0
تومان
0
تومان

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار MBA

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار mba

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

رشته مدیریت کسب و کار یا به اختصار “MBA” از گرایش های مختلف تشکیل شده است. در این مبحث می خوانید که بهترین گرایش مدیریت کسب و کار چه گرایش هایی هستند و می توانید از میان گرایش های رشته MBA مناسب ترین انتخاب را داشته باشید.

اگر قصد ادامه تحصیل یا اشتغال در خارج از کشور را دارید، بهترین گرایش MBA برای مهاجرت را معرفی کرده ایم. علاوه براین در مورد دروس دانشگاهی رشته مدیریت کسب و کار و بازار کار آن اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

گرایش های مدیریت کسب و کار

گرایش های مدیریت کسب و کار با تنوع بسیار زیاد در دانشگاه های مختلف ارائه می شود. داوطلبان می توانند نسبت به انتخاب گرایش های رشته mba با توجه به علاقمندی خود اقدام نمایند:

 1. گرایش بازاریابی
 2. گرایش سیستم های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات
 3. نوآوری و توسعه محصول و خدمت
 4. رفتار سازمانی و منابع انسانی
 5. عملیات و زنجیره تأمین
 6. فناوری
 7. استراتژی
 8. مالی
 9. عمومی
 10. سازمان های پروژه محور
 11. خدمات
 12. کارآفرینی
 13. کسب و کار بین المللی
 14. انرژی

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار mba

دروس دانشگاهی رشته مدیریت کسب و کار

دروس دانشگاهی رشته مدیریت کسب و کار که در دانشگاه های کشور تدریس می شوند برای گرایش مختلف تا حد بسیار زیادی مشترک هستند و هم پوشانی دارند. تعداد واحد در گرایش های مختلف شامل 8 واحد تخصصی است که از میان 48 واحد کلی برای گرایش های مختلتف متفاوت می باشد.

دروس گرایش های رشته MBA به شرح زیر ارائه می شوند:

 1. مالی
 2. بازاریابی
 3. سیستم‌های اطلاعاتی و فناوری اطلاعات و فناوری
 4. استراتژی
 5. عملیات و زنجیره تامین
 6. رفتار سازمانی و منابع طبیعی

رشته مدیریت کسب و کار در موسسات آموزشی

لازم به ذکر است که رشته مدیریت کسب و کار در موسسات آموزشی نظیر موسسه ثروت آفرینان و دانشگاه های معتبر سطح کشور به صورت دوره های آموزشی نیز برگزار می شوند. بنابراین اگر به هر دلیل قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد گرایش های مدیریت کسب و کار را ندارید، می توانید از دوره MBA برای کسب مهارت های مدیریت کسب و کار استفاده نمایید.

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار mba

بهترین گرایش MBA چیست؟

در پاسخ به این پرسش که بهترین گرایش MBA چیست باید بگوییم، این موضوع کاملا بستگی به نوع هدف شما در بازار کار دارد؛ اینکه بخواهید از آموخته های خود در کدام بازار هدف استفاده نمایید، تعیین کننده انتخاب بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار برای شما خواهد بود.

در حال حاضر پرطرفدارترین گرایش های این رشته شامل سه گرایش مدیریت مالی، بازاریابی و استراتژی است. پیشنهاد می دهیم برای مشاوره در زمینه بازار کار گرایش های رشته مدیریت کسب و کار با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان (شماره تلفن های مندرج در انتهای این مقاله) تماس حاصل فرمایید.

 

انتخاب بیش از یک گرایش MBA

یکی دیگر از سوالتای که برای علاقمندان به رشته مدیریت کسب و کار مطرح می شود این است که آیا انتخاب بیش از یک گرایش MBA امکانپذیر است؟ این رشته دارای 7 گرایش اصلی است که با یکدیگر همپوشانی دارند، همانطور که در قسمت دروس این رشته مشاهده کردید، اغلب دروس میان گرایش ها مشترک هستند.

بنابراین اگر یکی از گرایش های رشته mba را انتخاب کنید، می توانید در زمینه سایر گرایش ها نیز فعالیت داشته باشید و با تحصیل در هر دانشگاه، مجاز به فعالیت در سایر گرایش های مدیریت MBA خواهید بود. دانشجویان این رشته مجاز به انتخاب اختیاری دروس از سایر گرایش ها هستند.

به این معنی که اگر به طور مثال گرایش شما، مدیریت استراتژیک است و علاقمند به گرایش مالی و کسب اطلاعات در این زمینه هستید، می توانید در همان گرایشی که در حال تحصیل هستید، واحدهای درسی گرایش مالی را نیز اخذ نمایید.

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار mba

بهترین گرایش مدیریت کسب و کار در ایران

بهترین گرایش مدیریت کسب و کار در بازار کار ایران، شامل سه گرایش پردرآمد رشته مدیریت MBA است. در این قسمت اطلاعات مفیدی در زمینه این گرایش ها را در اختیار علاقمندان به این رشته سودآور و ثروت آفرین قرار داده ایم:

گرایش مالی

گرایش مالی مدیریت کسب و کار، یکی از گرایش های مدیریت کسب و کار است که می تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد. با توجه به گسترش بازار کار و رقابت های شدید، اغلب داوطلبان علاقمند به انتخاب رشته گرایش مالی هستند به همین دلیل قبولی در این رشته کار بسیار دشواری به نظر می رسد.

بازار کار گرایش مالی برای فارع التحصیلان این رشته از مدیریت کسب و کار، می تواند در مشاغلی نظیر مشاور مالی شرکت ها، مدیر مالی، بانکداری، ارزیاب، بیمه، فعالیت در شرکت های سرمایه گذاری و … باشد.

 

گرایش بازاریابی

گرایش بازاریابی دومین گرایش پرطرفدار رشته مدیریت کسب و کار است که بازار کار خوبی دارد. یک بازاریاب حرفه ای هرگز بی کار نمی شود و همیشه باتوجه به توانایی های بازاریابی که دارد قدرت کسب درآمد نامحدود دارد. اگر قصد دارید کارآفرینی موفق باشید، این رشته مناسب شماست و به ایجاد کسب و کار سودمند کمک می کند.

رقابت برای ادامه تحصیل در این رشته نیز بسیار شدید است؛ اگر به هر دلیل امکان شرکت در کنکور کارشناسی ارشد را ندارید، می توانید از شیوه های کاربردی و بدون کنکور رشته مدیریت MBA استفاده نمایید. فارغ التحصیلان این رشته می توانند در فرصت های شغلی مرتبط با دیجیتال مارکتینگ و شبکه های احتماعی و اینترنت به فعالیت بپردازند.

گرایش استراتژی

از سومین گرایش های مدیریت کسب و کار پرطرفدار، گرایش استراتژی است. این گرایش مناسب افرادی است که قصد دارند یک استارتاپ داشته باشند و شالوده فعالیت خود را از ابتدا محکم و صحیح بنا نمایند.

بازار کار این رشته برای فارغ‌التحصیلان، شامل کار به عنوان کارآفرین برای ایجاد کسب و کار جدید، فعالیت به عنوان مشاور و مدیر عامل در شرکت های مختلف است.

بهترین گرایش رشته مدیریت کسب و کار mba

بهترین گرایش MBA برای مهاجرت

با انتخاب بهترین گرایش MBA برای مهاجرت، می توانید اقامت راحتتری داشته باشید و موانع کم تری در سر راه خود مشاهده کنید. اما سوال اساسی این است که در حال حاضر بهترین گرایش mba برای مهاجرت چیست و کدام رشته مناسب ادامه تحصیل در مقطع دکتری خارج از کشور است؟!

در پاسخ به این سوال باید بگوییم، اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری را دارید، معمولا تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا استفاده از دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار MBA شامل گرایش های مدیریت مالی، مدیریت استراتژیک (سیاستگذاری)، مدیریت منابع انسانی، حسابداری، مدیریت تولید و بازاریابی است.

اگر قصد اشتغال با مدرک مدیریت mba را دارید، می توان گفت رشته مدیریت مالی، بهترین گرایش mba برای مهاجرت و اشتغال در خارج از کشور است زیرا قانون محاسبات مالی در تمامی جهان یکسان است.

دوره مدیریت کسب و کار (MBA) بدون کنکور

رقابت برای قبولی در گرایش های رشته mba به ویژه بهترین گرایش مدیریت کسب و کار در میان داوطلبان کنکور بسیار شدید است؛ از طرفی بسیاری از علاقمندان به هر دلیل امکان شرکت در این ماراتن بزرگ را ندارند. به همین دلیل دانشگاه ها و موسسات آموزشی جهت ارائه آموزش در زمینه مدیریت کسب و کار mba بدون کنکور، اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نموده اند.

به این معنی که علاقمندان به رشته مدیریت بازرگانی که قصد کسب و درآمد از این رشته پرسود و پولساز را دارند، می توانند با شرکت در این دوره ها، مهارت های لازم را کسب نمایند. در حال حاضر موسسه آموزشی ثروت آفرینان با بیش از 30 سال سابقه فعالیت، بهترین موسسه آموزشی برای ثبت نام در دوره های مدیریت mba محسوب می شود.

تفاوت دوره مدیریت MBA دانشگاه ها و موسسه ثروت آفرینان

دوره های بدون کنکور مدیریت کسب و کار در دانشگاه ها نیز برگزار می شود، اما تفاوت این دوره ها با دوره های موسسه ثروت آفرینان چیست؟

در پاسخ به سوال باید بگوییم، دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار در دانشگاه ها کاملا مطابق با الگوهای آموزشی آمریکایی است، به این معنی که محتوای آموزشی کاملا معتبر و صحیح می باشد اما به این دلیل که قواعد موجود در این دوره ها، متناسب با شرایط بازار کار و فرهنگ اجتماعی کشور آمریکا طراحی شده، در عمل برای شرایط موجود در بازار ایران کاربرد ندارد.

به همین دلیل افرادی که در دوره های مدیریت کسب و کار از طریق کنکور یا بدون کنکور شرکت می کنند، معتقند که در بازار کار با مشکل عدم کارایی تکنیک های مدیریت mba دانشگاه ها مواجه شده اند.

تفاوت دوره مدیریت MBA دانشگاه ها با موسسه ثروت آفرینان در این است که این موسسه، در جهت رفع این مشکل، اقدام به اصلاح و بومی سازی دوره های آموزشی mba نموده و سیستم آموزشی جدید و کاربردی مناسب با بازار کار ایران به نام مدیریت mba+ را ایجاد کرده است.

ام بی ای پلاس چیست؟

طی دوره ام بی ای پلاس ثروت آفرینان، فراگیران تمام آموزش های لازم با توجه به شرایط بازار کار و فرهنگ جامعه ایرانی را کسب می کنند و می توانند در بازار کار با توجه به آموخته های خود ثروت آفرینی کنند. پیشنهاد می دهیم جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید:

 

نتیجه گیری کلی :

با توجه به مقایسه تفاوت های دوره های مدیریت کسب و کار در دانشگاه ها و موسسه ثروت آفرینان که در این مقاله شرح داده شد، می توان به این نتیجه رسید که اگر بخواهید از آموخته های خود در بازار هدف برای ثروت آفرینی استفاده نمایید، نیاز به طی کردن دوره های آموزشی متناسب با بازار فعلی داخلی و فرهنگ اجتماع ایران خواهید داشت.

چنین آموزشی نیاز به بومی سازی تکنیک های مدیریت کسب و کار دارد، مزیتی که کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته MBA نیز به دنبال آن هستند و در دوره های آموزشی ارائه شده در دانشگاه ها مشاهده نمی شود. اغلب آموزش های ارائه شده در دانشگاه ها مطابق با ترجمه کتب معتبر مدیریت کسب و کار آمریکا می باشد.

اگر به دنبال یادگیری تکنیک های کاربردی استراتژی های مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی و بازاریابی هستید، چنین آموزش های کاربردی و بومی، فقط از طریق دوره های آموزشی موسسه ثروت آفرینان ارائه می شود.

اگر علاقمند به یادگیری تکنیک های مدیریت کسب و کار هستید ولی به هر دلیل امکان ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد و ادامه تحصیل در رشته MBA را ندارید می توانید بدون نیاز به کنکور، در دوره مدیریت کسب و کار موسسه ثروت آفرینان شرکت نمایند. طی این دوره شما به کارآفرین و مدیر موفق در انواع مشاغل بزرگ و کوچک تبدیل خواهید شد.

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی