اهمیت داشتن هدف در مذاکره

در حقیقت داشتن هدف، برای پیشرفت در زندگی، خیلی مؤثر است. اما باید برخی تکنیک‌ها را در این زمینه آموزش دید تا به نتیجه دلخواه رسید. در مقاله چگونه برای موفقیت در مذاکرات ذهنمان را تغییر بدهیم؟ یک سری آموزش‌ها را دادیم که برای خیلی‌ها جذاب بود، بدنبال پیگیری تعدادی از دانشجوها که به دکتر مظاهری درخواست داده بودند، این مبحث را در مورد اهمیت داشتن هدف در مذاکره است، جمع‌آوری کردیم. امیدواریم که تو تغییر سرنوشت شما دوست عزیز به سوی آینده‌ی روشن، مؤثر باشد. لازم است بدانید، برای شروع یک کسب و کار باید هدف داشته باشید؟! هدفتان واضح و روشن باشد؟! و نسبت به توانایی‌ها و استعدادهای که دارید، آن را مشخص کنید. بنابراین اگر تصمیم و هدف شما در زندگی، پول درآوردن و کسب ثروت است، باید برای آن تلاش کنید و برنامه داشته باشید. اگر با برنامه پیش نروید، دچار شک و تردید می‌شوید و دیگر تمایلی به پیشرفت در آن کار را ندارید. لذا برای رسیدن به هدف باید مطابق برنامه پیش بروید تا بتوانید به خواسته خود به نحوه احسن دست پیدا کنید.

مزایای داشتن هدف در مذاکرات

از مزایای داشتن هدف در مذاکرات، تمرکز روی موضوع مورد نظر است که منجر به پیشرفت در کار می‌شود. زیرا وقتی هدفمان معلوم و قطعی باشد برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی کرده و شروع به پیشرفت کردن می‌کنیم.

بنابراین داشتن هدف می‌تواند به شدت روی پیشرفت ما در زندگی اثر بگذارد. هنگامی که بدانید چه کارهایی را باید انجام دهید، باعث می‌شود فقط روی مواردی که برای رسیدن به آن هدف نیاز دارید متمرکز شوید، در نتیجه کارایی شما خیلی زیاد می‌شود و به سرعت شروع به پیشرفت کردن می‌کنید.

شاید بسیاری از ما ایده‌ها و اهدافی داریم ولی قادر به اجرای آنها نیستیم و دلیلش را به عوامل بیرونی و غیرواقعی میدانیم. اگر می‌خواهید پیشرفت کنید و به اهدافتون برسید، بر ترس‌هاتون غلبه کنید. توصیه می‌کنم در خانه نشینید و منتظر معجزه نباشید، بلکه لازم است بیرون بروید و مشغول بکار شوید.

تیم ثروت آفرینان برای اثرگذاری اهداف شما در زندگیتان یک داستان کوتاه براتون مثال می‌زند تا توانایی‌هاتون رو شناسایی کنید.

حکایات مدیریتی

گرنویل کلینرر می‌گوید: یک رودخانه بزرگ بی‌هدف نیست بلکه جهت و مقصد دارد. پس زندگی خوب هم باید هدف معینی داشته باشد. همه نیرو و غنای آن باید در یک سمت و سو سوق داده شود.

یک روز که به خونه پدربزرگم در یکی از روستاهای اطراف تهران است رفته بودم. در این روستا رودخونه خیلی بزرگی وجود داره که تاثیر زیادی بر روی محصولات کشاورزی آن منطقه می‌گذارد. با پدربزرگم برای آبیاری زمین‌ها می‌رفتیم که تکه نانی را از جیب بزرگ کت کهنه‌ی خود درآورد و آن را ریزریز کرد تا جایی که می‌توانست آن را دورتر از خود روی آب رودخونه ریخت.

غازها همه جمع شدند و سر تکه‌های نان به جان هم افتادند. اما قو، به دلیلی، اعتنایی نکرد، گویی غذا را ندیده است و انگار غذا خوردن با دیگر پرنده‌ها را کسر شأن خود می‌دانست.

هدف‌گذاری اصولی را بیاموزیم!
خواندن مقاله

پدر بزرگم گفت: زندگی مردم عادی مانند زندگی غازهاست. حواس آدمهای عادی را هر روز دوستان، فامیل و حتی خودشان پرت می‌کنند، تا حواس‌شان پرت می‌شود، فراموشی سراغشان می‌آید و یادشان می‌رود که هدفی دارند.

امروز این را می‌خواهند، فردا چیزی دیگر را، دنبال کارهای ریز و بازی‌های خرد که سر راهشان ریخته می‌روند.

اما آدم‌های فوق‌العاده که انسان‌های آگاهی‌اند، مثل آن قو هستند که می‌شود گفت نماد فرزانگی است؟! آنها تمرکز دارند، قرص و محکم در مرکز هستی خود مستقرند و چیزی نمی‌تواند حواس‌شان را پرت کند.

اراده‌ی آدم‌های عادی ضعیف است چون چیزی نیستند جز رشته‌ای از خودهای کوچک متفاوت و اغلب در تضاد با هم.

 

 

اصول مذاکره

پیشرفتمذاکرهمذاکره تجاریهدف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *