۰۰

کتاب بخوانیم….

زندگی خود را دوباره بیافرینید
جفری یانگ

افکار معمول و متداول شما مدام حس بی کفایتی را در شما دامن می زنند:
این کار خیلی سخت است، من از پس این کار بر نمی آیم،  شکست می خورم، اصلا نمی توانم این مسئولیت ها را قبول کنم.

برخی از افکار شما نیز ترس از رهاشدگی را در شما پدید می آورند. این افکار معمولا احساس درماندگی و وحشت را به دنبال دارند. شما سخت به کمک و هم فکری دیگران نیاز دارید. اگر مجبور شوید کاری را به تنهایی انجام دهید، انگار فلج می شوید و ذهن شما هیچ راه حلی را پیش روی شما قرار نمی دهد. تنها راه حل ذهن شما این است که از دیگران کمک بگیرید.

دوست داریم به شما بگوییم که حس بی کفایتی بیشتر ساخته و پرداخته ذهن شماست، اما متاسفانه همیشه اینگونه نیست. از آنجا که افراد وابسته از پذیرش و انجام مسئولیت های دوران بزرگسالی شانه خالی کرده اند و افراد دیگری به جای آنها تصمیم گرفته اند، اغلب از مهارت ها و توانمندی های لازم برخوردار نیستند. چالش گریزی و تصمیم گریزی واقعا ضعف در مهارتها و قضاوت ها را به دنبال داشته است.
با این حال بعضی از افراد وابسته در میزان بی کفایتی شان اغراق می کنند و درباره ی خودشان بیش از حد شک و تردید دارند. اگر بتوانید روی پای خودتان بایستید، می توانید به مهارت های خود پرو بال بدهید و از پس کارها برآیید.

وابستگی مثل فرضیه ای است که آن را هیچ گاه آزمون نکرده اید و آن را دربست پذیرفته اید. باید دست به امتحان و فرضیه آزمایی بزنید تا ببینید که واقعا مهارت های لازم برای انجام کارهای روزمره را ندارید یا اینکه باورتان شده است که فاقد این مهارت ها هستید.

موفق و پایدار باشید.

پست های مرتبط

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

شناخت تیپ های شخصیتی بر اساس مدل Disc

داستان زندگی من هم پیچیدگی خودش را دارد.شخصیت شناسی دیسک پر از فراز و نشیب، درست مثل همه کسانی که امروز موفق هستند و حرفی برای گفتن دارند. شخصیت شناسی دیسک شاید فکر کنید منم مثل خیلی های دیگه...

ادامه مطلب

مذاکره آسانسوری

ای کاش من زودترمذاکره آسانسوری را یاد می‌گرفتم مذاکره آسانسوری که مطمئنا یکی از اصول اولیه یک مذاکره موفق هست مطمئنا فرصت های خوبی رو که از دست دادم رو حفظ می کردم اوضاع خیلی بهتر از الان بود....

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

26403740 021
مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: 09104394947
آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3
logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.