هر روز فراوانی را به زندگی خود دعوت کنید.

 

۱-   با شکرگزاری آغاز کنید.

همیشه با شکرگزاری آغاز کنید. شکرگزار بودن برای هرچیزی که دارید و دیدن معجزاتی که به سادگی در زندگی شما رخ خواهند داد.

بعداز آن خود شما متعجب خواهید شد از میزان اتفاقاتی که در زندگی شما رخ می دهد. اتفاقاتی که هریک سرمنشا یک ایده خوب می شوند و شما میتوانید آنها را بین دیگران به اشتراک بگذارید. این همان فراوانی است. این به معنای اینست که هرچه بیشتر شکرگزاری کنید نتایج بیشتری را خلق خواهید کرد و این موضوع باعث میشود بتوانید به دیگران خیر و برکت برسانید، به کشور و شرکت خود برکت برسانید. به محض اینکه فراوانی شروع به ورود به زندگی شما یا شخص دیگری کند، تحقق میزان بالای فراوانی در زندگی شما بسیار جذاب خواهد شد.

 

۲-  رویاپردازی کنید.

هرچیزی از قلب وذهن شروع می شود. هر آرزوی بزرگی که تحقق یافته از ذهن یک نفر شروع شده است. آنها جرات رویاپردازی آنچه که اکنون دارند را داشته اند. جرات اینکه باور کنند،کاری امکان پذیر است.

از خودتان بپرسید چطور می شود اگر؟ بزرگ فکر کنید. اجازه ندهید افکار منفی شما را ناامید کنند.

باید یک خیال پرداز باشید. رویاهای شما برای شما امکان پذیر خواهند بود. برای خانواده شما و برای سایرین. اگر شما رویایی داشتید که اکنون فراموشش کرده اید، دوباره آتش آن را روشن کنید. به آتش آن فوت کنید و آن را شعله ور تر کنید. زندگی آنقدر کوتاه است که نباید اجازه بدهیم بی دلیل بگذرد.

رویاپردازی کنید

۳- طرز فکرتان را تغییر دهید.

ثروتمندان در دنیایی از فراوانی زندگی می کنند. فقرا در جهانی از محدودیت.

فقرا فکر میکنند هرآنچه که می خواهند در دنیا به اندازی کافی وجود ندارد. آنها همیشه به دلایل ذهنی خودشان نگران و وحشت زده اند. پاسخ آنها همیشه “این یا آن” است و هرگز به “هردو” فکر نمی کنند. در باورهای ذهنی یک فرد فقیر، هر اقدامی لازم است که به میزان بسیار بالایی از امنیت و امکان ایجاد برخوردار باشد.

افراد ثروتمند فهمیده اند که با کمی خلاقیت، تمایل به انجام اموری که نزد دیگران غیر متعارف است و داشتن یک ذهن باز و بدون تعصب نسبت به باورهای قبلی، هر چیزی امکان پذیر است. هنگامی که شما زندگی خود را بر مبنای “هردو” قرار دهید فرصتهایی را خواهید دید که قبل از آن، قادر به دیدن آنها نبودید.

شما چطور هستید؟ آیا به ذهن خود اجازه میدهید تا از تعصب ها و باورهای قبلی فاصله بگیرد یا آنکه لازم است در همه چیز با کمترین میزان خطر روبرو شود و یک ذهن ترسو در اختیار دارید؟

۴-  یک واقعیت قدرتمند بسازید.

شما همین الان درحال ساخت واقعیت زندگی خودتان هستید. اما زمانهایی هستند که شما به طور عمدی و آگاهانه واقعیت های زندگی خود را خلق نمی‌کنید. واقعیات، اموری ذهنی هستند. اگر این موضوع را تشخیص بدهید که می توانید واقعیتهای زندگی خود را بسازید، اگر تشخیص بدهید که میتوانید باورهایتان را انتخاب کنید آنگاه می‌توانید این باور را انتخاب کنید که قادر به خلق هرآنچه که می خواهید هستید.

باورهای شما درباره خودتان چیست؟ آنها را روی یک برگه سفید بنویسید. در یک طرف، باورهایی که باعث می شوند تا شما قدرتمند شوید و شما را به سمت جلو هل می دهند را یاد داشت کنید. چیزهایی که به شما اعتماد به نفس می دهند. شجاعت می دهند و جسارت می دهند تا شما به سمت جلو حرکت کنید. در طرف دیگر برگه، باورهایی را لیست کنید که مانع از حرکت شما به سمت اهدافتان شده  و در شما احساس ترس از حرکت را تقویت می کنند.

شما می‌توانید چیزهایی را باور کنید که به شما قدرت حرکت به سمت جلو را می بخشد و همچنین می‌توانید آنچه شما را به سمت عقب هل می‌دهد و مانع پیشرفت شما می‌شوند را انتخاب کنید. انتخاب آن به عهده خود شماست.

یک واقعیت قدرتمند بسازید.

۵-  دست از بهانه گیری کردن بردارید.

بهانه گیری نکردن مهم است زیرا آینده شما مهم است. اگر برای آینده ای که می خواهید داشته باشید فعالیت می کنید، پس آنچه که اکنون در حال فعالیت بر آن هستید مهم است. درست است؟ احتمالا شما دوست ندارید تا آنها از بین بروند.

تصمیمات شما سرنوشت شما را می سازند. آیا این جمله را قبول دارید؟ باید قبول داشته باشید. این جمله درست است. زود یا دیر، آنچه که انجام می دهید و آنچه که واقعا هستید، معین می کنند که در سرنوشت شما چه چیزی محقق خواهد شد.

۶-  از نیروی پتانسیل خود آگاه باشید.

مسئله شگفت انگیزی که درباره نیروی پتانسیل درونی شما وجود دارد این است که این نیرو می تواند هر روز خودش را قدرتمند تر از گذشته کند. حتما شما هم حرکت یک گلوله برفی را روی سطحی از برف دیده اید. هرچقدر گلوله روی برف بیشتر بلغزانید، اندازه آن بزرگتر و انرژی حرکتی آن بیشتر خواهد شد.

یک دقیقه درباره افرادی که شما به آنها احترام میگذارید فکر کنید. چرا شما آنها را تحسین می کنید. تنها دلیلی که باعث می شود شما از آنها خوشتان بیاید و آنها را تحسین کنید میزان نیروی پتانسیل آنهاست. هنگامی که ما افرادی را می بینیم که از تمام انرژی درونی خود استفاده می کنند، این موضوع ما را وادار می کند تا آنها را تحسین کنیم و خودمان را وقف آنها کنیم تا آنها به آنچه که می خواهند انجام دهند برسند.

بنابراین لازم است امروز یک تصمیم بگیرید آیا می خواهید در قله اوج بمانید و هر روز قابلیت های خود را افزون کنید یا خود را در پایین ترین نقطه ببینید و هرگز تغییری در خود ایجاد نکنید و تسلیم موانعی که در مسیر موفقیت شما قرار دارند بشوید.

۷- فرصتها را به سمت خود جذب کنید.

فرصتها و موفقیت ها چیزهایی نیستند که شما لزوما بتوانید آنها را شکار کنید اما چیزهایی هستند که می توانید آنها را جذب کنید هنگامی که از قوانین جذب استفاده کنید.

اگر میتوانید مهارتهای خود را توسعه دهید، ذهنتان را از همه باورهای قبلی خالی کنید و از بخشهای مختلف شخصیتی خود دور شوید، سلامتیتان، ارتباطاتتان و تمام موارد دیگر، می توانید فردی شوید که قادر است از قانون جذب استفاده کند، فرصتها را جذب خواهید کرد. دراین زمان فرصتها نیز به دنبال شما می گردند.

۸-متعهد باشید که با رویاهای خود زندگی کنید.

به محض آنکه متعهد می‌شوید که با رویاهایتان زندگی کنید گویی پرده‌ای از مقابل چشمانتان برداشته خواهد شد و دنیای کامل جدیدی در مقابل چشمان شما نمایش داده می‌شود.

از آن به بعد متوجه فرصت‌هایی می‌شوید که در طول زندگی هرگز متوجه آنها نشده بودید. چیزهایی که ذهن هوشیار شما متوجه آنها نبوده است. تغییرات اساسی که باعث ایجاد تحول شخصیتی شما می شوند. این هدفی است که برگشت پذیر نخواهد بود. به محض آنکه این جابجایی رخ بدهد تمام دنیای شما عوض می‌شود.

بعد از آن دیگر:

·        هیچ چیز غیرممکن برای شما وجود نخواهد داشت.

·        تنها محدودیت شما، ذهن خودآگاه شماست، که به سرعت در حال گسترش است.

·        هرآنچه که شما بخواهید فورا آماده خواهد بود زیرا شما می‌بینید چیزهایی را که اغلب مردم قادر به دیدن آنها نیستند.

·        اکنون که شما قادر به دیدن هرچه که بخواهید هستید می‌توانید با حداکثر سرعت به سمت هدفتان بدوید.

۹- هرگز به آنچه که هستید یا دارید راضی نشوید.

حتی پس از آن که به هدفی که مشخص کرده‌اید دست یافتید باز هم راضی نشوید و به پیشرفت خود ادامه بدهید. این موضوع هیچ ارتباطی به هدفی که تعیین کرده‌اید ندارد بلکه به میزان پیشرفت شما مربوط است که چقدر توانسته‌اید خودتان را به سمت هدفتان هل بدهید. آیا این موضوع باعث ناسپاسی و نارضایتی شما می‌شود. البته که اینطور نیست.اگر شما به طور کامل برای آنچه که در زندگی دارید راضی هستید و خواهید بود،این همان علتی است که شما را تنبل نگاه می دارد.

هرگز به آنچه که هستید یا دارید راضی نشوید.

۱۰- بر ارزش دیگران بیافزایید.

هنگامی که در ساحل بایستید و به امواجی که به ساحل ضربه می زنند نگاه کنید آیا فکر می‌کنید هرگز پایانی برای این آب وجود دارد؟ البته که وجود دارد. اما ما قادر به درک آن نیستیم. بنابراین ما فکر میکنیم که آب دریا بی انتهاست. مفهوم فراوانی در ذهن شما به این شکل عمل می کند. به راحتی از افکار، ایده ها، دانش و پول خود می بخشید زیرا که می دانید در اطراف شما وفور نعمت فراوان است. هر آنچه که شما ببخشید هزاران برابر آن به شما باز خواهد گشت.

بر ارزش دیگران بیافزایید.

۱۱- از فرصتهای بی نهایتی که پیش روی شماست بیشترین استفاده را ببرید.

شما منحصر به فرد هستید، آنچه در درون شماست امکانات و استعداد های بی پایان است. به یاد داشته باشید زمانی که بر روی استعدادهای خود کار می کنید باعث جوانی زنده دلی، حیات و زیبایی ذهنی خود می شوید.

 

 

پست های مرتبط

ثروت آفرینان mba

چرا MBA  ثروت آفرینان؟

MBA مدیریت ارشد کسب و کار از تحصیلات در دانشگاه چه انتظاری دارید؟ رسیدن به شغل؟ پول؟ وجهه اجتماعی؟ گرفتن مدرک؟ یا کارآفرینی و ایجاد تغییر در کشور و یا تحول در جهان؟ خواسته های انسان هر چه بزرگتر...

ادامه مطلب
mba

چرا MBA رشته ای پر طرفدار است؟

اگر جزو کسانی هستید که برای اولین بار با اصطلاح MBA آشنا می شوید، و دغدغه دستیابی به قدرت، پول و مدیریت آنها را دارید، با ما همراه باشید. موسسه ثروت آفرینان با ۲۵ سال سابقه آموزش و پژوهش...

ادامه مطلب

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

تلفن: 26403740 021 مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: ۰۹۱۰۴۳۹۴۹۴۷ ایمیل: info@pms.ir

آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3

logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.