0
تومان
0
تومان

چگونه کوچ مشکلات را حل می‌کند؟

کوچینگ مسیری برای موفقیت

آنچه در این مقاله می‌خوانید

()

همه ما در بزنگاه‌های مختلف زندگی به مشکل برمی‌خوریم شما مشکل خود را با چه کسی در میان می‌گذارید و از او راهنمایی می‌جویید، بسیاری از افراد به خانواده خود مراجعه می‌کنند چون عقیده دارند که شناخت کافی از فرد دارند و به خوبی می‌توانند به او راهنمایی دهند. اما این راهنمایی صرفا ممکن است درست نباشد و فرد را از هدف دورتر کند. برای عبور از آن‌ها نیاز به آموزش و کوچ داریم. در حقیقت اگر بخواهیم کسب و کارمان را تغییر دهیم و از چالش‌ها و مشکلات عبور کنیم باید مهارت‌ها و توانایی‌هایمان را افزایش دهیم. زیرا گذر زمان موانع را از بین نمی‌برد بلکه باید نحوه مقابله با چالش‌ها را از طریق مشورت با افراد خبره و راه‌بلد یاد گرفت. بنابراین هنگام بحران از توانایی‌ها، تمرکز و دقت افراد کاسته می‌شود در چنین مواقعی تصمیم‌گیری غلط است و باید از کوچ مشورت بخواهید. به نظر شما چگونه کوچ مشکلات را حل می‌کند؟

در این مقاله همراه ما باشید برای یافتن جواب سوالی که در بالا مطرح شد.

کوچ چگونه عمل می‌کند؟

مربی به افراد مشاوره می‌دهد تا آن‌ها بتوانند با از بهترین مسیر و کوتاه‌ترین مسیر به رویاهای خود برسند. بنابراین با کوچینگ می‌توانید تمام چالش‌ها و مشکلات را کاهش داده و از استعدادها و توانایی‌هایی که دارید مطلع شوید.

ابزارهای کوچ کدامند؟

آموزش توسط متخصصی که دانش خود را منتقل می‌کند انجام و دانش آموز فعالیتی نسبی دارد اما درکوچ فعالیت کامل است. ابزارهای کوچ بر سه دسته‌اند:

  • آیینه استعاره برای دیدن خود
    ●نور افکن استعاره برای دیدن بهتر مسیرها
    ●مهارت‌هایی گوش دادن فعال،پرسش موثر و بازخورد

چگونه با کمک کوچ از چالش‌ها عبور کنیم؟

کوچ را به عنوان الگو انتخاب کنید زیرا الگوها نقش اساسی برای مغناطیسی کردن ذهن با کیفیت‌ها و خصوصیاتی که آرزو می‌کنید در خودتان پرورش دهید دارند. فردی را به عنوان کوچ انتخاب کنید و اگر احساس کردید در موقعیت دشواری قرار دارید به او مراجعه کنید.

از تکنیک‌های که می‌تواند ما را در مسیر بهبود در شغل‌مان کمک کند دوره کوچینگ مدرن است. در این دوره آموزش داده می‌شود با کمک مربی و با استفاده از تجربیات و یک سری ابزارها فرد بتواند به درک عمیقی از خود و موقعیتش برسد و با راه‌کارهایی که کوچ به او پیشنهاد می‌دهد خود مسیر را انتخاب کند.

در دوره‌های کوچینگ چه چیزهایی یاد می‌گیرید؟

همچنین در این دوره یاد می‌گیرید که چگونه برنامه‌ریزی، خودآگاهی و هوشیاری‌تان را تقویت کنید. با یادگیری کوچینگ عملکردتان بالا می‌رود و می‌توانید در جهت تصمیم‌گیری‌های صحیح و بهبود کسب و کارتان استفاده نمایید.

در واقع کوچینگ مدرن این امکان را به شما می‌دهد که نقاط ضعف را که باعث شده تا فعالیت و برنامه‌هایتان را شناسایی نکنید را شناسایی کرده، برنامه‌ها و عملکرد بهتری را انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید، ترس‌ها و چالش‌های مسیر پیشرفت‌تان را با آگاهی و مشاوره از مربی کنار می‌گذارید و در نتیجه باعث تقویت اعتماد به نفس می‌شود.

چگونه کوچینگ به شما کمک می‌کند؟

کوچینگ کمک می‌کند تا نقاط قوت و مهارت‌هایتان را شناسایی کرده و فرصت بیشتری برای رشد و پیشرفت کردن در کسب و کار و زندگی داشته باشید. بنابراین کوچ کسی است که به مهارت‌های کوچینگ مدرن مسلط بوده و با تجربیات و تکنیک‌های که در این زمینه دارد به دیگران کمک می‌کند تا راهکار رسیدن به اهداف خودشان را پیدا کنند.

در واقع کوچ فقط راهنما و مشاور است و وظیفه دارد ذهن مراجع را برای پیدا کردن راه‌حل در مواجهه با چالش‌ها آماده کند. این آماده‌سازی‌ و آشنا شدن با مسائل، با پرسیدن سوالات متفاوت و شنیدن موثر شکل می‌گیرد.

چگونه کوچ مشکلات را حل می‌کند؟

کوچینگ مدرن مزایای زیادی دارد که باعث می‌شود به یک مربی حرفه‌ای تبدیل شوید. در این قسمت از مقاله به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • صرفه‌جویی در زمان و هزینه
  • افزایش اعتماد به نفس رشد فردی و سازمانی
  • کمک به اطرافیان
  • آگاه شدن از توانایی‌ها و ایجاد تعهد و مسئولیت‌پذیری

تقویت این ویژگی‌ها در افراد باعث پیشرفت در کسب و کار می‌شود. از دیگر مزایای آن این می‌توان به بالا رفتن قدرت حل مساله و توانایی فکر کردن‌تان اشاره کرد.

سخن پایانی

ما در این مطلب به صورت کامل در خصوص این نکته که چگونه کوچ مشکلات را حل می‌کند صحبت کردیم. همچنین اشاره کردیم که دوره های کوچینگ می توانند شما را به یک مربی حرفه ای که توانایی حل چالش ها و مشکلات مختلف را دارد تبدیل کند. برای بدل شدن به چنین فردی می‌توانید در دوره کوچینگ موسسه ثروت آفرینان شرکت کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی