چگونه بر موانع شروع مذاکره غلبه کنیم؟


چگونه بر موانع شروع مذاکره غلبه کنیم؟

تعدادی از افراد نداشتن سرمایه کافی، زمان و منابع را عامل اصلی نرسیدن به اهداف‌شان و شروع یک کسب و کار جدید دانسته‌ اند. همه می‌دانیم که وجود این امکانات اولیه برای انجام هر کاری ضروری است و نمی‌توان آنها را انکار کرد. لذا کسی که پول دارد راحت‌تر می‌تواند به هدفش برسد اما کسانی هستند که با نداشتن منابع توانسته‌ اند به اهدافشان برسند و موفق شوند. در نتیجه پول و منابع در گام بعدی قرار دارند، برای شروع در هر کاری داشتن انگیزه و تعهد ضروری است. کارشناسان ثروت آفرین، تصمیم گرفته‌اند برای شما از حکایات آموزنده مدیریتی استفاده کنند تا مطالب شفاف‌تر و جالب‌تر باشند و زودتر بتوانید به نتیجه دلخواه‌تون برسید. تجربه نشان داده حرفی را که یک حکایت کوتاه بیان می کند شاید گاهی نشود در یک کتاب بیان کرد. داستانها و حکایات به دلیل جذابیتی که دارند از قدیم الایام مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته‌اند. همانطور که می‌دانید، تاثیری که یک حکایت در ذهن انسان و در زندگی‌اش می‌گذارد، قابل وصف نیست. خداوند بلند مرتبه در کتاب آسمانی خود نیز برای راهنمایی بشر از قصه‌های آموزنده و تاثیرگذار بکار برده که در همه نسل‌ها و عصرها قابل استفاده بوده است. امروزه نیز اکثر کتابها، سمینارها و دوره‌های تخصصی از این روش استفاده می کنند. یکی از آن دوره‌های آموزشی در سایت ثروت آفرینان برگزار می‌شود و برای ثبت نام آن می‌توان کلیک کرد. استفان کاوی در سخنرانی‌های خود گفته است؛ اگر می‌خواهید رفتار اشخاص را تغییر دهید تصویری را که از نقش خود دارند عوض کنید.

بزارید آن را در قالب یک حکایت شیرین ببریم.

در میان یک جنگ بزرگ، هنگامی که فرمانده برای پیروزی که به آن اطمینان کامل داشت و تصمیم حمله به نیروهای عظیم دشمن رو داره، با دودلی سربازانش روبرو میشه.

بهمین منظور سربازان را جمع کرد، سکه‌ای از جیب خود درآورد و به سپاهیان رو کرد و گفت: سکه را بالا می‌اندازم، اگر رو بیاید پیروز می شویم و اگر پشت بیاید شکست می‌خوریم.

بعد سکه را به بالا پرتاپ کرد.

تمام سپاهیان آن لشکر با دقت به سکه نگاه کردند تا به زمین رسید.

سکه به سمت رو افتاده بود.

سربازان با تمام نیروی خود به دشمن حمله کردند و پیروز میدان شدند.

بعد از اتمام جنگ، معاون فرمانده نزد او آمد و گفت: قربان، شما واقعا می‌خواستید سرنوشت جنگ را به یک سکه واگذار کنید؟

فرمانده با آرامش کامل جواب داد: بله و سکه را به او نشان داد.

هر دو طرف سکه رو بود!

از این حکایت ما درس می گیریم که…

 

بدانید چه چیزی را می‌توانید کنترل کنید!

شما می‌توانید چیزهای خاصی را در مورد خودتان تغییر دهید و با یک تغییر کوچیک نتیجه‌های بزرگی تو زندگی بینید. با علم به این موضوع و شناخت علایق‌تان، با قوت و نیروی بیشتری به جنگ تغییرات خواهید‌ رفت.

«ویروس‌های ذهنی» که مانع پیشرفت شما می‌شوند. حالا ببینم چی می‌شه… حالا باشه تا فردا… عمرم گذشت، به هیچ‌جا نرسیدم… اینها کلماتی هستند که تقریبا هر روز از دهان خودتان خارج می‌شوند! و مانع پیشرفت‌تان می‌شوند. بدانید که به همان اندازه، تعداد افراد موفق در جهان زیاد است، به همان اندازه و شاید بیشتر، آدم‌هایی نیز هستند که به جایی نمی‌رسند. خودتان انتخاب کنید می‌خواهید جزء کدام دسته باشید و چرا؟ آیا می‌توانید عواملی را شناسایی کنید که مانع رسیدن شما به هدفتان هستند؟

مذاکره باید خروجی مفید داشته باشد
خواندن مقاله

وقتی که پیشرفت می کنید و به جایی می‌رسید، این لذت از پیروزی برای تان خیلی بیشتر از افرادی است که از ابتدا هیچ دغدغه‌ای برای رسیدن به موفقیت نداشته‌اند. این رو من بشخصه تجربه کرده‌ام و تا الان که به اینجا رسیده‌ام و بعنوان مدرس در خدمت شما هستم می‌گویم که منتظر ماندن و بدنبال شانس بودن برای فراهم‌ شدن امکاناتی که ما را به اهدافمان برسانند و از شایستگی‌ها و توانایی‌های که ما داریم بیشتر باشد، بدانید که نتیجه‌ ای مطلوبی در بر ندارد. بنابراین چون این امکانات هرگز فراهم نمی‌شوند، منجر به ناامیدی و شکست می‌شوند.

شما دوست عزیز که تصمیم گرفته اید در کسب و کارتون پیشرفت کنید و دنبال یک حامی و راه بلد هستید. می توانید با یک کلیک ارزشمند دنیای کسب و کار خودتونو تغییر بدید و از تجربیات ارزنده ی که در این سایت در اختیارتون می‌گذاریم، بهره‌مند شوید.

اصول مذاکره

فن و بیانکنفرانسمذاکراتمذاکرهمذاکره تجاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *