مهندس محمد‌مهدی فنایی خالق برند گروه صنعتی کویر

2 740

مهندس محمد‌مهدی فنایی

مهندس محمد‌مهدی فنایی

نام مهندس محمد مهدی فنایی در راس شرکت الکتروکویر برای مدیران صنعت برق کشور آشنا می باشد.

راه او از منزلی در یزد آغاز می‌شود که در زمانی برق نداشته و دیدن جراحت بر اثر آتش یک چراغ گرد‌سوز و بعدها کشیده شدن برق به منزل و محله آنان و رویت مزایا برق بهانه‌یی برای تحصیل و فعالیت در این رشته میگردد تا جایی که امروز کارخانه‌یی با حدود ۴۰۰ پرسنل تحت مدیریت مهندس فنایی اداره میگردد.

 

مهندس محمد مهدی فنایی pms_ir ثروت آفرینان

مهندس محمد‌مهدی فنایی دانش‌آموخته پلی‌تکنیک است و نظرش در مورد وضعیت صنعت در جهان کنونی این است:

« در گذشته فاکتورهای مثبت برای صنعتگر خوب ، تولید محصول با کیفیت و تحویل به موقع مطرح در حالی که اکنون تولید محصول با کیفیت و تحویل بموقع برای صنعتگران معتبر امری بدیهی بوده و رقابت بین صنعتگران در تحویل محصول با کیفیت، با قیمت مناسب و داشتن روابط عمومی قوی و ارتباطات موثر با مشتریان نهفته است.»

داشتن چنین تفکری باعث شده تا شرکت زیمنس که محصولات الکتروکویر تحت لیسانس آن تولید می‌شود از فنایی بخواهد با مشارکت کشورهای عربی در آن کشورها نیز تولید تابلوهای فشار متوسط و ضعیف را انجام دهند.

مهندس محمد مهدی فنایی pms_ir ثروت آفرینان

در واقع انتقال تکنولوژی از طریق ایران انجام گیرد حال این امر در قطر اتفاق افتاده و پرسنل ایرانی در قطر نیز فعالیت می‌کنند.

راه‌اندازی خط تولید مشترک با کشورهایی همچون  سوریه و لبنان نیز در دستور کار الکتروکویر و زیمنس قرار دارد .

ارتباط صنعت و دانشگاه از دیدگاه مهندس فنایی در کشورمان بسیار پایین بوده و وی پیشگام شده تا با مساعدت‌های خود به همراه دکتر معینی رئیس دانشکده برق پلی تکنیک در این زمینه اقدامات مؤثری انجام دهند.

الکتروکویر

مهندس محمد‌مهدی فنایی از سال ۱۳۶۱ با راهنمایی‌های استادان خود، کارگاهی را با ۱۰ نفر پرسنل راه‌اندازی کرده‌ که کارها اغلب بصورت تیمی انجام می‌شد.

مهندس محمد‌مهدی فنایی  با تیمش بعدها توانستند با گسترش پروژه‌ها ناگزیر به افزایش پرسنل باشند تا جائیکه امروز به طور مستقیم حدود ۴۰۰ نفر در گروه الکتروکویر در حال کار بوده و بطور مستقیم از طریق چند شرکت مرتبط با نیز چند صد نفر مشغول به کار هستند که ممکن است تعداد کل به ۱۰۰۰ نفر برسد.

شرکت الکتروکویر توانست با اتکا به توانمندی‌های خود علاوه بر دریافت چند گواهینامه و لوح زرین در داخل کشور،‌ گواهینامه و لوح زرین شرکت آلمانی زیمنیس را در میان ۱۲۴ پارتنر در سطح جهان را دریافت نماید این لوح نشان می‌دهد که تولیدات آن کیفیتی همپای زیمنس دارد .

وقتی تولید تابلوهای فشار قوی را نیز در کنار ساخت تابلوهای فشار ضعیف پی گرفتیم شرکت زمینس بطور رسمی کیفیت محصولات  را تأیید و مشابه محصولات خود عنوان کرد و در حال حاضر تحت لیسانس شرکت زمینس فعالیت می‌کند

 

شرکت الکترو کویر یزد

الکتروکویر در یک نگاه

شرکت الکترو کویر در سال ۱۹۸۳ در استان یزد به منظور انجام مراحل مختلف فنی طراحی، مهندسی و ساخت تابلوبرق های فشار ضعیف و تابلوبرق های فشار متوسط از نوع ثابت و کشویی بمنظور خودکفایی و توسعه قابلیت های صنعتی در ایران تاسسیس شد.

حال بعد از گذشت ۲۵ سال از تاسیس، شرکت الکتروکویر می تواند با موفقیت در انجام بسیاری از پروژه های ملی با بیش از ۳۷۰ کارمند و ۲۸۰۰۰ متر مربع زیر ساخت واستفاده از امکانات و تجهیزات، CNCs تمام اتوماتیک، سالن رنگ الکترواستاتیک، سالن های تولید و تجهیزات فشار ضعیف و فشار متوسط شرکت کند.

امیدوارم که در کشور ما نیازی به دعوت از متخصصین خارجی نباشد و متخصصین داخلی نیازهای صنعت را پاسخگو باشند. همچنین از متولیان امر می خواهم با همان شرایطی که پروژه‌های خود را به خارجی ها واگذار می کنند با شرکت‌های داخلی نیز برخورد کنند.

مهندس محمد مهدی فنائی در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۶ مهمان سمینار سلاطین کسب و کار (  موسسه آموزش عالی ثروت آفرینان )  با میزبانی امیرحسین مظاهری سیف راه موفقیت خود را برای جویندگان ثروت و آن هایی که به دنبال نفراتی هستند که هوش مالی بالایی دارند حضور خواهند یافت

 

مهندس محمد مهدی فنائی pms_ir
مهندس محمد مهدی فنائی

2 نظرات
  1. […] سمینار سلاطین کسب و کار ۱۳۹۶.۱۱.۲ ، محمد مهدی فنایی […]

  2. […] الهام از سخنان محمد مهدی فنائی و برداشت وی از سخنان سعیده قدس بنیان گذار موسسه خیریه […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.