۱۰ تکنیک طلایی برای ارتقا فروش 

آدم ‌ها در هر جایگاه و موقعیتی که قرار دارند از طریقی کسب درآمد خواهند کرد؛ اما اینکه شما در شغل خود چه سطحی را دارا باشید اهمیت فراوانی دارد. ویژگی هایی که سطح و درجه شما را بالا خواهد برد در هر شغل متفاوت است. یکی از مشاغل که درجه بندی هایی را برای خودش دارد فروشندگی است. فروشنده انواع و اقسام مختلفی دارد.

خوب گوش دادن

فروشنده موفق، خوب گوش می دهد. در زمان فروش، فروشنده سوالاتی را از خریدار می پرسد. فروشنده توانا به مشتری اجازه صحبت می دهد. هیچ وقت وسط حرف زدن کسی نپرید. اجازه دهید صحبت کسی که به عنوان مشتری به شما مراجعه کرده است تمام شود. در میان این صحبت ها اطلاعات خوبی از مشتری به دست می آورید که می توانید از آنها استفاده فراوانی ببرید.

برای گوش دادن به صحبت های طرف مقابلتان خود را آماده کنید. به صحبت ها برای جواب دادن گوش ندهید، گوش دهید که متوجه صحبت آنها شوید. لحن گوینده را درک کنید.  تمرکز گوینده را با صحبت های حاشیه ای از بین نبرید. فروشنده موفق با سکوت کردن مقابل شخص خریدار به او اجازه می دهد که تقاضای خود را راحت تر و بدون دلهره عنوان کند.

خوب گوش دادن

  ارتباط مداوم با مشتری

با مشتری در ارتباط باشید. نگذارید احساس کند که تنهایش گذاشته اید. فروشنده برتر در دسترس مشتری های خود است. ارتباط با مشتری منجر به نگهداشتن او برای شما می شود. تماس های غیرکاری با آنها برقرار کنید و مناسب هایی را به آنها تبریک بگویید. برای حفظ مشتری از قالب کاری خارج شوید البته حد و حدود را رعایت کنید. فروشنده خوب با رفتار خود نامش را در ذهن مشتری ماندگار می کند.

ارتباط مداوم با مشتری

پشتکار داشته باشید

برای فروش باید استقامت به خرج دهید. تجارت به پایداری نیاز دارد. فروشنده موفق باید در مراحل معرفی تا فروش مقاوم و استوار باشد. انتظار اینکه با کلمه اول از شما محصول را خریداری کنند کاملا اشتباه است. مشکلات یکی از ملزومات این شغل به حساب می آید. نحوه برخورد با این مشکلات از شما فروشنده حرفه ای می سازد.

در هر حرفه ای که هستید راه و روش رو به رو شدن با مشکلات را باید بلد باشید. افراد موفق بدون شک کسانی هستند که اصول مواجهه با موانع را از قبل آموخته اند. راهکارهای جدید را پیدا کنید و از آنها برای مقابله با مشکلات استفاده کنید.

پشتکار داشتن

هدف جدی است

هدفتان را جدی بگیرید. فروشنده موفق برای رسیدن به هدف جدی است. فروشنده عالی می داند که چه چیزی می خواهد و برای رسیدن به این خواسته ها قدم های کوچک را مشخص می کند. می داند که از کدام راه به هدفش می رسد و بر اساس این راه پیش خواهد رفت.

هدف جدی

نیاز مشتری را بشناس

نیاز مشتری خود را بشناسید. فروشنده ماهر از مشتری سوال هایی را می پرسد تا به نیاز اصلی او پی ببرد. نیاز مشتری بر هر مقوله ای برتری دارد. موثرترین روش ارائه محصول یا خدمات، فهمیدن اهداف مشتری های شما است. این آشنایی با اهداف مشتری، فرصتی را به شما می دهد که درباره فایده محصولات گفت و گو کنید.

شناخت نیاز مشتری

فروشنده با احساس

برای موفق بودن در کار فروش باید احساسات را هم در کارتان دخالت دهید. فروشنده ای پیروز است که با احساس باشد. زمانی که از محصولات و خدمات خود صحبت می کنید باید شور و اشتیاق شما در لحنتان مشخص باشد و به مشتری شما هم القا شود. شور و اشتیاق در موفقیت شما کاملا تاثیر دارد.

تنها دلیل برای این گفته این است که وقتی به آنچه انجام می دهید ایمان داشته باشید و به محصول خود عشق بورزید در کار خود تلاش بیشتری خواهید کرد. مشتری شما وقتی برای ارائه محصول بی ذوق باشید عایدی نخواهد داشت. فروشندگان موفق پرشور و حرارت هستند. آنها همیشه روحیه ای مثبتی دارند. در زمان سختی ها هم با حرارت صحبت می کنند.

فروشنده موفق از تجارت و محصول ایراد نمی گیرد. زمانی که با وضعیت ناخوشایندی روبه رو می شود به جای اینکه به خود اجازه دهند که از پا درآیند روی نقاط یا عناصر مثبت تمرکز می کند.

فروشنده با احساس

مسئولیت پذیر باش

فروشنده موفق در کار به هر نتیجه ای که برسد مسئولیت آن را برعهده می گیرد. اگر در فروش شکست خوردید به هر دلیلی رقیب و شرایط را مقصر ندانید. مسائل و مشکلات هیچ دخالتی در شکست شما ندارد. فروشنده موفق آگاه است که تنها دلیل شکست خود او است.

مسئولیت پذیر

دقیق باشید

فروشنده موفق باید همیشه اطلاعات کاملی داشته باشد. اطلاعات باید از محصولی که شما آن را ارائه می دهید باشد. زمانی که شما پاسخ های لازم برای سوالاتی که از طرف مشتری از شما پرسیده می شود را داشته باشید این یعنی در زمینه کاری خودتان مطلع هستید. اعتماد طرف مقابل را با پاسخگو بودن به سوالاتش جلب کنید.

دقیق بودن

تکنولوژی روز را بشناس

فروشنده ماهر و حرفه ای باید با تکنولوژی روز آشنا باشد. اصطلاحات و اطلاعات را بشناسید. ابزارهای ارتباطی امروز را رصد کنید و کار با آنها را بیاموزید. آشنایی با تکنولوژی و بروز بودن در موفقیت شما تاثیر بسزایی دارد.تکنولوژی روز در تکنیک فروش

زمانت را مدیریت کن

اگر شما به عنوان یک فروشنده نتوانید زمانتان را مدیریت کنید در هیچ مساله ای نمی توانید مسلط باشید. هر چقدر درصد بهره شما از زمان بیشتر باشد افزایش فروش خواهید داشت. نسبت این دو با هم یک به دو محاسبه شده است. نایاب ترین دارایی هر آدمی زمانش است. نکته ای که باید به آن توجه داشت با مدیریت زمان می توان کارهای اضافه را از چرخه زندگی حذف کرد. با این کار  میزان فروش در یک سیستم به واسطه تسلط به کار بیشتر خواهد شد.

اگر همه این مباحث را رعایت کرده باشید باید به این نکته اشاره کرد که فروشنده موفق باید بداند چه زمان چه کاری را انجام دهید. زمان گفت و گو با مشتری را شناسایی کنید.

مدیریت زمان

پست های مرتبط

ثروت آفرینان mba

چرا MBA  ثروت آفرینان؟

MBA مدیریت ارشد کسب و کار از تحصیلات در دانشگاه چه انتظاری دارید؟ رسیدن به شغل؟ پول؟ وجهه اجتماعی؟ گرفتن مدرک؟ یا کارآفرینی و ایجاد تغییر در کشور و یا تحول در جهان؟ خواسته های انسان هر چه بزرگتر...

ادامه مطلب
mba

چرا MBA رشته ای پر طرفدار است؟

اگر جزو کسانی هستید که برای اولین بار با اصطلاح MBA آشنا می شوید، و دغدغه دستیابی به قدرت، پول و مدیریت آنها را دارید، با ما همراه باشید. موسسه ثروت آفرینان با ۲۵ سال سابقه آموزش و پژوهش...

ادامه مطلب

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

تلفن: 26403740 021 مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: ۰۹۱۰۴۳۹۴۹۴۷ ایمیل: info@pms.ir

آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3

logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.