0
تومان
0
تومان

دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

در این مبحث لیست کامل دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی را در اختیار دانشجویان و داوطلبان رشته MBA قرار داده ایم. علاوه براین به معرفی ویژگی ها، بازار کار رشته مدیریت کسب و کار گرایش مالی و زیر گرایش های مالی مدیریت MBA پرداخته ایم.

یکی از پرطرفدارترین گرایش های رشته MBA گرایش مالی است، این گرایش به مسائل مالی و اقتصادی کسب و کارهای مختلف می پردازد. شرکت ها و سازمان ها برای بررسی مالی سرمایه و حساب های خود نیاز به مدیران مالی دارند.

ریاضیات یکی از دروس اصلی رشته مدیریت کسب و کار گرایش مالی به شمار می رود، البته این ریاضیات چندان پیچیده نیست و متناسب با نیازهای مدیران مالی می باشد. فارغ التحصیلان این رشته می توانند با کمک چنین دروسی، به خوبی تحلیل شرایط کلی بازار، قیمت گذاری سهام، ارزیابی بازار و … را انجام دهند.

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

لیست دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

در این قسمت لیست دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی را به همراه تعداد واحد هر درس مشاهده می کنید و در انتهای همین صفحه لیست دروس براساس ترم و نیمسال تحصیلی را در اختیار دانشجویان عزیز قرار داده ایم. چارت زیر براساس دسته بندی های زیر ارائه شده است:

  • دروس عمومی
  • دروس تخصصی- اجباری
  • دروس تخصصی- اختیاری

دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

لیست دروس مشترک کلیه گرایش ها – دروس عمومی:

ردیف نام درس تعداد واحد
1 اخلاق و احکام کسب و کار 3
2 اصول اقتصاد 3
3 حسابداری برای مدیران 3
4 مدیریت استراتژی 3
5 مدیریت بازاریابی 3
6 مدیریت عملیات 3
7 مدیریت منابع انسانی 3
8 رفتار سازمانی 3
9 مدیریت مالی بنگاه ها 3
10 نظریه های سازمان و مدیریت 3

دروس تخصصی – اجباری:

ردیف نام درس تعداد واحد
1 بازار ها و نهاد های مالی 3
2 مدیریت سرمایه گذاری 3

دروس تخصصی – اختیاری:

ردیف نام درس تعداد واحد
1 اقتصاد سنجی مالی 3
2 بانکداری 3
3 بیمه 3
4 سرمایه گذاری و تامین مالی املاک و مستغلات 3
5 قوانین و مقررات مالی 3
6 مالیه بین الملل 3
7 مالیه اسلامی 3
8 مالیه رفتاری 3
9 مدیریت مالی در نفت و گاز 3
10 مهندسی مالی 3
11 مباحث منتخب در مالی 3

زیر گرایش های مالی مدیریت کسب و کار

زیر گرایش های مالی مدیریت کسب و کار یا همان زیر شاخه های گرایش مالی mba، به چند قسمت تقسیم می شوند. یکی از این حوزه ها، حوزه مدیریت مالی “بنگاه ها” هستند که وظیفه آن بررسی مسائل مالی در یک سازمان یا بنگاه است. حوزه دیگر، مربوط به “مسائل بیرون از سازمان و بازار سرمایه” می باشد. زیر شاخه این دو حوزه نیز شامل موضوعات زیر شاخه ی دیگر هستند که برای ادامه تحصیل و یا فعالیت شغلی در هر موضوع می توان اقدام کرد.

در حوزه بنگاه ها، فارغ التحصیلان مدیریت کسب و کار گرایش مالی می توانند، به عنوان مدیر مالی یک شرکت مشغول به کار شوند. وظیفه این مدیران بررسی تمامی مسائل مالی نظیر جریان سرمایه از محل قرض و سرمایه از محل سهام یک شرکت است. علاوه براین جریان های پولی ورودی و خروجی شرکت و مسائل سرمایه گذاری در پروژه ها به طور مستقیم به مدیر مالی مربوط می شود.

در حوزه مسائل بیرون از سازمان و بازار سرمایه، فارغ التحصیلان با توجه به آموزش و مهارت هایی که از طریق دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی، کسب کرده اند می توانند به بررسی سیستم عملکرد بورس، بانک ها و موسسات سرمایه گذاری یا اعتباری بپردازند. مدیران با گرایش مالی MBA می توانند هر یک از موضوعات را به طور گسترده بررسی نمایند.

دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

توانایی های لازم برای تحصیل در گرایش مالی MBA

از اصلی ترین توانایی های لازم برای تحصیل در گرایش مالی مدیریت کسب و کار “MBA”، تسلط کافی به درس ریاضی است که از پرکاربردترین دروس این گرایش به شمار می رود. بعد از آن تسلط و درک دروسی نظیر “دانش اقتصاد” از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا اغلب اصول و تئوری های مدیریت مالی مربوط به اقتصاد است.

علاوه بر موارد ذکر شده از توانایی های لازم برای ادامه تحصیل و اشتغال در گرایش مالی مدیریت کسب و کار، داشتن توان مدیریتی است. دارا بودن دانش مدیریتی موثر برای اداره امور از ضروریات این گرایش محسوب می شود. دانشجویان و فارغ التحصیلان گرایش مالی می توانند از دوره های آموزش آزاد موسسه ثروت آفرینان برای تقویت مهارت های مدیریتی خود به عنوان مدیر مالی استفاده نمایند:

دروس مدیریت کسب و کار گرایش مالی

بازار کار مدیریت کسب و کار گرایش مالی

محل فعالیت فارغ التحصیلان این رشته به عنوان مدیر مالی معمولا در شرکت های دولتی، بانک ها، سازمان ها و موسسات مالی می باشد. علاوه براین می توانند به عنوان کارآفرین یا مدیر در کسب و کار خود به فعالیت بپردازند. بازار کار مدیریت کسب و کار گرایش مالی برای پذیرش نیروی انسانی در شرکت ها، سازمان و ها و … بسیار خوب و با درآمد مناسب است.

وظایف فارغ التحصیلان مدیریت کسب و کار گرایش مالی بعد از ورود به بازار کار شامل تفسیر کردن گزارش های حسابداری است. در واقع بررسی و استفاده از صورت های حسابداری و مالی برای برنامه ریزی اجرایی ضروری بوده و از وظایف اصلی مدیر مالی به شمار آورده می شود.

علاوه بر این وظیفه تصمیم گیری در زمینه مسائل مالی شرکت یا سازمان، همچنین برنامه ریزی مالی آینده بر اساس استراتژی های کلان سازمان از وظایف مدیریت مالی است.

لیست دروس مدیریت MBA گرایش مالی

لیست زیر مربوط به چارت درسی کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار mba گرایش مالی است که براساس ترم و نیمسال های تحصیلی تنظیم شده است:

ترم اول
تعداد واحد نام درس
3 نظریه های سازمان و مدیریت
3 اخلاق و احکام کسب و کار
3 اصول اقتصاد
3 حسابداری برای مدیران
ترم دوم
تعداد واحد نام درس
3 مدیریت رفتار سازمانی
3 مدیریت استراتژیک
3 مدیریت مالی
3 احتمال و آمار در مدیریت

*درس حسابداری برای مدیران پیش نیاز درس مدیریت مالی میباشد.

ترم سوم
تعداد واحد نام درس
3 مدیریت بازاریابی
3 مدیریت عملیات
3 مدیریت منابع انسانی
3 روش های تحقیق کسب و کار

*درس مدیریت رفتار سازمانی پیش نیاز درس مدیریت منابع انسانی میباشد.

ترم چهارم
تعداد واحد نام درس
3 بازار ها و نهاد های مالی
3 مدیریت سرمایه گذاری
6 پایان نامه

توصیه هایی برای علاقه‌مندان به MBA گرایش مالی

با توجه به جدید بودن رشته مدیریت کسب و کار با گرایش مالی، به دانشجویان، فارغ التحصیلان و علاقمندان به فعالیت در زمینه مدیریت مالی، پیشنهاد می دهیم حتما برای بهبود مهارت های عملی خود در بازار کار واقعی، از دوره های آموزش آزاد مهارتی MBA استفاده نمایند.

موسسه ثروت آفرینان برای آموزش و تعلیم نیروی متخصص در بازار کار، اقدام به برگزاری دوره MBA به همراه دوره های تکمیلی برای بهبود توانایی های مدیریت کسب و کار گرایش مالی کرده است. علاقمندان می توانند برای ثبت نام و استفاده از آموزش های تخصصی سرفصل های مختلف مدیریت MBA با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان تماس حاصل فرمایند:

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی