0
تومان
0
تومان

رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

در این مبحث به معرفی رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی پرداخته ایم. از گرایش های محبوب MBA، رفتار سازمانی و منابع انسانی انسانی است، این گرایش در گذشته به عنوان گرایش توسعه سازمانی شناخته می شد. اما هم اکنون برای تاکید بر این موضوع که گرایش مذکور فقط تمرکز بر رفتار سازمانی ندارد و عبارت منابع انسانی نیز به آن افزوده شده است.

می توانید برای آشنایی بیشتر با رشته کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی این مقاله را مطالعه نمایید. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از آموزش های مهارتی در بازار کار این گرایش با شماره تلفن های مندرج در انتهای این صفحه تماس حاصل فرمایید.

کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

هدف کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، آموزش نحوه مدیریت همزمان سازمان و منابع انسانی مختلف است. با تحصیل در این رشته می آموزید که چگونه روابط بین افراد و پست های سازمانی را بالاترین بازدهی، تنظیم کنید.

 • در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، نظم بخشیدن به ساختارهای مختلف یک سازمان برای بهبود روابط در جهت اهداف سازمانی را می آموزید. در واقع به شما یاد می دهند که یک سازمان چگونه تشکیل می شود و بهترین شیوه برای طراحی روابط بین نیروهای انسانی را چگونه تنظیم نمایید.
 • لازم است بدانید رفتار هر کارمند در سطوح مختلف فردی و شغلی، گروهی و سازمانی چگونه خواهد بود و بهینه ترین بازخورد عملکرد سازمانی را با توجه به توانایی ها و قرارگیری در سمت مناسب دریافت کنید.
 • در نهایت با تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی یاد می گیرید که چطور محیط اطراف خود را در زندگی شخصی و کاری هماهنگ و پویا بسازید.
 • نوع عملکرد مدیران منابع انسانی، معمولا شبیه به بازاریاب ها است، آنها به تحلیل محیط و افراد می پردازند و برای بهتر شدن روابط ایده ارائه می دهند. بنابراین توانایی در زمینه جمع آوری اطلاعات و تحلیل مسائل برای مدیران منابع انسانی بسیار مهم است.
 • وظیفه جذب و استخدام نیروی کار به عهده این مدیران خواهد بود، فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی می توانند برای تقویت مهارت عملی خود از دوره آموزشی جذب و استخدام و تیم سازی که به صورت آزاد توسط موسسه ثروت آفرینان برگزار می شود، استفاده نمایند.

رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

معرفی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

در معرفی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی باید بگوییم این گرایش از مدیریت کسب و کار “MBA” تمرکز بر تنظیم رفتار و روابط نیروهای انسانی برای اداره امور سازمان دارد.

 • نیروی انسانی از ارزشمندترین سرمایه های سازمانی به شمار می رود البته اهمیت این موضوع در سازمان های مختلف متفاوت است. به طور مثال اهمیت نیروی کار برای سازمان هایی که اغلب نیروهای آن را گروهی از افراد غیر متخصص برای انجام کارهای روتین و ساده تشکیل می دهند کمتر از سازمان هایی است که پرسنل محور هستند و نیروهای اصلی آن را افراد متخصص و باتجربه تشکیل می دهند.
 • فراگرایشی منابع انسانی به این معنی است که شما در هر گرایش دیگری از مدیریت کسب و کار به تحصیل بپردازید، نیازمند توانمندی هایی هستید که در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی ارائه می شود. زیرا بعاد انسانی، اجتماعی و تعاملی در رفتار سازمانی اختصاص به تمام کسب و کارها داشته و جزء اهداف اصلی هر سازمان برای هماهنگی منابع انسانی با سازمان است.
 • در واقع باید بگوییم هدف اصلی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی، رهبری اثربخش نیروی انسانی به صورت فردی، گروهی، تعاملی و اجتماعی است. به این ترتیب که بتواند با چیدمان صحیح سمت های شغلی با توجه به توانمندی ها، قدمی موثر در موفقیت سازمان بردارد.
 • در معرفی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی می توان گفت این گرایش، به صورت مطلق فرد گرا نیست؛ بنابراین لازم است به حس نوع دوستی و مسئولیت پذیری در مشخص کردن سرنوشت شغلی منابع انسانی علاقمند بود.

بازار کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی MBA

بازار کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی MBA

مشاغل مربوط برای این گرایش در بازار کار شامل سمت مدیر منابع انسانی، مشاور مدیریت در کسب و کارهای مختلف و کارآفرینی است. بازار کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی MBA (مدیریت کسب و کار) برای افرادی که علاوه بر آموزش های تحصیلی، دارای تجربه و مهارت عملی هستند بسیار مناسب خواهد بود.

بنابراین فارغ التحصیلان کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی که برای کسب مهارت های عملی از دوره های آموزش آزاد استفاده می کنند، شانس بیشتری برای استخدام در بازار کار خواهند داشت.

موسسه ثروت آفرینان برای ارائه خدمات آموزش مهارتی به فارغ التحصیلان گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی و مدیران فعال در بازار کار بدون سابقه تحصیلات دانشگاهی مرتبط، اقدام به برگزاری دوره MBA و دوره کوچینگ کرده است.

علاقمندان می توانند برای ثبت نام در این دوره ها با شماره تلفن های مندرج در انتهای این مقاله تماس حاصل فرمایند، کارشناسان موسسه ثروت آفرینان راهنمای شما برای استفاده از دوره های آموزش آزاد برای ورود به بازار کسب و کار هستند.

رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

دروس رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

در جداول زیر لیست جدید دروس رشته مدیریت کسب و کار گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی و تعداد واحدهای درسی این گرایش را مشاهده می کنید.

دروس عمومی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

دروس مشترک کلیه گرایش ها از جمله گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی به شرح جدول زیر است:

نام درس تعداد واحد
اخلاق و احکام کسب و کار 3
اصول اقتصاد 3
حسابداری برای مدیران 3
مدیریت استراتژی 3
مدیریت بازاریابی 3
مدیریت عملیات 3
مدیریت منابع انسانی 3
رفتار سازمانی 3
مدیریت مالی بنگاه ها 3
نظریه های سازمان و مدیریت 3

دروس تخصصی – اجباری – گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

نام درس تعداد واحد
مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته 3
مدیریت منابع انسانی پیشرفته 3

دروس تخصصی – اختیاری- گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی

نام درس تعداد واحد
توسعه سازمانی 3
دانش و مهارت های کار تیمی 3
سیستم های جبران خدمت 3
قدرت و سیاست در سازمان ها 3
مدیریت استراتژیک منابع انسانی 3
مدیریت بین فرهنگی 3
مباحث منتخب در رفتار سازمانی و منابع انسانی 3
حاکمیت شرکتی 3
رهبری در سازمان 3
مدیریت تغییر 3
سازمان های یادگیرنده 3

همانطور که در جدول مشاهده می کنید، یکی از دروس تخصصی گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی MBA درس رفتار سازمانی پیشرفته است. این درس ادامه درس رفتار سازمانی می باشد که در ترم اول تحصیلی این گرایش ارائه می شود.

این درس به آموزش رفتار سازمانی و مهارت های ذهنی، تحلیلی و رفتاری می پردازد. دانشجویان در این واحد درسی تکنیک های تخصصی مدیریت منابع انسانی را می آموزند که در ترم دوم ارائه می شود. سایر دروس تخصصی نظیر رهبری سازمانی، اختیاری هستند و دانشجویان می توانند این دروس اختیاری را در ترم آخر انتخاب کنند.

دروس تخصصی نظیر یادگیری سازمانی، مدیریت دانش و دروس میان رشته ای، نیز از جمله تکنیک های پیاده سازی استراتژی هستند. این دروس برای آموزش بیشتر مهارت های لازم در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی ارائه شده است.

نتیجه گیری کلی:

علاقمندان به کارشناسی ارشد رشته مدیریت کسب و کار با گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی می توانند برای آشنایی بیشتر با محیط و شرایط بازار کار واقعی، با کسانی که در این مشاغل در حال فعالیت هستند صحبت کنند تا دیدگاه بهتری نسبت به بازار کار شغلی آینده این گرایش داشته باشند.

اگر فارغ التحصیل گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی هستید ولی برای ورود به بازار کار از مهارت و تجربه کاری برخوردار نیستید، می توانید، برای افزایش مهارت های عملی خود در بازار کار، از دوره MBA موسسه ثروت آفرینان استفاده کنید.

اگر در حال حاضر در شغل های مدیریتی مختلف نظیر مدیریت عامل، مدیر منابع انسانی و … در حال فعالیت هستید یا قصد دارید به عنوان کارآفرین موفق در بازار کار به فعالیت بپردازید، اما امکان ادامه تحصیل دانشگاهی در این گرایش از MBA را ندارید، می توانید از دوره های آموزش آزاد موسسه ثروت آفرینان استفاده نمایید.

پیشنهاد می دهیم جهت اطلاع از سرفصل های دوره های آموزشی مدیریت کسب و کار برای کسب مهارت در گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی که مناسب تمامی سطوح مدیریت است، با کارشناسان این موسسه تماس حاصل فرمایید:

 • ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه ۹ الی ۱۸​
 • تلفن: ۲۶۴۰۳۷۴۰ ۰۲۱

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی