ثروت آفرینان پارس

مختصری از فعالیت های حرفه ای

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان به عنوان یکی از مراکز تخصصی آموزش های مرتبط با علم مدیریت در حوزه تخصصی کسب و کار فعالیت می کند. موسس و بنیانگذار این موسسه 22 سال پیش فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است. ایده راه ‌اندازی این موسسه در سال 1375 شکل گرفته است.

موسس و مدیر عامل موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان امیرحسین مظاهری سیف

ثروت آفرینان تخصصی ‌ترین مرکز پرورش مدیران و کارآفرینان ایرانی است که می خواهند با مدل ها و سبک های موفق و ناموفق ایرانی به توسعه خود و کسب و کارشان بپردازند.

این مجموعه ماموریت خود را ارائه محصولات و خدمات تخصصی کارآفرینی و مدیریت کسب و کار به صورت کاربردی و براساس الگوهای ایرانی قرار داده است. هدف این مجموعه هدایت پنجاه هزار استعداد ایرانی در جهت رشد و بالندگی اقتصادی کشور طی ده سال قرار داده است.

تیم ثروت آفرینان در سال ۱۳۷۶ اولین فرهنگسرای خصوصی کشور «فرهنگسرای جوانان موفق» را تاسیس کرد. در سال ۱۳۸۱ با تغییر اهداف و بازسازی هیئت مدیره به موسسه «پژوهشگران جوان برتر» تغییر نام داد و با عملکرد جدید وارد حوزه آموزش الکترونیک و آموزش عالی شد.

نتیجه این تلاش‌ ها انتخاب به عنوان کارآفرین برتر کشور و برگزیده جشنواره قهرمانان صنعت در حوزه IT  و تاسیس دانشگاه غیرانتفاعی «شاندیز» در خراسان رضوی بود.

بعد از کسب جایزه کارآفرینی در سال ۱۳۸۶ و برگزاری دوره‌ های موفق کارآفرینی در اتاق بازرگانی تهران، ایجاد مرکز تخصصی کارآفرینی مورد توجه قرار گرفت و با همکاری دانشکده کارآفرینی ابتدا دوره‌ های متفاوت و اثر بخش  PMS و  سپس موسسه ثروت ­آفرینان­ در سال ۱۳۸۷ تأسیس شد.

این موسسه علاوه بر طرح آموزش کارآفرینی در کشور از طریق سمینار، کارگاه، تورهای تفریحی – آموزشی و دوره‌ های مجازی، تولید کتاب، فیلم ‌های آموزشی، ماهنامه تخصصی، اولین بسته آموزش هوش اجتماعی و بانک اطلاعات مدیران و کارآفرینان ایرانی را در دست اقدام دارد.

ثروت ­آفرینان­ در دوره فعالیت10ساله خود توانسته است بیش از صدها سمینار در شهرهای مختلف کشور برگزار و تفاوت استفاده از «کارآفرینان مدرس» را در معرض قضاوت حضار قرار دهد و با تولید بیش از 100 برنامه تلویزیونی در شبکه های مختلف الگوهای موفق و ناموفق را به جامعه ارائه کرده است و نتیجه آن این است که ثروت آفرینان اکنون به عنوان مرکز معتبر آموزش و مشاوره فردی و سازمانی شناخته شود و امروز همکار آموزشی دو دانشگاه معتبر کشور است که مدارک معتبری را برای دوره ‌های آن صادر می ‌کنند.

گوشه ‌ای از سوابق اجرایی موسسه به شرح ذیل است:

–  برگزاری دوره‌ کارآفرینی در اتاق بازرگانی

– برگزاری بیش از 800 سمینار با محوریت کارآفرینی در دانشگاه تهران، مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما، کتابخانه ملی، دانشگاه شریف و …

– مجری دوره ‌های   PMS (Personal Management System)  و کارگاه تجربه‌ های ناب در دانشکده کارآفرینی

– برگزاری سمینارهای مدیریت در دانشگاه شهید چمران اهواز

– برگزاری سمینارهای مدیریت در ادارات تابعه شرکت نفت

– برگزاری دوره‌ های اصول و فنون مذاکره در بیش از یک صد مرکز آموزش دولتی و خصوصی مانند شهرداری تهران

– همکاری آموزشی با دانشگاه صنایع و معادن ایران

– مشارکت در تولید و پخش برنامه‌ های آموزش مدیریت فردی سیمای جمهوری اسلامی ایران

– مجری دوره‌ های MBA سازمان فنی و حرفه‌ای وزارت کار

اهداف سازمانی:

برای مدیران، صاحبان کسب و کار و افرادی که تفکر کارآفرینی دارند، بسیار مهم است بدانند که سرمایه گذاری آنها در یک دوره آموزشی چه بازدهی دارد؟ آیا آموزشی که می بینند اثر دارد؟ تبدیل به فکرافزار می شود؟ در ایران قابل استفاده است؟ در کسب و کارشان می تواند نتیجه ای داشته باشد یا تنها فرضیه های رویایی برخی کتاب هاست که در عمل اثربخش نیستند؟

ثروت آفرینان تنها مرکز تخصصی آموزش کسب و کار ایرانی در کشور است که مفتخر به انجام تحقیقات متعدد، مستند و معتبر دانشگاهی در زمینه آموزش های فردی و مدیریتی کارآفرینان بوده و توسط هیئت علمی دانشگاهی – تجربی اداره می شود و توانسته است پرفروش ترین کتاب مدیریت ایران و پرتکرارترین سمینارهای مدیریت کشور را به کشور ارائه دهد.

بنابراین دوره های آموزشی این مجموعه مورد توجه و علاقه مدیران و کارآفرینانی است که به دنبال حضور در کلاس های اساتید علمی – تجربی هستند که نتیجه ملموسی را در کسب و کارشان ببیند، سرآمد و شاخص باشند.

تفاوت ویژه این موسسه، طراحی و برگزاری اختصاصی دوره آموزش عالی PMS ) Personal Management System) است، که از سال 1387 با تایید و حمایت علمی و اعتباری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران اقدام به پذیرش دانشجو در این دوره آموزشی کرده است.

این موسسه با رونمایی اولین رمان آموزش مدیریت کشور «رقص عقابها» در دانشگاه تهران موفق به دریافت لوح زرین دومین جشنواره ستارگان فناوری کشور شد.