0
تومان
0
تومان

دانلود رایگان کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی

دانلود رایگان کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

رابرت کیوساکی کیست؟ چقدر کتاب‌های او را می‌شناسید؟! رابرت کیوساکی، ثروتمند خودساخته و بهترین نویسنده کتاب‌های هوش مالی در دنیاست. وی در سال 2005 نیز جایزه بهترین نویسنده سال را دریافت کرد. نسخه‌های چاپ شده کتاب او در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

در این مقاله لینک دانلود رایگان کتاب صوتی هوش مالی رابرت کیوساکی و نسخه pdf آن را در اختیار علاقمندان به مطالعه کتاب‌های هوش مالی و آموزش سرمایه‌گذاری قرار داده‌ایم. با ما همراه باشید!

رابرت کیوساکی و کتاب‌های پرطرفدارش

این نویسنده و ثروتمند خودساخته، کتاب‌های متعددی در زمینه هوش مالی نوشته است. معروف‌ترین کتاب او هوش مالی “هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید” است. اثری قابل‌توجه برای پرورش هوش مالی.

می‌توان گفت هوش مالی خود نویسنده، بسیار بالاست زیرا او از دوران کودکی تحت آموزش برای تقویت هوش مالی قرار گرفته است. به همین دلیل در کتاب های هوش مالی خود تاکید بر این دارد که به کودکان نیز آموزش هایی در زمینه شناخت پول داده شود تا بتوانند در آینده به استقلال مالی برسند.

معرفی کتاب هوش مالی

معرفی کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی

کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی “هوش مالی یک میلیارد را داشته باشید” نام دارد. در این قسمت خلاصه ای از این کتاب پرطرفدار را می خوانید:

کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی به استناد به این مفهوم که هوش مالی یک توانایی ذهنی قابل تقویت بوده که قادر است ثروت را وارد زندگی شما کند و روش‌هایی را برای مدیریت امور مالی آموزش می‌دهد. نویسنده در این کتاب می گوید که چگونه می‌توان به استقلال مالی رسید.

در حقیقت هدف کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید، کمک به افزایش هوش مالی و افزایش میزان آگاهی از مسائل مالی و ثروتمندشدن است.

در این کتاب پاسخ این سوال را می‌خوانید که آیا پول به تنهایی باعث ثروتمند شدن می‌شود؟ رابرت کیوساکی در کتاب هوش مالی خود به خوبی شرح می‌دهد که پاسخ این سوال منفی بوده و پول نمی‌تواند باعث ثروتمندشدن شود.

دانلود رایگان نسخه PDF کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید

کتاب هوش مالی مناسب چه کسانی است؟

مطالعه کتاب‌های هوش مالی رابرت کیوساکی، نظیر کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باش و کتاب پدر پولدار پدر بی پول، مناسب همه افراد جامعه در طبقات مختلف اجتماعی (فقیر- متوسط- ثروتمند) است.

شما در هر سنی که باشید نیاز به شناخت بهتر و روشن از ماهیت حقیقی پول و مفاهیم هوش مالی نظیر مفهوم واقعی دارایی، بدهی، هزینه، سرمایه، وجوه در گردش و … خواهید داشت.

کیوساکی در بیشتر آموزش‌های خود می‌گوید:

اگر مطابق با آموخته‌های من عمل کنید، به این ترتیب می‌توانید پول را در زندگی خود به کار گرفته و ثروت‌آفرینی کنید در غیر این صورت برده پول خواهید بود.”

مفاهیمی که شاید به نظر ساده بیایند ولی اغلب افراد در مشاغل مختلف حتی در شغل‌های حسابداری از کاربرد این مفاهیم در زندگی خود غافل هستند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم مطالعه کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی را از دست ندهید و حتما از نسخه صوتی یا pdf آن برای تقویت هوش مالی خود و ثروت‌آفرینی استفاده نمایید.

نظر رابرت کیوساکی در مورد ثروتمند شدن

برای ثروتمند بودن لازم است توانایی افزایش درآمد بدون سخت کار کردن را داشته باشید. این توانایی زمانی به دست می آید که مفهوم ماهیت اصلی هر گروه از انواع خریدهایی که انجام می‌دهید، بدانید.

خریدها در چند گروه کلی دسته بندی می‌شوند، گروه اول هزینه‌هایی هستند که به ظاهرا درآمد به نظر می‌رسند اما درواقع هزینه هستند. زیرا بابت نگهداری و استفاده از آنها باید متحمل هزینه‌هایی شوید که تامین آن از منبع درآمدتان خواهد بود. درواقع هر خریدی که موجب سرازیر شدن پول به حساب دارایی شما نشود، هزینه محسوب می‌شود.

اشخاص ثروتمند حقیقی از منبع درآمد خود هزینه نمی‌کنند و اجازه خروج حتی یک دلار از ستون درآمدهای خود را نمی‌دهند. بلکه منبع تامین هزینه‌های آنها، سود سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارهایی است که زمانی صرف انجام آنها نمی‌کنند و صرفا بر آنها نظارت دارند.

رابرت کیوساکی در کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید، رازهایی که بازگو می‌کند که شما کمک می‌کند تا الگوهای فکری هوش مالی را بشناسید.

در قسمتی از این کتاب می‌خوانید که اگر پول بسیار زیادی را در اختیار یک انسان فقیر قرار دهید او ثروتمند نمی‌شود. او صرفاً به خرج کردن و هزینه کردن می‌پردازد و از هوش مالی برای به کار گرفتن پول برخوردار نیست.

کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی
رابرت کیوساکی

چه چیزهایی در کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی می‌خوانید :

1- روایت افراد طبقه فقیر که به طور مداوم کار سخت و طاقت‌فرسا برای بدست آوردن پول انجام می‌دهند. آنها تمام پول خود را هزینه می‌کنند و در پایان عمر برده پول بوده و هیچ اندوخته‌ای نخواهند داشت.

2-روایت افراد طبقه متوسط که سعی دارند با بدهی و وام خانه، ماشین و لوازم لوکس زندگی بخرند تا ثروتمند به نظر بیایند. آنها برای این خریدهای تجملی از منبع درآمد شغل خود استفاده می کنند و هر ماه منتظر دریافت حقوق از کارفرمایان خود هستند.

3- روایت افراد طبقه ثروتمند که نیز هستند که دلیل بیشتر و بیشتر پول می‌سازند اما ترس آنها کم نشده و حتی بیشتر می‌شود. زیرا به این فکر می‌کنند که اگر دارایی‌های خود را از دست بدهند، چه پاسخی به اطرافیانشان باید بدهند؟

ثروتمندان با به کارگیری افراد باهوش تر از خود و افراد سخت کوش، ثروتمند می‌شوند آنها ستون درآمد خود را به طور مداوم بالا می‌برند و هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند. ثروتمندان هزینه خرید کالاهای لوکس خود را از منبع شغلشان پرداخت نمی‌کنند بلکه از منبع سود کسب و کارشان پرداخت می‌کنند.

در کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی خواهید آموخت که چگونه و طی چه فرآیندی افرادی که بیشتر کار می‌کنند هرگز پولدار نمی‌شوند. لازم است به جای فعالیت فیزیکی و مداوم، از هوش خود برای کسب درآمد استفاده کنید. نویسنده قصد دارد روش‌هایی را به شما معرفی کند که با حذف هزینه‌های اضافه و بدون هرگونه ضرر و زیان به میزان سود و سرمایه قابل‌توجهی دست پیدا کنید.

هدف کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید چیست؟!

  • کمک به شناسایی فرصت‌ها
  • تقویت نبوغ مالی
  • چرایی ثروتمند بودن عده‌ای از افراد

در این کتاب می خوانید که بسیاری از مردم تصور می کنند که هر چیزی که برای پول صرف شود، تبدیل به سرمایه می شود. اما این صحیح نیست و اگر شما پول و سرمایه خود را فقط در یک سبد سرمایه‌گذاری کنید ممکن است نه‌تنها پول و سرمایه بلکه هر آنچه در زندگی دارید را از دست بدهید.

بنابراین سرمایه خود را در سبدهای مختلف نظیر طلا، سهام، اوراق بهادار، ملک و … تقسیم کنید. با مطالعه کتاب هوش مالی یک میلیاردر را داشته باشید، می‌توانید هوش مالی خود را تقویت کنید.

کیوساکی می گوید: “در سنین نوجوانی علاقه به خریدوفروش طلا داشتم و قبل از اینکه پولش را صرف خرید و فروش املاک و مستغلات کنم، شروع به خرید و فروش طلا کردم.”کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی

سخن پایانی 

مطالعه کتاب‌های هوش مالی به ویژه کتاب هوش مالی رابرت کیوساکی شیوه خوبی برای تقویت هوش مالی است. این کتاب، تاکنون تاثیر بسیاری بر تغییر روند زندگی افراد در سطوح مختلف اجتماع داشته است.

دانلود رایگان کتاب صوتی هوش مالی رابرت کیوساکی و مطالعه آن مفید است، ولی کافی نیست. زیرا معمولاً بعد از مدتی نکات طلایی کتاب‌ها فراموش می‌شوند و فرد بار دیگر به عقاید و زندگی سابق خود بازمی‌گردد.

 سوال: راه‌حل این مشکل چیست؟ و چگونه می‌توان قوانین هوش مالی را در زندگی به کار گرفت و آنها را به افکار و عقاید محکم در طول زندگی تبدیل کرد؟

برای این کار نیاز به محیطی مناسب برای آموزش، رفع سوالات و ابهامات هوش مالی است. انجام تمرینات متوالی برای نهادینه شدن این قوانین ساده و کاربردی از ضروریات زندگی هر انسانی است.

برای فهم بیشتر این کتاب، دوره هوش مالی موسسه ثروت آفرینان را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم! 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

5 پاسخ

  1. بهترین راه حفظ و یادگیری مفاهیم جدید، خواندن کتاب است. خرید کتاب هوش یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که می‌توانید در خود و دانش خود داشته باشید. این تجربه، ذهن شما را با ایده‌های نوین پر می‌کند و بهترین دوست شما خواهد شد.چند محصول خوب دیگر هم معرفی میکنم:
    محصولات پر فروش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی