ثروت آفرینان mba

MBA مدیریت ارشد کسب و کار

از تحصیلات در دانشگاه چه انتظاری دارید؟ رسیدن به شغل؟ پول؟ وجهه اجتماعی؟ گرفتن مدرک؟ یا کارآفرینی و ایجاد تغییر در کشور و یا تحول در جهان؟

خواسته های انسان هر چه بزرگتر باشد برنامه ریزی ها و استراتژی های او نیز باید حساب شده تر و دقیق تر باشد. تحصیلات یک گام بسیار مهم برای رسیدن به خاستگاه های اجتماعی است.

یک مدیر یا یک لیدر ابتدا باید روی خودش کار کند و رفتارش را از یک فرد تاثیر پذیر به یک فرد تاثیرگذار تغییر دهد، این موضوع را قبلا توضیح دادیم که یک لیدر شیپ باید چه خصوصیاتی داشته باشد.

یکی دیگر از  نشانه های یک مدیر برگزیده داشتن یک برنامه ریزی دقیق است. در نتیجه کسی که می خواهد وارد عرصه بازار و بازرگانی شود باید درمحیطی قرار بگیرد که بیشترین تاثیر را روی او داشته باشند. باید با افرادی نشست و برخاست کند که در کسب و کار موفق بوده اند، در رشته ای تحصیل کند که بیشترین اطلاعات را به او بدهد و زیرنظر مرکزی تحصیل کند که قابل اعتماد بوده و او را وارد چرخه برنامه ای حساب شده کند و مثل عقربه های ساعت دقیق و درست کار کند.

خصوصا کسی که می خواهد مدیریت یک مجموعه ای خواه کوچک و خواه بزرگ را به عهده بگیرد باید از تحصیلات مرتبط برخوردار باشد. همانطور که می دانید، رشته MBA و MBA+  به معنای مدیریت بازرگانی و یا مدیریت کسب و کار است که امروزه به عنوان یکی از  پرطرفدارترین و پول درآورترین رشته مدیریتی در همه جا مطرح است،  به همین جهت از این رشته برداشت های متفاوتی می شود که اغلب افراد سودجو از این موقعیت استفاده کرده و درآمدزائی می کنند.

امروز می خواهیم شما را با جزئیات این رشته و محاسن و معایب مراکز آموزشی مختلف در نحوه ارائه آن آشنا کنیم؛ 

از آنجائی که MBA به معنای مدیریت کسب و کار است، گاهی از واژه ی مدیریت این برداشت اشتباه می شود که شخص باید حتما سمت مدیریتی و یا مدیر عالی داشته باشد، در حالی که شما در هر صنف و هر گرایش تحصیلی که باشید می توانید در این رشته تحصیل کرده و مدرک بگیرید. 

اغلب دانشگاه های برند این رشته را تدریس می کنند اما فقط منبع معرفی می کنند و دانشجو باید آن را بخواند، درحالی که مطالب بومی سازی نشده و اغلب برای دانشجویان این مرز و بوم و این فرهنگ کاربردی نبوده و جواب نمی دهد. در مراکز دیگر این دروس را بصورت تجربی فراگرفته و در اختیار دانشجو می گذارند که آنهم کاربردی و موثر نیست.

مدرس دوره چه ویژگی هایی دارد؟

در سطح جهانی مدرس های دوره MBA ، علاوه بر مدارک تئوری دارای تجربیات عملی نیز هستند، در موسسه ثروت آفرینان،  با توجه به اینکه مدرس دوره آقای مهندس امیر حسین مظاهری سیف می باشد که در رزومه علمی و عملی خود مطالعه های موردی زیادی در موفقیت و عدم موفقیت شرکت های ایرانی  و غیر ایرانی دارند علاوه بر این کتاب هایی زیادی را به تالیف در آوردند که این ویژگی تاثیر بسزایی در آموزش دانش پژوهان دارد. 

سبک ارائه مطالب به چه شکل است؟

شما در ثروت آفرینان، دروسی را مطالعه می کنید که براساس آمار و اطلاعات کسب و کار های موفق و غیر موفق ایرانی بوده که بخشی از فصول عبارتست از:

 اصول مذاکره، فروش، شم اقتصادی و مدیریت زمان که هر کدام زیر مجموعه های گسترده و جدا از هم دارند. 

متد و روش ارائه بعضی از دروس براساس مکتب کالیفرنیا می باشد که کاملا علمی معتبر می باشد.

تایم حضور در کلاس ها به چه صورت است؟

در مراکز دیگر اگر به هر دلیلی در کلاس شرکت نکنید غیبت تلقی شده و برای همیشه از آن کلاس محروم می شوید. اما حسن دیگر شرکت در کلاس های ثروت آفرینان تکرار دوره است و اجازه می دهد فرد در زمانی که مشغله ای دارد با خیال راحت به آن بپردازد و در نزدیک ترین تایم دوباره در کلاس بعدی جبران کند. 

مورد دیگر زمان حضور در کلاس ها است، ثروت آفرینان تدبیری برای زمان شرکت دانشجویان در کلاس ها کرده است به طوری که کلاس ها در روزهای تعطیل پنجشنبه و جمعه برگزار می شود.

آیا امکان شرکت در کلاس بصورت امتحانی وجود دارد؟

 

یکی دیگر از شعارهای ثروت آفرینان «شرکت به شرط امتحان است»  به این معنی که دانشجو می تواند بدون اینکه هزینه ای پرداخت کند به صورت آزمایشی و مهمان در کلاس ها حضور یابد تا از کیفیت و کاربردی بودن مطالب مطمئن شود؛ و اگر ثبت نامی صورت گرفته باشد، در صورت عدم رضایت تمام هزینه های پرداختی  عودت داده می شود.

مهم تر از همه اینکه محتوای مطالب کاملا تایید شده و بین المللی است و دوستانی هم که حتی قصد عظیمت به خارج از کشور دارند می توانند این مطالب را در آنجا پیاده کنند. 

برا ی ثبت نام چه مدرک و چه آزمونی لازم است؟

برای حضور در دوره های MBA، آزمون ورودی براساس مصاحبه و تجربیات شخص دانش پژوه انجام می شود اما در دوره های MBA-Plus علاوه بر تجربیات کاری، شخص دانش پژوه در سمت مدیریت ( صاحب کسب و کار، یا مدیر  در بخشی از سازمان) باشد. دانش پژوهان در طول دوره، بدون در نظر گرفتن حوزه کاری خود در کنار یکدیگر هستند. این ویژگی نه تنها به دانش پژوهان امکان ایجاد و گسترش دایره ارتباطی خود می شوند بلکه از تجربیات خود در صنایع مختلف استفاده می کنند. 

 

 همه اینها نیاز به قدرت تصمیم گیری دارد. کسی که شهامت تصمیم گیری دارد، امروز و فردا نمی کند و بعد از تحقیق و بررسی سازمانی را که مسیری تجربه شده و نزدیک برای رسیدن به مقصد پیشنهاد می کند را انتخاب کرده و کار را شروع می کند.

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان 

 

پست های مرتبط

mba

چرا MBA رشته ای پر طرفدار است؟

اگر جزو کسانی هستید که برای اولین بار با اصطلاح MBA آشنا می شوید، و دغدغه دستیابی به قدرت، پول و مدیریت آنها را دارید، با ما همراه باشید. موسسه ثروت آفرینان با ۲۵ سال سابقه آموزش و پژوهش...

ادامه مطلب

با دروغ در مذاکره چه کنیم؟ | پل طلایی مذاکره

تا حالا شده در یک جلسه مذاکره بدونی کسی داره دروغ میگه؟! تمام مدتی که داره به حرف زدنش ادامه میده به این فکر کنی که چجوری می تونی ضایع اش کنی که دلت خنک بشه؟ شاید دیگر به...

ادامه مطلب

شناخت تیپ های شخصیتی بر اساس مدل Disc

داستان زندگی من هم پیچیدگی خودش را دارد.شخصیت شناسی دیسک پر از فراز و نشیب، درست مثل همه کسانی که امروز موفق هستند و حرفی برای گفتن دارند. شخصیت شناسی دیسک شاید فکر کنید منم مثل خیلی های دیگه...

ادامه مطلب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ثروت آفرینان (باشگاه ملی جنگنده‌های اقتصادی ایران)

موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس با مدیریت مهندس امیرحسین مظاهری نزدیک به سه دهه فعالیت علمی و تخصصی در زمینه های کسب و کار و تکنیک های فروش، کارآفرینی و سخنوری، مدیریت منابع انسانی و مدیریت زمان، تحلیل شرایط اقتصادی و اجتماعی روز داشته است. و تا امروز رسالت خود را در آموزش و تعالی کسب و کارهای جامعه دانسته است تا بتواند به نوبه خود در خدمت جامعه و فعالان اقتصادی باشد.

تلفن: 26403740 021 مشاوره و پشتیبانی 24 ساعته در واتساپ: ۰۹۱۰۴۳۹۴۹۴۷ ایمیل: info@pms.ir

آدرس: تهران، شریعتی، ابتدای میرداماد، پلاک 4،طبقه 3

logo-samandehi

کلیه حقوق این سایت متعلق به موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان پارس می‌باشد.