images01200

چطور یک فرد کاریزماتیک باشیم :

۱-در ذهن تان، مانند یک شیر حرکت کنید.
فکر کنید چطوری یک شیر یا ببر حرکت میکنند هنگامیکه میخواهند شکار کنند.آهسته, نرم و با هدف. این ها حرکاتی هستند که نشان از بی عجلگی میدهند زیرا از هیچ چیز نمی ترسند. از خودتان بپرسید “من چطوری حرکت میکردم اگر هیچ غم و غصه و ترسی در این دنیا نداشتم؟” آرام و آهسته,طوری حرکت کنید انگار شما نمونه ی یک انسان کامل هستید.

۲-طوری حرکت کنید انگار نیمه صحنه آهسته است.
نکته اصلی این است که آهسته و هدف دار حرکت کنید. سریع نه, حرکت کردن عصبی و با شتاب نشانه از استرس و نا آرامی درونی است. دست ها و پاهایتان را طوری حرکت دهید انگار در زیر آب هستید و دارید حرکت میکنید.
یک هفته آگاهانه حرکتتان را زیر نظر بگیرید, عادات شتاب دارتان را شناسایی کنید مانند تیک های خودآگاه, ضربات سریع انگشت بر روی پا یا میز, حرکات سریع پا ها. اگر میتوانید از خود هنگام یک ارایه فیلم بگیرید و به دقت حرکاتی که حاوی نا آرامی و استرس است شناسایی و حذف کنید.

۳-تماس چشمی را نگه دارید
یک تمرین فوق العاده قوی برای اینکه این عادت چالش زا را در خود نهادینه کنید: برای یک هفته تمام رنگ چشمان تمام افرادی که باهاشون برخورد دارید بنویسید. اما تماس چشمی برای بعضی افراد ناراحت کننده است, مخصوصا برای مرد ها زیرا رفتاری همراه با اعتراض به حساب می آید پس در این موارد بسیار کوتاه نگه دارید تماس چشمی را.
نحوه صحیح داشتن تماس چشمی با افراد هنگام گفتگو هم طوری است که وقتی دارید صحبت میکنید ۵۰% و وقتی دارند صحبت میکنند ۱۰۰% تماس چشمی داشته باشید.

۴- لبخند
افراد با اعتماد به نفس همیشه جدی نیستند, آنها لبخند میزنند زیرا شاد هستند و نمیترسند آنرا نشان دهند.بعضی افراد با لبخند مشکل دارند, و دوست ندارند زیاد لبخند بزنند, همین امر آنها را تبدیل به یک فرد نا آرام و ناراحت میکند. اگر شما هم ازین دسته از آدم ها هستید لبخند زدن را جلوی آیینه تمرین کنید.بعضی افراد میگویند که برایشان سخت است لبخند دروغین بزنند. موافقم, نباید هیچ چیزی را مصنوعی جلوه کنید.

۵-با دست هایتان صحبت کنید
دوباره, حرکات باید آرام و ملایم باشد, اما استفاده از دست ها برای انتقال نکات در صحبتمان عادت اکثرمان است. این خوب است. صحبت کردن CEOهای بزرگ دنیا,سخنرانی افراد مهم و سوپر استار ها را اگر نگاه کنید کاملا واضح میبینید که چگونه از حرکات دستشان برای انتقال مفاهیم استفاده میکنند.

۶-حجم بگیرید
به صورت خاص بشینید و همیشه بیشترین جایی را که میتوانید اشغال کنید.این بیشتر برای مرد ها است (برای خانوم ها زیاد توصیه نمیشود). اما  شیوه زبان بدن در با اعتماد به نفس نشستن  به این صورت است که بر روی صندلی و دست ها پشت سر,پاها بر روی هم در قسمت زانو و تکیه به پشت.
اصلا طوری بنشینید انگار همه چیز از آن شماست.

۷-آگاهانه آرام باشید
اکثر مردم به کمبود اعتماد به نفس خیانت میکنند , با حرکات عصبی در قسمت شانه یا حرکات ریز عصبی انگشتان.برای چندین هفته هر روز به خودتان یادآوری کنید که آرام هستید و زبان بدنتان هم بایدنشان از آرامش درونتان باشد.
این کار زمانبر است اما شدنی است. پس تمرین کنید تا ملکه ذهنتان شود, مانند رانندگی.شما خواهید فهمید که درست دارید انجامش میدهید وقتی مانند ستاره های سینما حرکت کنید.

۸-سرتان را مستقیم نگه دارید
گردنتان را کج نگه ندارید.همیشه مستقیم ! تصور کنید یک تاجی بر روی سرتان گذاشته شده و باید تعادلش را نگه دارید یا با تکه نخی از بالا سرتان را دارند میکشند.

موفق و پایدار باشید.

پست های مرتبط

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

شناخت تیپ های شخصیتی بر اساس مدل Disc

داستان زندگی من هم پیچیدگی خودش را دارد.شخصیت شناسی دیسک پر از فراز و نشیب، درست مثل همه کسانی که امروز موفق هستند و حرفی برای گفتن دارند. شخصیت شناسی دیسک شاید فکر کنید منم مثل خیلی های دیگه...

ادامه مطلب

مذاکره آسانسوری

ای کاش من زودترمذاکره آسانسوری را یاد می‌گرفتم مذاکره آسانسوری که مطمئنا یکی از اصول اولیه یک مذاکره موفق هست مطمئنا فرصت های خوبی رو که از دست دادم رو حفظ می کردم اوضاع خیلی بهتر از الان بود....

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

26403740 021
مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: 09104394947
آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3
logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.