دوره هوش مالی

تا الان به گوش‌تان رسیده که فلانی با دست خالی به ثروت هنگفتی رسیده، بدانید که این افراد در کنار اراده و تلاش زیادشان دارای هوش مالی نیز هستند. اگر هوش مالی‌تان درسطح متوسط یا پایین است توصیه می‌کنم، دوره‌های آموزشی را ثبت نام کنید. نگران نباشید شمام جزء ثروتمندترین افراد می‌شوید، اگر بخواهید و تلاش کنید؟! تیم ثروت آفرینان در مبحث قبلی چگونه با تغییرات محیط کار سازگار شویم را شرح می‌دهند. در این مقاله سعی دارند، راههای ثروتمند شدن را با توجه به سمینارهای دکتر مظارهری آموزش دهند. در این دوره به چگونگی درک مسائل و مشکلات مالی و پیدا کردن راه حل‌های سازنده برای آن‌ها پرداخته‌اند. لازم است بدانید، افرادی که از هوش مالی زیادی نسبت به دیگران برخوردارند، تصمیمات مالی بهتری می‌گیرند و در تجارت خود موفق‌ترند. همچنین کسانی که هوش مالی ضعیف‌تری دارند، همیشه گرفتار بدهی‌ها و مشکلات مالی زیای هستند.

رمز موفقیت افراد پولدار

برای آنکه در شروع کسب و کارتون موفق شوید، باید از ویژگی‌ها، عادت‌ها و رفتارهای افرادی که قبل از شما این کار را انجام داده‌اند، الگوبرداری کنید. هوش مالی اشاره به این دارد، چطور تو شرایط سخت حال روحی‌مان را خوب نگه داریم و بتوانیم از شرایط اقتصادی درست استفاده کنیم.

اصل تمرکز یعنی وقتی داریم سخت کار می‌کنیم روی آن کار تمرکز کنیم و کار را درست پیش ببریم. بنابراین هوش مالی به ما کمک می‌کند که خواسته‌هامون را به صورت فضای موثر ایجاد کنیم و پیش ببریم تا به ثروت برسیم. ما ۳ تا وجه داریم، فیزیکی، روحی و فکری. بعد فیزیکی و بعد روحی مفصلی دارد بنام فکر. در تجارت توصیه میشود ابتدا نتیجه را ببینید و صحنه نهایی را تصور کنید، با کلامتون آن را تکرار و بعد اقدام نمایید.

همانطور که گفتیم، در زندگی، موفقیت چند وجه دارد، موضوع ها را با هم تفکیک و کل را ببیند. وقتی در تجارت موفق می‌شویم که یک سری فاکتور داشته باشیم. برای ثروتمند شدن چه چیزی برام مهمه ؟! هدف گذاری در تجارت چیست؟ با چند نفر باید رقابت کنم ؟ افرادی که باهاشون در رقابت هستی چه ویژگی های دارند؟ افراد و سیستم و یوزر ما چه کسانی هستند؟

با دانستن این فاکتورها اول باید برنامه ریزی کنید و با پیدا کردن رقیب خود، نقاط قوت و ضعف را شناسایی نمایید. رقابت سلامت باعث پیشرفت می‌شود. همواره این سوالات را از خود بپرسی، با این دلیل من تلاش می‌کنم تا بهتر شوم؟! چه کارهای باعث رشد من می‌شود؟!

یک بار موفق شدن دلیل بر موفقیت همیشگی نیست

با تمرین کردن و بروز کردن تصویر ذهنی خود را آماده رشد کنید. موفقیت زمانی فوق‌العاده است که یک سری رقیب بی‌نظیر دارید، یک جای برای رقیب می‌سازید و رقیب را گنده می‌کنید تا بتوانید بهتر عمل کنید. با ساختن رقیب فرضی ؟! می‌توانید بهتر عمل کنید؟!

افرادیکه متفاوت فکر می‌کنند موفق هستند؟! و هوشمندانه حریف را برای خود بزرگ می‌کنند، قطعا موفق می‌شوند. اگر بتوانیم حالمون را خوب کنیم به اون چیزی که می‌خواهیم، می‌رسیم. استراتژی را از جنگ در مسابقات می‌گیریم، چطوری بازی را ببریم. همین استراتژی، پایه مدیریت و رفتارهای مدیریتی است که کسب و کار را بوجود می‌آورد.

سمینار سلاطین کسب و کار 1396.11.2 ، محمد مهدی فنایی
خواندن مقاله

چطوری از طرف مقابل برتر باشیم؟ چطور روحیه‌مان را قوی کنیم؟ بنابراین تفاوت آدم‌های موفق و پولدار با آدم های عادی در نوع نگاه و نگرش متفاوت آنهاست. نگرش متفاوت و شناسایی موضوع‌های بکر؟! دادن حس‌های خوب و گرفتن حس‌های خوب، نگاه فرصت یاب را در ما بوجود می‌آورد.

اگر موفقیت آدمها بهت احساس بی‌ارزشی می‌دهد؟! اشکالات آنها را میبینی؟! نکات منفی را میبینیم بدان که راه پیشرفت خودت را نیز نمیبینی؟! دیدن نقاط قوت و برگردوندن به آدم‌ها، حس خوب را به شما می‌دهد و فرصت‌ها را براتون جذب می‌کند.

اگر توی بازی زندگی و کسب و کار زمین خوردید باید ازش استفاده کنید و از اول بسازید. ریسک های کوچک را برای فرصت‌های بزرگ بکار ببرید. نکات مثبت دیگران را تحسین کنید تا بتوانید از فرصت‌های زندگی خودتان درست استفاده کنید.

 

هوش مالی

ثروتموفقیتهوشهوش مالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *