0
تومان
0
تومان

درباره موسسه آموزشی ثروت آفرینان پارس

مرکز آموزشی ثروت آفرینان پارس

با مدیریت دکتر امیر حسین مظاهری سیف

مرکز آموزش عالی ثروت آفرینان به عنوان یکی از مراکز تخصصی آموزش‌های مرتبط با علم مدیریت در حوزه تخصصی کسب و کار فعالیت می‌کند. موسس و بنیانگذار این مرکز 22 سال پیش فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است. ایده راه ‌اندازی این مرکز در سال ۱۳۷۵ شکل گرفته است. 

ثروت آفرینان تخصصی‌ترین مرکز پرورش مدیران و کارآفرینان ایرانی است که می‌خواهند با مدل‌ها و سبک‌های موفق و ناموفق ایرانی به توسعه خود و کسب و کارشان بپردازند.

این مجموعه ماموریت خود را ارائه محصولات و خدمات تخصصی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار به صورت کاربردی و براساس الگوهای ایرانی قرار داده است. هدف این مجموعه هدایت پنجاه هزار استعداد ایرانی در جهت رشد و بالندگی اقتصادی کشور طی ده سال قرار داده است.

تیم ثروت آفرینان در سال ۱۳۷۶ اولین فرهنگسرای خصوصی کشور «فرهنگسرای جوانان موفق» را تاسیس کرد. در سال ۱۳۸۱ با تغییر اهداف و بازسازی هیئت مدیره به مرکز «پژوهشگران جوان برتر» تغییر نام داد و با عملکرد جدید وارد حوزه آموزش الکترونیک و آموزش عالی شد.

دکتر امیرحسین مظاهری سیف موسس ثروت آفرینان پارس بعنوان تنها مرکز برای پرورش ژنرالهای میلیون دلاری ایران است. طراحی و پیاده سازی مدلهای متنوع در کسب و کار با روش LA که تحولی عمیق در سیستم آموزش ایجاد کرد و توانست با استفاده از تلفیق جدیترین متد آموزشی دنیا با ساختار مغز انسان (هوش مصنوعی و الگوریتم ژنتیک انسانی) به تمامی دانش‌پذیران با توجه به سطح و نوع کسب و کار آنها مدل کسب و کار در زمان را ارائه دهد که به زودی اسم و آوازه این روش نه تنها در ایران بلکه درکشورهای دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

الگو تدریس دکتر امیر حسین مظاهری سیف :

I.الگوی  کنفرانسی (گرد هم آیی) – (Constructive, Demonstration, Seminar and Conference, and Discussion Methods)

II.الگوی حل مسئله( Problem Solving Method)

III.الگوی پروژه ای – (Quiz, Visit, Project, Assignment and Laboratory Methods)

IV.الگوی نمایشی – (Role Play method)

V.الگوی اکتشافی پیشرفته – ( کشف مقاصد جدید از دل اطلاعات القاء شده به دانش پذیران)

VI.روش سمعی و بصری و تدریس آنلاین و به هنگام – (Audio and Video Presentations, and Online Teaching)

ایشان با استفاده از روش خلاقانه و مدل سازی مهارتها با استفاده از شیوه هوش مصنوعی می تواند نقشه ای جامع به کسب و کارهای قدیمی ارائه دهد و همراه با دانش پذیران مجموعه رؤیاهای ناپخته را به مرحله ظهور برساند. استاد مظاهری به دانشپذیران می آموزد که چگونه پول‌ها و پس اندازهای خود را مدیریت کنند. ایشان تفکر انتقادی داشته و در مورد بسیاری از چالشهای کسب وکار هوشمندانه و ریز بینانه  مهارتهایی را ارائه میدهم که نه تنها بیزینس هر شخصی را از چالش و بحرانها کشوری نجات میدهد و نیز حتی میتواند منجر به توسعه کسب و کارها شود. استاد، این فرصت منحصر به فرد را دارند تا تجربیات خود را با دانشپذیران به اشتراک بگذارند و در مورد مدیریت زمان، نحوه مذاکره، نحوه مدیریت یک شرکت و سازمان، شرایط استخدام، فن بیان، شیوه سخنرانی و پی ریزی نقشه کسب وکار اصلی افراد به آنها کمک کند. برخلاف بسیاری از اساتید دیگر، جناب مظاهری اغلب مستقیماً در پروژه های کاربردی و عملی مستقیما با دانشپذیران در تماس بوده و در پروژه های دنیا واقعی تجربه های خود را به اشتراک میگذارد و از این فعالیت لذت میبرد.

ایشان در بین 294 هیئت تجاری به عنوان عضو مذاکره کننده و سر تیم مذاکره کنندگان بین سالهای 1384- 1395حضور داشتند.

در بین سالهای 1392 الی 1394 با همکاری سازمان توسعه تجارت، هیئت‌های تجاری متعددی را از کشور عراق، ترکیه، کویت، قطر، امارات متحده عربی، چین، هند، افغانستان، قرقیزستان، آذربایجان و کشور آلمان به ایران دعوات نموده و مراودات بازرگانی و تجاری متعددی را بین اعضای اتاق بازرگانی ایران و تجار مدعو در سالن میلاد و خلیج فارس نمایشگاه بین المللی، پاویون‌های سازمان توسعه تجارت، مرکز همایش‌های صدا و سیما،هتل آزادی و هتل لاله تهران برگزار نموده اند. همچنین دکتر مظاهری در آخرین نمایشگاه بین المللی Gulfood که در امارات متحده عربی برگزار شد با 6 تیم تجاری در صنعت غذا ملاقات داشته و مراودات تجاری انجام دادند.

نتیجه این تلاش‌‌ها انتخاب به عنوان کارآفرین برتر کشور و برگزیده جشنواره قهرمانان صنعت در حوزه IT  و تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی «شاندیز» در خراسان رضوی بود. بعد از کسب جایزه کارآفرینی در سال ۱۳۸۶ و برگزاری دوره‌‌های موفق کارآفرینی در اتاق بازرگانی تهران، ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت و با همکاری دانشکده کارآفرینی ابتدا دوره‌‌های متفاوت و اثر بخش  PMS و  سپس مرکز ثروت ­آفرینان­ در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد.

سوابق اجرایی ثروت آفرینان

گوشه ای از سوابق اجرایی مرکز

ثروت ­آفرینان­ در دوره فعالیت ۱۰ ساله خود توانسته است بیش از صدها سمینار در شهرهای مختلف کشور برگزار نماید؛ و تفاوت استفاده از «کارآفرینان مدرس» را در معرض قضاوت حضار قرار دهد و با تولید بیش از ۱۰۰ برنامه تلویزیونی در شبکه‌های مختلف الگوهای موفق و ناموفق را به جامعه ارائه کرده است.  نتیجه آن این است که ثروت آفرینان اکنون به عنوان مرکز معتبر آموزش و مشاوره فردی و سازمانی شناخته می‌شود، امروز همکار آموزشی دو دانشگاه معتبر کشور است که مدارک معتبری را برای دوره ‌های آن صادر می ‌کنند.

بسیاری از برندهای بزرگ کشور و بزرگان فضای کسب و کار ایران یا در دوره های امیرحسین مظاهری شرکت کرده یا از مشورت های ایشان بهره برده اند. یکی از ضعف های دوره های مشابه کپی برداری و ترجمه لفظ به لفظ دوره های خارجی است که امیرحسین عزیز با سالها تمرکز بر الگوهای پیروزی و شکست به پازل موفقیت در ثروت آفرینی دست پیدا کرده و اکنون هدف خود را تحقق پرورش 20 هزار ژنرال اقتصادی ایرانی قرار داده است که تا سال 1419 به 20 میلیارد دلار درآمد سالانه برای کشور برسند که این هدف یک انقلاب اقتصادی در ایران است، و استعدادهای زیادی را به اوج خواهد رساند دوره MBA بومی و ساده سازی شده دکتر مظاهری که از روشی منحصربفرد برای یادگیری استفاده میکند  توانسته مسیر کسب و کارهای زیادی را تغییر دهد و نتایج باورنکردنی را برای دانشپذیر ثروت آفرینان بوجود آورد.

یکی از محبوبترین دوره هایی که در مؤسسه برگزار میشود دوره MBA PLUS به روش دکتر مظاهری است که در 12 ماژول ارائه شده و تجارت شما را متحول می کند. زیرا به نیازهای اصلی یک ایرانی مانند رهبری ، استراتژی ، فروش خلاق، کارآفرینی ، مذاکره 3 بعدی، مدیریت زمان، مدلهای آسان سازی کسب و کار  و حل مشکلات کسب و کار پاسخ میدهد. دکتر مظاهری که سرمایه گذاری خود را بیشتر در حوزه ملک متمرکز نموده است برند رویال هوم را در منطقه 3 تهران سرمایه گذاری و حمایت نموده است وی اکنون هم در حال ایجاد برند ملکی جدیدی در چالوس و مازندان است. ایشان همچنین یکی از سرمایه گذاران در تجارت قهوه می باشد که کارخانه ای  در این زمینه تأسیس کرده و آن را هدایت میکند.

خدمات ثروت آفرینان پارس

کارگاه های آموزشی

شما هم به دنبال افق‌های جدید و کشف فرصت‌های ناب هستید یا تصمیم گرفته‌اید مدار زندگیتان را بسوی پیشرفت و توسعه بچرخانید. منبع کنونی درآمدتان چیست؟ فروشندگی یا مدیر، کارآفرین یا صاحب کسب و کار. شاید فردی آماده و علاقمند به بازاریابی و فروش، رشد و جهش. کاربردی‌ترین شیوه‌ها و مهارت‌های مورد نیازتان که از تجربه الگوهای کارکشته بدست آماده است، در دسترس شماست.

کتاب، فایل صوتی و فیلم های آموزشی

شاید می‌خواهید از زندگی افراد موفق دنیا الگوبرداری کنید و بدانید چرا آن‌ها موفق شدند و با استفاده از همان اصول موفق شوید؟ این همان چیزی است که فقط در ثروت آفرینان وجود دارد. مورد کاوی افراد موفق و ناموفق که باعث شد کتاب رقص عقابها اکنون با تیراژ بالا پرفروش‌ترین کتاب مدیریتی کشور شود. همچنین فایل‌های صوتی، ویدئوهای آموزشی و چندین کتاب مدیریتی معتبر دیگر در حوزه مدیریت را در سایت ما مشاهده می‌کنید.

برگزاری سمینار

اگر می‌خواهید کارآفرینی ممتاز باشید، کسب وکارتان را توسعه دهید یا حتی راه اندازی کنید و از دنیای که در مقابلتان است بی‌اطلاع هسیتد، خانواده ثروت آفرینان با اثرگذارترین و پرتکرارترین سمینارهای آموزشی همراه و همگام شماست. اگر دوست دارید رنج کارآفرینی را نکشید اما یک کارآفرین سازمانی و نتیجه خوبی داشته باشید یا به اندازه ای که تلاش می‌کنید نتیجه بگیرید و بیشتر رشد کنید؛ همراهمان باشید.

دوره های غیرحضوری

اگر مشغله‌های کاری زیادی دارید یا دسترسی به دوره‌ها و سمینارهای حضوری ما ندارید، نگران نباشید. می‌توانید در دوره‌های غیر حضوری ما شرکت کنید و پا به پای سایر دانشجویان ما به کسب مهارت مورد نیازتان بپردازید. ثروت آفرینان با در نظر گرفتن نیاز همه‌ی مخاطبان خود دوره‌های غیرحضوری را برنامه ریزی و ارائه کرده است همین الان دوره مدیریتی خودت را انتخاب کن و آینده درخشانت را بساز.

درباره مدیر و مؤسس ثروت آفرینان

امیرحسین مظاهری سیف عضو هئیت موسس دانشگاه و از فعالان اقتصادی ایران است. اکنون مدیریت مرکز آموزش عالی ثروت آفرینان را بعهده دارد ،بخش کوچکی از سوابق ایشان بشرح زیر است :

تحصیلات :

 • کارشناسی عمران – عمران 1373:
 • کارشناسی پژوهشگری علوم اجتماعی (جامعه شناسی):1377
 • کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی – گرایش بازاریابی:1383
 • کارشناسی ارشد مدیریت اجرائی- گرایش کسب و کار کوچک :1386
 • کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار- فن آوری اطلاعات:1396
 • دکتری مدیریت کسب و کار – کسب و کارهوشمند و فن آوری های نوین:1399

مقالات :

 • بیش از ۳۰۰ مقاله چاپ شده در همایش‌های بین المللی، کشوری و همچنین در روزنامه های ایران، همشهری و آسیا و مجلات راه و پنجره خلاقیت

تالیفات :

 • فرصتها و تهدیدهای مالی متاورس – خرداد 1401 – انتشارات موسسه آموزش نتشاراتی ثروت آفرینان
 • غلبه بر ورشکستگی ­– شهریور 1398 –  انتشارات: مؤسسه آموزشی انتشاراتی ثروت آفرینان
 • ثروت نامرئی – مدیریت زمان – ۱۳۷۴ نشر هامون
 • پایه های نامرئی – هدف گذاری و برنامه ریزی – ۱۳۷۶ – نشر دکلمه گران
 • رقص عقابها – اولین رمان آموزش مدیریت ایرانی -۱۳۸۹  – انتشارات: مؤسسه آموزشی انتشاراتی ثروت آفرینان
 • چالشگران- رمان آموزش تحول و مدیریت فردی ایرانی ۱۳۹۵ – انتشارات: مؤسسه آموزشی انتشاراتی ثروت آفرینان
 • ایستاده در طوفان – رمان آموزش غلبه بر ورشکستگی و بحران – ۱۳۹۷ – انتشارات: مؤسسه آموزشی انتشاراتی ثروت آفرینان

اهداف سازمانی

برای مدیران، صاحبان کسب و کار و افرادی که تفکر کارآفرینی دارند، بسیار مهم است بدانند که سرمایه گذاری آنها در یک دوره آموزشی چه بازدهی دارد؟ آیا آموزشی که می بینند اثر دارد؟ تبدیل به فکرافزار می شود؟ در ایران قابل استفاده است؟ در کسب و کارشان می تواند نتیجه ای داشته باشد یا تنها فرضیه های رویایی برخی کتاب هاست که در عمل اثربخش نیستند؟
ثروت آفرینان تنها مرکز تخصصی آموزش کسب و کار ایرانی در کشور است که مفتخر به انجام تحقیقات متعدد، مستند و معتبر دانشگاهی در زمینه آموزش های فردی و مدیریتی کارآفرینان بوده و توسط هیئت علمی دانشگاهی – تجربی اداره می شود و توانسته است پرفروش ترین کتاب مدیریت ایران و پرتکرارترین سمینارهای مدیریت کشور را به کشور ارائه دهد.

بنابراین دوره های آموزشی این مجموعه مورد توجه و علاقه مدیران و کارآفرینانی است که به دنبال حضور در کلاس های اساتید علمی – تجربی هستند که نتیجه ملموسی را در کسب و کارشان ببیند، سرآمد و شاخص باشند.
تفاوت ویژه این مرکز، طراحی و برگزاری اختصاصی دوره آموزش عالی PMS) Personal Management System) است، که از سال ۱۳۸۷ با تایید و حمایت علمی و اعتباری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اقدام به پذیرش دانشجو در این دوره آموزشی کرده است. این مرکز با رونمایی اولین رمان آموزش مدیریت کشور «رقص عقابها» در دانشگاه تهران موفق به دریافت لوح زرین دومین جشنواره ستارگان فناوری کشور شد.