از کجا باید شروع کنم؟

در پاسخ به سوال “از کجا باید شروع کنم؟”، ابتدا باید یک پروسه‌ی فکری را به صورت گام به گام پیش برد، زیرا دستیابی به پول زیاد مشکل نیست. پول درآوردن مانند رانندگی است که با کمی لرزیدن شروع می‌شود. زمانی که صحبت از پول در میان است، به تصمیمی قاطع و پرانرژی برای پشت سر گذاشتن این تلو تلو خوردن‌ها تبدیل میگردد که تصمیمی کاملا شخصی خواهد بود. دستیابی به معاملات میلیارد دلاری در زندگی، نیازمند این است که ما از دانش شم اقتصادی خود کمک بگیریم. دکتر امیرحسین مظاهری سیف معتقد است، هر کدام از ما دارای استعداد شم اقتصادی خاصی در وجود خود می‌باشیم. مشکل اصلی اینجاست که این نبوغ، در ما نهفته است، چون در فرهنگمان هنوز آموزش درست پول درآوردن را نداده‌اند. برای پولدار شدن باید خواسته‌ها و نخواسته‌های احساسی خود را شناسایی کنیم، زیرا نخواسته‌ها بوجود آورنده‌ی خواسته‌ها هستند. از نظر مالی با هر مقدار پولی که به دست می‌آورید، می‌توانید آینده‌تان را به سمت ثروتمند شدن سوق دهید. لازم است بدانید، علت اصلی موفقیت و پولدار شدن اکثر مردم در کسب و کار، قدرت انتخاب می‌باشد. کارشناسان ثروت آفرینان در مقاله برای ثروتمند شدن استعداد کافی نیست، باید مهارت فروش داشته باشی؟! علت اینکه بسیاری از مردم بااستعداد فقیر هستند را در این می‌بینند که آنان بیشتر روی کار تمرکز دارند و انرژی مصرف می‌کنند و از سیستم تجارت بسیار اندک یا هیچ، نمی‌دانند.

یاد بگیریم چگونه پولدار شویم

همه‌ی ما امکانات و اختیاراتی داریم که انتخاب می‌کنیم پولدار باشیم و هر روز در این جهت گام بر می‌داریم. توصیه می‌شود برای پولدار شدن، نخست روی آموزش سرمایه گذاری کنید: در دنیای واقعی تنها دارایی ما، مغزمان است، باید بتوانیم به حل و فصل مشکلات و روش‌ها و مسیرهای سخت روبرویمان بپردازیم.

یکی از دشوارترین کارها برای دستیابی به ثروت، عدم دنباله روی از حرف مردم است، همیشه باید خود را با موقعیت‌های جدید وفق دهید. بنابراین هر کاری که انجام میدهیم برای ثروتمند شدن نتیجه‌ی داشتن علم شم اقتصادی است که ما را به سمت پیشرفت راهنمایی می‌کند.

برای ثروتمند شدن باید روی خودتان کنترل داشته باشید و دارای اراده و استقامت باشید تا بتوانید در برابر مشکلات مقاوم باشید. دکتر مظاهری در سمینار دوره Economic sham، دائما بر این امر تاکید می‌کند که برای پولدار شدن و موفقیت در کسب و کار، توجهتان را بر روی محصولاتتان و خدماتتان نگذارید، بلکه بر روی رشد مهارتهای مدیریتی، تمرکز داشته باشید.

هر زمان در مضیقه مالی می‌افتید و پول کم در می‌آورید، این هوش شم اقتصادی شماست که باعث می‌شود سرمایه و داراییهایتان را چندین برابر کنید. برای تسلط بر پول، باید سواد مالی داشته باشید تا پول برایتان کار کند. یکی از قدرتمندترین روشهای یادگیری برای ثروتمند شدن این است که ما از قهرمان زندگیمان تقلید یا نمونه برداری کنیم.

ساده کردن کارها برای پولدار شدن  

همین ساده کردن کارها است که ما را متقاعد می‌کند بخواهیم مانند ثروتمندان زندگی کنیم و برای پیشرفت در کسب و کار این جمله را همیشه بخوانیم که اگر افراد ثروتمند توانستند پولدار شوند، ما هم میتوانیم ثروتمند شویم. با افزایش دانش شم اقتصادی می‌توانید بسیاری از مشکلات رایج در کسب و کار و زندگیتان را حل کنید.

برای ثروتمند شدن استعداد کافی نیست، باید مهارت فروش داشته باشی؟!
خواندن مقاله

بنابراین برای ثروتمند شدن، نیازمند سواد مالی هستیم، در این مبحث به این اشاره کرده‌اند، علت عمده‌ای که باعث شده، اکثر مردم فقیر باشند و نتوانند در کسب و کارشان موفق شوند، این است که بدون هیچگونه آموزشی سخت کار می‌کنند و هیچگاه یاد نمی‌گیرند که با دست خالی چطور پولدار شوند، باید برای پیشرفت و ثروتمند شدن شم اقتصادی را که در وجودتان خوابیده است را با آموزش و استفاده از تجربیات دیگران، بیدار کنید. برای خلق پول باید بدانید که پولی را به دست می‌آورید چطوری نگه دارید و چگونه بر مقدار آن بیافزایید.

شم اقتصادی

پولثروتمندسواد مالیشم اقتصادیکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *