ترامپ، رئیس جمهور شد!

من هم مانند شما نمی دانم نتیجه انتخابات امریکا چه می شود، اما همانطور که قبل از انتخابات گفتم، حسم با برد ترامپ است، به عبارتی به خاطر رفتار حرفه ای در رقابت (آنچه ما می بینیم) قدرت درونی این کهنه کارِ تجارت، باعث نتیجه عالی برای او می شود. این مقاله بهانه ای است برای یادگرفتن نکته های آموزشی؛ وگرنه ترامپ، بایدن یا هر شخص دیگری برای ما فرقی نمی کند و آبادانی کشورم در این جمله خلاصه شده است:

” کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من “

اما چه چیزهایی از رفتار ترامپ می توانیم یاد بگیریم:

۱. تصویر برد و پایان دلخواه بحران را ساخته است.

چه برای رسیدن به هدف و چه برای مدیریت یک چالش و بحران در زندگی، اولین شرط در زندگی کوانتومی، ساختن و داشتن تصویر مورد نظر است. اینکه من در چه شرایطی هستم، مهم نیست؛ مهم این است که می خواهم به چه شرایطی و چه وضعیتی برسم و برای این کار چه جزئیاتی لازم است؟ آنچه من از گفته های ترامپ درک می کنم، این است که او خودش را در حال ترک کردن هیئت وزیران ایالات متحده در دولت دومش می بیند، طوری حرف می زند که همه چیز به نفعش تمام شده است و تمام. این تصویر باعث می شود ذهن شما از زاویه برد به مسئله نگاه کند و به دنبال کشف راه حل های موثر باشد.

۲. اعتماد به نفس و باور اینکه: من حلش می کنم!

مرد کله زرد قصه ی ما، در رفتارش طوری عمل می کند که انگار ۵۰۰ دفعه رئیس جمهور بوده و این بار در انتخابات تقلب شده و او مُچ همه متقلبان را گرفته و موضوع را حل کرده است! اینکه او باور ” من حلش می کنم ” را دارد، هم برای خودش و هم برای سایز اطرافیانش باعث آرامش و امکان تفکر است.

اما متاسفانه در برخی موارد اینچنینی که افراد برای مشاوره به من مراجعه می کنند، با آشفتگی و سردرگمی فرد روبرو می شوم. آشفتگی در بحران خودش عامل بحران است و به تشدید مشکلات دامن می زند، اگر قرار است در زندگی و کسب وکار از گردنه های سخت عبور کنید، باید باور کنید که حلش می کنید. اگر باور کنید که موفقیتتان را خدا تضمین کرده است، که دیگر نور علی نور است.

با تکمیل اطلاعات در فرم زیر، هدیه این دوره از سمینار نوابغ فروش را به رایگان تحویل بگیرید

۳. قبل از رسیدن به نقطه بحرانی فرض بر وقوع بحران و راهکار آن داشته است.

واقعیت این است که نمی دانم آیا این قمار باز کهنه کار، بلوف می زند که برگه های انتخاباتی را رمزگذاری کرده است یا نه! اما آنچه مهم است، این است که ما یاد بگیریم تا در بازی های حساس زندگی مان به ” اگر نشد چه؟! ” هم فکر کنیم، البته نه برای ترسیدن و آشفتگی، بلکه برای یافتن راه تضمین برد و پیروزی! در تجربه با تجّار کهنه کار، همیشه این را دیده ام که ” اگر نشدِ ” کار را هم تدبیر می کنند و به اصطلاح، پسِ دست خود را حفظ می کنند. دنیای تجارت با دنیای کار شما فرق می کند و با مثبت اندیشی کاریکاتوری، نمی توانید به درآمد میلیون دلاری برسید، بلکه برای تبدیل شدن به یک ژنرال میلیون دلاری باید از روی نقشه جنگید.

۴. با آرامش می جنگند!

حل مسئله های کسب و کار، نیاز به تدبیر در آرامش دارد، این آرامش، آرامش درون است، نه شرایط و محیط. مهم این است که شما در شرایط جهنمی کار بتوانید با آرامش فکر کنید و راهکار پیدا کنید و به نتیجه برسید. آرامش در بحران، عامل فکر کردن و یافتن یا ساختن راه حل است.

آرامش در بحران، عامل حفظ افراد کلیدی در کنار خودمان است تا از نیروهای آنها استفاده کنیم

و البته می دانم کار بسیار سختی است. اما ۳ روشی که در نوابغ فروش آموخته اید، در این نبرد به شما کمک می کند.

۵. با قدرت رجز می خواند.

قمار باز کنهه کار، خود بلد است روی مخ رقیب برود و اعصابش را خُرد کند. این یک تضاد موازی است، یعنی آرامش در حین جوش و خروش درونی که در مواجهه با رقیب به او انتقال بدهد. اینکه شما آرام باشید و به کار خودتان تمرکز کنید، به رقیب کاری نداشته باشید و در عین حال او را رصد کنید و با رجزخوانی برنامه ذهنی او را بهم بزنید، کاملا یک تضاد است. این تکنیک ” تضاد موازی ” را به کار بگیرید، چون باعث رشد ظرفیت درونی شما می شود.

۶. بدون توجه به نتیجه این مرحله، برای مرحله بعدی برنامه دارد.

نمی دانم این شایعه است یا برنامه که دختر ترامپ برای دوره بعدی آماده می شود؟! اما این خود یک تکنیک است که شما طوری رفتار کنید که نه اینکه به موقعیت کنونی مسلط هستید، پیروزید؛ بلکه از الان برای مرحله بعدی کار هم برنامه دارید. یکی از ویژگی های جناب سلطانی در راه اندازی کارخانه هایش همین است؛ هنوز کلنگ شروع ساخت کارخانه نخورده است که از مرحله بعدی صحبت می کند و در ذهنش و برنامه هایش، آن را دنبال می کند.

هدف این مقاله، انتخابات و یا رقابت بایدن و ترامپ نیست. بلکه بهانه ای برای یادگیری ویژگی های یک جنگنده اقتصادی است که می تواند به نتیجه مناسب برسد و بازی را به سمت خود و منافع اش تغییر دهد. حالا مهم نیست که ترامپ در این مقطع نتیجه می گیرید و دولت دومش را تشکیل می دهد یا بعد نتیجه بهتری می سازد، مهم این است که ما یاد بگیریم و یک جنگنده اقتصادی برای کشور خودمان شویم. شما هم اگر نکته دیگری از دونالد ترامپ یادگرفته اید، برای من بنویسید و بفرستید تا بیشتر یاد بگیریم.

مرور کنیم

پس یاد گرفتیم که در مورد بحران های کاری­مان ، پایان مورد نظر را تصویر کنیم و باور کنیم که شده است و حالا با خیال راحت و آرم برای آن با قدرت بجنگیم و جایی که لازم است، روی اعصاب رقیب و حریف باشیم، با قدرت رجزخوانی کنیم و کار را به نتیجه برسانیم. مهم نیست که این بار نتیجه می گیریم یا در مرحله بعد؛ بلکه مهم این است که ما برای سینه به سینه شدن با چالش های کسب و کارمان با قدرت آماده ایم.

روزی­تان هزار برابر