0
تومان
0
تومان

با چنین روش هایی فقیر باقی می مانید!

روش های فقیر ماندن

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

ما امروز می خواهیم به این سوال که ّچرا فقرا فقیر باقی می مانند پاسخ دهیم. چرا که همان طور که می دانید به دلیل اوضاع اقتصادی کنونی جهان، افراد زیادی با فقر دست و پنجه نرم می کنند و همین موضوع سبب شده است که کارشناسان در صدد یافتن یک راه حل برآیند. از این رو ما قصد داریم در ادامه این مطلب تمام جوانب این سوال که چرا فقرا فقیر باقی می مانند؟ را مورد بررسی قرار دهیم. به شما نیز پیشنهاد می کنیم که تا پایان این بحث با ما همراه باشید.

تفاوت زندگی فقیر و ثروتمند

تفاوت زندگی فقیر و ثروتمند

اولین موضوعی که در حین پاسخ دادن به این سوال که چرا فقرا فقیر باقی می مانند؟ باید در نظر گرفته شود، تفاوت افراد فقیر و ثرومند است که ما در ادامه به برخی از موارد آن اشاره خواهیم کرد:

  1. اولین تفاوت افراد ثروتمند با افراد فقیر این است که افراد ثروتمند، به پولدار بودن متعهد هستند این در حالی است که افراد فقیر فقط رویای پولدار شدن را در سر می پرورانند.
  2. دومین تفاوت نیز این است که افراد ثروتمند از تمام فرصت های خود استفاده می کنند و فقط بر هدف خود تمرکز می کنند. این در حالی است که افراد فقیر فقط بر روی موانع و مشکلات تمرکز می کنند.
  3. سومین تفاوت نیز این است که افراد ثروتمند بر روی خواسته ها و آروز ها تمرکز می کنند اما افراد فقیر فقط بر روی مواردی که نمی خواهند، متمرکز می شوند.

بررسی فرق پولدار و فقیر

بررسی فرق پولدار و فقیر

عدم توانایی در مدیریت پولی و مالی معضل اساسی بسیاری از خانواده ها است. چرخه نادرست اقتصادی، هزینه زیاد و اتلاف منابع، نتیجه ماه ها تلاش افراد را به سادگی بر باد می دهد و آنها را در آستانه ورشکستگی و فقر قرار می دهد. بدهی هایی که در نتیجه چنین دشواری هایی ایجاد می شود، آرام آرام شرایط را سخت تر می کند و در نهایت خانواده با بحرانی تمام عیار مواجه می شود.

به همین دلیل، متخصصان مالی در سراسر جهان پیوسته با ارائه توصیه های حساب شده به افراد سعی دارند مانع از فروپاشی زندگی آنها شوند. اگر می خواهید از فقیرشدن خود جلوگیری کنید و یک پاسخ منطقی برای این که چرا فقرا فقیر باقی می مانند؟ بیابید، موارد زیر را به دقت مطالعه کنید. نمونه های مورد اشاره از جمله مهم ترین عوامل بی ثباتی مالی و کاهش کیفیت زندگی است.

مهم ترین عوامل اینکه چزا فقرا فقیر باقی می مانند؟

۱- گیرافتادن در تله بدهی

چرا فقرا فقیر باقی می مانند؟
اولین جواب در جواب اینکه چرا فقرا فقیر باقی می مانند این است که افراد در برابر سختی های طولانی اغلب دچار ناامیدی می شوند از دست دادن رویکرد مثبت و امید به آینده آنها را وارد چرخه ای بی پایان از بدهی ها می سازد. به این صورت که برای کنترل و بازپرداخت قرض های قبلی ناچار هستند وام های تازه ای دریافت کنند و برای برگرداندن این مبالغ جدید، بار دیگر دست به دامان افراد و موسسات مالی شوند. عقب افتادن پی در پی بازپرداخت ها آرام آرام بر حجم جرایم و سود اقساط می افزاید و در نهایت باعث تسلیم شدن فرد می شود. به علاوه، تصمیم گیری دقیق در چنین شرایطی دشوارتر است و عجله برای کنترل شرایط باعث پیچیده تر شدن وضعیت می شود.

برای پرهیز از چنین شرایطی، گام اول آن است که از هر نوع بدهی جدید پرهیز کنید. برای بازپرداخت مبالغ قبلی اقدام به فروش وسایل بلااستفاده نمایید و در درآمد خود بیفزایید. اما هرگز به میزان بدهی ها اضافه نکنید. به یاد داشته باشید که تا زمان خروج از دور باطل بدهی، مشکلات تمام نخواهندشد.

۲- احساس ناتوانی در برابر مشکلات

علل فقیر ماندن
فشار شدید و طولانی مدت ذهن و روان شما را بسته می کند. در این حالت، به مانند ورزشکاری که قوای بدنی خود را از دست داده، دچار نوعی حالت بی تصمیمی می شوید. انرژی روانی کافی برای کنترل وضعیت ندارید و نمی توانید با تصمیمات دقیق در برابر مشکلات ایستادگی کنید. در این شرایط بهتر است تحلیل دقیق وضعیت مالی را به آرامی آغاز کنید. از مشاوران کمک بگیرید و سعی کنید بار دیگر فرمان زندگی را در اختیار خود بگیرید. به یاد داشته باشید که یاس و ناامیدی چیزی را حل نمی کند و اگر از تلاش کردن دست بکشید، اوضاع بدتر و بدتر خواهدشد. مطالعه مقاله «کوچ چگونه می‌تواند به ما مشاوره بدهد؟» را به شما پیشنهاد می دهیم.

۳- دانش اندک مالی

مدیریت امور پولی و مالی، آن هم در جهان پیچیده فعلی، تخصصی تمام عیار است. از این رو، برآورده ساختن نیازهای مالی آموزش دائمی را طلب می کند. یکی از دلایلی که چرا فقرا فقیر باقی می مانند این است که افراد فقیر نمی توانند پولی برای آموزش نمی پردازند هیچ فرد موفقی را نمی توان یافت که بدون آگاهی دقیق از چند و چون مدیریت مالی و با کمک گرفتن از تخصص دیگران مسیر موفقیت را پیموده باشد. به همین دلیل، اگر خواستار دوری از فقر و ورشکستگی هستید، بهتر است هرچه سریع تر بر دانش مالی خود بیفزایید و با آگاهی بهتر وارد عمل شوید. شما می توانید برای افزایش دانش مالی خود، در دوره هوش مالی شرکت کنید.

۴- بی توجهی به ضرورت های فردی

علت های فقیر ماندن
از دید بسیاری از متخصصان نخستین دلیل اینکه ّچرا فقرا فقیر باقی می مانند، بی توجهی به نیازها و اولویت های مستقیم خودشان است. به طور مثال، پس از دریافت حقوق ماهانه یا سود سرمایه گذاران، باید در اولین گام حساب پس اندازتان را تقویت کنید و یا برای بیمه بازنشستگی و سلامت برنامه ریزی نمایید. اگر انجام این امور را به تامین سایر نیازها وابسته نمایید، در اغلب موارد چیزی برای پوشش دادن نیاز به پس انداز و بیمه باقی نخواهدماند.
این امر به معنای آن است که احتمالا مدتی بیشتر در برابر خطرات مالی قرار خواهید گرفت. درواقع، برنامه ریزی مالی باید فراتر از نیازهای روزمره و قابل چشم پوشی، دامنه وسیع تری را در بر گیرد و شرایط با ثبات آینده نیز در آن لحاظ شود. غفلت از این نکته بسیار مهم، نه تنها شما را فقیر نگاه خواهدداشت، بلکه زندگی عزیزانتان را هم تحت تاثیر قرار می دهد. بدون پشتوانه مناسب مالی، آینده فرزندان شما به مخاطره خواهدافتاد و فقر همچون میراثی نامطلوب زندگی آنها را نیز متاثر خواهد ساخت.

۵- نبود صندوق پس انداز اضطراری

شاید مهم ترین نمونه از میان برنامه های آینده نگرانه ایجاد حساب پس اندازی برای موارد ضروری است. دلیل این اهمیت آن است که اطلاعات شما در خصوص آینده بسیار اندک است. نمی توانید به دقت از سرمایه گذاری های خود مطمئن باشید، میزان بدهی های آتی نامشخص است. آسیب های سلامتی در کمین شما است و هرلحظه ممکن است به مقدار قابل توجهی پول نیاز پیدا کنید. به همین جهت، بهتر است در اولین فرصت اقدام به ایجاد صندوق پس اندازی برای موارد اضطراری نمایید تا در صورت نیاز، از این صندوق استفاده نموده و مانع از آسیب رساندن به حساب های سرمایه و سایر دارایی های خود شوید.
البته این اقدام نیازمند درک دقیق از اولویت پس انداز نسبت به سایر هزینه ها است. همان طور که اشاره شد، مبالغ پس انداز باید پیش از هر اقدام دیگری کنار گذاشته شوند و آن گاه باقیمانده پول صرف امور روزمره گردد.

۶- عدم اصلاح رویه های مالی

عدم اصلاح رویه های مالی و فقیر ماندن
همیشه راه بهتر و ارزان تری برای انجام امور تامین نیازها وجود دارد. فقط باید زمانی را به یافتن آن اختصاص دهید. این ویژگی هزینه های متفاوتی چون خرید مایحتاج غذایی، لباس، تحصیل و حتی خودرو و خانه مسکونی را در بر می گیرد. به علاوه روش های مدیریتی و پس انداز نیز همیشه به نحو بهتر قابل انجام هستند. برای دستیابی به چنین اصلاحاتی باید زمان خاصی را به بازبینی زندگی مالی خود اختصاص دهید و با استفاده از خلاقیت و تفکر انتقادی، نقاط ضعف را برطرف سازید. ممکن است لازم باشد فروشگاه مورد مراجعه خود را تغییر دهید. بانک مناسب تری پیدا کنید و یا زمینه سرمایه گذاری متفاوتی را انتخاب نمایید.

۷- ناآگاهی از هزینه ها

فقدان بودجه بندی مناسب و عدم اشراف بر هزینه های ماهانه نیز از جمله دلایل اصلی دشواری پولی و فقر است. اگر نسبت به هزینه های خود در طول روز ناآگاه باشید و ندانید با پول خود چه می کنید، به طور طبیعی امکان کنترل هزینه ها و یافتن راه های جایگزین وجود نخواهدداشت. بدون این امر نمی توانید پس انداز کنید و فرصت سرمایه گذاری خود را نیز از دست خواهیدداد. لذا مسیر موفقیت شما مسدود و درهای فقر به رویتان باز می شود. برای جلوگیری از این وضعیت، در ابتدا فهرست دقیقی را از تمام هزینه های خود در طول یک ماه تهیه کنید. کوشش شما باید این باشد که تا حد امکان هیچ هزینه کوچک یا بزرگی در این فهرست غایب نباشد. پس از آگاهی دقیق از ریتم هزینه ای می توانید با آرامش خاطر بودجه ای متناسب تهیه کرده و برنامه مالی خود را تدوین نمایید.

۸- تفکیک نکردن نیاز از تمایل

علت هایی که فقیر باقی می مانید
اغلب افراد در تشخیص نیازها و جداسازی آنها از تمایلات ناتوان هستند. آنها تمام امیال آنی و خواسته های درونی خود را نیز می نامند. مثلا تصور می کنند نیاز دارند لباسی گران قیمت بخرند یا رفتن به رستوران برای آنها ضروری است. در حالی که در موراد زیادی مساله صرفا یک تمایل و نه نیازی حقیقی است. شما طبیعتا برای رفتن به محل کار خود به یک «وسیله نقلیه» نیاز دارید، اما این وسیله می توانداز مترو و اتوبوس یا اتومبیل شخصی چند میلیون تومانی متغیر باشد.

۹- سرمایه گذاری روی اشیا به جای خودتان

بسیاری از ما به جای صرف پول برای ارتقای کیفیت های فردی، سرمایه خود را در خانه و خودرو هزینه می کنیم. اقلامی که هر چند سودمند هستند، اما در نهایت ارزوش افزوده چندانی به همراه نخواهندداشت. افراد موفق در طول زندگی همواره بخشی از درآمد خود را صرف آموزش، ورزش، ارتقای سطح سلامت و توانایی های فردی می کنند. آنها به این موارد نه همچون هزینه، بلکه به عنوان گونه ای از سرمایه گذاری بلندمدت نگاه می کنند. سرمایه ای که در این امور صرف می شود، در طول زمان از طریق افزایش درآمد، کارآفرینی و رضایت بیشتر از زندگی به آنها باز می گردد. این یک دلیل برای این است که چرا فقرا فقیر باقی می مانند.

۱۰- عجله برای ثروتمند شدن

عجله برای ثروتمند شدن و فقیر باقی ماندن
رویای رفتن راه صدساله در یک شب همواره در ذهن انسان ها حضور دارد و بخصوص افراد جوان را به حرکت وا می دارد. اما این رویا در اکثر موارد موجب ورشکستگی و ناکامی می گردد. چرا که عجله برای دستیابی به ثروت هنگفت موجب پذیرش سطوح بالاتر و غیرمعقولی از ریسک می شود. این ریسک نامطلوب در کنار تصمیمات نادرست افراد را به سوی شکست سوق می دهد و نتیجه واقعی تلاش های آنها را نیز نابود می سازد. از این رو بهتر است به جای عجله کردن برنامه ای بلندمدت، آرام ولی دائمی داشته باشید. شرکت در دوره استراتژی پیشرو برای ثروتمند شدن به شما پیشنهاد می کنیم. با بالا بردن آگاهی خود می توانید متوجه شوید که ّچرا فقرا فقیر باقی می مانند؟

سخن پایانی

ما امروز سعی کردیم به این سوال که چرا فقرا فقیر باقی می مانند؟ پاسخ دهیم و از آن جایی که ثروت و پول یکی از لازمه های اصلی زندگی انسان محسوب می شود، توصیه ما به شما این است که در دوره ثروت آفرینی سایت ثروت آفرینان شرکت کنید تا ترفند فقیر و ثروتمند را بهتر بشناسید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

2 پاسخ

  1. سلام خسته نباشیدسالها ست درتحقیق افرادموفق هستم ومطمعاهستم مسیرشان رافهمیدم امااین مسیری که آنهاپیمودندنیازبه پشتوانه وسرمایه اولیه است .این درست است که بهترین سرمایه سلامتی است اماپیمودن مسیرنیازبه پول داردتابتوانی یاکرایه ماشین دهی ویاماشین ازخودت داشته باشی.باپایه پیاده نمیتوان مسیرتولانی راپیمود.هرکجاازسایتهایاکانالهاصحبت کردم پاسخی دریافت نکردم.درکشورمابایدسرمایه اولیه باشدویایک شغلی که درآمدی بالاداشته باشد.ازترفی باوجودتحریمحایی که روزانه جهشی درحال حرکت است چگونه میتوانیم پیشرفت کنیم.ازترفی اشخاسی هم که شغل دارندامابیکارندچگونه بایدازچنین افرادی تقاضایه پیشرفت داشت؟لطفاخیلی واضح توضیح دهیدتاذهنم آزادشودومن هم بتوانم فردی موفق درجامعه باشم.۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی