0
تومان
0
تومان

دوره سرمایه‌گذاری در شرایط اقتصادی ایران (رایگان)

دوره رایگان سرمایه گذاری در شرایط اقتصادی ایران copy
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
تعطیل
شروع کنید
()

هدف این دوره پاسخ به سوالات زیر است:

کجا و چگونه باید سرمایه‌گذاری کنیم؟ چه موقعیت‌هایی بیشترین برگشت سود را برای ما دارد؟

از دیدگاه عموم مردم، سرمایه‌گذاری یعنی اینکه پول خود را کجا قرار دهیم که سود بیشتری به دست آوریم. سطح سرمایه‌گذاری براساس ترس سنجیده می‌شود. سرمایه‌گذاران حرفه‌ای، سرمایه‌گذاری را تخصیص منابع در زمان مشخص برای ایجاد ارزش (سود) تعریف می‌کنند.

پرسودترین سرمایه‌گذاری فردی است. اگر از خودتان شروع کنید، در مسیر سرمایه‌گذاری‌های بزرگ نیز موفق خواهید بود.

چه دارایی‌هایی دارید؟

مبنای سرمایه‌گذاری بیشتر افراد، این است که ارزش پول خود را دوچندان کرده و چیزی از دست ندهند. اما آیا ممکن است همیشه با حفظ کامل پول فقط سود کرد؟

خیر. اولین قدم برای سرمایه‌گذاری بدون آسیب، تغییر مدل ذهنی است. حجم و میزان پول اهمیتی ندارد مهم شروع سرمایه‌گذاری براساس مدل درست است و رمز ایده‌پروری در آن، جرئت خرید و فروش است.

در امر مهم سرمایه‌گذاری، سود گذشته به معنای سود آینده نیست و اشتباه رایجی که وجود دارد این است که افراد به سود گذشته خود اتکا می‌کنند. در حالیکه سرمایه‌گذاری باید براساس موقعیت خرید، نیازها، سابقه و تجارب برنامه‌ریزی شود.

اشتباه رایج دیگری که وجود دارد، این است که سرمایه‌گذاری را در همان موقعیت شغلی فعلی انجام دهید و به همان اندازه و چه بسا بیشتر درگیری کاری و فکری داشته باشید. در حالیکه، سرمایه شما بایستی جدا از شما کار کند و نتیجه دهد.

چقدر ریسک‌پذیر هستید؟

ریسک و پتانسیل درآمد با هم رابطه معکوسی دارند. هر چه اطمینان در سرمایه‌گذاری بیشتر باشد؛ هرچند سوخت سرمایه نداشته باشید اما سود زیادی به دست نمی‌آورید. اما ریسک‌پذیری بالا در عین احتمال سوخت سرمایه، باعث سوددهی خیلی زیاد نیز خواهد شد. برای پیشرفت مالی باید سرمایه‌گذاری را با ریسک بالا انجام دهید. مبنای سن شما، اساس سرمایه‌گذاری ریسکی است.

در حالت عای 50 درصد سرمایه‌گذاری امن و 50 درصد سرمایه‌گذاری آزاد، برای همه افراد قابل انجام است. اما آنچه مهم است در نظر گرفتن شرایط و توانمندی شما در این امر است.

برای درک بیشتر این مطلب، به دوره سرمایه‌گذاری به شیوه یهودیان مراجعه کنید.

سرمایه‌گذاری با پس‌انداز شروع می‌شود. اما در شرایط اقتصادی کنونی، پس‌انداز کاری اشتباه است. برای ایجاد تعادل در شرایط اقتصادی، ابتدا بررسی کنید که هر ماه چه میزان پول در اختیار دارد که قصد استفاده از آن را ندارید. سپس به جای استفاده نکردن از آن، پول را به جریان انداخته و مثلاً ماهی 1 میلیون سهام بخرید. به سود به دست آمده نیز دست نزنید.

سرمایه‌گذاری زمان‌بر است و در بلندمدت در بازه زمانی 5 ساله نتیجه‌بخش است. مانند درختکاری است که آرام و پیوسته با صبر ثمر خواهد داد.

در این دوره چه مهارت‌هایی کسب می‌کنید؟

– افزایش شم اقتصادی

– هنر ریسک‌پذیری

– مهارت سرمایه‌گذاری متناسب با شرایط

نحوه برگزاری این دوره

دوره سرمایه‌گذاری در شرایط اقتصادی ایران در دو فایل صوتی 12 و 14 دقیقه‌ای خلاصه و مفید ارائه می‌شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

معرفی دوره

اطلاعات دوره