چطور بالغ باشیم

در محیط کار باید یاد بگیریم چطور رفتاری بالغانه داشته باشیم. برعهده گرفتن مسئولیت و داشتن هدف در کسب و کار فوق‌العاده دشوار است، بتوانید خواسته‌تان را مطرح کنید، علی‌رغم اینکه می‌دانید ممکن است پاسخ منفی بگیرید. بعضی وقت‌ها ما واقعا نمی‌دانیم چه می‌خواهیم، حتی اگر جواب ابتدایی و دم‌دست داشته باشیم، پرسش شما واقعا چه می‌خواهید؟ معمولا آدم را در جایش خشک می‌کند. هر چند که خواسته‌تان را دقیق و کامل بدانید، خیلی وقت‌ها مطرح کردن آن سخت است. دکتر امیر حسین مظاهری سیف در سمینار کوچینگ مدرن، بررسی می‌کند که چرا مطرح کردن درخواست‌هایتان در مواقعی مناسب نیست و آموزش می‌دهد که با داشتن علم کوچینگ مدرن، چطوری از پس تمام کارهای ناتمام بربیائید. هدف تیم ثروت آفرینان در مقاله قبلی با موضوع گنج درون کسب و کارت چیه؟ این بود که به شما دوست عزیز بگوید؛ در هر کسب و کاری به یک مشاور نیاز دارید، چون مسائلی که تو نمی‌بینی او از بیرون می‌بیند و باعث رشد و بهبود در کسب و کارت می‌شود.

آیا من اثرگذار هستم یا نیستم

همین طور که ذهن در هر موقعیت درجه‌ی استقلالتان را اندازه می‌گیرد، این سوال را می‌کند، که من چقدر اثرگذار هستم؟ اگر باور داشته باشید که حق انتخاب دارید و بتوانید آموزش ببینید برای کوچ شدن، شرایط رضایت‌بخش‌تر و نتیجه تعاملی بهتری فراهم می‌شود. وظیفه شما این است که دوره‌های Modern coaching را هر وقت که می‌توانید در اولین فرصت ثبت نام کنید. این هم برای زندگی شخصی‌تان و هم برای پیشرفت در کسب و کار خوب است.

کوچ بودن، احساس هم فکر بودن را افزایش می‌دهد، زیرا به جای اینکه وظایف شخصی را دیکته کنید، یاد می‌گیرید مشکلات را سریعتر حل نمایید. این کار، نه تنها حس مربیگری و حامی بودن را تقویت می‌کند بلکه توانایی حل مسئله را دارید و آن را در مسیر بهبود کسب و کار بکار می‌برید.

در کوچینگ مدرن این باور را در شما تقویت می‌کند که حق انتخاب دارید و می‌توانید شرایط را بهتر حل کنید و نتایج مطلوبی‌تری برای بهبود کسب و کارتان ایجاد کنید. کوچینگ مدرن می‌گوید که عادت قدیمی‌ای را که می‌خواهید کنار بگذارید، بنویسید. یکی از تکنیک‌های مربیگری، تله عادت قدیمی خود را بشناسید که گمان می‌کنید، می‌دانید طرف مذاکره چه می‌خواهد. پس در این موقعیت باید مهارت کوچ بودن را تقویت کرده تا بتوانید عادت جدیدتان را توصیف کنید.

شما خیلی … مفید هستید

شما آدم خوبی هستید و تمام تلاشتان را می‌کنید تا امکان رشد افرادتان را فراهم کنید. می‌خواهید ” ارزش ایجاد کنید” و مفید باشید، دوست دارید حس مشارکت داشته باشید. با این حال، مفید بودن داریم تا مفید بودنی که مداخله کنید و زمام امور را به دست بگیرید، و خیلی پیش می‌آید که گرفتار دومی شوید. در این حالت، کسی که کمکش می‌کنید، بابت تلاش شما برای مفید بودن هزینه می‌پردازد.

مصلحت اندیشی شما اغلب به مشارکت در دور بی‌پایانی از خستگی، سرخوردگی، آزردگی و اثرگذاری کمتر منجر می‌شود. هسته اصلی دوره کوچینگ مدرن این شناخت است که وقتی شما به کوچ پیشنهاد کمک می‌دهید، کسب و کارتان را بهبود می‌دهید، خواهی‌نخواهی مسیر پیشرفتان بالا می‌رود. اگر شما به سمت آموزش مربیگری می‌روید، وقتی از شما بخواهند نقشی را که بیشتر وقت‌ها بازی می‌کنید مشخص کنید، روی کوچ دست می‌گذارید.

سمینار سلاطین کسب و کار مرتضی مرادی مطلق 7 اسفند 96
خواندن مقاله

حتی اگر مربیگری نقش اصلی شما نباشد، شرط می‌بندم به خوبی با آن آشنایید. وقتی در حالت آموزش کوچینگ مدرن هستید، بی‌وقفه سراغ حل مسائل می‌روید، نصیحت می‌کنید و مسئولیت‌هایی را می‌پذیرید که در اصل باید بر عهده دیگران قرار گرفته می‌شود، شما با این کار فرصت‌های رشد و توسعه‌ی کسب و کار را بالا برده‌اید.

کوچینگ مدرن

کسب و کارکوچکوچینگ مدرنمربیگری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *