0
تومان
0
تومان

جذب ثروت میلیاردی با هوش کلامی

جذب ثروت میلیاردی با هوش کلامی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

جذب ثروت میلیاردی

تا چند سال قبل مردم درک درستی از واژه هوش نداشتند و آن را در کلمه «IQ» یا بهره هوشی خلاصه می‌کردند. اگر خبر قبولی فرزند یکی از آشنایان در مدرسه تیزهوشان به  گوش‌مان می‌خورد به حال او غبطه می‌خوردیم. اما « Howard Gardner» روانشناس و پژوهشگر دانشگاه «Howard » در سال 1970 با انجام تست روانشناسی روی کودکانِ با استعداد به نتایج جالبی دست یافت.در ادامه این مقاله به چگونگی جذب ثروت میلیاردی با هوش کلامی می پردازیم.

نظریه هوش چندگانه گاردنر

گاردنر هوش را به چند دسته: هوش تصویری- فضایی، هوش کلامی- زبانی، هوش منطقی- ریاضی، هوش جسمی- حرکتی، هوش موسیقیایی، هوش برون فردی، هوش درون فردی، هوش طبیعت‌گرا تقسیم کرد.

ویژگی‌های هوش کلامی در افراد

یک مثل در زبان ایرانی با مضنون زبان در ادبیات روزانه مردم مرسوم شده که در آن زبان اینطور شده «با زبان می‌توان مار را از لانه بیرون کشید» توانایی استفاده از کلام یک تکنیک مهم است که تمامی افراد باید استفاده از آن را یاد بگیرند.افراد دارای هوش کلامی از توانایی‌هایی مثل: دایره واژگان بالا،خوب گوش دادن، سخنرانان خوب، طنزپرداز، توانایی قانع کردن افراد با صحبت کردن برخوردار هستند.

مهارت کلامی

افرادی که دارای هوش کلامی هستند از مهارت کلامی هم برخوردار هستند یعنی قدرت آن‌ها در نوشتارشان است. صاحبان این توانایی عموما وکلا، نویسندگان، خبرنگاران هستند.

تفاوت حاضر جوابی با مهارت کلامی

از حاضر جوابی در فرهنگ ما این‌طور یاد می‌شود که فرد جواب در آستین دارد؛ اما هوش کلامی این نیست که شما هر چیزی که خواستید را به زبان بیاورید. شما باید یاد بگیرید که به جا و فکر شده صحبت کنید. در مذاکرات مهم افراد یک سناریو برای خود با این فاکتور طراحی کنید که اگر طرف مقابل این حرف را زد من در جواب چه چیزی بگویم؛ استفاده از این تکنیک باعث نجات شما از باخت در مذاکره می‌شود.

راه‌های تقویت هوش کلامی

اگر علاقه‌مند هستید مهارت‌هایی که در این مقاله اشاره شد را در خود تقویت کنید باید هر روز یادداشت خاطرات روزانه خود را یادداشت کنید، مطالعه کنید؛ مطالعه کردن باعث افزایش دایره لغات شما می‌شود و به شیوا سخن گفتن شما کمک می‌کند، از جمع‌های کوچک خانوادگی شروع کنید و به صحبت با افراد بپردازید کم کم این اجتماع را بزرگتر کنید و در مباحت جدی‌تری مشارکت کنید، برای خود بلند بلند کتاب بخوانید این کار باعث بالا بردن اعتماد به نفس در شما می‌شود، جدول حل کردن باعث تقویت حافظ کوتاه مدت و در صورت ادامه دادن آن باعث تقویت حافظه بلند مدت می‌شود، بلند بلند با خود صحبت کنید با کمک این روش اعمتاد به  نفس شما بالا می‌رود و می‌توانید کلمات به صورت درست و با صدای رسا ادا کنید.

اهمیت هوش کلامی در جذب ثروت

تا به حال شده در یک روز که جلسه بسیار مهمی دارید از اتاق جلسه خارج شوید و بعد از فکر کردن به این نتیجه برسید که اگر از کلمات بهتری یا لحن گویاتری استفاده می‌کردید نتجیه بهتری برای تیم شما حاصل می‌شد. رابرت کیوساکی سخنران و کارآفرین آمریکایی هوش مالی را به پنج دسته تقسیم می‌کند:

  • کسب پول بیشتر

هر میزان که درآمد بیشتر باشد هوش مالی شما بیشتر است.

  • حفاظت از پول

سود بهنیه خود را افزایش دهید. به صورت ساده‌تر پرداخت هزینه کمتر نشان‌دهنده ضریب هوش مالی بالاست.

  • بودجه بندی و برنامه‌ریزی برای پول

باید با هر میزان درآمدی که دارید بتوانید چالش‌های مالی خود را حل کنید و از هر حقوق دریافتی خود هر ماه 10 درصد از آن را پس‌انداز کنید. برای این کار باید اهداف کوتاه مدت تعیین کرد.

  • اهرم کردن پول

در این‌جا نسبت سودآوری شما به سرمایه‌گذاری ارزش بیشتری دارد.

  • ارتقا آگاهی مالی

مطالعه و بالا بردن اطلاعات در زمینه‌های مالی به شما کمک می‌کند بتوانید هوش مالی خود را افزایش دهید.

تقویت هوش مالی

افراد با هدف‌های مالی مختلف علاقه‌مند به افزایش هوش مالی خود هستند فردی به دنبال درآمد بیشتر است. فردی توانایی پس‌انداز کردن ندارد و فرد دیگری به دنبال فروختن اجناس خود با قیمت بهتری است. این سه هدف کاملا با هم متفاوت هستند. اکثر افراد تصور می‌کنند هوش مالی یعنی خرید کردن اما این تصور اشتباه است. شما بر اساس نیاز بازار باید بدانید کی چه چیزی بخرید و کی چه چیزی را بفروشید.

سخن پایانی

پیام اصلی این مقاله حول محور جذب ثروت میلیاردی با هوش در کلام است تا بتوانید در مذاکره‌های که مربوط به کسب و کار یا زندگی شخصی‌تان است موفق شوید. برای اینکه مذاکره شما خوب پیش رود باید موقعیت خود و طرف مقابل را به خوبی تجزیه کنید، به موقع تصمیم بگیرید و توانایی دفاع از حق خود را داشته باشید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی