0
تومان
0
تومان

رشته MBA برای چه کسانی مناسب است؟

رشته mba برای چه کسانی مناسب است

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

در این مقاله می خوانید که رشته mba برای چه کسانی مناسب است و هدف دوره های آزاد چیست؛ همچنین شرح داده ایم که هر یک از گرایش های MBA مناسب چه کسانی است و در کدام بازار کار، کاربرد دارد. پیشنهاد می دهیم برای کسب اطلاعات مفید در مورد کاربردهای مدیریت کسب و کار که به عنوان یک رشته ثروت آفرین شناخته می شود این مقاله را به دقت مطالعه نمایید و در صورت وجود هرگونه سوال در بخش دیدگاه ها پرسش خود را مطرح نمایید.

یادگیری تکنیک های رشته‌ MBA (کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار) مسیر رسیدن به موفقیت های شغلی را برای مدیران و کارآفرینان هموار می سازد. اگر در حال آماده شدن برای ورود به بازار کار پر رقابت کسب و کار امروزی هستید، استفاده از این دوره می تواند برایتان ارزشمند باشد.

آموخته های این رشته می تواند گنجینه ای از مزایا به همراه داشته باشد، به ویژه اگر دوره MBA را در یک موسسه معتبر گذرانده باشید. از مزیت های آن می توان به درآمد بالای این رشته اشاره کرد. بعد از کسب مهارت های لازم، قادر خواهید بود در جایگاه یک مدیر یا توسعه دهنده شبکه حرفه ای، به عنوان یک رئیس یا کارآفرین، در ایران یا خارج از کشور به کسب درآمد بپردازید.

هدف دوره های آزاد MBA چیست؟

هدف دوره های آزاد MBA تربیت و آموزش نیروی متخصص به عنوان مدیر جنبه های مختلف کسب و کار است. این دوره از ابتدا با هدف تبدیل فرایند مدیریت سنتی به مدرن شکل گرفت و امروزه به شکل تفکر سیستمی، با استفاده از شیوه های نوین و بکارگیری تکنولوژی و امکانات امروزی با بازدهی بالا و درصد خطای انسانی پایین، آموزش داده می شود.

دوره های آموزشی آزاد نظیر دوره MBA موسسه ثروت آفرینان، با هدف افزایش مهارت های عملی کسب و کار در بازار کار و افزایش اعتماد به نفس، سخنوری و آموزش تکنیک های عملی، اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارهایی برای پرسش و پاسخ می کنند.

اگر مدیر یک شرکت بزرگ، کسب و کار کوچک و یا حتی شاغل در سازمان ها و ادارات هستید، دوره MBA به تغییر تفکر شما در ایجاد دیدگاه موثر در بهبود روابط کاری کمک خواهد کرد. همچنین با کمک تکنیک های این دوره می آموزید که چگونه در کوتاه مدت تصمیم گیری صحیح داشته باشید.

مدیران و کارآفرینانی که در زمینه فعالیت های تخصصی نظیر تیم سازی، برنامه ریزی استراتژیک با روش های جدید بازاریابی مهارت و تجربه کافی ندارند، می توانند از این دوره ها بهره ببرند. در حالت عادی برای کسب چنین توانمندی هایی نیاز به سال ها تجربه و آزمون خطا دارید، در حالی که استفاده از دوره MBA تمامی این مهارت ها را در زمانی کوتاه تر در اختیار شما می گذارد.

رشته MBA برای چه کسانی مناسب است؟

دوره mba مناسب چه کسانی است ؟

طی سال های اخیر برگزاری دوره های MBA بسیار رواج داشته و احتمالا این سوال برای شما هم ایجاد شده که، رشته mba برای چه کسانی مناسب است و آیا این دوره برای ثروت آفرینی و رونق کسب و کار من نیز کاربرد دارد؟!

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، اساس دوره MBA به گونه ای طراحی شده که به ارتقاء موقعیت فعلی تمامی مشاغل و ارتقاء موقعیت های سودآور کمک می کند. در واقع شما طی این دوره ها به مهارت ها و تکنیک هایی تسلط می یابید که در انواع کسب و کار قابل اجرا است.

