0
تومان
0
تومان

وقتی که محصولات خوب تان فروش نمی رود…

آنچه در این مقاله می‌خوانید

یافتن افرادی که محصول شما را خریداری کنند، بخش مهمی از کل فرآیند فروش است. آیا محصولی خوب دارید، اما مشتریان مناسب ندارید که آن را خریداری کنند؟ آیا از روش دسترسی به مشتریان خود اطمینان ندارید یا پیام فروش‎تان گیج‎کننده است؟ از این ۱۴ نکته فروش برای دستیابی به مشتری مناسبی که محصول‎تان را خریداری خواهد کرد، استفاده کنید.

۱۴ استراتژی ثابت شده برای افزایش فروش محصولات‎تان

مردم خریدار منفعت هستند

مردم محصول را خریداری نمی‎کنند بلکه نتایجی را که آن محصول ارائه می‎دهد، می‎خرند. فرایند شناسایی مشتری ایده‎آل خود را با تهیه لیستی از تمامی فوایدی که مشتریان از استفاده از محصول یا خدمات شما می‎برند، آغاز کنید.

مسابقه «تقسیم نوشابه»

مسابقه «تقسیم نوشابه» فقط با اضافه‎کردن اسامی شخصی به بطری‎های نوشابه کوکاکولا باعث افزایش ۴درصدی در فروش شد. آن‎ها نیاز مردم برای شخصی‎سازی را جذب کردند، هیچ چیزی مانند نوشیدن یک نوشابه با نام خودتان روی آن نیست.

مشتری خود را به روشنی تعریف کنید

چه کسی احتمال دارد که محصول شما را بلافاصله خریداری کند؟ از آن مشتری یک شمایل بسازید. سوالات خاص بپرسید:
 • چند ساله هستند؟
 • آیا مونث هستند یا مذکر؟
 • آیا فرزند دارند؟
 • درآمدشان چقدر است؟
 • آیا تحصیلات دارند؟

مشکل را به روشنی شناسایی کنید

مشتری‎تان چه مشکلی دارد که شما می‎توانید آن را حل کنید؟ اگر مشتری‎تان را به درستی شناسایی کرده باشید، این افراد برای حل مشکل‎شان به شما پول می‎پردازند.
 • گاهی مشکلات روشن و واضح هستند.
 • گاهی مشکلات آشکار یا روشن نیستند.
 • گاهی مشکلی برای مشتری وجود ندارد. اگر مشکلی وجود نداشته باشد، مشتری محصول شما را خریداری نخواهد کرد.

امتیاز رقابتی خود را ایجاد کنید

شما امتیاز رقابتی خود را تعریف می‎کنید، دلیل خرید محصولات و خدمات‎تان را از نقطه نظر فواید، نتایج یا پیامدهایی که مشتری با خرید محصول یا خدمات‎تان از آن لذت می‎برد و با خرید از رقیب‎تان آن مزایا را به دست نمی‎آورد. روی فوایدی تمرکز کنید که محصول‎تان را بهتر از دیگران می‎سازند.
از بازاریابی رسانه‎های اجتماعی و همچنین بازاریابی محتوایی به نفع خود استفاده کنید
نسبت به گذشته، بسیاری راه‎های دیگر برای رساندن محصول‎تان به مشتری وجود دارند. بهترین بخش آن کدام است؟ تمامی‎شان رایگان هستند. شما می‎توانید از رسانه‎های اجتماعی به نفع خود استفاده کنید. باایجاد ارتباط با مشتریان از طریق این کانال‎ها می‎توانید بیش از پیش به افراد دسترسی داشته باشید.
برخی مزایای بازاریابی محتوایی شامل موارد زیراست:
 • دسترسی بیشتر به راهنمایان شایسته
 • کانال‎های بیشتر برای فروش محصولات‎تان
 • هزینه‎های پایین‎تر برای کسب مشتری
گاهی مجبور به برقراری تماس سرد هستید
۱۴ استراتژی ثابت شده برای افزایش فروش محصولات‎تان
پتانسیل مشتریان تماس سرد ممکن است ناامیدکننده و مشکل باشد. چه این کار را حضوری یا از طریق تلفن انجام دهید، آماده‎سازی مشتری احتمالی وظیفه شماست. به خصوص وقتی که محصول شما جدید است، شاید مجبور باشید که با تماس با مشتری، در آنان علاقه ایجاد کنید.
وقتی که فروش را آغاز می‎کنید، از روش ۱۰۰ تماس استفاده کنید
این روشی‎ست که وقتی فروش را به منظور غلبه بر ترس عدم پذیرش آغاز کردم، انجام دادم. به سرعت هرچه تمام‎تر به ۱۰۰ مشتری دسترسی بیابید. توجهی به نتایج فروش خود نداشته باشید، تنها به تعداد افرادی که با آن‎ها تماس می‎گیرید، توجه کنید. وقتی محصول خود را می‎فروشید، ترس‎تان از بین می‎رود.

بهترین قیمت را انتخاب کنید

برای تعیین قیمت مناسب، درمورد قیمت محصول رقبا تحقیق کنید. اگر محصولی با قیمت بالا دارید، برای کیفیت توزیع بالا به مشتریان آماده باشید. قیمت را می‎توان با «ارزش درک شده» محصول‎تان تعیین کرد. اگر می‎توانید کاری کنید که محصول‎تان برتر از رقبا به نظر بیاید، می‎توانید قیمت بالاتری بگذارید.

تکنیک‎های درست مذاکره را بیاموزید

مذاکره‎کنندگان ماهر اغلب به یافتن راه حل یا ترتیبی که برای هر دو طرف رضایت‎بخش باشد، توجه دارند. آن‎ها دنبال آن چیزی هستند که موقعیت «برنده- برنده» نامیده می‎شود و در آن هر دو طرف از نتیجه مذاکرات خشنود هستند.
بهترین مذاکره‎کنندگان دارای این ۳ خصوصیت هستند:
 • آن‎ها سوالات خوبی می‎پرسند تا دریابند شما دقیقا چه نیاز دارید.
 • آن‎ها صبورند.
 • به خوبی آمادگی پیدا کرده‎اند.
معرفی محصولی موثر ارائه دهید
۱۴ استراتژی ثابت شده برای افزایش فروش محصولات‎تان
در فروش، ارائه فروشی خلاق و وادارکننده به مشتریان اهمیت فراوانی دارد. یکی از راه‎ها معرفی به وسیله پاورپوینت است.
روی حفظ مشتری در تمام طول زندگی تمرکز کنید
«مشتری اولین بار، مشتری همیشگی»
وقتی مشتری محصول شما را خریداری کرد، این نباید پایان ارتباط شما با آن‎ها باشد. بر حفظ ارتباط محکم با مشتریان خود تمرکز کنید. این می‎تواند باعث ایجاد اعتماد شود و ارزشی را به محصول‎تان اضافه کند.
چیزی بسیار عالی را به رایگان در اختیار مشتری خود قرار دهید
اگر به مشتری ایده‎آل خود پیش زمینه‎ای برای امتحان کردن بدهید، این احتمال بسیار قوی‎ست که آنان محصول‎تان را خریداری کند. فیلمی کوتاه از کارکرد محصول‎تان بسازید و آن را با زمینه‎ای عالی به رایگان ارائه دهید و مشتری خود را برای آن‎چه که در راه است، هیجان‎زده کنید.
اخبار داخلی هیجان‎انگیز خود را در اختیار مشتریان قرار دهید
اگر قصد دارید که به زودی محصول خود را به حراج بگذارید، به مشتریان خود اطلاع دهید. آن‎ها از شنیدن آن خوشحال می‎شوند و این کار باعث ایجاد اعتماد در آن‎ها می‎شود. حتی ممکن است به دلیل این کار بیشتر خرید کنند.
پیام فروش‎تان باید روشن و واضح باشد
یک یا دو مزیت محصول خود را انتخاب کنید و آن را در تیتر فروش خود بگذارید. به دقت برای مشتریان خود توضیح دهید که محصول‎تان قرار است چه کاری برای آنان انجام دهد. خاص باشید. اگر محصول‎تان مزایای متعددی دارد، پیام فروش خود را مخصوص مشتریان مختلفی که آن مزایا به آن‎ها مربوط می‎شود آماده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی