0
تومان
0
تومان

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

رشته کاردانی مدیریت کسب و کار یکی از رشته های پرطرفدار در دانشگاه علمی کاربردی است. یکی از وظایف موسسات آموزشی نظیر ثروت آفرینان و مراکز علمی همچون دانشگاه علمی کاربردی در قبال صنعت، تربیت و آماده سازی نیروی متخصص در بازار کار می باشد.

به همین منظور در این مبحث به معرفی دروس رشته مدیریت کسب و کار پرداخته ایم، همچنین چارت درسی آن را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که بدانید کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است و مدت زمان تحصیل این رشته در مقطع کاردانی چند سال خواهد بود.

کاردانی مدیریت کسب و کار چیست؟

رشته کاردانی مدیریت کسب و کار برای آموزش نیروی کاردان و تامین نیروی انسانی ماهر جهت مشاغل مختلف در صنعت کسب و کار ایران تدوین شده است. هدف از برگزاری این دوره آموزشی، بهسازی عملکرد فعالان بازار کار بوده و طی این دوره دانشجویان با مبانی نظری کسب و کار و واحدهای صنعتی تولیدی، خدمات فنی و توزیعی آشنا می شوند.

در این رشته دانشجویان می آموزند که چگونه شیوه های نوین را جایگزین روش های سنتی کرده و به افزایش بهره وری کسب و کار کمک کنند. رشته مدیریت کسب و کار، مناسب مدیران و متصدیان واحدهای صنفی است که از بتوانند طریق آموزش های تخصصی این رشته، با اصول و روش های کسب و کار آشنا شوند.

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

علت اهمیت رشته کاردانی مدیریت کسب و کار

علت اهمیت رشته کاردانی مدیریت کسب و کار این است که در بازار کار ایران به شدت کمبود افراد متخصص در سطح کاردانی و تکنسین، مشاهده می شود. این بخش از صنایع کشور، نیاز شدید به نیروی انسانی در کارگاه ها، کارخانجات، صنایع تولیدی و خدمات کشور دارد.

در واقع کمبود کاردان در بازار کار صنایع کشور می تواند موجب ایجاد خلاء بزرگ در فرایند کاری مهندسان و کارگران در محیط کسب و کار باشد. به همین دلیل می توان گفت بازار کار رشته کاردانی مدیریت کسب و کار برای فارغ التحصیلان این دوره بسیار خوب است.

فارغ التحصیلان این رشته می توانند برای ورود به بازار کار و تقویت مهارت های عملی خود از دوره های آموزشی آزاد کارگاهی با تکنیک های کاربردی در بازار کار واقعی استفاده کنند. موسسه ثروت آفرینان به علت اهمیت این رشته، جهت آموزش تخصصی در زمینه مدیریت کسب و کار اقدام به برگزاری دوره های آموزشی نظیر دوره MBA “مدیریت کسب و کار” نموده است و امکان ثبت نام برای عموم علاقمندان بدون در نظر گرفت نوع و مقطع تحصیلی آزاد است.

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار علمی کاربردی

در جدول های زیر چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده می کنید. در این چارت، لیست دروس رشته مدیریت کسب و کار به همراه تعداد واحد و ساعت آموزش واحدهای نظری و عملی درج شده است. همچنین در ستون آخر، پیش نیازهای دروس را مشاهده می کنید:

ترم اول – چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار

نام درس تعداد واحد ساعت پیشنیاز
نظری عملی جمع
کاربینی 1 32 32
آمار 2 32 32
اصول حسابداری 3 48 48
اصول علم اقتصاد 3 48 48
کسب و کار از دیدگاه اسلام 2 32 32
مشتری مداری 2 32 32
مبانی سازمان و مدیریت 2 32 32
آیین زندگی 2 32 32
جمع تعداد واحد کاردانی مدیریت کسب و کار 17

ترم دوم – چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار

نام درس تعداد واحد ساعت پیشنیاز
نظری عملی جمع
قوانین و مقررات عمومی 3 48 48
قانون نظام صنفی و آیین نامه های اجرایی آن 3 48 48
قوانین ایمنی و بهداشتی در واحدهای صنفی 3 48 48
مقررات استاندارد و کنترل کیفیت 2 32 32
مدیریت بازاریابی 2 16 48 64 اصول علم اقتصاد
مهارت ها و قوانین کسب و کار 2 32 32
تربیت بدنی 1 1 32 32
کارورزی 1 2 240 240
جمع تعداد واحد کاردانی مدیریت کسب و کار 18

ترم سوم – چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار

نام درس تعداد واحد ساعت پیشنیاز
نظری عملی جمع
برنامه ریزی و طراحی کسب و کار 1 64 64 مهارتها و قوانین کسب و کار
اندیشه اسلامی 1 2 32 32
فارسی 3 48 48
نقش و جایگاه واحدهای صنفی کوچک و متوسط 2 32 32
سرپرستی واحدهای کسب و کار 2 32 48 64 مبانی سازمان و مدیریت
اصول و مبانی زنجیره تامین 2 16 32
کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات 2 32 32
خدمات الکترونیک 2 32 32
زبان خارجی عمومی 3 48 48
جمع تعداد واحد کاردانی مدیریت کسب و کار 19  

 

 

ترم چهارم – چارت درسی کاردانی مدیریت کسب و کار

نام درس تعداد واحد ساعت پیشنیاز
نظری عملی جمع
خرید و فروش الکترونیکی 3 16 64 80 کاربرد فناوری اطلاعات در ارتباطات
فنون فروش 2 16 48 64 مدیریت بازاریابی
طراحی و چیدمان فروشگاه 3 16 96 112 مدیریت بازاریابی
اخلاق حرفه ای 2 32 32
زبان تخصصی 2 32 32 زبان خارجی عمومی
دانش خانواده و جمعیت 2 32 32
پروژه 2 96 96
کارورزی 2 2 240 240 کارورزی 1
جمع تعداد واحد کاردانی مدیریت کسب و کار 18

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد دارد؟

یکی از سوالات متداول دانشجویان و داوطلبان این است که کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟ در این قسمت تعداد کل واحدهای نظری و عملی دروس مدیریت کسب و کار در هر ترم و نیمسال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی را مشاهده می کنید:

ترم اول 17 واحد
ترم دوم 18 واحد
ترم سوم 19 واحد
ترم چهارم 18 واحد
جمع کل تعداد واحد: 72 واحد

** توجه داشته باشید که ارائه دروس رشته مدیریت کسب و کار در دوره کاردانی حرفه ای دانشگاه های علمی کاربردی، مبتنی بر نظام واحدی و شامل دروس نظری و مهارتی است. بنابراین با توجه به قابلیت ها و مهارت های مشترک و حرفه ای، رشته مدیریت کسب و کار مقطع کاردانی، به دو بخش “آموزش در مرکز مجری” و “آموزش در محیط کار” تقسیم می شود.

** به همین دلیل مجموع واحدهای هر دوره بین 68 تا 72 واحد متغیر بوده و مجموع ساعات آن در حدود 1750 تا 2100 ساعت است.

طول دوره کاردانی مدیریت کسب و کار علمی کاربردی

طول دوره کاردانی مدیریت کسب و کار در دانشگاه علمی کاربردی و مدت زمان تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار حداقل 2 و حداکثر 3 سال است؛ این دوره به دو روش نیمسالی و پودمانی اجرا می شود.

