0
تومان
0
تومان

دوره رایگان سرمایه‌گذاری در ملک

وضعیت فعلی
ثبت‌نام نشده
قیمت
تعطیل
شروع کنید
()

چگونه در املاک سرمایه‌گذاری کنیم تا اوضاع مالی‌مان بهتر شود؟

مینی‌دوره سرمایه‌گذاری در ملک برای افرادی تهیه شده است که قصد سرمایه‌گذاری ملکی دارند و با اصول آن آشنا نیستند. این مینی‌دوره شامل 2 بخش است:

بخش اول: شناخت انواع ملک

بخش دوم: انواع سود ملکی

اولین سوالی که برای شما پیش می‌آید، این است که اصلا چرا ملک؟!

طبق بررسی سرمایه‌گذاری‌های متعدد، امن‌ترین و باثبات‌ترین نوع سرمایه‌گذاری، ملکی است هرچند که نسبت به تجارت سود کمتری داشته باشد. این نوع از سرمایه‌گذاری اگر صحیح انجام شود؛ سودآوری بالایی خواهد داشت.

سرمایه‌گذاری ملکی، امری هویت‌ساز

تاکنون دقت کرده‌اید که همیشه در اولین ملاقات‌ها یا ملاقات‌های بعد از یک دوره از زندگی با دوستان و آشنایانتان؛ اولین سوالی که از شما پرسیده می‌شود این است که کجا زندگی می‌کنید. این سوالات معیار توانایی و دارایی شما را به چالش می‌کشند.

یکی از نارضایتی‌هایی که معمولاً در سرمایه‌گذاری ملکی برای افراد پیش می‌آید اینست که روند رشد نیاز به زمان بیشتری نسبت به سایر سرمایه‌گذاری‌ها دارد. مثلاً در صورت خریدن ملک حدود سه سال طول می‌کشد که متراژ شما افزایش یابد و سود حاصل از آن را ببینید.

انواع ملک عبارتنداز:

زمین بدون ساخت (بایر): برای خرید این نوع ملک دانستن دو نکته الزامیست:

  • سرمایه‌گذاری 20 ساله است.
  • سند اهمیت زیادی دارد.

این نکته مهم را در این نوع از ملک باید همیشه در نظر داشت که اصالت سند مهم‌ترین شاخصه انتخاب ملک است.

مسکونی: معمولاً در سرمایه‌گذاری واحدهای مسکونی، گزینه آپارتمان گزینه انتخابی افراد است. اگر مدل آن پیش‌خرید باشد معمولاً سه ساله است و اگر خود آپارتمان باشد؛ اغلب برای اجاره‌داری خرید می‌شود. گزینه دوم،معمولاً تورم را کنترل می‌کند.

صنعتی: در سرمایه‌گذاری در ملک صنعتی این نکته مهم است که بنابر نوع نیاز باید ملک بخرید. اگر ملکی بخرید که صنعتی باشد اما صرفاً به کارگاه و… اجاره دهید؛ واریز اجاره برای شما سود کوتاه‌مدت است. اما اگر سوله، بخشی از شهرک و… را بخرید در طول زمان ارزش آنها بالاتر می‌رود. (نسبتاً ارزش و سودآوری بیشتری دارد.)

اداری-تجاری: در این نوع ملک‌ها، خرید مغازه توصیه نمی‌شود.

  • تمرین: در سایت دیوار که برای همه قابل دسترس است، انواع ملکی که در این دوره آموختید را بررسی کنید و با توجه به نوع برنامه‌ریزی خودتان، یک نرخ کلی برای آن تعیین کنید مثلاً 4 میلیارد تومان. با این کار متوجه خواهید شد که چه ملکی مناسب شماست. همچنین با قیمت‌ها و موقعیت هر کدام آشنا خواهید شد. این تمرین ظاهراً بی‌اهمیت، باعث گسترش دید اقتصادی شما در ملک خواهد شد.

بخش دوم:

اولین و مهم‌ترین نکته: “مدل سرمایه‌گذاری ملکی، شما را به پول خواهد رسانید.”

3 سود مهم در سرمایه‌گذاری ملکی عبارتنداز:

1- سود تورمی: در این نوع از سود، ارزش پول تا حد کمی حفظ می‌شود. ولی سرمایه‌گذار سودی را از دست نمی‌دهد. به عبارت ساده‌تر سرمایه خاصی به دست نمی‌آورید اما سرمایه‌ای نیز از دست نمی‌دهید. افراد بدون تجربه معمولاً با این نوع از سود وارد سرمایه‌گذاری ملک خواهند شد.

2- سود ساخت:  به معنی سود حاصل از پروسه ساخت یک ملک است. زمانی این سود حاصل می‌شود که شما یک ملک نیمه‌ساز خریده‌اید و رفته‌فته با بازسازی این ملک، به سود دست می‌یابید.

3- سود آبادانی: معمولاً افراد حرفه‌ای با دیدگاه این نوع از سودها وارد سرمایه‌گذاری می‌شوند. یعنی ملکی کاملاً بدون امکانات در یک موقعیتی که در حال رشد است و دارای امکانات اولیه نیست؛ خریداری می‌کنند و آن منطقه با رسیدن به آبادانی برای آنها بیشترین سود را خواهد داشت.

فرق میان سرمایه‌گذاران حرفه‌ای و آماتور در این است که گروه اول به فکر هلدینگ و برنامه بلندمدت مالی هستند و گروه دوم، از سود تورمی جشن می‌گیرند.

  • تمرین: در اطرافیان و دوستانتان فردی را بیابید که 15 تا 20 سال پیش ملکی خریده و در این بازه زمانی، سود خوبی بدست آورده‌اند. از تجربیات آنها استفاده کنید.

” شاخصه‌های ملکی را انتخاب کنید و برای آنها برنامه بلندمدت داشته باشید.”

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

معرفی دوره

اطلاعات دوره