هوش مالی یعنی چه؟

آنچه در این مقاله می‌خوانید

پول و زمان را می‌شود خرج یا سرمایه‌گذاری کرد، اما یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی می‌توانید انجام دهید این است که سه درصد از درآمدتان را در هر ماه، سرمایه‌گذاری کنید روی خودتان و ارتقای شخصی و حرفه‌ای‌تان برای بهتر شدن در مهمترین کارهایی که انجام می‌دهید. در واقع، اگر به همان اندازه که هر سال برای لوازم خانگی و ماشین‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید، برای ذهن‌تان این کار را می‌کردید، با این عمل ثروتمندتر می‌شدید. هر روز یک ساعت از وقت‌تان را با مطالعه در زمینه‌ی هوش مالی سرمایه گذاری کنید. در ماشین‌تان به برنامه‌های آموزشی صوتی گوش دهید. در دوره‌ شم اقتصادی ثبت نام کنید، تا بهترین‌ها را از خودتان دریافت نمایید. بنابراین هیچ چیزی بزرگتر و بهتر از سرمایه‌گذاری مجدد وقت و پول‌تان برای توان کسب پول بیشتر، نمی‌تواند به جلو هل‌تان دهد. تمام ثروتمندان موفق دیر یا زود این نکته را یاد گرفتند و تمام اشخاص فقیر و ناشاد هنوز در تلاش‌اند کشفش کنند و یکی از بهترین سرمایه‌گذاری‌ها برای وقت و پول‌تان، بالا بردن توانایی کسب درآمدتان است.

شم اقتصادی

 

ارزشمندترین کاربرد دوره هوش مالی چیست؟

سوال کلیدی که می‌توانید بپرسید این است: رشد اقتصادی با چه روشی امکان پذیر است؟ الان ارزشمندترین کاربرد بیان چیست؟ این سوال اصلی مدیریت بر رفتار و سخن گفتن است. این سوال، کلید غلبه بر ناتوانایی هنگام سخن گفتن و رابطه برقرار کردن با دیگران و تبدیل شدن به فردی بسیار پربازده. هر ساعت از هر روز، جوابی برای این سوال وجود دارد. وظیفه شما این است که این سوال‌ها را بارها و بارها از خودتان بپرسید و همیشه برای پیدا کردن جوابش تلاش کنید، به هر شکل که باشد.

مهمترین کلمات را که باعث می‌شود با اهمیت‌ترین کارها را به هم وصل کند را یاد بگیرید. در دوره هوش مالی برای تمرکز ذهن و اینکه بتوانید با ذهنی آرام خوب سخن بگویید و قدرت بیانتان عالی شود. این تمرین را توصیه می‌کند. هر روز دقایقی را در سکوت و در جایی که حواستان پرت نشود، بنشینید، در این مدت بگذارید ذهن‌تان استراحت کند و فقط بدون استرس و فشار، به کار و فعالیت‌های‌تان فکر کنید.

در هر مورد، در این مدت زمان تنهایی، بینش و ایده‌هایی شگفت انگیز دریافت خواهید کرد که به کاربردن‌شان در کار، باعث صرفه جویی فراوان در وقت می‌شوند. اغلب، موقعیت‌های را تجربه خواهید کرد که جهت زندگی و کارتان را تغییر خواهند داد.

شم اقتصادی چیست

 

مطمئن شوید به هوش مالی‌تان باور دارید

یادتان باشد فقط در بازاریابی و فروش چیزی موفق خواهید بود که به آن باور دارید، خودتان استفاده‌اش می‌کنید و به بهترین دوست‌تان هم استفاده از آن را توصیه می‌کنید. اغلب اشخاصی را که این اشتباه بزرگ را مرتکب می‌شوند که در کسب و کار محصولی را بفروشند که نه خودشان از آن استفاده می‌کنند و نه به کسی استفاده از آن را توصیه می‌نمایند، و با وجودی که خودشان آن را نمی‌خرند، فکر می‌کنند مردم این کار را خواهند کرد.

بنابراین یادتان باشد باید به نحوه‌ی بیان خود برای فروش محصول باور داشته باشید. باید نسبت به آن محصول هیجان داشته و کاملا باورش کنید که این محصول می‌تواند کیفیت زندگی و کسب و کار شخص دیگر را بالا ببرد و بعد، برای صحبت در موردش اشتیاق داشته باشید.

در دوره هوش مالی همیشه این نکته طلایی آموزش داده می‌شود که با بکار بردن سخنان زیبا و دلنشین، جریانی پولساز به وجود آورید. در اطراف‌تان بگردید دنبال موقعیت‌هایی برای فروش محصولاتی که الان به قیمتی بالاتر یا به تعدادی بیشتر، عرضه نمی‌شود.

چگونه دانش مالی را افزایش دهیم؟

همان‌طور که میدانید که هوش مالی یک مهارت اکتسابی و آموختنی می‌باشد و اگر کسی قصد ثروتمند شدن را دارد باید مطالعه کند و هوش مالی خود را از طریق آموزش و استفاده از تجربیات افراد ثروتمند بالا ببرد و در کسب و کارش ریسک کند تا به نتیجه دلخواه خود برسد و سرمایه گذاری داشته باشد.

زیرا  تنها از راه کسب و کار نمی‌توان به ثروت زیادی رسید، برای پولدار شدن باید اطلاعات مالی خود را افزایش داده تا بتوانید مازاد بودجه خود را در یک زمینه پرسود سرمایه‌گذاری نمایید. همیشه به خاطر داشته باشید که از قدرت مشورت و راهنمایی در زمینه سرمایه‌گذاری و امور مالی بهره ببرید. بدلیل اینکه احتمال دارد شما یک موقعیت را برای سرمایه‌گذاری خوب ببینید ولی وقتی با یک فرد متخصص و باتجربه مشورت می‌کنید می‌گوید که این موقعیت پر از مشکلات و چالش خواهد بود و سودی براتون ندارد.

اصولی برای افزایش هوش مالی

اولین راهکار و اصول برای رشد و پرورش هوش مالی این است که نگرش خود را تغییر دهید. هرگز بدون برنامه کاری را شروع نکنید، در همه شرایطی برای خودتان اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت تعیین نمایید تا به اهداف خود دست پیدا کنید.

از وقت‌تان به بهترین شکل ممکن استفاده و اجازه ندهید که این زمان تلف شود. البته برای رسیدن به ثروت زیاد عجله نکنید؛ چون برخورداری از هوش مالی بالا نیاز به پول، تمرین و ممارست دارد و به همین خاطر احتمال دارد زمان زیادی سپری شود.

همچنین یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای افزایش هوش مالی این است که این قدرت را پیدا کنید که مخارج غیرضروری خود را مدیریت کرده، زیرا اگر یاد نگیرید که بر نفس خود چطور مسلط شوید و جلوی هزینه‌های بیهوده و غیرضروری را نگیرید، مطمئن باشید که با افزایش درآمد، هزینه‌های شما هم زیاد می‌شود. بنابراین حتماً با خودتان تمرین نمایید وهزینه‌هایتان را بنویسید و زمانیکه می‌بینید یک هزینه ضرورتی ندارد، جلوی آن را بگیرید.

سخن آخر رمز پیروزی شما برای ثروتمند شدن، یادگیری مستمر و تمرین زیاد است. به این مسئله شک نکنید! هیچ چیز در جهان امروز مهم‌تر از یادگیری مستمر نخواهد بود. همواره در حال افزایش دانش مالی خود باشید و روش‌های بهتری برای مدیریت مالی و ثروتمند شدن یاد بگیرید.

اگر می‌دانید که پتانسیل راه اندازی یک کسب و کار جدید را دارید این کار را همین الان شروع کنید. در راه اندازی این کسب و کار مسائل و چالش‌های زیادی وجود دارد که برای رویارویی با آنها یاد می‌گیرید چطور برخورد کنید. شما می‌توانید کلیپ‌های آموزشی را با این موضوع در کانال یوتیوب ثروت آفرینان مشاهده نمایید.

نظرات کاربران

جدیدترین دوره های آموزشی

دوره جامع کوچینگ سوئیسی