دوره کاردانی حرفه ای در دانشگاه های علمی کاربردی برای آموزش دروس مدیریت کسب و کار، مبتنی بر نظام واحدی و شامل واحدهای نظری و مهارتی است. با توجه به قابلیت ها و مهارت های مشترک و حرفه ای به دو بخش آموزش در مرکز مجری و آموزش در محیط کار، تقسیم می شود:

  1. آموزش در مرکز مجری:
  • بخش آموزش در مرکز مجری رشته مدیریت کسب و کار، شامل 63 تا 67 واحد بوده و این تعداد واحد معادل 1250 تا 1550 ساعت است.
  • هر واحد نظری مدیریت کسب و کار در مقطع کاردانی، معادل 16 ساعت، هر واحد آزمایشگاهی معادل 32 ساعت و هر واحد کارگاهی و پروژه معادل 48 ساعت می باشد.
  • البته ممکن است دروس آزمایشگاهی و کارگاهی در موارد خاص و یک واحدی به ترتیب 48 و 64 ساعت باشد.
  1. آموزش در محیط کار:

این بخش از آموزش کاردانی مدیریت کسب و کار دانشگاه علمی کاربردی، شامل مجموعه فعالیت های عملی و درک کاربردی از آموزش های درسی است که در حین و پایان دوره تحصیلی در محیط کار واقعی انجام می شود.

بخش آموزش در محیط کار، شامل یک درس کاربینی و دو درس کارورزی است که در مجموع 5 واحد و معادل 512 ساعت هستند. مدت زمان در نظر گرفته شده برای هر واحد کاربینی معادل 32 ساعت بوده و مدت زمان اختصاص داده شده برای هر واحد کارورزی نیز معادل 120 ساعت است.

کاردانی مدیریت کسب و کار چند واحد است؟

نتیجه گیری :

هر چقدر میزان مهارت های عملی برای به کارگیری در محیط کار بیشتر باشد، احتمال موفقیت فارغ التحصیلان برای ثروت آفرینی در بازار کار با تکنیک های مدیریت کسب و کار بالاتر خواهد بود.

دوره های کارورزی و کاربینی برای افزایش مهارت های عملی بسیار عالی هستند، اما تا چه امکان یادگیری تکنیک های عملی در دوره کارورزی و آموزش در محیط کار برای فارغ التحصیلان وجود دارد؟ آیا این میزان از تجربه برای ورود به بازار کار و ثروت آفرینی در کسب و کار صنایع کافی به نظر می رسد…؟

** فارغ التحصیلان کاردانی مدیریت کسب و کار، برای رفع خلاء های احتمالی و کسب مهارت های کاربردی و یادگیری تکنیک های عملی برای بهسازی عملکرد در صنایع، از دوره های آموزش آزاد مدیریت کسب و کار یا همان دوره MBA که توسط موسسات معتبر آموزشی برگزار می شوند استفاده می کنند.

** موسسه ثروت آفرینان با بیش از سی سال سابقه فعالیت مفید در زمینه برگزاری دوره های آموزشی مدیریت، در حال ارائه خدمات آموزشی در زمینه مدیریت کسب و کار با شیوه های نوین آموزشی و برگزاری کارگاه های آموزشی و سمینارهای متعدد برای پرسش و پاسخ، همچنین حل مسائل واقعی بازار کار و … است.

** طی دوره آموزشی مدیریت کسب و کار که توسط موسسه ثروت آفرینان برگزار می شود، شرکت کنندگان قادر به شناخت و بکارگیری اصول و مقررات کسب و کار در صنایع خواهند بود. همچنین از دیگر مزیت های این دوره آموزشی کسب مهارت برای تاسیس و راه اندازی واحدهای کوچک کسب و کار، خرید و فروش در سازمان های مختلف، شناسایی نیازها و تقاضای بازار کار، اداره واحدهای صنفی تولیدی، خدمات فنی، خدماتی و توزیعی و … است.

** علاقمندان به رشته کاردانی مدیریت کسب و کار می توانند بدون در نظر گرفتن نوع مدرک تحصیلی، جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه ارائه آموزش های دوره های مدیریت کسب و کار با کارشناسان ثروت آفرینان تماس حاصل فرمایند:

  • ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸​
  • تلفن: ۲۶۴۰۳۷۴۰ ۰۲۱

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 پاسخ

    1. سلام بله با یک سرچ در سایت گوگل می تونید در زمان معین دفترچه رو دانلود کنید و بعد از مطالعه ثبت نام کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی