0
تومان
0
تومان

چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟

چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

ما در این مقاله از وب سایت ثروت آفرینان قصد داریم تا در خصوص این نکته صحبت کنیم که چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟ در ادامه نکات بسیار مهمی در خصوص اینکه چرا شم اقتصادی تا به این اندازه مهم است و چگونه می توان به کمک آن، به یک فرد موفق و ثروتمند بدل شویم، صحبت خواهیم کرد. علاقه مندان به این حوزه همچنین می توانند به مقاله ” آیا شم اقتصادی خوبی دارید؟ ” مراجعه کنند.

 

چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟

چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟ هیچ کس جز خودتان نمی‌تواند پاسخگوی این پرسش باشد. اما دکتر امیرحسین مظاهری سیف میتواند به شما بگوید که چگونه این کار را انجام دهید تا به پول زیادی برسید و ثروتمند شوید. زیرا لحظاتی را که با داشتن شم اقتصادی، مشغول به کار هستید، زیباترین و هیجان انگیزترین لحظات زندگیتان خواهد بود. باید از رویارویی با تغییرات استقبال کنید، نه اینکه از آنها بترسید یا فرار کنید. پس چرا به رشد و تکامل شم اقتصادی خود اهمیت ندهید؟ اگر چنین کنید، به کامیابی و خوشبختی دست خواهید یافت.

اگر مایلید که بخت و اقبالتان را خودتان رقم بزنید باید سواد مالی خود را تقویت کنید و اگر می‌خواهید خوشبخت‌تر باشید و به جای سخت کار کردن، پول بسازید در این صورت دانش مالی‌تان اهمیت خاصی پیدا می‌کند. لازم است بدانید قدرتمندترین دارایی همه‌ی انسانها، مغزشان است اگر خوب آموزش داده شود قادر به خلق پول شده و در کسب و کارش موفق می‌شود. تعداد کمی از مردم، واقعا از هیچ، پولدار شده‌اند، فقط از روی افکار آموزش دیده‌شان و استفاده از تجربیات دیگران بوده که به این موقعیت رسیده‌اند. با داشتن شم مالی از کوچکترین موقعیت‌های ضعیف و نصفه نیمه‌ای آنها را به میلیاردها تبدیل کرده‌اند.

شم اقتصادی و پرورش آن

چرا ثروتمندان بیشتر ثروتمند می‌شوند؟

تیم ثروت آفرینان در مقاله آیا بی‌سوادی مالی منجر به ورشکستگی می‌شود؟ برای جلوگیری از ورشکستگی توصیه می‌کنند که حتما سواد شم اقتصادی را یاد بگیرید تا بتوانید از سرمایه و داراییهایتان درست استفاده کنید و در کسب و کار به پیشرفت چشمگیری برسید و ثروتمند شوید.

اکثر معاملاتی که باعث می‌شود ثروتمندان، بیشتر ثروتمند شوند، بخاطر این است که ثروتمند دارای شم اقتصادی بوده. بنابراین هر چه دانش مالی تو بیشتر باشد راحت‌تر خواهی توانست بگویی فلان معامله به نفع تو است یا نه؟! این دانش توست که می‌تواند یک معامله‌ی بد را تشخیص دهد، یا آن را به یک معامله‌ی خوب بدل سازد. هرچه بیشتر فرا می‌گیرید، پول بیشتری می سازید، زیرا همینطور که زمان پیش می‌رود، تجربیات و دانش بیشتری به دست می‌آورید.

شم اقتصادی باعث موفقیت شما خواهد شد

نقش اساسی در هر کاری، استفاده از دانش فنی آن و کمک جستن از عقل، خرد و عشق به آن معامله است که عوامل نامساعد و تمایزات را از پیش پا برمی‌دارد، راه را هموار کرده و ریسک کار را پایین می‌آورد. همانطور که می‌دانید برای شروع هر کسب و کار، ریسکی وجود دارد.

این Economic sham بوده که مشکلات را بهبود می‌بخشد، بخاطر این ممکن است، کاری برای یک نفر پرخطر و ریسکی باشد، همچنین احتمال دارد همین کار برای شخص دیگری ریسک کمتری داشته باشد. لذا داشتن سواد مالی بزرگترین سرمایه می‌باشد که شما را از عوامل نامساعد و ورشکستگی دور می‌کند.

موقعیت‌های بزرگ با چشم دیده نمی‌شوند، باید آنها را با مغز ببینید؟!

موقعیت‌های بزرگ معمولا با چشم دیده نمی‌شوند، بلکه باید آنها را با مغزتان ببینید. جواب این سؤال؟! چرا اکثر مردم به ثروت و رفاه دست نمی‌یابند؟ چون سواد شم اقتصادی برای دیدن و تشخیص موقعیت‌هایی را که درست مقابل چشمانشان است را ندارند و از نظر مالی بگونه‌ای تربیت شده‌اند که قادر به تشخیص چنین موقعیت‌های نیستند و همیشه آرزوی ثروتمند شدن را دارند. این دسته از افراد دارای هوش مالی مناسبی نیستند.

متأسفانه دلیل اصلی که غالب مردم پولدار نیستند، این است که از زیان دیدن در هراسند. برندگان از شکست نمی‌ترسند و آن را پروسه‌ای از موفقیت در کسب و کار می‌بینند، بنابراین برای ثروتمند شدن باید حتما دیدی بلندمدت و علم مالی داشته باشید.

شم اقتصادی و موفقیت در کسب و کار

در نتیجه یکی از برنامه‌های شما؟! یافتن موقعیت‌های که دیگران آنها را از دست داده‌اند؟! شما آنچه را دیگران با چشمشان می‌بینند با مغزتان می‌بینید، این مهارتتان باعث پیشرفت و ثروتمند شدنتان می‌شود. بار دیگر در آخر این مقاله می‌گویم، این دانسته‌های شماست که بیش از خریدتان ارزش دارد، سرمایه گذاری کردن از طریق شم اقتصادی یعنی در کسب و کار و زندگی رشد کردن و ثروتمند شدن؟!

 

سخن پایانی

ما در این مقاله در خصوص این نکته صحبت کردیم که چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟ همچنین متوجه شدیم که یکی از فاکتورهای رسیدن به موفقیت و ثروت، داشتن شم اقتصادی قدرتمند است. شما از این پس می توانید با شرکت در دوره شم اقتصادی ثروت آفرینان، این توانایی را در خودتان به سادگی پرورش دهید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی