0
تومان
0
تومان

سوالات آزمون GMAT برای کنکور MBA- (جی مت mba)

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

سوالات مشترک داوطلبان کنکور ارشد mba درمورد GMAT این است که درس جی مت چیست و بهترین منابع جزوه و کتاب آموزش جی مت کدامند؟ به همین منظور در این مقاله سوالات آزمون جی مت و نحوه مطالعه آن برای کنکور MBA را شرح داده ایم، همچنین می خوانید جی مت چیست و نحوه پاسخگویی به سوالات هر مبحث در کنکور چگونه است:

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

جی مت MBA چیست؟

جی مت یکی از دروس کنکور اختصاصی کارشناسی ارشد MBA است، علاوه براین یک آزمون برای سنجش مهارت داوطلبان نیز می باشد. آزمون جی مت MBA مخفف عبارت انگلیسی Graduate Management Admission Test است که به اختصار “GMAT” نوشته می شود.

این آزمون یکی از شیوه های مهم و موثر در سنجش توانایی داوطلبان دوره های “MBA” به شمار می رود. هدف این آزمون بررسی مهارت های دانشجویان در زمینه امور مالی، اجرایی و اقتصادی است.

نحوه مطالعه جی مت برای کنکور MBA

نحوه مطالعه GMAT برای کنکور MBA یکی از دغدغه های داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد مدیریت کسب و کار محسوب می شود. مطابق دفترچه کنکور کارشناسی ارشد، این درس صرفا از دروس آزمون رشته mba بوده و غالبا داوطلبان اطلاعات کمی در مورد منابع و نحوه مطالعه این درس دارند. برای مطالعه جی مت و کسب بهترین رتبه قبولی در رشته mba لازم است مطابق مراحل زیر برای مطالعه برنامه ریزی کنید:

اولویت بندی در برنامه ریزی مطالعه GMAT

با توجه به محدودیت زمان برای آمادگی در کنکور mba لازم است سرفصل های مرتبط با این درس به ترتیب اولویت بندی مطالعه شوند. زمان مورد نیاز برای مطالعه GMAT ده ساعت در هفته بوده و اولویت مطالعه به ترتیب بودجه بندی مباحث موثر برای کسب رتبه قبولی شامل موارد زیر است:

  • اولویت اول جی مت: مطالعه و حل مسائل “منطق” “درک مطلب”، “تصحیح جملات” برای شرکت در آزمون جی مت و کنکور MBA
  • اولویت دوم جی مت: حل تمرین ها و سوالات پرتکرار در “حل مسئله” و “کفایت داده” که این مباحث شامل معادله، هوش، سوالات خاص، نسبت و درصد و هندسه است. علاوه براین در این بخش می تو انید 4 سوال اول در بخش چهارم سوالات دکتری را مد نظر قرار دهید.
  • اولویت سوم جی مت: اگر زمان برای مطالعه جی مت دارید، می توانید به عنوان اولویت سوم، به مطالعه مباحث مربوط به حل مسئله و کفایت داده ادامه دهید.

داوطلبان می توانند هفته ای ده ساعت زمان به مطالعه جی مت اختصاص دهند و در طول این مدت ابتدا به مطالعه دقیق مباحث بپردازند و نکات مهم را به صورت خلاصه نویسی و نکته برداری یادداشت کنند. سپس تست زنی را آغاز کرده و در پایان برای مرور و جمع بندی مطالب در روزهای پایانی خلاصه نویسی و یادداشت های خود را مطالعه نمایند.

استعداد و آمادگی تحصیلی در GMAT چیست؟

برای آمادگی شرکت در آزمون جی مت دوره MBA، لازم است در آزمون بین المللی تحت عنوان “استعداد و آمادگی تحصیلی” و درس زبان انگلیسی و ریاضیات عمومی شرکت کنید. این آزمون برای ورود به رشته مدیریت کسب و کار برگزار می شود.

به طور کلی آزمون GMAT دارای 5 قسمت زیر است :

20 سوال شامل دو بخش : تعداد ده سوال مربوط به قسمت حل مسئله است و تعداد 10 سوال نیز مربوط به بخش کفایت داده می باشد

20 سوال شفاهی Section Verbal: شامل 10 سوال از قسمت استدلال منطقی و 5 سوال از بخش شفاهی درک مطلب است، همچنین تعداد 5 سوال مربوط به تصحیح جملات می باشد.

سوالات جی مت- GMAT

دفترچه سوالات جی مت شامل سوالات در كنكور کارشناسی‌ ارشد به‌ ترتيب زیر است:

  1. «حـل مـسئله»
  2. «اسـتدلال منطـقی»
  3. «كفايـت داده»
  4. «درك مطلـب»
  5. «تصحيح جملات»

حل مسئله در آزمون GMAT برای کنکور MBA

این بخش ۱۰ سوال از سوالات درس GMAT را شامل است و مربوط به بخش کمی است. این بخش میزان دقت، هوش، خلاقیت، سرعت، تمرکز و آمادگی داوطلب را ارزیابی می‌کند.

مهم‌ترین سرفصل‌های این بخش از این قرار است:

مفاهیم جبری، معادله و نامعادله، نسبت و درصد، هندسه، کار و میانگین، هوش، سوالات تجسمی، سؤالات تشکیل معادله و…

کفایت داده در آزمون GMAT برای کنکور MBA

“کفایت داده” صرفا نام اختصاصی مربوط به مجموعه ای از سوالات ویژه آزمون GMAT است. هدف این بخش از آزمون، ارزیابی و سنجش توانایی داوطلبان برای حل مسئله است. به طور مثال مدیر یک کسب و کار لازم است قادر به تشخیص حل یک چالش با ارزیابی اطلاعات باشد. در این آزمون مشخص می شود که داوطلب با در اختیار داشتن اطلاعات لازم برای حل مسئله قادر به تحلیل سوال خواهد بود یا خیر.

به این ترتیب دانش داوطلب در زمینه مهارت های حل ریاضیات پایه و مسائل استدلالی و تحلیلی حل مسئله مشخص خواهد شد. جالب است بدانید، برای حل کردن سوالات این بخش، نیازی به پیدا کردن جواب سوال نیست بلکه لازم است از پس این چالش بر بیایید که آیا اطلاعاتی که برای حل مسئله در اختیار شما قرار داده شده است، برای پاسخگویی به سوال کافی است یا خیر.

درک مطلب در آزمون GMAT برای کنکور MBA

درک مطلب یکی از بخش های مهم آزمون جی مت برای کنکور mba است که در اغلب آزمون های استاندارد وجود دارد. در این بخش مهارت های داوطلب سنجیده می شود و لازم متون سنگین در خصوص تجارت حرفه ای را خوانده و درک مطلب نمایید. این آزمون به سنجش و ارزیابی مهارت های خواندن منتقدانه و توانایی درک مطلب می پردازد.

استدلال منطقی در آزمون GMAT برای کنکور MBA

استدلال منطقی به مجموعه‌ ای از مهارت‌ های تحلیلی گویند که از طریق آن می توان استدلال تاثیرگذار آورده و یا استدلال ها را ارزیابی کرد. منطق نقادانه می تواند بر پایه ادراک عقلانی باشد، به طور مثال اگر با مشکلات مالی متعدد و بیکاری روبرو باشید ولی بگویید قصد خرید با اقساط سنگین را دارید، این استدلال منطقی به نظر نمی رسد. سوالات این بخش از آزمون جی مت کنکور mba نیز با هدف ارزیابی قدرت استدلال منطقی داوطلبان طراحی شده است.

تصحیح در آزمون GMAT برای کنکور MBA

بخش تصحیح در آزمون جی مت کنکور MBA شامل 5 سوال است. برای پاسخگویی به سوالات این بخش از آزمون GMAT لازم است توجه داشته باشید که تمام این سوالات همراه با گزینه های آن در قالب یک یا چند جمله بیان می شود که هدف آنها سنجش میزان تسلط بر قواعد نگارشی، کاربردی و دستور زبان انگلیسی است.

انتظار می رود داوطلب در پاسخگویی به سوالات تصحیح، قادر به تشخیص قواعد صحیح در گفتار و نوشتار باشند. سوالات این بخش به این صورت است که در هر سوال زیر سه کلمه یا عبارت خط کشیده شده و شماره گزینه درج شده است. برای پاسخگویی اگر کلمه یا عبارت مورد نظر دارای اشکال در قواعد و … باشد، باید به عنوان پاسخ انتخاب شود. اگر هر سه عبارت بدون غلط و اشکال باشد، گزینه چهارم که “بدون خطا” است، انتخاب کنید.

جمع بندی کلی:

در این مبحث خلاصه ای مطالب مورد نیاز برای آموزش نحوه مطالعه آزمون GMAT برای کنکور MBA و شرح نحوه طراحی سوالات جی مت برای کنکور mba پرداختیم.

کلاس های آموزشی متعددی برای آمادگی شرکت در کنکور و آموزش هایی نیز برای دوره بعد از فارغ التحصیلی در کنکور MBA وجود دارد که داوطلبان می توانند برای کسب مهارت عملی، جهت ورود به بازار کار از آنها بهره ببرند.

یکی از این دوره های آموزشی، دوره MBA موسسه ثروت آفرینان است، این دوره به صورت ویژه و اختصاصی برای ورود به بازار کار و آموزش استراتژی های کاربردی در بازار کار برای مدیران و کارآفرینان است. این دوره به تمامی دانشجویان، داوطلبان، مدیران و فعالان بازار کار پیشنهاد داده می شود. زیرا به بهبود عملکرد مدیریت کسب و کار و افزایش درآمد در بازار کار کمک چشمگیری خواهد کرد.

مزیت دوره ام بی ای ثروت آفرینان این است که سرفصل های آن برای تمامی مباحث مدیریت کسب و کار از جمله تکنیک های کاربردی GMAT (نظیر کارگاههای عملی برای تحلیل و استدلال در بازار کار)، بسیار جامع بوده و پذیرش بدون کنکور برای کلیه علاقمندان با امکان ارائه مدرک معتبر مهارتی mba دارد. می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه نحوه ثبت نام در دوره mba با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان تماس حاصل فرمایید.

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی