چگونه یک نیروی خوب استخدام کنیم؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

اگر به عنوان یک مدیر قصد دارید نیرو استخدام کنید، حتما این مطلب را بخوانید!

شما هرگز با پول، تخصص و زمان خود ثروتمند نمی‌شوید، بلکه باید مانند سایر ثروتمندان جهان، بهترین افراد را بکار بگیرید تا آنها شما را ثروتمند کنند. آری! استخدام نیروی انسانی همیشه یکی از دغدغه های صاحبان کسب و کار بوده است. اینکه چگونه نیروی مناسب بگیریم، چگونه نیروهای خوب را حفظ کنیم و چگونه از نیروی انسانی بهترین استفاده را داشته باشیم؟


اگر استخدام در افق آینده شرکت شما قرار دارد، چند تغییر کوچک در این چشم انداز وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. این روندها و تغییرات مرتبط با آنها را آدام رابینسون، مدیرعامل شرکت تولید کننده ی نرم افزار استخدام و فناوری استعدادیابی Hireology پیش بینی کرده است. نرم افزار او تنها در امریکا و کانادا، توسط بیش از ۲۵۰۰ شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.
این شرکت در چشم انداز سال ۲۰۱۶ خود پیرامون موضوع استخدام را منتشر کرد که در آن پیش بینی ها و روندهایی در مورد آینده ی این حوزه مطرح شده اند. می توان گفت برخی از نکات برجسته ی این چشم انداز تقریباً محدودیت جغرافیایی ندارند و دیر یا زود در صحنه ی کسب و کار کشور های مختلف رخ می دهند. سه نمونه از آنها را در ادامه از نظر خواهید گذراند.


الف) جمعیت نیروی کار صفر کیلومتر در حال کوچک شدن است.

رابینسون می گوید از ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۲۲، جمعیت تازه واردهای بازار کار (سنین بین ۱۶ تا ۲۴ سال) رو به افول خواهد بود. در حقیقت ظرف هفت سال، این تعداد در امریکا، ۱۰% کمتر از جمعیت فعلی خود خواهد بود. این به آن معناست که هر اتفاقی هم که برای اقتصاد بیافتد، تعداد کمتری نیروی قابل جذب، قابل آموزش و قابل ترفیع در دسترس کارفرمایان قرار خواهد داشت.
او اضافه می کند: «صنایع مختلف و بخش های خدماتی، امروز باید سرمایه گذاری مناسبی انجام دهند تا در آینده، آمادگی مواجه شدن با کاهش قابل توجه تعداد متقاضیان کار را داشته باشند».

ب) جمعیت کارفرمایان باید تاکتیک های جذب نیروی خود را تغییر دهند.

به طور خاص، اثربخش ترین شرکت ها آنهایی هستند که برای محصول، خدمات و یا جذب نیروهای خود از بازاریابی رسانه ای فاصله می گیرند و بیشتر درگیر بازاریابی مستقیم یا رو در رو می شوند. به بیان دیگر، سازمان ها برای به استخدام در آوردن استعدادها، نیاز خواهند داشت تا برای کاندیداهای احتمالی خود پایگاه داده ای درست کنند و به صورت مداوم برای ارتباط گرفتن با این افراد وقت و هزینه صرف کنند.
رابینسون در این باره می گوید: «اتفاقی که می افتد این است که این متقاضیان هستند که به وب سایت کارفرما مراجعه می کنند تا ویژگیهای آن را بررسی کنند و ببینند آیا به دردشان می خورد یا نه. کارفرمایانی که روی تبیین برند و یا بیانیه ارزش خود سرمایه گذاری نکرده اند، برای تبدیل بازدیدکنندگان وب سایت خود به متقاضیان کار در شرکت شان با دشواری مواجه خواهند بود».

ج) جمعیت کارفرمایان هوشمند، کمتر بر اساس تجربه و بیشتر بر اساس ظرفیت و توانایی افراد دست به استخدام خواهند زد.

بازار کاری که روز به روز در حال کوچکتر شدن است، برای پیدا کردن استعدادهای برتر، کمتر به آنچه در رزومه افراد نوشته می شود وابسته خواهد بود و بیشتر به نشانه گیری شخصیت و ویژگی های ذاتی متقاضیان بستگی پیدا خواهد کرد. انجام این کار نیازمند فرایندی قابل اندازه گیری خواهد بود که بتواند تشخیص دهد افراد از ویژگی های خاصی برخوردار هستند یا نه.
به عقیده رابینسون «نمی توان مسئولیت پذیری، وفق پذیری با فرهنگ شرکت و یا چارچوب ذهنی مالکیت را به کسی آموزش داد، اما مهارت ها را چرا».

هنر تبدیل نیروی انسانی به سرمایه انسانی، فنی است که باید بیاموزیم و با تمرین مداوم، در انجام آن ماهر شویم. با توجه به نیاز مدیران و کسب وکارهای امروز، در مجموعه ثروت آفرینان، یکی از بخش های دوره بیزینس پروتکل بصورت انحصاری برای مدیران و صاحبان کسب و کار برگزار شده است تا در آن بیاموزید که چگونه از این هنر استفاده کنید.


برای دریافت دوره غیرحضوری استخدام روی بنر بالا کلیک کنید

پس اگر شما هم مشکل جذب و استخدام نیروی انسانی و کادر پرسنل فروش تلفنی و حضوری و یا دغدغه حفظ آنها را دارید و یا حتی به دنبال راه های استفاده بهینه از نیروی انسانی خود هستید، همین الان این دوره را تهیه کنید.

با استفاده از این دوره، شما مزایای استفاده از نیروی حرفه ای را لمس خواهید کرد. چون دیگر می دانید چگونه می توان رشد و آیند خود را با سرمایه انسانی پیش برد و شرایط را تغییر داد و اینجاست که می توانید متوجه شوید چه اشتباهاتی را در این چندین سال مرتکب شده اید. همچنین 7 گام جذب نیروی انسانی حرفه ای و بدون دردسر و 7 نیروی Mastery Business و نحوه بکارگیری آنها را برای رشد شغل خود را می آموزید.


برای دریافت دوره اینجا کلیک کنید

نظرات کاربران

یک پاسخ

  1. سلام. دیدگاههای خیلی مفیدی ذکر شده .البته این روند رو در کشور خودمون هم می تونیم به اشکال متفاوتی ببینیم .
    باید برنامه ریزی بشه به هر دو گروه نیروهای آماده بکار و کارفرمایان درجهت پیشبرد هوشمندانه تر امور آموزش داده شود.

دیدگاه‌ها بسته‌اند.

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره ویدئویی
رایگان تومان
دوره ویدئویی - حضوری
11960000 تومان
دوره ویدئویی - حضوری
35,880,000 تومان
دوره ویدئویی
3990000 تومان
دوره ویدئویی
3990000 تومان
دوره جامع کوچینگ سوئیسی

جدیدترین نظرات کاربران