0
تومان
0
تومان

چگونه با کمک کوچ روشهای جدید کشف کنیم؟

چگونه با کمک کوچ روشهای جدید را کشف کنیم؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

چگونه با کمک کوچ روش‌های جدید را کشف کنیم، این سوال می‌تواند برای هرکس یک تعریف داشته باشد چون افراد مختلف مسائل را از زوایای مختلف نگاه می‌کنند.

اگر تصور می‌کنید در کار خود موفق نبوده‌اید یا به اندازه کافی پیشرفت نکرده‌اید به شما توصیه می‌کنیم تا پایان این مقاله همراه ما باشد. ضرب‌المثل«ماهی را هر وقت از آب بگیری تازه‌است» می‌تواند مصداق خوبی برای معرفی کوچ و دوره‌‌های کوچینگ باشد.

با الهام گرفتن از کوچ بزرگ فکر کنید

در مدرسه همیشه یک مشاور بوده که تمام دانش‌آموزان را زیرنظر داشت. اگر تغییری در وضعیت درسی یا رفتاری کودک به وجود می‌آمد مشاور با برگزاری جلسات مشاوره با کودک و در صورت لزوم با والدین او صحبت می‌کرد تا مشکل دانش‌آموز رفع شود. حال شما تصور کنید همچین فردی در تمام طول زندگی همراه شما باشد. کوچ با دادن راه‌کارها و ایده‌های جدید باعث پیشرفت شما می‌شود.

مثلا تصور کنید شما در قصد دارید یک برند راه‌اندازی کنید و اطلاعات خاصی در این موارد ندارید یا دقیقا نمی‌دانید روی چه محصولی سرمایه‌گذاری کنید که تا چند ماه دیگر سرمایه شما رشد داشته باشد. یک کوچ می‌تواند با دادن مشاوره‌های تخصصی به شما باعث شود مسیر رشد شما هموارتر شود..

منشأ کوچ

از نخستین افرادی که با سوالاتی که عنوان می‌کرد باعث می‌شود ساختار فکری و چاچوب‌های فرد دچار دگرگونی شود سقراط بود. او عقیده داشت میل به دانستن در تمامی افردا به صورت ذاتی قرار دارد اما باید بستر آن را برای افراد فراهم آورد. کلمه کوچینگ در سال‌های اخیر در دستور زبان ایرانیان قرار گرفته و بسیاری از سازمان و ادارات در حال برگزاری این دوره‌ها هستند.

ایده‌های خود را حلاجی کنید

شما در ابتدای شروع کسب و کار خود باید بازار را ارزیابی کنید و نیاز مشتریان را بسنجید و بررسی کنید که مخاطب شما کدام قشر از مردم هستند. کوچ به شما در عبور از مسیر تا رسیدن به هدف کمک می‌کند. رستوران پر آوازه مک‌دونالد توسط دو برادر به نام‌های موریس و موریس که پدرشان در ابتدا یک کیوسک کوچک غذاخوری در نزدیکی فرودگاهی در کالیفرنیا بود آغاز شد.

آن‌ها چند سال بعد این اغدیه‌فروشی را به قسمت دیگر کالیفرنیا انتقال دادند و اسم آن را مک دونالد بار بی کیو گذاشتند. منوی آن‌ها اکثرا شامل غذاهای کبابی بود و سرو غذا در پارکینگ رستوران انجام می‌شد. آن‌ها به خوبی توانستند نیاز سنجی کنند و مشتریان خود را به خوبی تشخیص دهند. شما هم با شرکت در دوره‌های کوچینگ می‌توانید کسب و کار خود را گسترش دهید و به ایده‌های خلاقانه‌ای برسید.

برهه‌های خوب زندگی خود را افزایش دهید

گذشته خود را مرور کنید، بررسی کنید در چه زمانی و به چه دلیلی از خود رضایت کامل داشتید. این رضایت صرفا کاری نیست می‌تواند این‌گونه باشد که شما در یک برهه‌ای از زندگی خود بسیار شاد بودید یا احساس خوبی نسبت به خود داشتید. یک کوچ به شما کمک می‌کند که احساس رضایت از خود بیشتر شود حتی دائمی هم می‌تواند باشد.

سخن‌آخر

یک کوچ می‌تواند با کم‌رنگ کردن اتفاقات گذشته و واکاوی زمان حال شما باعث شود روی هدف خود متمرکز شوید و قدم‌های خود را برای آینده محکم‌تر بردارید.

با شرکت در دوره‌های موسسه ثروت‌آفرینان امکان تجربه یک احساس را می‌توانید تجربه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی