تغییر کانسپت

وقتی دغدغه های اقتصادی  ما رو  از روش های سنتی  در کسب و کار جدا می کنه و به سمت خلاقیت می کشونه یعنی می خواد  بهمون یاد آوری کنه تغییر کانسپت بدیم !

همه ی ما می دونیم که باید وقتی به درهای بسته می خوریم تغییر مسیر بدیم ولی آیا تغییر مسیر ما رو  به سمت انتخاب درست می بره ؟ یا نه ! این لحظه، درحالت سر درگمی خواهیم بود  ، توی این سردرگمی درگیر از دست دادن های زیادی هستیم  ، از دست دادن زمان ، نظم ،  برنامه ، و گاها هویت، اعتبار،انگیزه و… در نهایت از دست دادن رویا های بزرگ زندگی مون که مقصد تمام تلاش هامونه .

احساس نیاز به اینکه با کسی در مورد سر درگمی هامون حرف بزنیم و به اصطلاح مشاوره بگیریم میتونه کمک کننده باشه پس تلفن رو بر میداریم و با کسی که می تونه بهمون آرامش بده همکلام میشیم .

از تمام دغدغه هایی که داریم با مخاطب حرف می زنیم  ، اگر خوش شانس باشیم و مشاور خوبی برای هم کلامی داشته باشیم بهمون یه نقشه راه میده که توش موارد زیر بررسی میشه !

من چه کاره ام !

اینجاست که می تونیم از خودمون بپرسیم : من چه کاره ام ؟در اصل این  سوال شروع پلان جدید زندگی ما محسوب میشه یعنی باز نگری خودمون و کسب و کار و حتی زندگیمون !

وقتی برای این سوال جواب پیدا کنیم  یعنی قدم اول رو در مسیر کوچ مدرن برداشتیم با دونستن من چه کاره ام یکی از قفل های زندگی یا کسب و کارمون باز خواهد شد یعنی ما از سردرگمی اول زندگیمون خارج می شویم .

به طور مثال متوجه می شویم من یک طراح کفشم نه یه کفش فروش !

 چه مشکلی رو می تونم حل کنم !

وقتی می دونم چه کاره ام با خرسندی قدم دوم رو بر میدارم یعنی وارد مرحله ی دوم کوچ می شم با تخصصی که دارم می خوام چه کاری رو انجام بدم  ؟ چه عملکردی داشته باشم ؟  چه هدفی رو در حرفه ی خودم یا زندگی خودم دنبال کنم ؟

همه ی ما برای اینکه بتونیم به اهدافمون برسیم خصوصا در زمینه کسب و کار لازمه باید نباید هایی رو برای خودمون تعریف کنیم. مثلا:  باید نباید های من در مورد طراحی کفش چیه ؟ من نباید  خودمو درگیر فروش یا توزیع کفش کنم  تمرکزمو باید بزارم روی طراحی !

ترغیب کردن

خوب حالا بعد از قدم اول یعنی من چه کاره ام به  قدم دوم من چه مشکلی رو می تونم حل کنم رسیدیم ولی در این مرحله باید  ترتیبی به کارمون بدیم ! ترغیب کردن دیگران به دیدن طراحی های خودمون ،ایجاد احساس نیاز در مخاطب برای دیدن و بررسی و حتی انتقاد از کارمون  میتونه گزینه های جدیدی رو بهمون بده برای بالا بردن کیفیت کارمون .

آخرین سمینار سال 1399 موسسه« ثروت آفرینان پارس» با عنوان « کوچ مدرن »
خواندن مقاله

هر چی که پیش میریم شکل جدید کسب و کار و باور هامون بیشتر خودش رو نشون میده و رفته رفته ما تبدیل میشیم به کسی که هم می دونه چی کاره است هم می دونه کجاست و هم میدونه چی کار می خواد بکنه ، حتی می دونه چطوری بهترین نسخه خودش باشه ! به اینجا که می رسیم  یعنی رسیدیم به جایگاهی که مستحق اش هستیم ولی برای حفظ این جایگاه هم نیاز به نقشه داریم، یعنی پا گذاشتن در مسیر رشد ! برای ارتقا خودمون باید بتونیم مخاطب های خودمون رو تثبیت کنیم و افزایش بدیم  تا بهتر دیده بشیم و درصد رضایت مندی دیگران از خودمون رو بالا ببریم تا جایی که جذب و اطمینان آنها رو با خودمون همراه کنیم .برای اینکه این اتفاق بیافته باید دایره دوستانمون رو محدود کنیم به اونهایی که تحریک کننده روند رو به رشد ما هستند

آموختن مهارت کوچ مدرن

اینکه ما بتونیم مشاور خوبی داشته باشیم تا بتونه به ما پلان راه رو بده ، عالیه ولی اگر این اتفاق نیافته  چی ؟

ما باید انتظارمون رو از خودمون بالاتر ببریم و پا در مرحله مهمی بگذاریم و از گرانترین ابزاری که در دست داریم بهره مند شیم یعنی قدرت فکر ! باید به بهترین شیوه از این قدرت استفاده کنیم .

سمینار کوچ مدرن به ما یاد میده که خودمون پلان خودمون رو بچینیم و برای حل مسائلمون در زندگی و کسب و کار اقدام کنیم .

شخصیت با ثبات  درعصر امروز بسیار پر کاربرد و حائز اهمیت است. شخصیت یک ویژگی درون فردی و منحصر به فرد به شمار می‌رود. از روی شخصیت افراد، می‌توان رفتار آینده آنان را حدس زد. نوع رفتاری که افراد در موقعیت‌های مختلف از خود نشان می‌دهند، بیانگر ماهیت ساختاری و پویایی عملکردشان بوده و تعیین‌کننده میزان تمایل افراد به سازگاری یا متفاوت بودن نسبت به دیگران می‌باشد. در این رابطه در مقالات بعدی صحبت می کنیم .

جنگنده اقتصادی !
تا حلول رویاهات فقط یک گام فاصله است
خودت رو در سال ۱۴۰۰
به ابزار تسلط بر قرن مسلح کن !
عیدی ثروت آفرینان
«کوچ سوئیسی»

خلاصه مطلب
عنوان مطلب
پسا کوچ یا کوچ مدرن
چکیده
وقتی دغدغه های اقتصادی ما رو از روش های سنتی در کسب و کار جدا می کنه و به سمت خلاقیت می کشونه یعنی می خواد بهمون یاد آوری کنه تغییر کانسپت بدیم !
نویسنده
منتشر کننده
ثروت آفرینان
لوگو انتشار دهنده

کوچینگ

کوچ سوئیسیکوچ مدرنکوچینگ سوئیسیکوچینگ مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *