موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان

Facebook

Twitter

کپی رایت 2018 موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان.
تمامی حقوق محفوظ است.

8:30 - 17:30

ساعات کاری : شنبه تا چهارشنبه

98-2126403740

تماس برای مشاوره رایگان

اینستاگرام

تلگرام

جستجو
فهرست
 

کارآفرینان برتر؛ بیل گیتس موسس شرکت مايکروسافت

خانه > اخبار  > کارآفرینان برتر؛ بیل گیتس موسس شرکت مايکروسافت

کارآفرینان برتر؛ بیل گیتس موسس شرکت مايکروسافت

کارآفرینان برتر؛ بیل گیتس موسس شرکت مايکروسافت

معرفی بیل گیتس زندگی کاری

صنعت کامپیوتر

ويليام هنري گيتس سوم مشهور به بيل گيتس رئيس و موسس شرکت مايکروسافت است. او کارآفرین،  بازرگان،  سرمایه دار،  نیکوکار و مدیر ارشد اجرایی آمریکایی است.

در حال حاضر مايکروسافت بالای 50 هزار کارمند و در بیش از 60 کشور جهان فعالیت دارد. این مجموعه یکی از موفق ترین شرکت های آمریکاست. شرکت مایکروسافت  قدرتمندترین مجموعه در صنعت کامپیوتر به شمار می رود. 

 

کودکی بیل

 

بیل گیتس در زمان کودکی روحیه رقابت طلبی داشت و تلاش می کرد در هر زمینه ای از دوستان خود پیشی بگیرد. او در دوران ابتدایی با کامپیوتر آشنا شد و به سرعت در استفاده از آن مهارت کسب کرد و در سيزده سالگي اولين نرم فزار خود را که يک بازي ساده بود نوشت.

گيتس به همراه دوست خود پل آلن که دو سال از او بزرگتر بود و در زمينه سخت افزار کامپيوتر هم مهارت داشت بيشتر وقت خود را به برنامه نويسي در اطاق کامپيوتر مي گذراند.

 

دوران دانشجویی

 

گيتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استيو بالمر که در حال حاضر رئيس قسمت اداري مايکروسافت است آشنا شد. گيتس زماني که در هاروارد بود يک نسخه از زبان بیسیک را براي کامپيوتر طراحي کرد.

 

کارآفرینان برتر؛ بیل گیتس موسس شرکت مايکروسافت

تاسیس مایکروسافت

 

بيل گيتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکي خود پل آلن شرکت کوچکي به نام Microsoft با شعار  «در هر خانه يک کامپيوتر» ايجاد کرد. مايکروسافت انواع زبان هاي برنامه سازي را براي کامپيوترهاي مختلف توليد مي کرد. در آن زمان مايکروسافت فقط 40 کارمند داشت که شبانه روز  و به شدت کار مي کردند و کل فروش آن فقط 2.4 ميليون دلار در آن سال ها بود.

شرکت IBM

 

در سال 1980 شرکت IBM براي اينکه از بازار کامپيوترهاي شخصي عقب نماند تصميم گرفت تا کامپيوتر خود را که PC نام داشت و کامپيوترهاي امروزي نيز مبتني بر آن هستند، بسازد و وارد بازار کند.

IBM تصميم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت ديگري بگذارد. اين بود که خوشبختي مايکروسافت شروع شد. کامپيوترهاي جديد IBM از پردازنده هاي 16 بيتي شرکت اينتل استفاده مي کرد.

 

سیستم عامل

 

بنابراين مايکروسافت براي فروش زبان هاي برنامه سازي خود به يک سيستم عامل 16 بيتي نياز داشت. در آن زمان شخصي با نام  تيم پاترسون در کارگاه خانه خود يک کامپيوتر 16 بيتي کوچک ساخته بود و براي آن يک سيستم عامل ساده 16 بيتي نوشت که نام DOS 86 را براي آن انتخاب کرده بود.

بيل گيتس تمامی حقوق سيستم عامل DOS 86 را با قيمت 75 هزار دلار به دست آورد. گيتس و  آلن سيستم DOS 86 را متناسب با کامپيوتر هاي شخصي IBM تغيير دادند و امکانات بيشتري را به آن افزودن و از آن يک سيستم عامل قوي

برچسب ها:

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید