آیا بی‌سوادی مالی منجر به ورشکستگی می‌شود؟


آیا بی‌سوادی مالی منجر به ورشکستگی می‌شود؟

زمانی که نمی‌دانید پولی را که دارید، چگونه خرج کنید؟ این امر از بی‌سوادی مالی ناشی می‌شود. برای جلوگیری از ورشکستگی باید حتما سواد شم اقتصادی داشته باشید تا بتوانید از سرمایه و داراییهایتان درست استفاده کنید و در کسب و کار به پیشرفت چشمگیری برسید. بهترین راه پول درآوردن و ثروتمند شدن، استفاده از فرصتهای طلایی زندگیمان است. بیشترین ضرری که ما به خاطر از دست دادن موقعیتهای سوخته داریم، موجب ورشکستگی می‌شود. بنابراین فقدان شم اقتصادی که منشا آن، عدم سواد مالی است، باعث ورشکستگی می‌شود. شما نیاز دارید یاد بگیرید که چگونه از داراییهایتان استفاده کنید تا سود زیادی ببرید؟ اهدافتان را چگونه پایه گذاری کنید؟ برای اینکه زودتر به نتیجه دلخواه‌تان برسید باید به کار شخصیتان اهمیت بدهید، مشکلات مالی، اغلب زاده‌ی کار کردن مادام العمر برای دیگران بوده که هیچ چیزی برای خودتان باقی نمی‌ماند و کارفرمایتان پولدار و ثروتمندتر می‌شود و شما همچنان مقروض می‌مانید. برای اینکه بتوان از نظر مالی درامان ماند، باید راههای پول درآوردن را یاد گرفت. کارشناسان ثروت آفرینان مبحث چگونه ارباب قدرت پول شویم، آموزش داده‌اند که چگونه بر ترس و جهل‌تان غبله کرده و با استفاده از سواد شم اقتصادی، بتوانید ارباب قدرت پول شوید. علت اصلی که موجب می‌شود مردم بی‌پول شوند این است که فاقد سواد مالی هستند و مجبورند به کارهایشان بچسبند و محتاطانه عمل کنند.

جنگ میان دارا و ندار

صدها سال است که بین افراد ثروتمند و فقیر درگیری وجود دارد و این جنگ تا ابد ادامه خواهد یافت. مشکل اصلی اینجاست که مردمی در این نبرد، بیشتر از همه صدمه میبینند، خودشان از آن بی‌اطلاعند. همان‌هایی که هر روز صبح زود از خواب بیدار شده و کار می‌کنند و آنان فقط به راهی که ثروتمندان در این مسیر می‌روند، آگاهی دارند. ولی علم و سواد مالی ندارند که چگونه در این راه می‌توان قدم برداشت، بخاطر همین بی‌اطلاعی که بیشتر جوانان ما شروع نکرده شکست می‌خورند.

دکتر امیرحسین مظاهری سیف توصیه می‌کند برای اینکه موقعیت بزرگی را در ساختن ستون کسب و کارتان به سمت ثروتمند شدن با درآمد بسیار بالا درست کنید، حتما سواد مالی خود را افزایش دهید تا بتوانید از طریق Economic sham ایده خلق کرده و ثروتمند شوید. زمانی که با علم جلو می‌روید برای کسب و کار خود اهمیت قایل می‌شوید، دقت و تمرکز بر روی کار و تلاش برای افزایش درآمد، باعث می‌شود که در کارتان بهترین باشی و پیشرفت کنید.

ثروتمندان، مالک چیزی از خود نیستند، آنها کنترل همه چیز را در اختیار دارند اما خود صاحب چیزی نیستند. بی‌پول‌ها و طبقات متوسط، یک عمر تلاش می‌کنند تا صاحب چیزهایی شوند و سپس آن را به دولت یا کسانی که مایلند از ثروتمندان شکایت کنند، بدهند.

اهمیت نبوغ مالی

نبوغ مالی و داشتن شم اقتصادی، نیازمند کسب اطلاعات فنی و شجاعت در کنار هم است. اگر ترس انسان زیاد از حد باشد، استعداد و سواد مالی آن را سرکوب خواهد کرد.

در زمان درست کسب و کار خود را بسازید
خواندن مقاله

دکتر مظاهری در سمینارهایش، دانشجوها را قویا تشویق به ریسک کردن و شجاعت می‌کند و تاکید می‌کند اجازه دهید نبوغتان، ترس‌هایتان را تحت الشعاع قرار داده، به قدرت و درایت بدل سازد. اکثر مردم، وقتی موضوع پول در میان باشد، ترجیح می‌دهند کاری بدون خطر انجام دهند.

به همین دلیل باید در کلاسهایم جوابگوی پرسش‌هایی اینچنینی باشم: چرا باید ریسک کنیم؟ چرا باید به رشد شم اقتصادی اهمیت دهیم؟ چرا باید آموزشهای مالی ببینیم؟ و من پاسخ می‌دهم: فقط به این دلیل که باید امکانات بیشتری در کسب و کار در اختیارتان باشد تا درآمدتان زیاد و ثروتمند شوید. پس چرا به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود نپردازید؟ هیچکس جز خودتان نمی‌تواند پاسخگوی این پرسش باشد. بنابراین از رویارویی با تغییرات استقبال کنید و فکر به دست آوردن میلیاردها دلار در ذهنتان بیاورید تا اینکه نگران عدم ترفیع در پستتان باشید.

شم اقتصادی

پولثروتمندسواد مالیشم اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *