0
تومان
0
تومان

مدرک گواهینامه MBA چیست؟

گواهینامه مدرک mbaچیست

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

گواهینامه MBA از محبوب ترین و کاربردی ترین مدارک علمی و مهارتی در بازار کار به شمار می رود. در این مقاله می خوانید مدرک گواهینامه MBA چیست و چه ارزشی دارد؛ همچنین یک نمونه گواهینامه mba را مشاهده می کنید، علاوه براین نحوه استعلام این مدرک مورد تایید وزارت علوم را شرح داده ایم. اگر علاقمند به دریافت مدرک مدیریت کسب و کار “mba” هستید، پیشنهاد می دهیم تا انتهای این مقاله را به دقت مطالعه نماید.

گواهینامه mba چیست؟

یکی از ملاک های جذب نیروی کار در سطوح مدیریتی، داشتن مدارک معتبر مهارتی بوده و یکی از این مدارک “مدرک مدیریت کسب کار mba” است. اما گواهینامه mba چیست؟!

گواهینامه mba، یک مدرک است که نشان دهنده دانش و مهارت مدیریت کسب و کار است. می توان گفت در دنیای امروز مدرک MBA یکی از محبوب ترین گواهینامه های حرفه ای در حوزه کسب و کار به شمار می رود. اگر بررسی اجمالی بر چارت سازمانی شرکت های معتبر بیاندازید، مشاهده می کنید که همگی آنها با مدیرانی همکاری دارند که در رزومه مهارتی خود سابقه فعالیت و آموزش در حوزه MBA را دارند.

گواهینامه مدرک mbaچیست

مدرک MBA چیست و چه ارزشی دارد؟

مدرک MBA سندی است از نوع Degree این سند یا گواهینامه، در پایان تحصیل دوره کارشناسی ارشد MBA دانشگاهی یا موسسات آموزشی به دانشپذیران اعطا می شود. اینکه فارغ التحصیل دوره MBA بوده و در بازار کار پر رقابت انواع کسب و کار، دارای مدرک MBA باشید یک توانایی و مهارت تخصصی و ارزشمند برای شما محسوب خواهد شد.

برای دریافت مدرک MBA دانشگاهی لازم است منابع ارشد MBA را مطالعه کرده و در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمایید. طول مدت تحصیل برای دریافت مدرک، دو سال است البته مشروط به اینکه تمام وقت به تحصیل پرداخته و تمامی واحدهای مربوط به دروس رشته MBA را با موفقیت گذرانده باشید.

ارزش مدرک دوره های MBA دانشگاهی برای ورود به بازار کار به نشانه دانش حرفه ای بالا، قابل توجه است. کسب این مدرک دانشگاهی، نیاز به سابقه کار حرفه ای ندارد. بنابراین صرفا با داشتن گواهینامه MBA می توانید وارد بازار کار شده و در جایگاه مدیریتی قرار گرفته یا به ارتقاء شغلی در راستای توسعه کسب و کار برسید.

البته اگر کسب مدرک دانشگاهی ام بی ای، با دوره های مهارتی آموزش آزاد مدیریت کسب و کار همراه باشد، شانس بیشتری برای موفقیت و ثروت آفرینی در بازار کار خواهید داشت.

کاربرد رشته MBA در بازار کار

کاربرد رشته MBA در بازار مدیریت کسب و کار به ویژه برای کسانی است که قصد دارند در به عنوان کارآفرین به فعالیت بپردازند، مناسب است. این افراد لازم است بدانند اولین گام موفقیت، شرکت در دوره mba و کسب دانش مدیریتی است. این دانش برای تمامی مدیران در مسیرهای شغلی مختلف پیشنهاد می شود.

از کاربردهای رشته mba افزایش قابلیت و توانایی های مدیریتی و ریاست هیئت مدیره است. علاوه براین mba می تواند مناسب افرادی در سمت های غیر مدیریتی باشد، کسانی که در روابط خود با همکاران و اطرافیان خود مشکل دارند و نمی توانند به خوبی با مدیران و سایر کارمندان ارتباط برقرار کنند. مدیران و کارکنان مشاغل غیر مدیریتی که به هر دلیل امکان تحصیل در این رشته از طریق کنکور را ندارند، می توانند در دوره های آزاد MBA که از طریق موسسه ثروت آفرینان برگزار می شود، شرکت کنند.

آموزش های دوره MBA موسسه ثروت آفرینان

شما می توانید در دوره MBA موسسه ثروت آفرینان شرکت کرده و از آموزش در سرفصل های زیر بهره مند شوید:

 • کارگاه آموزشی
 • مدیریت استراتژیک
 • مدیریت بازاریابی پیشرفته
 • مدیریت منابع انسانی پیشرفته
 • مدیریت رفتار سازمانی
 • کارگاه آموزشی
 • مدیریت عملکرد
 • تجزیه و تحلیل مالی کسب و کار
 • مدیریت ریسک
 • مسائل جاری در مدیریت اجرایی
 • عارضه‌یابی و بهبود روش‌ها
 • اصول و مبانی سازمان و مدیریت

نمونه گواهینامه mba

تصویر نمونه گواهینامه mba زیر مربوط به مدرک معتبر دوره های آموزش آزاد غیر دانشگاهی است که توسط دانشکده مدیریت دانشگاه تهران صادر شده است. برای مشاهده در ابعاد بزرگ روی تصویر زیر کلیک نمایید:

نمونه گواهینامه- MBA

ویژگی های مدرک mba مورد تایید وزارت علوم

از ویژگی های مدرک mba مورد تایید وزارت علوم این است که این گواهینامه معتبر صرفا از طریق مدارس کسب و کار مورد تایید وزارت علوم صادر می شوند. می توانید برای بررسی مورد تایید بودن مدرک mba لیست تمامی مراکز مجاز را در سامانه اعتبار سنجی وزارت علوم بررسی نمایید.

از ویژگی های یک مدرک MBA معتبر و مورد تایید وزارت علوم می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • نام مرکز صادر کننده، در سامانه اعتبارسنجی وزارت علوم ثبت شده باشد.
 • این مدرک امکان ترجمه رسمی دارد
 • دارای مهر قوه قضائیه و وزارت امور خارجه است
 • مشخصات مدرک mba مورد تایید، از طریق سامانه رسمی وزارت علوم قابل استعلام و پیگیری است.
 • دارای مهر وزارت علوم است.
 • گواهینامه mba مورد تایید وزارت علوم، باید دارای یک بارکد و شماره سریال انحصاری باشد که از طریق این بارکد و شماره سریال بتوان اعتبار گواهینامه را در سایت وزارت علوم پیگیری کرد.

نحوه اعتبارسنجی مدرک MBA مورد تایید وزارت علوم

نحوه اعتبار سنجی مدرک mba مورد تایید وزارت علوم این امکان می دهد تا در هر زمان و مکان با دسترسی داشتن به اینترنت بتوانید مدرک mba خود را به سادگی استعلام کنید.

با توجه به اینکه اعتبار گواهینامه های MBA همواره مورد توجه و پیگیری است، افراد پس از تحصیل و دریافت مدرک می توانند اعتبار مدرک خود را از طریق سامانه وزارت علوم به صورت آنلاین بررسی کنند. پیش از مراجعه به سامانه VOHEC.ir که برای اعتبار سنجی مدارک مورد تایید وزارت علوم طراحی شده است، ابتدا مشخصات گواهینامه MBA خود مطابق با موارد ذکر شده بررسی نمایید.

هولوگرام وزارت علوم روی مدرک از نشانه های اصل بودن گواهینامه شما است. روی یک گواهینامه MBA معتبر، هولوگرام وزارت علوم مشاهده می شود و اگر گواهینامه شما فاقد این هولوگرام است، دلیل آن را پیگیری کنید.

 

نحوه اعتبار سنجی گواهینامه mba در سامانه وزارت علوم به ترتیب زیر است:

1- وارد سامانه اعتبارسنجی گواهینامه های وزارت علوم به نشانی VOHEC.ir شوید.

2- از قسمت جستجوی بارکد که در صفحه اصلی این سایت قابل مشاهده است، برای بررسی شماره سریال مندرج بر روی گواهینامه mba استفاده کنید.

3- اگر شماره سریال مدرک mba، مورد تایید وزارت علوم باشد در این سامانه ثبت شده است و می توانید تصویر گواهینامه مذکور را در همین سامانه مشاهده کنید.

4- توجه داشته باشید که گواهینامه دوره mba که مورد تایید وزارت علوم است، حتما باید دارای هولوگرام و مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باشد. هر گواهینامه mba دارای یک سریال و بارکد اختصاصی است که در سامانه مذکور ثبت شده و قابل استعلام است.

5- مدرک MBA معتبر، امکان ترجمه رسمی دارد و مهر و تاییدیه وزارت امور خارجه و قوه قضائیه را دریافت می کند.

6- فارغ التحصیلان MBA می توانند گواهینامه مورد تایید سازمان فنی حرفه ای و سازمان جهانی کار (ILO) دریافت کنند.

گواهینامه مدرک mbaچیست (1)

نحوه گرفتن مدرک مدیریت کسب و کار بدون کنکور

تحصیل در رشته MBA از طریق شرکت در کنکور کارشناسی ارشد برای بسیاری از افراد به دلایل مختلف امکانپذیر نیست. در نتیجه این گروه شیوه های آزاد بدون کنکور مدیریت کسب کار را انتخاب می کنند. نحوه گرفتن مدرک MBA بدون کنکور از طریق ثبت نام در دوره آزاد مهارتی و شرکت در آزمون فنی و حرفه ای امکان پذیر است.

این دوره های آزاد توسط موسسات معتبر آموزشی نظیر موسسه ثروت آفرنیان برگزار می شود. متقاضیان ثبت نام بدون کنکور MBA می توانند بعد از ثبت نام در دوره های آموزش آزاد ثروت آفرینان و طی کردن دوره آموزشی، در آزمون های سازمان فنی و حرفه ای کشور شرکت کرده و مدرک MBA دریافت کنید.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر درمورد ثبت نام دوره MBA بدون کنکور، از طریق شماره تلفن زیر با کارشناسان این موسسه تماس حاصل فرمایند:

 • ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸​
 • تلفن: ۲۶۴۰۳۷۴۰ ۰۲۱

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی