به جای قهرمان داستان، زندگی کنید


به جای قهرمان داستان، زندگی کنید

هدفی را که انتخاب می‌کنید، در ذهن تصویری سازی نمایید و آن را واقعی تصور کنید. مطمئن باشید رویایی که دارید برآورده می‌شود؛ برای پیشرفت در کسب و کار اولین اقدام این است که تصمیم بگیرید با استفاده از ویدیوهای آموزشی و شرکت در کلاس‌ها و سمینارهای آموزشی مهارت‌هایتان را تقویت کنید. هیچ وقت روی اخبار رسانه‌ای تصمیمات مهم زندگی را نگیرید، کار رسانه تحریک، تهیج و بسیج افکار عمومی در جهت منافع قدرت با هدف بودجه نظام است. بنابراین تصمیمات اقتصادی غلط بر اساس تبلیغات رسانه‌ای انجام می‌شود. زمانی که برای خودتان ایده‌ای دارید و می‌خواهید به واقعیت تبدیل شود، باید Verbal intelligence را تقویت کنید و راهکارهای که موجب می‌شود به نتیجه درستی برسید را پیدا کنید. تیم ثروت آفرینان در مقاله قبلی با موضوع بزرگترین اثری که از خودتان بجا میگذارید چیه؟ این نکته آموزنده را به مخاطب می‌دهد که برای رسیدن به اهدافتان موانع زیادی وجود دارد و باید با تلاش و کوشش بتوانید همه مشکلات را از سر راه بردارید. در مذاکرات تجاری مهمترین مهارت هوش کلامی است که با کلماتی که از زبان خارج می‌شود، نتیجه مذاکره را تعیین می‌کند. این مهارت باعث می‌شود تصویری از ما در ذهن دیگران ایجاد شود که به آن وجهه می‌گویند. این مبحث براساس جزوه‌ای از سمینار هوش کلامی دکتر امیرحسین مظاهری سیف گردآوری شده، که با تحلیل و توصیف یک فیلم سینمایی به زندگی واقعی شبیه سازی شده است، توصیه می‌کنم تا آخر بخوانید نکته‌های آموزنده‌ای دارد که در تغییر زندگی همه ما موثر خواهد بود.

مهارت نه گفتن خود را تقویت کنید

قدرت اثرگذاری شما رابطه مستقیم با مهارت نه گفتن دارد، برای داشتن قدرت نه گفتن این را بپذیرید که نمی‌توانید همه را در زندگی راضی و خوشحال نگه دارید. یکی از مهمترین مهارت‌های هوش کلامی، مهارت نه گفتن به موقع در کسب و کار است. یک قانون وجود دارد که می‌گوید وقتی انرژی ایده با کلام یا اقدام غلط تلفیق شود دیگر اتفاق نمی‌افتد. آدم‌ها تصمیم‌گیری را بر اساس منافع‌شان می‌گیرند، بنابراین تفاوت منافع و واقعیت را درک کنید.

بدترین شکل تصمیم‌گیری در مذاکرات تجاری، در مقابل یک موج هیجانی، عقلانی رفتار کردن است. یاد بگیرید در مذاکرات از کلامی استفاده نکنید که دوست دارید، بلکه کلامی که باعث می‌شود، مخاطب را متقاعد کرد باید بکار برده شود. متقاعد کردن دیگران یکی از تکنیک‌های کاربردی در هوش کلامی است. برای اینکه بتوانید مهارت‌های لازم را کسب کنید، خودتان را جای افراد موفقی قرار دهید که زندگی‌شان براتون لذت بخش می‌باشد.

چون ایجاد الگوهای رفتاری جدید باعث می‌شود که در ذهنتان تصویرسازی ایجاد کنید و بتوانید در کسب وکار موفق شوید. همیشه این سوال را از خودتان بپرسید که چه ویژگی خاصی دارید؟! افراد موفق کسانی هستند که خودشان را معرفی کرده و با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند. زیرا ارتباط کمتر فرصت تماس با پول کمتر را دارد، بنابراین تفاوت شما در کلماتی که بکار می‌برید است. هوش کلامی یعنی انتخاب بهترین کلمات در شرایطی که هستید.

بزرگترین اثری که از خودتان بجا میگذارید چیه؟
خواندن مقاله

کسب و کار شما چه مزیت خاصی دارد

اساسی‌ترین مهارت یک جنگنده اقتصادی حفظ آرامش و خونسردی است. هوش کلامی تطبیق الگوهای رفتاری در بدترین شرایط خواهد بود. افراد زیادی هستند که به سمت رویاهاشون می‌روند و به کسب و کاری روی می‌آورند و توانسته‌اند به موفقیت‌های بزرگی در راه‌اندازی ایده‌شان برسند.

خوشبختانه کشور ما، مکان بسیار مناسبی برای پیشرفت می‌باشد. شما دوست عزیز که این مقاله را می‌خوانید، کسب و کار خود را انتخاب کنید و مهم‌ترین مزیت‌های آن را توضیح دهید تا بتوانید نقاط قوت و ضعف آن را بسازید. یاد بگیرید در مذاکرات تجاری، رفتار کلامی قوی داشته باشید، در مذاکره، معاوضه و رفتارهای زیادی داریم، یعنی بده و بستان روی می‌دهد، منفعتی را که شما می‌خواهید که من دارم و منفعتی که تو داری را بگیرم.

هنگام مذاکره شاید براتون پیش آمده که با دست خالی بخواهید از خودتان دفاع کنید، به این نوع مذاکرات تجاری، امتیاز پوشالی گفته می‌شود، مذاکره مثل مسابقه فوتبال است، کسی که یک راه حل بیشتر دارد برنده می‌شود، می‌داند که چه مسئله‌های را مطرح و چه مشکلاتی را حل کند. در نتیجه تکنیک حل مسئله با دست خالی را یکی از مهارت‌های مهم هوش کلامی دانسته‌اند. زیرا داشتن این مهارت یک امتیاز محسوب می‌شود که در شرایط بحرانی می‌توانید مذاکره را به نفع خودتان تمام کنید.

هوش کلامی

کسب و کارمذاکرات تجاریمهارتهوش کلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *