعالیت اولیه خود از ۱۹ سال پیش آغاز نمود. مهندس امیرحسین مظاهری سیف موسس و صاحب امتیاز موسسه ثروت آفرینان ،که خود ازکارآفرینان برتر کشور، مدرس دانشگاه و سخنران خبره سمینارهای مرتبط با کارآفرینی و  علم مدیریت است، درباره ی نحوه شروع فعالیت چنین میگوید:

ایده راه‌اندازی در سال ۱۳۷۵ تبلور یافت و در سال ۱۳۷۶ اولین فرهنگسرای خصوصی کشور، “فرهنگسرای جوانان موفق” متولد شد. در سال ۱۳۸۱ با تغییر اهداف و بازسازی هیئت مدیره به مؤسسه “پژوهشگران جوان برتر” تغییر نام داد و با عملکرد جدید وارد حوزه آموزش الکترونیک و آموزش عالی گردید. ماحصل این تلاش‌ها انتخاب بعنوان کارآفرین برتر کشور و برگزیده جشنواره قهرمانان صنعت در حوزه IT  و تأسیس دانشگاه غیر انتفاعی “شاندیز” در خراسان رضوی بود.

بعد از کسب جایزه کارآفرینی در سال ۱۳۸۶ و برگزاری دوره‌های موفق کارآفرینی در اتاق بازرگانی تهران، ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت و با همکاری دانشکده کارآفرینی ابتدا دوره‌های متفاوت و اثر بخش  PMS و  سپس مؤسسه ثروت ­آفرینان­ در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد.

این مؤسسه علاوه بر طرح آموزش کارآفرینی در کشور از طریق سمینار، کارگاه، تورهای تفریحی آموزشی و دوره‌های مجازی، تولید کتاب، فیلم‌های آموزشی، ماهنامه تخصصی، اولین بسته آموزشی هوش اجتماعی و بانک اطلاعات مدیران و کارآفرینان ایرانی را در دست اقدام دارد.

ثروت ­آفرینان­ در دوره فعالیت  ۷ ساله ی خود توانسته است بیش از صدها سمینار در شهرهای مختلف کشور برگزار و تفاوت استفاده از “کارآفرینان مدرس” را در معرض قضاوت حضار قرار دهد و بعنوان مرکز معتبر آموزش و مشاوره فردی و سازمانی شناخته شود و امروز همکار آموزشی دو دانشگاه معتبر کشور است که مدارک معتبری را برای دوره‌های آن صادر می‌کنند.

گوشه‌ای از سوابق اجرایی مؤسسه به شرح ذیل است:

– برگزاری دوره‌ی کارآفرینی در اتاق بازرگانی،

– برگزاری بیش از ۱۰۰ سمینار با محوریت کارآفرینی در دانشگاه تهران،

– مجری دوره‌های PMS(Personal Management System) و کارگاه تجربه‌های ناب در دانشکده کارآفرینی،

– برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه آزاد اهواز،

– برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه شهید چمران اهواز،

– برگزاری سمینارهای مدیریت در ادارات تابعه شرکت نفت،

– برگزاری دوره‌های اصول و فنون مذاکره در بیش از یکصد مرکز آموزش دولتی و خصوصی مانند شهرداری تهران،

– همکار آموزشی با دانشگاه صنایع و معادن ایران،

– مشارکت در تولید و پخش برنامه‌های آموزش مدیریت فردی سیمای جمهوری اسلامی ایران،
– مجری دوره‌های MBA سازمان فنی و حرفه‌ای وزارت کار.

ثروت آفرینان تخصصی‌ترین مرکز پرورش مدیران و کارآفرینان ایرانی است که مأموریت خود را ارائه محصولات و خدمات تخصصی کارآفرینی و مدیریت در جهت شکوفایی استعدادهای ایرانی میداند و  هدف خود را  شکوفایی و هدایت پنجاه هزار استعداد ایرانی در جهت رشد و بالندگی اقتصادی کشور طی ده سال  قرار داده است.