 • این دوره به ویژه مناسب افرادی است که در رشته مدیریت کسب و کار و در گرایش های مختلف MBA به تحصیل در دانشگاه ها پرداخته اند. همانطور که می دانید، بدون کسب تجربه عملی نمی توان در بازار کار به سرعت رشد و پیشرفت کرد. این گروه می توانند علاوه بر آموزش هایی که حین تحصیل دیده اند، از دوره MBA استفاده کنند تا نیاز به کسب تجربه عملی را از طریق یادگیری مهارت های کاربردی برای ثروت آفرینی در بازار جبران کنند.
 • اگر قصد دارید کسب و کار خود را در بازار کار پررقابت امروزی راه اندازی کنید، نیاز ضروری به استفاده از تکنیک های موثر این دوره برای یادگیری مهارت های فروش و بازاریابی، مهارت تصمیم گیری سریع و به موقع و تکنیک های مدیریت کسب و کار سودآور خواهید داشت.
 • اگر در حال حاضر کسب و کار خود را دارید و از سودآوری و رکود بازار کار خود ناراضی هستید، دوره mba مناسب شما است. با کمک این دوره می توانید به توسعه فعالیت و بهبود جایگاه شغلی خود با تیم سازی، برنامه ریزی، فروش بالاتر، استراتژی های موثر در ایجاد فرصت های پولساز استفاده نمایید.
 • امروزه سازمان ها و شرکت های بزرگ نظیر مایکروسافت، از نیروهای انسانی ارزشمند خود می خواهند تا برای کسب مهارت های مدیریت کسب و کار در دوره های آزاد MBA شرکت نمایند. این دوره ها به بهبود روابط بین سازمانی، بهبود عملکرد و افزایش درآمد سازمان و نیروهای انسانی متخصص کمک می کند. بنابراین حتی از گر کارمند یا از کارکنان سازمان ها و ادارت هستید، دوره MBA برای شما مناسب است.
 • اگر دارنده یک کسب و کار موفق و سودمند هستید، شاید تصور کنید که دیگر نیازی به دوره های آموزشی ندارید، اما همانطور که میدانید همیشه راه برای پیشرفت با استفاده از دیدگاه ها و تکنیک های جدید باز است. بنابراین می توانید برای افزایش مهارت در گسترش کسب و کار و سودآوری بیشتر از دوره MBA استفاده کنید. همچنین این دوره مناسب مدیران میانی و ارشد کسب و کار شما برای بهبود بازدهی در عملکرد تمام رده های سازمانی خواهد بود.
 • امروزه در سراسر دنیا، آموزش های دوره ام بی ای، یک راهکار عالی برای گسترش کار در تمامی حوزه های شغلی محسوب می شود.
 • رشته MBA در سراسر جهان، به توسعه و بهبود جایگاه شغلی در افراد در حوزه مدیریت، کارآفرینی، معماری، برنامه نویسی، انواع کسب و کارهای بزرگ و کوچک با زمینه های مختلف شغلی کمک کرده است. این دوره تضمین رسیدن به مهارت مدیریت و تصمیم گیری صحیح در امور، همچنین مدیریت ارتباطات در جهت رسیدن به اهداف می باشد.
 • مزیت دوره MBA این است که تکنیک های آن صرفا برای یک گروه از افراد یا صاحبان مشاغل مشخص محدود نمی شود. بلکه این دوره قادر به تغییر طرز فکر و توسعه مهارت های فردی برای کار آفرینی و راه اندازی کسب و کار، همچنین مدیریت مشاغل است. علاوه براین با ارائه گواهینامه از موسسات معتبر نظیر ثروت آفرینان می توانید از تاثیر مثبت آن به عنوان یک امتیاز در استخدام و گزینش پست های ارزشمند استفاده کنید.
 • الگوهای آموزشی دوره MBA به گونه ای طراحی شده است که شرکت کنندگان در این دوره آموزشی، حتی می توانند در زندگی شخصی خود، برای ارتقاء سطح زندگی و مدیریت روابط با اطرافیان از آن بهره ببرند.

کارایی دوره MBA در کسب و کار چیست؟

کارایی دوره MBA در کسب و کار در جهت توسعه مهارت های پیشرفته و منعطف مدیریتی است. این دوره کمک می کند تا از رکود نقطه امن خود خارج شده در شرایط مختلف و چالش ها، موفق عمل کنید. از طریق آموزش های دوره ام بی ای می توان به مهارت های مورد نیاز برای توسعه کسب و کار دست یافت. در این راستا کارایی های دوره MBA شامل موارد زیر است:

 • توانایی توسعه، تبلیغات، افزایش فروش خدمات یا محصولات
 • توانایی مدیریت کار تیمی، شبکه سازی و ایجاد روابط سودمند با افراد یا شرکت ها
 • مدیریت بحران های مالی و …
 • مدیریت ابعاد مختلف کسب و کار
 • جمع آوری، تجزیه و تحلیل و تفسیر گزارش ها براساس داده ها
 • جذب و استخدام نیروی کارآمد و وفادار (با استفاده از دوره آموزشی جذب و استخدام و تیم سازی )
 • رسیدن به توانایی برنامه ریزی استراتژیک برای ایجاد موقعیت های سودآور و حرکت رو به جلو
 • برند سازی و موفقیت های مالی در کسب و کار
 • ارتقاء کلی مهارت های رهبری سازمانی و افراد
 • مدیریت کسب و کار برای ارزش آفرینی و کسب اعتبار کاری
 • مدیریت زمان در افزایش بهره وری مدیریت کسب و کار و نیروی انسانی با کمک دوره مدیریت زمان
 • افزایش قدرت تطبیق با تغییرات بازار کار برای تسلط به امور و ایجاد راهکارهایی برای خلق مسیرهای جدید.
 • تبدیل تهدیدها به فرصت در وضعیت پر چالش و تغییرات ناگهانی بازار کار
 • و …

رشته mba برای چه کسانی مناسب است

گرایش های رشته mba برای چه کسانی مناسب است؟

رشته MBA دارای گرایش های مختلفی بوده و در این قسمت شرح داده ایم که هر گرایش برای چه کسانی مناسب است و کدام گرایش برای شما می باشد:

MBA گرایش مدیریت عمومی

این گرایش یکی از پرطرفدارترین گرایش های دوره MBA است که مناسب تمام ابعاد کسب و کارهای مختلف با محیط و شرایط کاری متفاوت، بسیار کاربردی است.

MBA گرایش مدیریت استراتژیک

اگر به دنبال شیوه های قابل اعتماد برای برنامه ریزی بلند مدت کسب و کار خود هستید، این گرایش مناسب شماست. زیرا بستر رشد و پشتیبانی را برای رسیدن به اهداف برنامه ریزی شده فراهم می کند. می توانید در این راستا از دوره استراتژی پیشرو استفاده کنید.

MBA گرایش مدیریت مالی

این گرایش از رشته mba برای کسانی مناسب است که قصد دارند به عنوان بانکدار، ماموران ارشد مالی، مدیر مالی و حسابرس و کنترل کنندگان مالی به فعالیت بپردازند. آموزش های این دوره بر پایه تحلیل داده، حسابداری و … متمرکز است.

MBA گرایش مدیریت بازاریابی

این گرایش مناسب برای کسب و کارهایی است که هدف آنها فروش کالا و خدمات است و می توانند از دوره فروش و بازاریابی استفاده کنند.

MBA گرایش کارآفرینی

اگر به تازگی اقدام به ایجاد کسب و کار جدید کرده اید و در گروه کارآفرینان مشاغل استارتاپ هستید، این گرایش بهترین انتخاب برای شماست.

MBA گرایش مدیریت منابع انسانی

گرایش مدیریت منابع انسانی رشته mba برای کسانی مناسب است که مسئولیت مدیریت تیم های منابع انسانی را بر عهده دارند. همچنین کسانی که با گروه‌ های بزرگ از نیروهای انسانی فعالیت دارند، یک دوره بسیار جامع و عالی به شمار می رود. با کمک آموزش های دوره MBA می توانید به سادگی به حل تضادها، توسعه‌ تیم، تعیین مسئولیت هر یک از اعضای تیم، ایجاد انگیزه‌ کار و … بپردازید.

MBA گرایش مشاوره

این گرایش مناسب افرادی است که قصد ارائه خدمات تخصصی مشاوره به مدیران و صاحبان کسب و کارهای مختلف را دارند. درآمد این رشته بسیار مورد توجه است و مدیران مشاغل مختلف حاضرند پول خوبی بابت کسب راهنمایی و مشاوره در جهت رسیدن به موفقیت و سودآوری بپردازند.

MBA گرایش کسب و کار بین‌المللی

این گرایش از دوره MBA مناسب کسانی است که قصد دارند در خارج از کشور و یا در یک شرکت بین المللی به فعالیت بپردازند. این آموزش ها می تواند استراتژی های کسب و کار را به گونه ای موثر در رسیدن به حداکثر سود و بهره وری هدایت کند. این تخصص از جمله مهارت های همه جانبه مناسب برای تمامی جنبه های انواع کسب و کارهای مختلف به شمار می رود.

MBA گرایش مدیریت عملیات

این گرایش از دوره ام بی ای، مناسب برای مدیرانی است که مسئولیت بهینه سازی فرایندهای تولید را برعهده دارند. طی این آموزش ها، پی به تکنیک هایی برای تولید کارآمد خواهند برد.

MBA گرایش مدیریت فناوری اطلاعات

گرایش مدیریت فناوری اطلاعات مناسب کسانی است که در بخش فناوری یا کسب و کارهای وابسته به فناوری فعالیت دارند. اگر در تحلیل داده های جمع آوری شده از کسب و کار خود برای برنامه ریزی توسعه محصولات نیاز به تکنیک هایی برای رسیدن به توسعه فعالیت های تولیدی دارید، این گرایش انتخاب خوبی به شمار می رود.

رشته mba برای چه کسانی مناسب است

گواهینامه MBA چه کاربردی دارد؟

هر شخص حرفه ای با کارنامه عملکرد و سوابق کاری خود یک برند شخصی دارد که نشان دهنده مجموعه مهارت های او در بازار کار است. از کاربردهای گواهینامه MBA افزایش اعتبار برای برند شخصی خواهد بود. این گواهی که بعد از اتمام دوره آموزشی مدیریت کسب و کار توسط موسسه ثروت آفرینان ارائه می شود، نوعی مدرک مهارت حرفه ای در حوزه مدیریت محسوب می شود.

اغلب سازمان های معتبر و شرکت ها، در راستای استخدام و جذب نیروی کار انسانی، در پست ها و مشاغل مدیریتی، داشتن گواهینامه MBA را یک امتیاز ارزشمند می دانند.

نتیجه گیری :

با توجه به توضیحات ارائه در این مقاله، می توان به این نتیجه رسید که رشته mba برای چه کسانی مناسب است. صاحبان تمامی مشاغل، مدیران ارشد و میانی، کارکنان استخدامی در سازمان ها و شرکت های مختلف ایران و حتی خارج از کشور می توانند برای توسعه مهارت های مدیریت کسب و کار، از آموزش های رشته MBA استفاده نمایند.

گرایش های رشته MBA بسیار متنوع است و به گونه ای طراحی و برنامه ریزی شده اند که مناسب انواع کسب و کار می باشند، در این مقاله به شرح کاربرد هر گرایش در مشاغل و سمت های مختلف شغلی پرداختیم. دوره جامع MBA همراه با دوره های تکمیلی آموزشی در افزایش مهارت های مختلف فروش و بازاریابی و انواع استراتژی های موثر در مدیریت کسب و کار توسط موسسه ثروت آفرینان برگزار می شود.

علاقمندان می توانند برای مشاوره رایگان در زمینه اطلاع از شرایط برگزاری دوره و سرفصل آموزشی MBA با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان در تماس باشند:

تماس با ما

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی