0
تومان
0
تومان

دوره متاگپ (مذاکره حرفه‌ای)

متاگپ
مبلغ شرکت دوره: 2,990,000
وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
2990000 IRR
()

با بهره‌مندی از دوره مذاکره (متاگپ)، یک مذاکره‌کننده حرفه‌ای شوید!

انسان، موجودی تعاملی است و ذاتاً نیاز به بحث و گفتگو در مورد مسائل و موقعیت‌های مختلف دارد. گاهی این مذاکرات در مورد احقاق حقوق، بیان شرایط، دفاع از موقعیت و… انجام می‌شود. مجموعه این تکنیک‌ها، متاگپ نام دارد.

تکنیک مذاکره

نتایج مذاکره اگرچه ظاهراً به توافق ختم می‌شود اما همواره شکست یکی از طرفین و پیروزی دیگری را نیز به همراه دارد. در واقع شکست در یک مذاکره نشان می‌دهد که فرد مذاکره‌کننده از متقاعد کردن طرف مقابل بازمانده و نتوانسته آن طور که باید فرد مقابل را متقاعد کند. این شکست می‌تواند پیامدهای سنگینی را برای فرد شکست خورده به همراه داشته باشد. از این رو بحث تکنیک‌های آموزش دوره مذاکره اهمیت قابل توجهی دارد. مذاکره در موقعیت‌های گوناگون، یک تکنیک فوق‌العاده است. در هنگام مذاکره کردن داشتن معلومات، اطلاع از قوانین، اعتمادبه‌نفس مالی و… چندان نمی‌تواند کارساز باشد. تنها با تکیه بر تکنیک‌های آموزش مذاکره می‌توانید جریان این نوع بحث و گفتمان‌ها را به سمت دلخواه خود بکشانید. این مسئله اهمیت تکنیک مذاکره را به خوبی نشان می‌دهد. بیشتر افراد گمان می‌کنند برای پیروزی در یک مذاکره نیاز به تمرکز بر موضوع و کسب اطلاعات درباره آن دارند. البته که چنین مواردی می‌تواند جریان مذاکره را تا حدی پیش ببرد اما پیروزی صد در صدی به همراه ندارد. با کمک تکنیک‌های دوره مذاکره می‌توانید بسیاری از قوانین را دور بزنید و نتیجه را به موارد دلخواه تغییر دهید. البته دور زدن قوانین به معنای تخلف از قوانین نیست! با ما همراه باشید تا در این مقاله به شما بیاموزیم تکنیک مذاکره چیست و چگونه به کار می‌آید؟!

اهمیت تکنیک مذاکره چیست؟

تکنیک مذاکره یک فرآیند اقتصادی مهم است. نتایج مذاکره می‌تواند به‌طور قابل‌توجهی بر نتایج برای همه مشاغل تأثیر گذارد. عدم تقارن مهارت‌های مذاکره بین شرکت‌ها، مشتریان، تامین‌کنندگان و شرکا هزینه‌هایی دارد. این تکنیک‌ها متاگپ نام دارد.

آموزش مذاکره در ایران بر چه مبنایی ارائه می‌شود؟

آموزش مذاکره در ایران بر مبنای هاروارد است. به طور کلی در سراسر جهان دو نوع مکتب برای مذاکره وجود دارد که یکی از آن‌ها FBI و دیگری هاروارد است. هر کدام از این مکتب‌ها، کاربردهای مختلفی را به خود اختصاص می‌دهند. با توجه به حضور پروفسور حیدری در ایران (پدر علم مذاکره) فعالانی که در زمینه مذاکره کار می‌کنند، مکتب هاروارد را مبنای آموزش مذاکره و فعالیت در این زمینه قرار می‌دهند. به همین خاطر در ایران مطالب چندانی در مورد مکتب FBI وجود ندارد.

دوره متاگپ چیست و چه نوع تکنیک‌هایی را دربرمی‌گیرد؟

متاگپ یکی از شیوه‌هایی است که با مذاکره طولانی، شما را به نتیجۀ دلخواهتان می‌رساند. در واقع به کمک این تکنیک می‌توانید مذاکره را مطابق میل خود پیش ببرید. متاگپ در مورد مذاکرات سخت و طولانی کاربرد دارد که طرف مقابل به حالت دست پر (سرشار از معلومات) و شما نیز به حالت دست خالی، در مقابل ایشان قرار گرفته‌اید. در این حالت در دست گرفتن جریان مذاکرات و پیشبرد آن به سمت اهداف کار بسیار سخت و دشواری است. متاگپ شامل مجموعه تکنیک‌هایی است که ما به کمک آن می توانیم در شرایط سخت و دشوار با افراد سخت و دشوار مذاکره طولانی داشته باشیم و آن‌ها را متقاعد کنیم. متاگپ از تکنیک‌های فیلم «مذاکره‌کننده» استفاده کرده است. داستان این فیلم مربوط به یکی از افسران پلیس آمریکایی است که یک مذاکره‌کننده حرفه‌ای است. این فرد در مقابل یک تیم مذاکره‌کننده پلیس آمریکا قرار می‌گیرد. در این فیلم نکته‌های آموزنده بسیاری وجود دارد که در کلاس آموزش دوره اصول و فنون مذاکره ارائه شده و بومی‌سازی شده است تا افراد به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

چرا بهره‌مندی از دوره مذاکره حرفه‌ای؟! 

مذاکره یک مهارت پیچیده است. این نوع گفتمان‌ها در یک محیط رقابتی با روابط اغلب طولانی مدت و وابستگی متقابل، داشتن منافع مشترک و … می‌تواند کار دشواری باشد. به خصوص اگر یکی از طرفین موضع قوی‌تری داشته باشد؛ در این حالت، نیاز به روشی ساختاریافته و متعادل برای مذاکره وجود دارد. در دوره آموزشی مذاکره به جنبه‌های اساسی، ماهوی، فرآیندی و رفتاری مذاکره پرداخته می‌شود. شما به عنوان یک شرکت‌کننده در مراحل مختلف مذاکرات همراه خواهید بود. بهترین شیوه‌ها، مفاهیم آماده برای استفاده و ابزارهای مذاکره اثبات شده تضمین می‌کند که شما به عنوان یک مذاکره‌کننده به طور بهینه و مطمئن وارد مذاکره شده‌اید تا نتیجه‌ای را که در ذهن دارید، به دست آورید.

در دوره متاگپ چه دستاوردهایی کسب می‌کنید؟

  • توانایی بهینه‌سازی مذاکرات
  • به کارگیری استراتژی موثر در مذاکره
  • یافتن تعادل مناسب بین ارزش‌آفرینی و ادعای ارزش
  • یافتن تعادل برای همکاری با یکدیگر و جسارت رویارویی با تعارض
  • کنترل محتوا و فرآیند در طول مذاکره
  • کاوش بهینه و در نتیجه تحقق معاملات خلاقانه
  • افزایش نفوذ و قدرت کلامی
  • تأثیرگذاری بر طرف مقابل
  • مدیریت موثر بن‌بست‌ها
اینکه چقدر خوب مذاکره می‌کنید مستقیماً بر جریان‌های نقدی، هزینه‌ها، حاشیه سود، مقیاس، تأمین مالی و تخصیص منابع شما تأثیر می‌گذارد. این امر به طور غیرمستقیم بر شهرت برند، طرح‌های سازمانی و قابلیت‌های مدیریتی شما بر اساس قراردادهای کاری که با آن‌ها مذاکره می‌کنید، موثر است.

مذاکره را می توان آموخت و یاد گرفت!!

اگر دانش شما در مورد مهارت و تکنیک مذاکره کم باشد، ممکن است هنگام مذاکره با مشتریان، تامین‌کنندگان، شرکا، کارمندان و سایرین در محیط خود، نتایج ناامیدکننده‌ای را تجربه کنید. اگر مدام در حال تجربه مذاکرات اقتصادی، تجاری و… هستید، بهتر است به بهبود تکنیک و مهارت‌های مذاکره بیندیشید. با بهره‌مندی از دوره اصول و فنون مذاکره می‌توانید برای یک نبرد دوستانه و حرفه‌ای با نتیجه برد آماده شوید. این تکنیک‌ها پیش از هر اتفاقی ذهن شما را برای اقدامات مختلف آماده می‌کنند. مذاکره فرآیندی است که به شما می‌آموزد چگونه کارهای درست را با ترتیب مناسب انجام دهید. مواردی که می‌توان از مذاکره آموخت عبارتنداز:

– اهمیت فردگرایی:

درک وضعیت اقتصادی به ما کمک می‌کند در مورد فردی که با او مذاکره می‌کنیم فکر کنیم. هر فردی در هر مذاکره دارای هویت منحصر به فرد، نیازهای منحصر به فرد، مجموعه‌ای منحصر به فرد از ترجیحات و زمینه منحصربه‌فرد است. درک فردگرایی به ایجاد اعتماد و رابطه کمک می‌کند.

– همدلی:

ما در اقتصاد آموزش دیده‌ایم که به کمک ذهن مشتری و تخیل خود، به منظور درک همدلانه نارضایتی‌ها و نیازهای برآورده‌نشده مشتری، پیش‌قدم شویم. همین امر در هنگام کار با یک مذاکره کننده در طرف دیگر میز نیز اتفاق می‌افتد. همدلی به ما کمک می‌کند تا اهداف و انگیزه‌های آن‌ها را درک کنیم و به طور بالقوه مقدار ارزش ذهنی مربوط به اهداف و… را مشخص کنیم.

– دور زدن:

اقدامات شما در اوایل دوره اصول و فنون مذاکره بعداً به عنوان پیامدهای آن ظاهر می‌شوند. به عنوان مثال اگر در ابتدای مذاکره، بهای غیرمعقول بالایی را برای معامله مطرح کنید (فکر کنید که این موضوع به شما انعطاف می‌دهد) و بعداً قیمت پیشنهادی را کم کنید؛ اعتماد طرف مقابل را از دست خواهید داد. این موضوع پیروزی در مذاکره را سخت‌تر خواهید کرد. سیگنال‌های مثبت کوچک در آغاز می‌توانند بعداً به مزیت‌های اصلی مذاکره تبدیل شوند.

– اهمیت ذهنیت کارآفرینی در دوره آموزشی مذاکره:

یک کارآفرین به حل مشکل یا رفع نارضایتی دیگران فکر می‌کند. از طرفی بازار به راه‌حل‌های خلاقانه پاداش می دهد. مذاکره یک تعهد کارآفرینانه است. بنابراین شما باید به این فکر کنید که چگونه مشکل طرف مقابل را حل کنید. درک ارزش و انتقال ارزش عوامل حیاتی موفقیت در تکنیک مذاکره یا متاگپ هستند.  در ابتدا، مطمئن شوید که زمان قابل توجهی را صرف برقراری ارتباط با فردی می‌کنید که با او در حال مذاکره در مورد ارزش پیشنهاد خود هستید. متاگپ ارزش مفهومی جدا از هزینه‌های مالی دارد. این مربوط به تجربه‌ای است که مشتری/ شریک/ تامین‌کننده شما در نتیجه همکاری یا قرارداد با شما خواهد داشت. مطمئن شوید که طرف مقابل شما می‌تواند ارزش ذهنی شما را به درستی ارزیابی کند. اگر آن‌ها همان ارزشی را که شما پیشنهاد می‌کنید پیش بینی کنند، مذاکره مانعی برای مبادله نخواهد بود. برخی از شرکت‌ها به خصوص شرکت کوچکی که با یک شرکت بزرگ مذاکره می‌کند، به مواردی نظیر عدم صلاحیت و… متهم می‌شود. اعتماد به محتوا و فرآیند برای موفقیت در مذاکره مهم است. شما می‌توانید از طریق آموزش، تمرین و آمادگی، فرهنگ مذاکره اعتماد به نفس را توسعه دهید.

تکنیک مذاکره یک مهارت جهانی است!

تسلط بر تکنیک اصول و فنون مذاکره مذاکره یک مهارت زندگی و همچنین یک مهارت تجاری است. با این تکنیک، شما نسبت به روابط بین شرکت و مشتریان و همچنین روابط با افرادی که برای ارائه خدمات در خانه و هر نوع انجمن یا سازمانی قرارداد دارید، احساس اطمینان خواهید کرد.

فرم درخواست مشاوره دوره متاگپ

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.