علی نقیب ، مدیر شرکت داروگر


علی نقیب

علی نقیب ، سهامی عام شرکت داروگر

علی نقیب سال ۱۳۳۵ در تهران در یک خانواده متوسط  متولد شد . پدر ایشان مغازه پارچه فروشی داشت . تنها پسر خانواده در میان ۴ خواهر بود . کودکی اش را در کوچه های غرب تهران گذراند . از کودکی علاقه شدیدی به درس و مدرسه داشت . خلبان شدن را بسیار دوست می داشت . وقتی وارد مدرسه شد و با مشاغل دیگر آشنایی پیدا کرد به رشته های مهندسی تمایل پیدا کرد .

دانشگاه

بعد از اتمام دوران مدرسه به دانشگاه وارد شد .  پدرش به او قول داده بود که اگر در دانشگاه قبول شود برایش ماشین بخرد و این کار هم را کرد . تحصیلات خود را در دانشگاه در یکی از رشته های مهندسی به پایان رساند .  پس از فارغ التحصیلی به کار مشغول شد . علی نقیبی هدیه پدر را فروخت و پول آن را برای خود به سرمایه تبدیل کرد . در اتاقی دود گرفته در پشت پارک شهر کار می کرد . بوی صابونی که در آن محله می ساخت به تمام محله ها می رفت . بویی بود آشنا که همه آن را می شناختند . صابون در آن زمان ها بیشتر برای درمان بیماری های قارچی استفاده می شده است .

جوانی

زمانی صابون های خوش بوی فرنگی چمدان بزرگان و رخت و لباس آنها را عطرآگین می کرد اما خیابان بوی فقر می داد . مردم از سر ناچاری چرک دست هایشان را با خاکستر و گل پاک می کردند . مهندس علی نقیب آن زمان جوان بود . ساعت ها در آن اتاق دود گرفته کار می کرد . بر دیگ چند منی خم می شد . آنچه که به فکرش می رسید در آتش می پخت و در قالب به آن شکل می داد . روی صابون هایی که می ساخت نام خود را حک می کرد . کوله بارش را پر می کرد از این ساخته دست و راهی می شد .

داروگر

سال ها بعد داروگر نام آشنایی بود که همه آن را پذیرفته بودند . این محصول از دل ایران بیدار شده بود . با دستان ایرانی ها سازگار بود و سلامتی و بهداشت را به مردم هدیه داده بود . علی نقیب بنیانگدار شرکت داروگر وقتی از صابون نخل و زیتون و دیگر محصولات داروگر صحبت می کند گویی می خواهد صحبتی در مورد فرزندان داشته باشد . اشک شوق می ریزد وقتی از بهتر شدن محصولاتش حرف به میان می آید.

آقای نقیب در سمینار سلاطین کسب و کار به میزبانی امیرحسین مظاهری سیف در روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ۱۳۹۶ در فرهنگسرای رسانه حضور خواهند داشت.

Uncategorized

امیرحسین مظاهریکسب و کارهوش مالی

۲ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *