چرا MBA رشته ای پر طرفدار است؟

mba

mba class


اگر جزو کسانی هستید که برای اولین بار با اصطلاح MBA آشنا می‌شوید، و دغدغه دستیابی به قدرت، پول و مدیریت آن‌ها را دارید، با ما همراه باشید. موسسه ثروت آفرینان با ۲۵ سال سابقه آموزش و پژوهش مستند در حوزه کسب و کار به نتایج عالی رسیده که در این مقاله در اختیار شما می‌گذارد. شناخت الگوی صحیح برای پرورش و پیاده سازی ایده‌هایتان کوچکترین خدمتی است که ارائه می‌شود. ابتدا با مفهوم این این عبارت که به صورت مخفف نوشته می‌شود آشنا شوید.

MBA  مخفف عبارت Master of Business Administration می‌باشد که به معنی مدیریت ارشد کسب و کار است. این رشته، یک برنامه درسی است که با تمرکز روی خلاقیت و نوآوری دانش جویان آن‌ها را برای موفقیت در عرصه ی تجارت آماده می‌کند. در این کلاس‌ها دانشجویان با مهارت تفکر انتقادی و مهارت عملکردی که برای شناسائی، بررسی و ارزیابی مشکلات پیچیده موجود در کسب و کار آشنا می‌شوند. رشته MBA  حدود هشتاد تا صد سال قدمت دارد. دانشگاه آکسفورد این رشته را در صدر رشته‌های پردرآمد قرار داده است و مدت۱۰ سال است که در ایران تدریس می‌شود. اگر هنوز در انتخاب رشته مردد و سردرگم هستید، و به دنبال رشته‌ای پرطرفدارتر و پرسودتر هستید، در این صورت ما MBA   را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در کشورهای پیشرفته سه رشته حقوق، پزشکی و MBA  از استقبال بیشتری برخوردار هستند که رشته MBA در صدر آن دو رشته است. مهم نیست مدرک لیسانس شما از چه رشته‌ای باشد، شما می‌توانید با هر مدرک کارشناسی در این دوره‌ها ثبت نام کرده و مدرک بگیرید. 

این رشته شامل ۳۰ گرایش است که ۴ گرایش اصلی آن عبارتند از:
  • مدیریت بازاریابی و فروش (Marketing) 
  • مدیریت مالی و حسابداری (accounting) 
  • مدیریت سیستم‌های تولید و پروژه (Operation) 
  • مدیریت منابع انسانی (Human Resources)
    و البته بعضی هم گرایش چهارم را مدیریت اقتصادی (economics) می‌دانند.

فارغ التحصیلی در این رشته، دو سال زمان نیاز دارد که شامل چهار ترم تحصیلی و ۵۷ واحد درسی است. در هر ترم ۱۴ واحد درسی برگزار که نهایتا باید ۳ واحد پایانامه ارائه شود.

این رشته برای چه کسانی مناسب است؟

اغلب افرادی که در رشته‌های مختلف فارغ التحصیل می‌شوند، به دنبال شغلی اجرایی و عملی هستند، اما اوضاع برای فارغ التحصیلان MBA فرق می‌کند. آنها طی این دوره به مهارت‌های مدیریتی دست یافته اند و توانایی رهبری یک تیم را دارند و از همان شروع تحصیل در بخش‌های مختلف دعوت به کار می‌شوند. ممکن است به عنوان مدیر بازاریاب، تولید، مالی و یا حتی مدیرعامل شرکتی استخدام شوند یا اینکه به عنوان یک کوچ، یا تحلیل گر بازار وارد کار شوند. این مدرک برای آن‌ها یک امتیاز است. کسی که نگاه مدیریتی دارد به خوبی می‌تواند از چم و خم کارها و مدیریت کارمندان بر بیایید. دوره MBA سال‌هاست که در مجموعه ثروت آفرینان برگزار می‌شود و تعداد زیادی از این رشته فارغ التحصیل شده‌اند و در حال حاضر در بازار کار مشغول هستند. این رشته در دو سطح MBA و MBA+ برگزار می‌شود. 

دوره هوش کلامی - مالی
خواندن مقاله
این دوره در دو سطح برگزار می شود:
دوره اول ویژه  فعالان کسب و کار MBA است؛

شرح دوره MBA

ساعات آموزش ۲۰۰ ساعت طی ۳-۶ ماه

۴ کارگاه بازآموزی فصلی

۱۶

نوابغ فروش

۱۶

اصول و فنون مداکره

۱۶

مدیریت زمان

۸

کوچ مدرن فصل اول(خلق شاهکار)

۲۰

شروع کن معجزه کن

۱۶

استراتژی های پیشرو

۸

شم اقتصادی

۱۶

دوره هوش مالی ۱+ یک همراه رایگان

۴

دوره هوش مالی ۲+ یک همراه رایگان

۴

دوره غیرحضوری PMS )کیف مدیران)

۷۲

پشتیبانی تمامی سمینارها (صوتی وPDF )

دوره دوم یا دوره (MBA+ ) ویژه مدیران و کارفرمایان خواهد بود؛

 

شرح دوره MNA+

ساعات آموزش ۳۱۰ ساعت طی ۶ ۱۲ ماه

شم اقتصادی

۱۶

اصول و فنون مداکره

۱۶

نوابغ فروش

۱۶

شروع کن معجزه کن

۱۶

مدیریت زمان

۸

استراتژی های پیشرو

۸

کوچ مدرن فصل اول (خلق شاهکار)

۲۰

کوچ مدرن فصل دوم

۲۰

کوچ مدرن فصل سوم

۲۰

دوره بیزینس پروتوکل

۲۴

دوره سخنوری و فن بیان ۶ هفته ای

۲۴

کیف طلایی مدیران

۷۲

دوره هوش مالی ۱

۸

دوره هوش مالی ۲

۶

دوره هوش کلامی

۱۶

اجلاس ستارگان کسب و کار

۴

۴ کارگاه بازآموزی

۱۶

پشتیبانی تمامی سمینارها (صوتی و PDF)

برای اینکه دوستان بزرگوار پر مشغله و یا ساکنین محترم شهرستان بتوانند از دوره‌ها بهره‌مند شوند، کلاس‌ها روزهای آخر هفته برگزار می‌شوند.

برای آشنایی بیشتر مختصری درمورد برخی عناوین دوره‌ها توضیح داده می‌شود:

استراتژی پیشرو: با شروع هر سال برای داشتن سالی پربار و ثروت نکات کلیدی و راهبردی در رابطه با شناخت بازار، پیش بینی‌ها و تفکر کاربردی آشنا می‌شوید. 

شم اقتصادی: آشنایی با ۱۹ تکنیک شگفت انگیز که ممکنن نیست تا به حال شنیده باشید و هر آنچه آینده مالی شما را تضمین کند را خواهید آموخت. 

اصول و فنون مذاکره: اصولی برای شناخت موقعیت خود و مخاطب، و نحوه برقراری ارتباطی موثر و موفق طوری که همواره پیروز از میدان خارج شوید. 

سخنوری و فن بیان: با استفاده از کلمه، جمله و صداها، افکار خود را به دیگران انتقال بدهید، طوری که آن‌ها تحت تاثیر شما قرار بگیرند. 

سپاسگذاریم که تا پایان مقاله همراه ما بودید. برای آشنایی بیشتر با محتوای عناوین درسی می توانید به مقالات دیگر ما در سایت ثروت آفرینان مراجعه فرمایید. 

mbaدوره mba

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *