0
تومان
0
تومان

دوره هنر طراحی برنامه و برنامه ریزی

هنر طراحی برنامه و برنامه ریزی
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
تعطیل
شروع کنید
()

دوره برنامه ریزی رایگان: برنامه ریزی فرآیند سازماندهی و اجرای یک برنامه است. این شامل تعیین اهداف، طراحی مسیر عمل و سپس اجرا و نظارت بر پیشرفت برنامه است. مدیریت برنامه ریزی به منظور دستیابی به نتایج مطلوب و اجتناب از مشکلات احتمالی باید تکنیکهایی را اتخاذ کند که این روشها شامل: استراتژیک، تاکتیکی، عملیاتی و برنامه ریزی اقتضایی می باشد. مدیران برنامه ریز کسانی هستند که برای اهداف آینده طرح هایی در دست دارند و اگر میری پیدا شود که بدون برنامه و طرح فقط به هدف فکر کند حتما در مسیر رسیدن به آن دچار مشکلاتی خواهد شد. نگاه کردن به آینده، تجزیه و تحلیل آن و تصمیم‌گیری از قبل برای اقدام آینده مثالهایی از پیش بینی هایی است که یک مدیر موفق باید داشته باشد. تمامی این پیش بینی ها همانطور که ذکر شد در قالب 4 مدل میگنجد:

برنامه ریزی استراتژیک

برنامه ریزی استراتژیک فرآیندی است که سازمان ها برای تعیین اهداف و مقاصد خود از آن استفاده می کنند. این یک استراتژی برای کشف فرصت های تجاری بالقوه برای شرکت است. این کمک می کند تا خلاقیتها همگام شوند و افراد بر روی یک هدف واحد متمرکز شوند. یک مثال خوب از برنامه ریزی استراتژیک این است که هنگامی که سازمان می خواهد تجارت خود را در سطح جهانی گسترش دهد ابتدا باید وضعیت فعلی خود را تعریف کند که ممکن است شامل نقشه برداری از همه منابع، تعیین اهداف برای آنچه می خواهند به آن برسد و ارزیابی میزان منابع موجود در مناطق مختلف باشد، زمانیکه همه اطلاعات جمع آوری شد می تواند نقشه ای ایجاد کند از سال کنونی تا جایی که می خواهند به آن برسد.

هنر طراحی برنامه و برنامه ریزی

برنامه ریزی تاکتیکی طراحی

برنامه ریزی تاکتیکی تمرین اولویت بندی وظایف و واگذاری آنها به اعضای تیم برای رسیدن به سرانجام است. به این معنی است که بفهمید برای رسیدن به یک هدف چه کاری باید انجام شود، کدام یک از اعضای تیم می توانند  و چه زمانی  میتوانند آن را انجام دهند. فرآیند برنامه ریزی تاکتیکی با یک برنامه استراتژیک آغاز می شود. وقتی اهداف یک سازمان مشخص شد با شناسایی اهداف و فرآیندهای آن،  وظایف لازم برای دستیابی به این اهداف به برنامه های تاکتیکی تبدیل می شوند. برنامه‌های تاکتیکی به تک تک اعضای تیم اختصاص داده می شود که وظایف خود را اولویت بندی می کنند تا این وظایف به موثرترین شکل ممکن انجام شوند.

برنامه ریزی عملیاتی

برنامه ریزی عملیاتی برای تعریف فرآیندها، رویه ها و وظایفی که برای هماهنگی مؤثر منابع فی

زیکی درگیر در یک عملیات مورد نیاز است، استفاده می شود. در عمل، برنامه ریزی عملیاتی فرآیند تصمیم گیری برای ایجاد یک محصول یا خدمات است. برنامه ریزی عملیاتی با شناسایی آنچه که باید انجام شود (بر اساس برنامه ریزی تاکتیکی) شروع می شود، سپس آنها را به ترتیب زمانی سازماندهی می کند. این بدان معنی است که لازم است بدانید که هر کار چقدر طول می کشد (بر اساس تجربه قبلی) و چه مقدار پرسنل، تجهیزات، مواد برای هر کار مورد نیاز است.

تمام این مراحل زمانی  قابل اجرا است که شما رؤیاهای خود را در سر داشته و به عملی شدن آن امید داشته باشید.  اگر خودتان مدیر هستید و حتی یک کارگاه کوچک و بزرگ کسب وکار دارید میدانید که یک شرکت باید همیشه به دنبال بهبود کارکرد خود باشد. هدف نهایی “بهترین” بودن افزایشی است و برای دستیابی به آن نیاز به تغییرات کوچک زیادی در طول سالها دارد. کارشناسان برنامه ریز و مشاوران کسب و کار اعضایی از یک تیم هستند که میتوانند هنر رشد صعودی را سالانه برای یک شرکت داشته باشند و چند تکنیک را که رهبران کسب‌وکار می‌توانند هنگام شروع برنامه‌ریزی برای سال جدید اجرا کنند، بررسی کنند و توضیح دهند که چرا این روش‌ها برای دستیابی به موفقیت بسیار مهم هستند.

هنر طراحی برنامه و برنامه ریزی

سرفصل‌های دوره برنامه ریزی رایگان

 1. مفهوم برنامه‌ریزی
 2. مراحل و دلایل برنامه ریزی
 3. اصل هدف
 4. پختن اهداف و رؤیاها
 5. نقشه راه هدف
 6. زمینه  سازی هدف سنتی و مدرن

اهداف دوره هنر طراحی برنامه و برنامه ریزی

 • سازماندهی ذهن
 • برنامه ریزی کاغذی و الکترونیکی
 • فضاسازی ذهنی و ترویج آگاهی
 • توسعه شانس موفقیت شما حتی در بحرانهای اقتصادی
 • خلق رؤیاهای شدنی

دوره دوره برنامه ریزی رایگان مناسب چه افرادی است؟

 • افراد بالای 18 سال
 • مدیران اجرایی سازمانها
 • مدیران یرنامه ریزی
 • مدیران مدرسه
 • کارمندان ادارات
 • دانشجویان
 • دانش آموزانی که برای آزمونهای سالانه آماده میشوند
 • مدیران پروژه و کارفرمایان
 • کاریابان
 • آموزگاران

سایر دوره های رایگان

دوره رایگان مذاکره

دوره رایگان شم اقتصادی

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

معرفی دوره

اطلاعات دوره