0
تومان
0
تومان

هدف در زندگی چطور توسعه پیدا می‌کند؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

آیا احساس می‌کنید در مسیری که دارید زندگی‌تان را پیش می‌برید، گم‌ شده‌اید یا انگار چیزی کم است؟ شاید می‌خواهید تفاوت بزرگی ایجاد کنید، اما نمی‌دانید چطور، خیلی‌ها همین افکار را داشتند و با شرکت در کلاس‌های دکتر امیر حسین مظاهری سیف توانستند به اهدافشان برسند. تیم ثروت آفرینان در مقاله مدیریت تغییر و بهبود عملکرد به چگونگی تغییر در زندگی و موفق شدن در کسب و کار پراخته‌اند. در این مبحث سعی شده که تاثیر هدف‌گذاری را در پیشرفت کسب و کار، آموزش داده شود. اگر هر روز با خودتان فکر می‌کنید که چطور هدفم را پیدا کنم؟ حتی شده به این نتیجه رسیده باشید که هدف‌تان چیزی نبوده که در ذهن داشتید، بدانید که راه پیدا کردن هدف‌تان را نمی‌دانید و باید یک سری آموزش‌ها را ببینید تا با دیدی روشن‌تر اهداف‌تان را مورد بررسی قرار دهید. زیرا ما نمی‌توانیم فقط با «فکر کردن» به خواسته‌ها و اهداف‌مان برسیم.

از کجا شروع کنم

تا حالا شده است، ایده‌ی که در ذهن دارید را با این افکار، اگر آن را دوست نداشته باشم؟ اگر از آن پولی به‌دست نیاوردم؟ اگر شکست بخورم؟ آن را رها کنید. لازم است بدانید که این افکار را از سرتان بیرون کنید، اولین گام را به سوی ایده‌ی که در ذهن دارید، بردارید و به سوی چیزهای جدیدی که می‌خواهید تجربه کنید، بروید. این بزرگترین تصمیمی است که به شما کمک می‌کند از مسیر یکنواخت زندگی‌تان که انگیزه‌ای برای آن ندارید، خارج شوید.

دکتر مظاهری در یکی از سمینارهایش گفت: در دوران ورشکستگی‌ام، سال‌ها درگیر پیدا کردن هدفم بودم و افراد موفق و ناموفق زیادی را کیس استادی کردم، همه در این چرخه گمراه بوده‌اند و تا زمانی‌ که دست به عمل نزدند، کل زندگی‌شان تغییر نکرد و بعد از تغییرات به موفقیت بزرگی رسیدند.

با توجه به زندگی این افراد کتاب غلبه بر ورشکستگی را نوشتم، توصیه من به شما عزیزان این است که برای رسیدن به اهداف‌تان، شور و اشتیاق داشته باشید و در کنارش پشتکار و تمرین زیاد، هر روز کارهایتان را با برنامه ریزی پیش ببرید، هنگام انجام دادن کار به آن عشق بورزید. زیرا انگیزه‌ی بیشتری در درون‌تان ایجاد می‌شود و برای رسیدن به رویاهاتون آگاه‌تر خواهید شد.

فرصت‌ها را رهبری کنید

مهمترین عامل، در کسب هر موفقیتی، مشخص کردن دقیق اهداف می‌باشد. هدف‌گذاری یکی از فاکتورهای است که با آن آینده را می‌سازیم. استفاده بجا از فرصت‌های که داریم باعث می‌شود زودتر به موفقیت و کامیابی برسیم. برای رسیدن به خواسته‌هایتان این سوالات را از خودتان بپرسیم، در حال حاضر، کجا هستید؟ به کجا می‌خواهید بروید؟ برای رسیدن به هدف چه باید بکنید؟

هدف باید روشن، واضح و مشخص باشد، واقع بینانه و بصورت مکتوب بوده، در قالب یک جمله مثبت بیان شود، قابل اندازه‌گیری و مقید به زمان باشد. رفتار آدمی تحت تاثیر رویا و هدفی که در ذهن دارد، است. هر خواسته دارای اهداف بلند بوده که انگیزه بیشتری در او ایجاد می‌کند و اهداف کوتاه مدت، انگیزه کمتری بوجود می‌آورد.

با توجه به مهارت‌ها و چگونگی رسیدن به رویا اولین اقدام این است که فرصت‌های که دارید را به طور صحیح استفاده کنید. زیرا فرصتی که از دست برود تبدیل به تهدید می‌شود. بعد از استفاده از موقعیت‌های سرنوشت ساز، مهارت‌های لازم را برای رسیدن به خواسته‌تان در خود تقویت نمائید.

یک چک لیست درست کنید و لیست کلیه کارهای که می‌خواهید انجام دهید را براساس اهمیت و ضروریت، اولویت بندی تهیه کنید. با پشتکار و تلاش فراوان به نتیجه دلخواه می‌رسید. وقتی به هدفتان رسیدید خود را با آدم‌های که هدف مشخصی ندارند و فقط عمر می‌گذرانند، وقت و انرژی‌شان را به باد فنا می‌دهند، مقایسه کنید. متوجه می‌شوید که برای اینکه به نتیجه برسید باید خیلی تلاش کنید و برای رسیدن به اهداف باید جنگید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی