0
تومان
0
تومان

لیست بهترین منابع ریاضی عمومی کنکور MBA

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

در این مقاله لیست کامل منابع ریاضی عمومی کنکور MBA را در اختیار داوطلبان رشته مدیریت کسب و کار قرار داده ایم. داوطلبان کنکور MBA توجه داشته باشند که منابع متعددی برای ریاضی عمومی موجود است اما امکان مطالعه کلیه این منابع به علت محدودیت زمان امکانپذیر نیست.

به همین دلیل کتاب های آموزشی، نکته و تست ریاضی در این مقاله معرفی و مقایسه شده است که جمع آوری شده از منابع متعدد ریاضی عمومی MBA، توسط اساتید برتر این حوزه است. شما عزیزان می توانید به راحتی با مطالعه این کتاب ها، در کوتاه ترین زمان ممکن، بیشترین آمادگی برای حل سوالات و مسائل ریاضی عمومی کنکور mba را کسب کنید.

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

منابع ریاضی عمومی کنکور MBA

احتمالا به عنوان منابع ریاضی عمومی کنکور MBA اسامی کتاب های مختلفی نظیر ليتهلد، بويس، آپوستل، توماس، آدامز و … را شنیده اید. اما این کتاب ها با سرفصل ها و حجم های بسیار زیاد قابل استفاده به عنوان بهترین مرجع ریاضی عمومی نخواهند بود.

چیزی که داوطلبان برای قبولی در کنکور MBA نیاز دارند، چکیده بهترین منابع ریاضی عمومی کنکور مدیریت کسب و کار است که برای مطالعه ریاضی عمومی کنکور کارشناسی ارشد mba کافی خواهد بود. در ادامه لیست این کتاب ها را مشاهده می کنید:

منابع ریاضی عمومی 1 و 2 (درسی و تستی)

منابع درسی و تستی ریاضی عمومی کنکور mba شامل درس ریاضی 1 و 2 در قالب سه کتاب و درسنامه بسیار ساده و روان است که در بازار موجود می باشد، این کتاب ها شامل موارد زیر هستند:

1- کتاب ریاضی عمومی کنکور MBA رضا شکرزاد

2- کتاب ریاضی عمومی کنکور MBA مسعود آقاسی

3- کتاب ریاضی عمومی کنکور MBA مدرسان شریف

4- کتاب ریاضی عمومی کنکور MBA مهندس مهدیان

منابع ریاضی عمومی 1 و 2 (درسی و تستی)

کتاب ریاضی عمومی MBA رضا شکرزاد

دو نسخه منبع برای درس ریاضی عمومی وجود دارد که شامل کتاب ریاضی عمومی۱ و ریاضی عمومی۲ نوشته “رضا شکرزاد” انتشارات کتابخانه فرهنگ است:

  • ریاضی عمومی ۲ رضا شکرزاد (جلد سبز)
  • ریاضی عمومی۱ رضا شکرزاد (جلد زرد)

کتاب ریاضی عمومی MBA رضا شکرزاد

می توانید کتاب های رضا شکرزاد را در سایت ایشان به نشانی .comshokrzad. مشاهد کنید:

شیوه آموزش و نوشتار کتاب های استاد رضا شکرزاد بسیار ساده و قابل مهم است، علاوه براین حجم آن در مقایسه با سایر کتاب ها کمتر بوده و به خوبی خلاصه نویسی شده است. همچنین تعداد تست ها محدودتر و مهم تر بوده و به خوبی تشریح شده اند. توجه داشته باشید که حتما از آخرین نسخه کتاب ها استفاده نمایید.

این کتاب به عنوان منبع ریاضی عمومی بسیار عالی بوده و به تمامی داوطلبان کنکور MBA در مقطع کارشناسی ارشد توصیه می شود. پیشنهاد می دهیم در صورتی که در برنامه ریزی مطالعه کنکور MBA امکان صرف زمان بیشتر برای تست زنی ریاضی دارید، از یک کتاب تست زنی ریاضی (برای تمرین بیشتر تست زنی در کنار مطالعه ریاضی عمومی 1 و 2 شکرزاد)، استفاده کنید.

کتاب ریاضی عمومی MBA مسعود آقاسی

دومین منبع کتاب ریاضی عمومی رشته مدیریت کسب و کار MBA، کتاب مسعود آقاسی است. این منبع نیز شامل دو نسخه کتاب شامل جلد اول ریاضی۱ و جلد اول ریاضی۲ نوشته “مسعود آقاسی” انتشارات نگاه دانش است:

کتاب ریاضی عمومی MBA مسعود آقاسی

  • ریاضی عمومی۱ MBA مسعود آقاسی
  • ریاضی عمومی۲ MBA مسعود آقاسی

ریاضی عمومی۲ MBA مسعود آقاسی

از ویژگی های این کتاب می توان به حجم بالای آنها اشاره کرد، می توان گفت علت حجم بالای این کتاب ها، تعداد تست طبقه شده ای است که دارد. کتاب مسعود آقاسی در مقایسه با کتاب شکرزاد، نوشتار سنگین تری دارد و روانی و سادگی آن در مقایسه با کتاب قبلی کمتر است.

پیشنهاد می دهیم از قسمت تست زنی این کتاب استفاده نکنید. زیرا نمونه سوالات آن بسیار قدیمی بوده و بهتر است یک کتاب تست جدید ریاضی تهیه کرده و در کنار مطالعه کتاب ریاضی 1 و 2 مسعود آقاسی استفاده کنید.

نکته‌ی مهمی که در مورد این کتاب‌ها وجود دارد این است که حجم هر دو کتاب بالاست ولی تعداد تست طبقه‌بندی زیادی دارند. ایرادی که به این کتاب‌ها وارد است این است که با بیانی سنگین نوشته شده و همچنین تست‌های آن برای حدودا ۲۰ سال پیش است (تا کنکور ۸۲ را دارد). نکته‌ی مهمی که در این‌باره وجود دارد این است که از همان ابتدای مسیر تلاش کنیم تست‌های سال‌های اخیر را بزنیم تا با تیپ سوالات سوال‌های اخیر آشنایی کامل داشته باشیم.

به نظر داوطلبانی که این کتاب را مطالعه کرده اند، کتاب آقاسی بسیار کامل است و در پایان هر فصل نکته های مهم ذکر شده و مطالب جمع بندی شده است. اما نثر آن روان نیست و این باعث می شود که مطالب را زود فراموش کنند به همین دلیل نمی توانند به خوبی از آن بهره ببرند.

کتاب ریاضی عمومی MBA مدرسان شریف

کتاب ریاضی عمومی MBA مدرسان شریف

سومین منبع ریاضی عمومی کنکور MBA کتاب های مدرسان شریف است. این کتاب ها شامل ریاضی 1 و ریاضی 2 در سایز و قطع رحلی (بزرگ) با تعداد صفحات بسیار زیاد است. مزیت کتاب ریاضی عمومی MBA مدرسان شریف این است که بسیار روان و ساده نوشته شده و به راحتی قابل درک می باشد. در نثر این کتاب ها تلاش شده تا پوششی بر نثر کتاب ریاضی مسعود آقاسی باشند.

در مقایسه کتاب ریاضی عمومی مدرسان شریف با کتاب مسعود آقاسی و رضا شکرزاد باید بگوییم، این کتاب در مقایسه با کتاب آقاسی تعداد تست کمتری دارد ولی در مقایسه با کتاب شکرزاد تعداد تست بیشتری دارد.

علاوه براین می توان گفت حجم مطالب آموزشی ریاضی 1 و 2 مدرسان شریف در مقایسه با دو کتاب دیگر بیشتر است و اغلب داوطلبان فرصت مطالعه کامل آن را ندارند. قیمت کتاب ریاضی عمومی MBA مدرسان شریف نیز در مقایسه با کتاب شکرزاد و آقاسی گران تر است.

کتاب ریاضی عمومی MBA مهندس مهدیان

منبع چهارم برای کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار، کتاب ریاضی عمومی کنکور MBA مهندس مهدیان است که توسط انتشارات سری عمران چاپ شده و از نثر خوبی برخوردار است. علاوه براین تعداد تست های آن نیز قابل قبول است البته پوشش 100 درصدی مطالب را ندارد.

کتاب ریاضی عمومی MBA مهندس مهدیان

کتاب های نکته و تست ریاضی عمومی۱و ۲

کتاب های نکته و تست ریاضی رضا شکرزاد نشر سری عمران شامل کتاب “300 تست” ریاضی1 و “300 تست” ریاضی2 است و تعداد تست آن قابل قبول و حجم آن بسیار کم است می توان گفت این کتاب ها، پوشش 100 درصدی مطالب برای جمع‌ بندی و نکته و تست ریاضی عمومی 1 و 2 را دارد.

1- کتاب 300 تست ریاضی رضا شکرزاد

2- جلد سوم ریاضی عمومی مسعود آقاسی

کتاب های نکته و تست ریاضی مسعود آقاسی نیز شامل کتاب‌های جلد دوم و سوم ریاضی عمومی است که توسط نشر نگاه دانش منتشر شده است. این کتاب‌ها نیز تعداد تست‌های بسیار جامع به تفکیک ریاضی 1و2 از سال‌ 83 تا 97 را دارد.

اگر به دنبال یک بانک کامل تست ریاضی MBA هستید، این کتاب مناسب شماست. می توان کفت تنها مشکل این کتاب‌ها این است که پاسخ بسیاری از تست ها را به سایر جلدها ارجاع می‌ دهد به همین دلیل برای اینکه به کل سوالات و جواب ها دسترسی داشته باشید لازم است برای خرید 5 جلد کتاب هزینه صرف کنید.

علاوه براین برای پیدا کردن پاسخ سوالات مدام مجبور خواهید بود به جلد دیگر کتاب سر بزنید و این کار می تواند خسته کننده باشد. البته در نهایت می توان گفت چاره دیگری هم نیست، این یک مجموعه کتاب کامل است که برای آمادگی شرکت در کنکور MBA و حل سوالات ریاضی عمومی لازم می باشد.

بنابراین داوطلبان کنکور، کتاب های نکته و تست ریاضی مسعود آقاسی را با تمام ویژگی هایی که دارد، پذیرفته و برای قبولی در کنکور MBA استفاده می کنند.

جمع بندی مطالب:

همانطور که متوجه شده اید، کتاب های ریاضی عمومی MBA هر کدام، موجود مزایا و معایب خود را دارند و هیچ کدام به تنهایی کافی نیستند. بنابراین لازم است به طور مثال اگر کتابی تعداد تست کمی دارد، یک کتاب تست مجزا برای تکمیل منبع مطالعاتی انتخاب کرد. با مطالعه دقیق این مقاله می توانید بهترین کتاب ریاضی عمومی MBA را برای آمادگی شرکت در کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار انتخاب کنید.

اگر از داوطلبان کنکور MBA هستید، ولی زمان کافی برای مطالعه و آمادگی شرکت در کنکور ارشد را ندارید، پیشنهاد می دهیم از دوره MBA موسسه ثروت آفرینان استفاده کنید. این دوره با سرفصل های کامل مدیریت کسب و کار بدون کنکور پذیرش دارد و در پایان دوره امکان شرکت در آزمون و دریافت مدرک معتبر MBA برای اشتغال در بازار کار را خواهید داشت.

لطفا نظرات و سوالات خود را در مورد منابع کنکور ریاضی عمومی کنکور MBA، ادامه تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار و دوره MBA در قسمت دیدگاه ها به اشتراک بگذارید:

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی