0
تومان
0
تومان

لیست بهترین کتاب های خودیاری

بهترین کتاب های خودیاری

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

در این مبحث لیست بهترین کتاب های خودیاری که از الهام بخش ترین کتاب های دنیا با میلیون ها طرفدار محسوب می شوند را معرفی کرده ایم. کتاب های خودیاری گنجینه های ارزشمندی برای حل مشکلات فردی، اجتماعی و کسب و کار هستند که می توانند زمینه ساز خودیاری افراد، از طریق ایجاد انگیزه و دیدگاه های جدید باشند.

 

کتاب خودیاری چیست؟

کتاب خودیاری به کتابی گویند که هدف آن آموزش حل مشکلات فردی، اجتماعی و کسب و کار به مخاطبان خود است. این قبیل کتاب ها که با نام خودیاری شناخته می شوند در سراسر دنیا طرفداران بسیاری داشته و در لیست موضوعی خودیاری دسته بندی می شوند.

بعد از مشاهده تاثیرگذاری فوق العاده این کتاب ها بر ارتقاء سطح زندگی بشر، کتاب های خودیاری از اواخر قرن بیستم به عنوان پدیده ای فرهنگی به موقعیتی پست مدرن رسیدند. می توان این کتاب ها را به صورت گروهی مطالعه کرد و در مورد مباحث آنها به بررسی و گفتگو پرداخت؛ این شیوه به تقویت تعاملات اجتماعی نیز کمک می کند.

بهترین کتاب های خودیاری

مزیت مطالعه کتاب های خودیاری چیست؟

احتمالا در میان اطرافیان خود، افرادی را دیده اید که معتقند مطالعه کتاب های انگیزشی و خودیاری تاثیری بر موفقیت نداشته و صرفا اتلاف وقت است.

اما آیا این امر حقیقت دارد؟ در حال حاضر، کتاب های خودیاری در سراسر دنیا میلیون ها مخاطب دارند و آنها را متقاعد کرده که حلال مشکلات ایشان است.

حتی بسیاری از افراد موفق اعتراف کردند که موفقیت های امروز خود را مدیون مطالعه کتاب های خودیاری هستند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که این کتاب ها مناسب کسانی است که آماده تغییر هستند و تمایل به پیشرفت،حل مشکلات و چالش های زندگی خود را دارند.

اما کتاب های خودیاری بر کسانی که تمایل به تغییر ندارند موثر نیست، به بیانی واضح تر می توان گفت، کسی که خواب است را می توان بیدار کرد، ولی کسی که خود را به خواب زده  را نمی توان بیدار کرد. به همین منظور لیست بهترین کتاب های خودیاری را جمع آوری کرده و در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم:

 

لیست بهترین کتاب های خودیاری برای رشد فردی

در این قسمت، لیست بهترین کتاب های خودیاری را برای رشد و پیشرفت فردی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. این لیست جدیدترین و کامل ترین مجموعه کتاب های پرطرفدار خودیاری در دنیا است و در مورد هر کتاب توضیح مختصری ارائه شده است:

 

1- هفت عادت مردمان موثر نوشته استفان کاوی:

کتاب هفت عادت مردمان موثر، در لیست بهترین کتاب های خودیاری قرار دارد و یک برنامه همه جانبه است که کمک می کند که بدانیم ادراک و گمان های ذهنی منفی می توانند مانع از رسیدن ما به موفقیت می شوند.

 

2- قدرت عادت نوشتۀ چارلز دوهینگ:

نویسنده این کتاب در حوزه عادت و چگونگی تاثیر عادات بر زندگی، کسب و کار و جوامع سخن می گوید.

 

3- جنگجوی صلح نوشتۀ دن میلمن:

موضوع این کتاب داستان زندگی شخصی نویسنده است که ماجراهای قلمرو عشق و روابط عاطفی و دیگر ابعاد جسمی، ذهنی و روح خود را بازگو می کند.

 

4- بیداری غول درون نوشتۀ آنتونی رابینز:

در این کتاب نویسنده، به عنوان رهبری در اوج کارایی و علم و استفاده از تکنیک های موثر برای تحت کنترل درآوردن احساسات، روابط و سایر بخش های زندگی شرح داده و راهکارهای جالبی را ارائه می دهد.

بهترین کتاب های خودیاری

5- آئین دوست‌یابی نوشتۀ دیل کارنگی:

این کتاب از بهترین کتاب های خودیاری است که تاکنون منتشر شده است. اصول کتاب آئین دوست یابی این است که ما با واکنشی که رفتار دیگران نشان می دهیم می توانیم رفتار آنها را تغییر دهیم.

 

6- ایگو دشمن من است نوشتۀ رایان هالیدی

یکی از بهترین کتاب ها در لیست بهترین کتاب های خودیاری و خودشناسی که ثابت می کند دشمن واقعی ما در راه رسیدن به اهداف، رشد و کمال در جهان خارج نیست، بلکه در درون خودمان نهفته است.

منظور از ایگو یا خود در روانشناسی، بخشی از شخصیت است که مسئول مواجهه با واقعیت می باشد. این کتاب به ما کمک می کند تا از اثرات زیانبار ایگو آزاد شویم و به اهداف خود برسیم.

درس‌های این کتاب به ما کمک می‌کنند که خود را از اثر قریب‌الوقوع ایگو آزاد کنیم و به کار بسیار تاثیر گذاری که باید انجام دهیم، دست یابیم.

 

7- روانشناسی عزت‌نفس نوشتۀ ناتانائیل براندن

یکی از بهترین کتاب های خودیاری و روانشناسی کتاب روانشناسی عزت نفس است. این کتاب مناسب کسانی است که به دلیل علاقه شخصی یا حرفه ای خود به بهبود عزت نفس تمایل دارند. نویسنده در این کتاب  6 ستون و 6 تمرین فعالیت مبنا را شرح می دهد که لازم است روزانه انجام شود تا عزت نفس افزایش یابد.

 

8-هنر ظریف بی‌خیالی: (رویکردی درونی برای زندگی بهتر نوشتۀ منسون مارک):

نویسنده این کتاب قصد دارد این مفهوم را انتقال دهد که ما مقدار کمتری از ترسها ،خطاها و شک هایمان را می پذیریم و حقیقت آنها روبرو می شویم.

بنابراین ما قادر هستیم تا ویژگی هایی نظیر استقامت، شجاعت و بخشش را بدست بیاوریم. این کتاب حاوی یک گفتگوی واقعی و الهام بخش است.

 

9-سکوت، (قدرت درون‌گراها در دنیایی که از حرف‌زدن باز نمی‌ایستد نوشتۀ سوزان کین):

این کتاب نقطه مقابل تفکر مطلوب بودن برون گرایی است که در فرهنگ ما نفوذ کرده و به تحلیل ارزش و مشارکت درون گرایان می پردازد.

 

10- تو می‌توانی نوشتۀ جرج ماتیو آدامز:

این کتاب خودیاری که در لیست بهترین کتاب های خودیاری و مطرح جهان قرار دارد، ترغیب کننده و الهام بخش است و خوانندگانش را برای بهبود دادن به زندگی شخصی و حرفه‌شان توصیه می کند.

بهترین کتاب های خودیاری

11- چهار میثاق نوشتۀ دون میگل روئیز:

کتاب چهار میثاق در ایران با نام‌ های چهار پیمان، چهار توافق و زندگی بر اساس خرد سرخ‌پوستان تولتک هم منتشر شده است.

نویسنده کتاب اهل مکزیک و از سرخ‌پوستان تولتک بوده و یک معلم شمنی و شفا دهنده است که رموز ساده و مؤثر سلوکی را که از اجداد تولتک خود آموخته و در این کتاب به اشتراک گذاشته است.

او در این کتاب می گوید که کلمات را کامل و بدون نقص بر زبان بیاورید، هرگز تردید نکنید و فرضیه و گمان ها را کنار بگذارید تا بتوانید همیشه بهترین کار ممکن را انجام دهید. او در این کتاب به زیبایی باورهای خود محدود گر آدمی را آشکار می‌کند.

 

12- آدم بسیار حساس نوشتۀ الین.ن آرون

این کتاب در راس لیست بهترین کتاب های خودیاری قرار دارد و به طور مختصر می توان گفت، کتاب آدم بسیار حساس، راهی برای شکوفا شدن است، وقتی دنیا در هم می‌شکندتان!

نویسنده در این کتاب می گوید که 20 درصد از جوامع را انسان های بسیار حساس تشکیل می دهد و قصد دارد پنجره ای رو به دنیای آنها باز کند و بگوید چگونه تاثیر حساسیت بر بخش های مختلف زندگی را درک کنیم، همانطور که تاثیر استعدادها و قریحه های درونی خود را درک می کنیم.

 

13- تو خفن هستی نوشتۀ جن سینسرو:

این کتاب همانطور که از نام آن مشخص است، محتوایی آمیخته با طنز دارد و قصد دارد با حالتی طنز گونه و دوستانه بگوید به بزرگی خودت شک نکن تا یک زندگی فوق العاده داشته باشی و تا کنون به عنوان یکی از بهترین کتاب های خودیاری در دنیا به شمار می رود.

اگر می خواهید فراتر از چارچوب حرکت کنید و زندگی که سزاوار و شایسته آن هستید را بسازید، این کتاب مناسب شماست. این کتاب به شما کمک می کند تا منتقد درونی خود را ساکت کنید و زندگی خود را با قدرت شروع کرده و ادامه دهید.

 

14- از گری ‌بپرس نوشتۀ گری وینرچاک

نویسنده این کتاب نام خود را بر روی کتابش گذاشته و یک نویسنده آمریکایی، با اصالت بلاروسی است. یک کارآفرین موفق در رهبری، شبکه های اجتماعی و خودآگاهی که با صراحت و نبوغ خود در کسب وکار و بازاریابی به موفقیت های متعددی رسیده است.

او به خوبی از شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و توییتر استفاده کرده تا به مشتریان بازار کسب و کار خود دسترسی پیدا کند. نویسنده شما را به چالش پیشرفت در فروش و کسب و کار دعوت می کند و توصیه هایی به هنگام و ارزشمند درباره کارآفرینی به مخاطبان کتابش می آموزد.

 

15- از پست‌ترین تا بالاترین نوشتۀ رایان بلیر

نویسنده این کتاب از درس های کسب و کار گفته و از بدبیاری ها و سخت کوشی های که در زندگی شخصی خود آموخته است می گوید. مخاطبان می توانند با تحلیل رفتار و عملکرد او تغییرات و اصلاحات مورد نیاز برای بهبود کسب و کار خود را ایجاد کنند.

این کتاب از محبوب ترین کتب در لیست بهترین کتاب های خودیاری محسوب می شود و نویسنده این کتاب می گوید که در جوانی به شیوه ای خطرناک زندگی می کرده و خانه ای که در آن زندگی می کرده یک دخمه واقعی بوده است.

اما اکنون بیلر یک کارآفرین به شدت موفق است و توصیه های ارزشمندی در کتاب خود ارائه کرده تا خوانندگان کتابش از اشتباهاتی که خودش مرتکب شده است، خودداری کنند و از مسیری که او را به سوی موفقیت سوق داده بهره ببرند.

 

16- قانون 5 ثانیه‌ای نوشتۀ مل رابینز

این کتاب روشی برای متحول کردن زندگی، کار و اعتماد به نفس با شهامت هر روزه را شرح می دهد و از بهترن کتاب های خودیاری و روانشناسی در حوزه سلامت فردی است.

خانم رابینز که نویسنده این کتاب است در مورد شغل خود که وکالت جنایی بوده و اکنون کسب و کار را آموزش می دهد، نوشته است.

در این کتاب توضیح می دهد که چطور عادات منجر به از دست دادن اعتماد به نفس می شوند و راهکارهای جالبی برای افزایش شجاعت فردی و اعتماد به نفس را می آموزد. این کتاب به خوانندگان خود می گوید که چه عاداتی باعث عقب نگهداشتن ما از رسیدن به اهداف می شوند.

 

17- بی‌باک شدن، در عشق، کار و زندگی نوشتۀ آریانا هفینگتون

خانم هفینگتون در این کتاب، از تجربه های شخصی خودش می گوید از داستان شهامت، استقامت و انعطاف پذیری که در زندگی داشته و گام هایی که برای مغلوب کردن ترس ها تعیین کرده است.

 

18- هیچ‌ چیز برای از دست دادن، همه‌ چیز برای به‌دست آوردن

نویسنده این کتاب رایان بیلر است و داستان زندگی خود را نوشته که زمانی عضو یک گنگ بوده و اکنون به یک کار آفرین مولتی میلیونر تبدیل شده است. او تعریف می کند که تجربه هایش او را زندگی پر از مشکل جدا کرده و به ثروت و موفقیت رسانده است.

او یک کوچ موفق (مربی کسب و کار) بوده و در این راستا تجربیات ارزشمندی کسب کرده که باعث بهبود اوضاع و ارتقاء کیفیت زندگی اش شده است.

توجه:

  • ** برای تقویت مهارت مربیگری کسب و کار و استفاده از تکنیک های هوش مالی برای ثروت آفرینی، علاوه بر مطالعه این کتاب خودیاری می توانید در دوره های آموزش آزاد مهارتی نیز شرکت کنید.
  • **  پیشنهاد می دهیم برای شرکت در دوره کوچینگ و دوره هوش مالی موسسه ثروت آفرینان با شماره تلفن های مندرج در همین صفحه تماس حاصل فرمایید.

 

19- خود غیر عادی‌ ات را پیدا کن نوشتۀ جسیکا دایلولو هرین

نویسنده کتاب خود عادی ات را پیدا کن، به ما می گوید که بزرگ تر رویا پردازی کنیم، شادتر زندگی کنیم و با شرایط و امکاناتی که داریم به موفقیت برسیم.

این کتاب داستان زندگی واقعی نویسنده است و از پرفروش ترین کتب در لیست بهترین کتاب های خودیاری، قرار دارد. خانم هرین می گوید که چگونه به عنوان یک انسان عادی و معمولی توانست یک زندگی خارق العاده بسازد. این کتاب در مورد پرورش دادن روحیه کارآفرینی شرح می دهد.

 

20- موهبت کامل نبودن- نوشتۀ برنی براون

موضوع این کتاب خودیاری، رها کردن خود آرمانی و پذیرفتن خود واقعی است. برنی در کتابش یک راه برای تعامل با جهان از جایگاهی که شایسته آن هستیم، بدون اهمیت دادن به آنچه از عشق و تعلق سزاوارش هستیم، توصیف می کند.

 

21- زن ایده‌آل- چطور همسرتان را مجذوب خود کنید نوشتۀ ماری فرلئو

این کتاب از جالب ترین کتاب های خودیاری در زندگی فردی است و برخلاف کتاب های دوستیابی میگوید که شما به دوست داشتن خودتان از درون و بیرون بپردازید تا توسط دیگران از جمله همسرتان دوست داشته شوید. این کتاب از خوانندگانش می خواهد که عادات بد در روابطشان را اصلاح کنند.

بهترین کتاب های خودیاری

نتیجه گیری کلی:

هدف نویسنده های کتاب های خودیاری این است که خوانندگانشان بتوانند زندگی خود را با توجه به مطالب ذکر شده در کتاب بهبود ببخشند. در برخی از مراحل زندگی، انتخاب کتاب مناسب می تواند به کلی مسیر زندگی را تغییر دهد.

بنابراین کتاب های خودیاری از این لحاظ بسیار ارزشمند هستند و قادرند با تاثیرگذاری عمیقی که بر مردم سراسر جهان می گذارند، کیفیت سطح زندگی را ارتقاء دهند.

دانش و آگاهی می تواند فقر، تردید، ترس، منفی گرایی، موانع ذهنی برای رسیدن به اهداف، ناکامی ها و … را از سر راه بردارد. پس اختصاص دادن دقایق یا ساعاتی از شبانه روز برای مطالعه کتاب، یک سرمایه گذاری زمانی مهم و موثر در زندگی هر فردی است.

حتی اگر خود را به عنوان فردی موفق و تاثیرگذار می دانید، مطالعه کتاب های خودیاری می تواند افق های جدیدی را پیش روی شما به نمایش بگذارد. علاوه بر این امر انکارناپذیر است که موفقیت نامحدود بوده و حرکت به سمت اهداف، انگیزه زیبای زندگی و حیات هستند.

نظر شما در مورد بهترین کتاب خودیاری چیست، تاکنون کدام یک از بهترین کتاب های خودیاری را مطالعه کرده اید و چه تاثیری در مسیر زندگی شما داشته است؟

لطفا در قسمت دیدگاه ها، تجربیات خود را در زمینه مطالعه کتاب های خودیاری و تغییراتی که در زندگی شخصی، کسب و کار و روابط اجتماعی خود به وجود آورده اید، با ما و بازدیدکنندگان عزیز سایت موسسه ثروت آفرینان به اشتراک بگذارید:

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی