0
تومان
0
تومان

مدرک کوچینگ وزارت علوم چیست؟

مدرک کوچینگ وزارت علوم در بهترین مرکز آموزش کوچینگ 

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

مدرک کوچینگ از جمله مدارک معتبر و مهم برای رونق انواع کسب و کار است که به روش های گوناگون می توان آن را دریافت کرد. در این مقاله می خوانید چگونه می توان مدرک کوچینگ وزارت علوم در بهترین مرکز آموزش کوچینگ گرفت و چطور می توان بدون کنکور و دانشگاه، مدرک کوچینگ از سازمان فنی و حرفه ای کشور دریافت کرد.

این روزها داشتن مدرک کوچینگ، از نظر سازمان ها و کسب و کارهای مختلف مزیت بزرگی محسوب می شود و مهارت کوچینگ نه تنها به رونق کسب و کار شخصی کمک می کند بلکه تاثیر مستقیم بر رشد و توسعه سایر کسب و کارها توسط استخدام کوچ حرفه ای با مدرک کوچینگ دارد.

مدرک کوچینگ وزارت علوم چیست؟

تحصیل در گرایش های مختلف کوچینگ، از روش های دریافت مدرک کوچینگ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دانشگاه‌های معتبر تحت نظارت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

علاوه براین برخی موسسات به شرط داشتن مدرک دانشگاهی معتبر، به دانشجویان و فارغ التحصیلان از وزارت علوم ایران، مدرک کوچینگ اعطا می کنند. این مدارک به صورت دو زبانه (فارسی و انگلیسی) با تایید و مهر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می شود.

مدرک کوچینگ سازمان فنی و حرفه ای چیست؟

از شرایط اصلی برای دریافت مدرک کوچینگ وزارت علوم، داشتن تحصیلات دانشگاهی است. اگر امکان ادامه تحصیل در دانشگاه را ندارید، می توانید مدرک معتبر کوچینگ را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کنید. برای این کار کافیست در دوره‌های آموزشی موسسات معتبر برگزار کننده دوره کوچینگ شرکت کنید.

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس، از موسسات معتبر برگزار کننده دوره کوچینگ در ایران است و شرکت کنندگان در این دوره از سراسر کشور، می توانند در پایان دوره آموزش حضوری یا آنلاین، برای دریافت مدرک سازمان فنی و حرفه ای اقدام کنند. موسسه ثروت آفرینان، دانش پذیران دوره آموزشی کوچینگ را جهت شرکت در آزمون کوچینگ، به سازمان فنی و حرفه ای کشور معرفی می کند.

مدرک لایف کوچینگ چیست؟

تا به حال پیش آمده که به دوستان و اطرافیان خود برای به چالش کشیدن آنها در استفاده از بهترین روش های رونق کسب و کار مشورت داده باشید و سپس از خود بپرسید که چرا بابت این کار پولی دریافت نکنم؟

با داشتن مدرک لایف کوچینگ و تسلط بر مهارت های کوچینگ می توان به راحتی از این کار درآمد کسب کرد. لایف کوچینگ به معنی “مربی زندگی” دومین شغل پردرآمد دنیا در شاخه مشاغل مشاوره ای است. البته لایف کوچینگ، تعیین تکلیف نمی کند بلکه به خوبی می‌داند که چگونه دارندگان کسب و کار را برای شناسایی نقاط ضعف و راه‌های استفاده از شیوه های رونق کسب و کار، به چالش بکشد.

در واقع لایف کوچینگ، پتانسیل حرکت رو به جلو و رشد و پیشرفت با دیدگاه وسیع و آگاهانه را برای مشاغل مختلف فراهم می کند. در ادامه می‌خوانید که چگونه می توان مدرک کوچینگ از موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس گرفت.

مدرک کوچینگ وزارت علوم
با داشتن مدرک لایف کوچینگ و تسلط بر مهارت های کوچینگ میتون به راحتی از این کار درآمد کسب کرد

نحوه دریافت مدرک کوچینگ

اما چگونه می توان مدرک کوچینگ گرفت و کسب درآمد داشت، واجدین شرایط می توانند برای دریافت مدرک کوچینگ اقدام کنند. نحوه دریافت مدرک کوچینگ و لایف کوچ شدن به ترتیب شامل دو روش زیر است:

1- دریافت مدرک کوچینگ با ثبت نام دوره کوچینگ در موسسات آموزشی:

در روش اول، کافیست در دوره کوچینگ موسسه ثروت آفرینان ثبت نام کنید و در پایان دوره، با شرکت در آزمون سازمان فنی و حرفه ای مدرک کوچینگ با مهر و امضای سازمان فنی و حرفه ای کشور را دریافت کنید.

2- دریافت مدرک کوچینگ با ثبت نام در دانشگاه و ثبت نام در دوره کوچینگ موسسات آموزشی:

در این روش نیز علاوه بر تحصیلات دانشگاهی، برای تقویت مهارت های عملی در بازار کار واقعی، نیاز به استفاده از کلاس های لایف کوچینگ و دوره کوچینگ موسسات آموزشی دارید.

در حدود دو دهه قبل، شما می توانستید فقط با داشتن مدرک دیپلم، تبدیل به یک کوچ شوید. اما در حال حاضر شرایط تغییر کرده و برای کسب درآمد از شغل کوچینگ، لازم است 4 سال درس بخوانید و مدرک دانشگاهی بگیرید. علاوه بر مدرک دانشگاهی نیز برای یادگیری مهارت های عملی در بازار کار، لازم است در انواع کلاس های آموزشی و سمینارهای کوچینگ شرکت کنید.

به این معنی که صرفا داشتن مدرک دانشگاهی، برای کسب درآمد و اشتغال به عنوان کوچ حرفه ای چندان مؤثر نخواهد بود. رفتن به دانشگاه روش خوبی برای دریافت مدرک کوچینگ است، اما فارغ التحصیلان و دانشجویان نیاز به مهارت های حرفه ای دارند تا حرفی برای گفتن در بازار پر رقابت کار داشته باشند.

در حال حاضر بسیاری از موسسات آموزشی، اقدام به برگزاری دوره های لایف کوچینگ می کنند اما کدام دوره آموزشی خدمات بهتری دارد و درک عمیق تری از مباحث و سرفصل ها ارائه می کند؟ برای تشخیص این امر، می توانید سرفصل های آموزشی و نحوه آموزش (استفاده از سمینارها، کارگاه های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ و …) موسسات مختلف را پرس و جو کنید.

موسسه ثروت آفرینان، کامل ترین دوره آموزشی کوچینگ در ایران را برگزار می کند، پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرفصل های آموزشی و زمان برگزاری دوره کوچینگ با کارشناسان این موسسه تماس حاصل فرمایید.

کاربرد مدرک کوچینگ وزارت علوم

فارغ التحصیلان می توانند در بازار کار به شیوه های مختلف کسب درآمد کنند. کاربرد مدرک کوچینگ وزارت علوم، اشتغال به کار شخصی و استخدام در شرکت و سازمان ها به عنوان کوچ است. دارندگان مدرک کوچینگ می توانند اقدامات زیر را انجام دهند:

1- می توانید کارآفرین شوید

کارآفرینی و ایجاد کسب و کار مستقل، از مزیت های فارغ التحصیلی در این رشته و کاربرد مدرک کوچینگ وزارت علوم است. شما می توانید برای خودتان کار کنید البته در این مسیر تمام مسئولیت های کار و چالش ها بر عهده خودتان است. بنابراین نیاز به برنامه زمانبندی شده دقیق خواهید داشت.

تمامی راههای پرداخت عوارض مربیگری، تنظیم روش ها و تاریخ های پرداخت مالی بر عهده خودتان خواهد بود. اگر تجربه کافی در این زمینه ندارید، می توانید در دوره کوچینگ موسسات آموزشی شرکت کنید.

2- به عنوان کوچ در موسسات و شرکت ها استخدام شوید.

می توانید به عنوان کوچ برای هدایت موسسات و شرکت ها در مسیر رشد و پیشرفت، استخدام شوید. درآمد کوچ حرفه ای بسیار قابل توجه است و این جایگاه شغلی از جمله مشاغل ارزشمند برای سودآوری در هر کسب و کار است.

3- جایگاه و حوزه کاری خود را پیدا کنید

برای کوچ حرفه ای بودن، ابتدا جایگاه و حوزه کاری خود را پیدا کنید. برخی از این حوزه های کاری شامل موارد زیر است:

  • مربی‌ گری کسب‌ و کار
  • مربی‌ گری شرکتی
  • مربی‌ گری بالانس کار و زندگی
  • مربی‌ گری روابط
  • مربی‌ گری مدیریت‌ زمان

4- برای خود تبلیغ کنید

برای اینکه بتوانید از مدرک کوچینگ استفاده کنید، بعد از دریافت مدرک، برای کار خود تبلیغ کنید. می توانید توانایی های خود را از طریق تبلیغات اینترنتی، شبکه های آموزشی، مجلات، روزنامه ها و … به اشتراک بگذارید.

زمانی که شناخته شده شوید، می توانید به خوبی از این راه کسب درآمد کنید. بهترین راه برای تبلیغ این است که ابتدا بستر مناسب و جامعه هدف خود را بشناسید. چه کسانی می خواهند سخنان شما را بشنوند و حاضرند برای چند برابر کردن سود کسب و کار خود، هزینه مهارت و تخصص کوچ حرفه ای را پرداخت کنند.

5- برخی از خدمات خود را رایگان انجام دهید

برای جذب مشتری، برخی از خدمات خود را به صورت رایگان انجام دهید تا بعد از جلب اعتماد و نشان داده مهارت خود، پروژه های کوچینگ برای کسب درآمد به عنوان کوچ حرفه ای بگیرید یا به عنوان کوچ در شرکت ها و سازمان های مختلف، استخدام شوید.

به طور مثال می توانید زمانی را برای مشاوره رایگان اختصاص دهید. بعد از جذب مشتریان واقعی می توانید نرخ فعالیت حرفه ای خود را مشخص کنید و در صورت داشتن مهارت کافی، تخصص خود را ارزان نفروشید.

6- مهارت های مربیگری و کوچینگ را توسعه دهید

برای تقویت توانایی کوچینگ و مهارت های مربیگری، می توانید از دوره کوچینگ که توسط موسسات آموزشی برگزار می شود، استفاده کنید. بهترین تبلیغ برای یک کوچ حرفه ای، تبلیغات دهان به دهان است. به این معنی که مهارت و قدرت شما در کوچ کردن می تواند تاثیر مستقیم بر افزایش درآمد تان داشته باشد.

ثروت آفرینان بهترین مرکز آموزش کوچینگ

مراکز آموزشی مختلفی در سراسر کشور در حال برگزاری دوره های آموزش کوچینگ هستند، اما بهترین مرکز آموزش کوچینگ کجاست؟ شما در کدام نقطه از کشور ساکن هستید، آیا در محدوده سکونت و کار خود مراکز آموزش کوچینگ حرفه ای در دسترس ندارید؟

برای ثبت نام در دوره های آموزش کوچینگ در بهترین مرکز آموزش کوچینگ کشور، فرقی ندارد که ساکن کدام منطقه از ایران هستید؛ می توانید در دوره های آموزشی آنلاین (غیرحضوری) و دوره های حضوری آموزش کوچینگ موسسه ثروت آفرینان شرکت کنید.

دوره کوچینگ با امکان دریافت مدرک معتبر از سازمان فنی و حرفه ای توسط موسسه ثروت آفرینان برگزار می شود. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از زمان و نحوه ثبت نام در مرکز آموزش کوچینگ ثروت آفرینان، با کارشناسان این موسسه تماس حاصل فرمایید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی