علل ورشکستگی در کسب و کار ، غرق نشوید


علل ورشکستگی در کسب و کار

علل ورشکستگی در کسب و کار

شروع کسب و کار همیشه معایب و محاسن خاص خودش را دارد . هر کسب و کار گاهی در اوج و گاهی در فرود به سر می برد . مسلما همه انتظار دارند وقتی کاری را آغاز می کنند فقط سود نصیبشان شود و هیچ ضرری به آنها نرسد . ضرر کردن در کسب و کار یا ورشکستگی به علل مختلفی بستگی دارد .

ورشکستگی معانی زیادی دارد . واژه ورشکستگی را می توان درماندگی در کسب و کار معنی کرد . زمانی که دارایی ها کمتر از بدهی ها باشد ، برای کسب و کار ورشکستگی به وجود آمده است . اصطلاح ورشکسته برای بازرگانان بیشتر کاربر دارد .

عوامل مختلفی در ورشکستگی کسب و کار دخیل هستند . با شناخت علل ورشکستگی شاید بتوان از ورشکست شدن تا حدودی جلوگیری کرد . این اتفاق ناگوار اثرات فراوانی روی اقشار مختلف جامعه می گذارد. در اینجا به چند علت ورشکستگی می پردازیم .

 

عدم آگاهی

از علل ورشکستگی در کسب و کار  عدم آگاهی است . آگاه بودن و شناخت داشتن از کسب و کاری که قصد شروع آن را داریم در موفق بودن آن کسب و کار بسیار تاثیر گذار است . وقتی ما به مساله ای اشراف نداشته باشیم و در آن زمینه مطالعه نکرده باشیم بی شک به بن بست خواهیم رسید .

گسترش دادن کسب و کار قبل از ثبات کاری

عامل بعدی در ورشکست شدن گسترش دادن کسب و کار است . وقتی قبل از اینکه موقعیت شغلی ما به ثبات برسد آن را بسط و گسترش می دهیم شک نباید کرد که با شکست مواجه بشویم . زمانی باید برای گسترش دادن فعالیت کسب و کاری خود اقدام کرد که موقعیت خود را در بازار سنجیده باشیم . لازم به ذکر است که اگر قصد چنین کاری را داشته باشیم باید آهسته و پیوسته این کار را انجام بدهیم . باید قدم به قدم پیش رفت .

غرق شدن در موفقیت های گذشته

از  عوامل دیگری که می توان در علل ورشکستگی در کسب و کار نام برد ، باید به  غرق شدن در موفقیت های گذشته اشاره کرد . عدم درک دوران موجبات ورشکستگی را فراهم می کند . بسیاری از کسب و کارها به دلیل عدم درک به ورطه ورشکستگی افتاده اند . یک فرمول یا یک راهکار را نمی توان برای مدت زمان زیادی استفاده کرد . نسخه های زمان رونق را برای زمان های رکود نمی توان به کار برد .

با شناخت علت های ورشکستگی در هر کسب و کار به صورت مجزا می توان ورشکستگی را از میان برداشت.

امیرحسین مظاهری با برگزاری سمینار سلاطین کسب و کار در روزهای دوشنبه در فرهنگسرای رسانه معجزه کارآفرین های  موفق را تحلیل می کند.

 

چگونه تیم مذاکره بسازیم
خواندن مقاله

Uncategorized

علل ورشکستگی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *