0
تومان
0
تومان
()

در این مقاله لیست دروس mba مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران در مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی 1400-1401 را در اختیار دانشجویان عزیز دانشکده مدیریت دانشگاه تهران قرار داده ایم. می توانید لیست دروس رشته mba را با فرمت PDF در جدول مندرج در همین صفحه دانلود نمایید.

 

لیست دروس رشته مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران 1400

دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه تهران می توانند، برای دانلود فایل PDF لیست دروس mba دانشگاه تهران در گرایش های کارشناسی ارشد است و برای دانلود می توانید، لینک موجود در ستون آخر جدول را انتخاب نمایید. این لیست مطابق با آخرین تغییرات اعلام شده از سوی دانشگاه تهران در سال 1400 گردآوری شده است:

 

لیست دورس گرایش های مدیریت کسب و کار دانشگاه تهران

دانلود

کارشناسی ارشد: رشته MBA- مدیریت توسعه سازمان و منابع انسانیدانلود کنید
کارشناسی ارشد: رشته مدیریت کسب و کار (گرایش استراتژی)دانلود کنید
کارشناسی ارشد: رشته مدیریت کسب و کار (گرایش بازاریابی)دانلود کنید
کارشناسی ارشد: رشته مدیریت کسب و کار (گرایش رفتار سازمانی و منابع انسانی)دانلود کنید
کارشناسی ارشد: رشته مدیریت کسب و کار (گرایش زنجیره تامین)دانلود کنید
کارشناسی ارشد مجازی: رشته مدیریت کسب و کار (گرایش استراتژی)دانلود کنید

 

نکات مهم:

  • دانشجوی متقاضی آموزش محور: درس “پروژه پایانی” را به جای”مباحث منتخب” و دروس”اصول کارآفرینی” و “توسعه پایدارو مسئوليت پذيري اجتماعي شركتي” را به جای پایان نامه بگذراند.
  • دانشجو موظف است دانشجو موظف است آیین‌نامه و شیوه‌نامه‌های جامع آموزشی دانشگاه تهران را مطالعه و بر طبق آن عمل نماید.
  • سنوات مجاز به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد،برای تصویب موضوع پروپوزال 3 نیمسال ودفاع نهایی 4 نیمسال است.
  • دانشجویانی که در هر نیمسال ثبت نام نکرده اند، این وقفه انصراف از تحصیل محسوب می‌شود.
  • رعایت پیش‌نیاز دروس به ویژه در زمان حذف و اضافه الزامی است.

 

دروس رشته mba کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

 

 

بازار کار رشته مدیریت کسب و کار در ایران

بازار کار رشته مدیریت کسب و کار در ایران برای افراد مختلف با توجه به زمینه فعالیت و مهارت هایی که آموخته اند متفاوت خواهد بود.

مطالعه دروس mba و فارغ التحصیلی در این رشته می تواند سرآغاز ورود به دنیای کسب و کار باشد. در این قسمت 5 مورد از مشاغل پولساز رشته مدیریت کسب و کار را ذکر کرده ایم:

1. مدیر بازاریابی :

هر شرکت و سازمان بزرگ و کوچک نیاز به مدیران بازاریابی با دانش MBA دارد. گرایش های مختلف این رشته جنبه های مختلف نیاز بازار کار را پوشش می دهند تا بتوانند در انواع بازارهای سودمند به فعالیت بپردازند.

تقاضای بازار کار برای جذب مدیری بازاریابی همیشه خوب است و کسانی که از مهارت مدیریت بازاریابی برخوردارند، می توانند درآمد نامحدودی داشته باشند. اما سوال اساسی اینجاست که آیا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه و بدون استفاده از دوره های تکمیلی افزایش مهارت مدیریت کسب و کار بازاریابی، قادر به فعالیت حرفه ای در بازار پر رقابت خواهید بود؟

 

2. مدیر فناوری اطلاعات و IT

امروزه با گسترش تکنولوژی و اهمیت دانش فناوری اطلاعات و IT این شغل از بازار کار خوبی برخوردار است. فارغ التحصیلان این رشته در صورت کسب مهارت های عملی و تسلط بر زبان های برنامه نویسی، طراحی سایت، شبکه و … می توانند درآمد حتی بیش از تصور اذهان عموم داشته باشند.

فارغ التحصیلان این گرایش در صورتی که علاوه بر دروس رشته مدیریت کسب و کار از دوره های تکمیلی MBA در مراکز آموزشی استفاده کنند، می توانند به عنوان مدیران خبره و متخصص به کسب درآمد چشمگیری بپردازند. موقعیت های شغلی بسیار جذابی در انتظار این مدیران است.

 

3. مدیر فروش

آمار و ارقام نشان دهنده این است که مدیران فروشی همزمان با گذراندن دروس mba دانشگاه تهران یا بعد از فارغ التحصیلی، از دوره های تکمیلی MBA موسسات آموزشی استفاده کرده اند، به درآمد چشمگیری رسیده اند.

یک مدیر فروش موفق لازم است بتواند به درستی داده‌ های گوناگون را تحلیل کرده و تصمیمات صحیح بگیرد و در حوزه مدیریت توزیع محصولات به انتخاب بهترین استراتژی‌ های فروش بپردازد. علاوه براین لازم است قادر به هدایت تیم‌ های فروش باشد.

بازار کار این رشته بسیار عالی بوده و هست ولی حقیقت این است یک فراگیر و فارغ التحصیل دوره MBA بدون تجربه کار و با تکیه بر آنچه تحت عنوان دروس رشته mba کارشناسی ارشد طی نموده معمولا قادر به استفاده از چنین مهارتی در بازار کار نخواهد بود.

جالب است بدانید در سال‌ های اخیر شرکت‌ های بزرگ نظیر مایکروسافت، برای داشتن تیم فروش حرفه اس که MBA بداند تلاش می‌ کنند تا این نیروها که برای آن ارزش بسیاری قائلند، با گذراندن دوره‌ های MBA در مرکز آموزشی خبره، مسلط به مهارت ثروت آفرین با کارایی بالا باشند.

در واقع مدیریت فروش، از مشاغل ثروت آفرین بازار کار مدیریت کسب و کار است، اما سوالی که برای دانشجویان و فارغ التحصیلان مطرح شده این است که آیا چنین دوره های تکمیلی MBA که در عمل کاربردی باشند در ایران نیز وجود دارد؟

 

4. مدیریت مجموعه‌های خدمات بهداشتی

با افزایش اهمیت بهداشت جهانی برای جلوگیری از شیوع بیماری های همه گیر در سطح دنیا، اهمیت مدیریت مجموعه های خدماتی بهداشتی با داشتن مهارت MBA بسیار اهمیت یافته است.

این شغل یکی از جالب ترین بازارهای کار برای مدیریت کسب و کار و افرادی است که از دوره های MBA استفاده کرده اند. درآمد مدیران MBA که علاوه بر طی کردن دروس رشته مدیریت کسب و کار از دوره های تکمیلی استفاده اند در بازار کار مدیریت مجموعه های خدمات بهداشتی رو به افزایش است.

 

5. مشاوره عالی

ارائه مشاوره تخصصی تحت عنوان مشاوره عالی در سازمان ها، شرکت ها و برای افراد سرمایه گذار، از بهترین مشاغل پر درآمد در بازار کار رشته مدیریت کسب و کار است.

افرادی که بعد از طی کرده دروس رشته mba به آموزش های تئوری اکتفا نکرده و از دوره های آموزشی MBA در موسسات آموزشی استفاده کرده اند، قادرند به خوبی مسیر درست را در انواع کسب و کار تشخیص دهند و خدمات مشاوره عالی ارائه نمایند.

این مدیران می توانند با ارائه مشاوره، سازمان ها را به سمت کسب درآمد و پیشرفت سوق دهند، بنابراین شرکت ها در جستجوی مشاورانی با دانش MBA هستند. مشاور عالی از پردرآمدترین مشاغل MBA در بازار کار سراسر جهان است و این روند تا دهه های آینده نیز ادامه دارد.

 

دروس رشته mba کارشناسی ارشد دانشگاه تهران

 

دوره تکمیلی دروس رشته mba کارشناسی ارشد

اگر دروس mba دانشگاه تهران و سایر دانشگاه های معتبر طی کرده اید، برای کسب درآمد در بازار کار نیاز به مهارت و تجربه عملی خواهید داشت.

اما بسیاری از فارغ التحصیلان رشته مدیریت کسب و کار در ایران بر این باورند که اغلب تکنیک هایی که از دروس رشته mba کارشناسی ارشد آموخته اند در بازار کار واقعی کاربرد نداشته و بهره وری کافی از مقطعی که سپری شده کسب نکرده اند.

این گروه برای کسب مهارت کافی از دوره های تکمیلی دروس رشته mba کسب و کار به صورت ثبت نام در دوره های حرفه ای که از طریق موسسات آموزشی برگزار می شود، اقدام می کنند.

 

علت استفاده از دوره تکمیلی دروس mba

علت استفاده از دوره تکمیلی دروس mba در ایران است که دروس ارائه شده در دانشگاه ها که از ترجمعه منابع معتبر آموزش های مدیریت کسب و کار در آمریکا و سایر منابع مورد تایید است، اغلب جنبه تئوری دارند. به این معنی که این دروس با توجه به تفاوت شرایط اجتماعی و بازار کار ایران، در عمل کاربرد ندارند.

به همین علت دانشجویان برای کسب درآمد در بازار کار نیاز به دوره تکمیلی مدیریت کسب و کار دارند. زیرا ثروت آفرینی و کسب درآمد در بازار کار، بدون داشتن مهارت های عملی امکان پذیر نخواهد بود.

 

علت استفاده از دوره تکمیلی دروس mba

 

نتیجه گیری درمورد نیاز به ثبت نام دوره MBA

نتیجه گیری که می توان درمورد نیاز به ثبت نام دوره MBA به عنوان دوره تکمیلی مهارت عملی در بازار کار داشت این است که با توجه به موارد ذکر شده، مدرک معتبر دانشگاهی MBA از دانشگاه هایی نظیر دانشگاه تهران که از اعتبار جهانی برخوردارند بی شک بسیار عالی است.

اما اگر هدف فراگیران و فارغ التحصیلان، کسب درآمد و بهره برداری از تکنیک های مدیریت کسب و کار در بازار کار باشد، قطعا نیاز به تسلط بر مهارت های کاربردی خواهد بود.

دانشجویان و فارغ التحصیلان، نیاز به آموزش هایی عملی و فراتر از سطح تئوری کتاب های درسی ترجمه شده از منابع معتبر آمریکایی و … دارند؛ تا بتوانید به درآمد مطلوب خود برسند. بنابراین دانشجویان و فراگیران رشته مدیریت کسب و کار می توانند برای کسب چنین مهارت هایی اقدام به ثبت نام دوره MBA در موسسات تخصصی نمایند.

در حال حاضر جامع ترین دوره در ایران، توسط موسسه ثروت آفرینان به عنوان دوره MBA+ برگزار می شود. می توان از طریق این دوره با گرایش های مختلف، بر تکنیک های موثر در بازار کار ایران تسلط یافت.

استراتژی های دروس MBA موسسه ثروت آفرینان، بومی سازی شده و می توانید از این دوره برای مدیریت کسب و کار خود یا شرکت ها و سازمان های بزرگ و کوچک در بازار کار ایران بهره ببرید. دوره های تکمیلی موسسه ثروت آفرینان، بازار کار MBA در کشورمان را برای دانشجویان درخشان و امیدبخش کرده است.

این موسسه بیش از 30 سال است که در برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه های عملی و سمینارهای مدیریت فعالیت دارد. دانشجویان عزیز دانشگاه تهران در تمامی گرایش های مدیریت کسب و کار می توانند برای مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه ثروت آفرینان تماس حاصل فرمایند.

اوووپس! ما نمی توانیم فرم شما را پیدا کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.