برای ثروتمند شدن استعداد کافی نیست، باید مهارت فروش داشته باشی؟!


برای ثروتمند شدن استعداد کافی نیست، باید مهارت فروش داشته باشی؟!

دکتر امیرحسین مظاهری سیف در سمینار شم اقتصادی که در هتل قلب تهران برگزار شد به دانشجویانش گفت: من پیوسته از این که مردم بااستعداد، درآمد کمی دارند در تعجبم! که آنان یک پله از مهارت ثروتمند شدن دور هستند. معنای حرف دکتر این است که اکثریت مردم، نیازمند دانستن فقط یک مهارت دیگر هستند تا درآمدشان، به طور شگفت انگیزی بالا برود و در کسب و کار بهترین باشند. وقتی سخن از پول به میان می‌آید، تنها مهارتی که اکثریت مردم در این خصوص میشناسند، سخت کار کردن است. پیشنهاد می‌کنم تصویر بلند مدتی از زندگی و آینده خود ترسیم کنید و به جای اینکه از روی سادگی، برای داشتن پول و امنیت، کار کنید. مهارت شم اقتصادی را آموزش ببینید تا بتوانید بر ترسهایتان غلبه کرده و با داشتن سواد مالی یکی از ثروتمندان در حوزه کسب و کار خودتان باشید. علت اینکه بسیاری از مردم بااستعداد فقیر هستند، این است که آنان بیشتر روی کار تمرکز دارند و انرژی مصرف می‌کنند و از سیستم تجارت بسیار اندک یا هیچ، نمی‌دانند. تیم ثروت آفرینان در مقاله چرا باید به آموزش و تربیت شم اقتصادی خود بپردازیم؟ به شما می‌گویند که چگونه به پول زیادی برسید و ثروتمند شوید. زیرا لحظاتی را که با داشتن شم اقتصادی، مشغول به کار هستید، زیباترین و هیجان انگیزترین لحظات زندگیتان خواهد بود، باید از رویارویی با تغییرات استقبال کنید، نه اینکه از آنها بترسید یا فرار کنید.

دنیا پر از آدمهای ثروتمند فقیر است

دنیا پر از آدمهای بااستعداد فقیر است، این افراد از مقداری که در توانشان است کمتر پول در می‌آورند. این افراد روی بالا بردن تخصصشان به منظور تخصص بهتر تلاش می‌کنند، به عوض اینکه بر بهتر کردن مهارتهای فروش و عرضه‌ی آن تلاش کنند. در دوره Economic sham تمامی جنبه‌ها، راهکارها و فوت و فن‌های سیستم تجاری را آموزش می‌دهند.

بنابراین برای ثروتمند شدن و ترقی در کسب و کار مهمترین مهارتهای تخصصی، سواد مالی و شناخت بازار است. برای اینکه ثروتمند شوید باید قادر باشید که همانطور به دست می‌آورید، همانطور نیز ببخشید. در مورد مشکلات مالی یا حرفه‌ای، غالبا کمبود دادن و گرفتن در کنار هم به چشم می‌خورد.

مردمان فقیر نه گیرنده خوبی هستند و نه بخشنده‌ی خوبی، مهمترین قانون پول، ببخش تا بدست بیاورید است. برای موفقیت عواملی مانند ترس، بدبینی، تنبلی و سستی، عادات غلط، تکبر و گستاخی بر سر راه وجود دارد که باید این موانع را با سواد شم اقتصادی، برداشت.

وحشت از دست دادن پول، امری طبیعی است و همه آن را دارند، حتی پولدارها، باید چگونگی کنترل آن را بیابید؟! این موضوع در موارد دیگر زندگی نیز صادق است. تفاوت اصلی میان پولدارها و بی‌پول‌ها در چگونگی کنترل ترسشان است.

بزرگ فکر کنید و بزرگ زندگی کنید

هیچکس باختن را دوست ندارد. طرز برخورد و نگرش مردم نسبت به ریسک کردن و جایزه و شکست است که آنها را از هم متمایز میکند. منظور چگونگی کنترل زندگیشان است، آنان بزرگ فکر می‌کنند و بزرگ زندگی می‌کنند. مهمترین علت نرسیدن به ثروت زیاد، این است که اکثر مردم ترجیح می‌دهند کارها را با امنیت کامل انجام دهند و ریسکی نکنند.

مهارت فروش، مهارت میلیاردر شدن است
خواندن مقاله

در دوره شم اقتصادی آموزش داده می‌شود که چگونه از تجربیات دیگران الهام بگیرید و برای رسیدن به پیروزی در کسب و کار و ثروتمند شدن چطور اقدام کنید. برای کسی که هدف دارد و می‌خواهد پیشرفت کند آموزش دیدن او را مصمم‌تر می‌کند و تلاش خود را بیشتر کرده تا به نقطه پایان برسد.

بنابراین داشتن سواد مالی باعث می‌شود که با تجزیه و تحلیل کسب و کار موقعیتهای را ببینید که دیگران فرصت دیدنش را از دست داده‌اند و یافتن آنچه بقیه‌ی مردم از دست داده اند، کلید هر موفقیتی است.

شم اقتصادی

پولثروتمندشم اقتصادیکسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *